Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Tynio

New member
abezus napisał:
....No zobaczymy czy cos z tego testu bedzie ale szczerze mowiac watpie bo jak mialem A656 to probowalem go podlaczyc razem z CRT i na crt nie ma obrazu... W sumie nie wnikalem dlaczego bo nie zalezalo mi bardzo na podpinaniu obydwoch na raz. Podejrzenie jest na karte graficzna (bo to taki relikt ze na niektorych forach pisali ze nie wypiszcza sugnalu Full HD) :) .....


Zobacz, jaką rozdzielczość obsługuje twój CRT i przy klonowaniu LCD powinien mieć taką samą, jeżeli któryś z nich nie wyświetla znaczy, że
- masz rozdzielczość, co nie działa na tym CRT/LCD
- za duże odświeżanie

Nowe karty graficzne nie mają już takiego problemu jak kiedyś z wyświetlaniem obrazu na 2 monitorach.


Wiele się pisze, że w trybie GRA jest mniejsze opóźnienie, ale jak wygląda wtedy obraz ?? (kolory ,kontrast czy jasność)
Oraz czy można jakieś parametry zmienić ?
U mnie na Samsungu wybierałem tryb gra i mogę sobie regulować – jasność ,kontrast oraz inne opcje obrazu

Tynio

Pozdrawiam
 

satman777

New member
abezus napisał:
Nic z tego nie rozumiem Tepy jestem czy co ? Po pierwsze strona w jakims nieczytelnym jezyku... niby przelaczanie na angielski jest ale nie dziala :/ Wlaczam ten test i leci sobie i leci doszlo do 15 sekund i wylaczylem. Chyba ze to nie dziala na monitorach crt bo poki co na takim sprawdzalem.
Test robi się następująco:
1. Podłączasz telewizor LCD na jedno wyjście karty graficznej
2. Podłączasz monitor lub TV CRT (w CRT opóźnienia są bardzo niskie) na drugie wyjście karty
3. ustawiasz w sterownikach grafiki klonowanie, tak aby na obu odbiornikach był ten sam obraz.
4. Zapuszczasz timer ze strony.
5. Robisz zdjęcia aparatem bądź kamerą.
Różnica w timerach to właśnie jest inputlag. Metoda może nie laboratoryjna, ale daje jakiś rząd wielkości.
 

abezus

New member
Nie jest to kwestia odswiezania ani rozdzielczosci. Monitor obsluguje do 2048x1536 i odswiezanie 60 wiec powinien obsluzyc 1920x1080 i 50hz problem lezy prawdowpodobie w tym ze karta nie chce wypuscic takich ogromnych rozdzielczosci na obydwa wyjscia... (Taka moja mala teoria wymyslona teraz na poczekaniu :))
 

Tommy_M

New member
Ja wczoraj również testowałem B650 w MM, niestety mieli tylko 37'' więc taki musiał posłużyć do testów.

Generalnie nie ma się co rozpisywać bo na ten model nie miałem już dużo czasu, ale powiem tak: na N'ce SD bardzo ładny obraz - spokojnie dla mnie akceptowalny, na HD no to standardowa bajka (przy założeniu, że przy każdym sygnale wywalę trochę osrości i sporo kolorów - ja lubię naturalne barwy - sprzedawca robił to na moją prośbę i osiagaliśmy na prawdę fajny obraz) - bez porównania lepszy z moim byłym Sharpem DH77.

Co więcej, obraz mojej żonie spodobał się bardzo (a to tez juz połowa sukcesu).

Teraz szykuję się do testu ze swoim PS3 który w weekend zatargam tam.

Jedna rzecz która mnie powaliła to niestey ta świecąca powłoka, jakoś nie mogę sobie wyobraxić jak to wygląa w domu - ja oglądam jakiś film wieczorem i widzę sam siebie w ekranie?
 

michal102

New member
@Tommy_M

Jeśli miałbyś taką możliwość, to porównaj model 37" z 32" lub 40".
Sam biorę pod uwagę model 37", ale możliwe, że tam jest matryca innej firmy i obraz może być najsłabszy. Jak masz Gran Turismo 5 Prologue, to sprawdz też przejścia tonalne, najlepiej na torze Fuji patrząc w niebo. Na moim starym Samsungu R82B widać "tęczę" bardzo wyraznie.

Pozdrawiam.
 

Tommy_M

New member
michal102 napisał:
@Tommy_M

Jeśli miałbyś taką możliwość, to porównaj model 37" z 32" lub 40".
Sam biorę pod uwagę model 37", ale możliwe, że tam jest matryca innej firmy i obraz może być najsłabszy. Jak masz Gran Turismo 5 Prologue, to sprawdz też przejścia tonalne, najlepiej na torze Fuji patrząc w niebo. Na moim starym Samsungu R82B widać "tęczę" bardzo wyraznie.

Pozdrawiam.

Mam GT5P, na pewno skupiał się będę na 32'' natomiast jak będzie możliwość to poproszę o podłączeni również 37'' i sprawdzę te przejścia.
 

Tynio

New member
Tommy_M napisał:
.....Generalnie nie ma się co rozpisywać bo na ten model nie miałem już dużo czasu, ale powiem tak: na N'ce SD bardzo ładny obraz - spokojnie dla mnie akceptowalny, na HD no to standardowa bajka .....bez porównania lepszy z moim byłym Sharpem DH77.
Tommy_M napisał:
...Co więcej, obraz mojej żonie spodobał się bardzo...Teraz szykuję się do testu ze swoim PS3 który w weekend zatargam tam.....



To masz szczęście moja żona powiedział, że nie dość, że brzydki ten LCD to jeszcze ma przejaskrawione kolory i wylądował u mnie w domu Sharp 77E (resztę już wiesz)
Potwierdzam, że kolory są przesycone (myślę, że można to bez problemu poprawić), ale dodam, że sam lubię żywsze kolorki niż takie jakiś nijakie.
Na mnie też ten model wywar pozytywne wrażenie, co do świecącej matrycy boje się, że może to troszkę przeszkadzać, ale czy aż tak bardzo ??
Ja przeważnie za oglądanie lub granie biorę się w godzinach wieczornych (około 18:00-19:00)
W zimie to nie problem, bo jest ciemno, ale latem jest słońce.
Jak bym nabył taki LCD to wiem, że biorę się za zrobienie oświetlenia z tyłu LCD na diodach ;) co nie będzie przeszkadzać w oglądaniu a w pokoju będzie troszkę jaśniej niż przy wyłączonym świetle.
Ja myślę, że jak znajdę tego LCD-eka we Wrocku w dobrej cenie to jeszcze w sobotę będę go miał i testował ze względu, że ja już jestem prawie (jak wiadomo prawie robi wielką różnicę) na ten model. Poczekam na opinie jeszcze kilku osób, co mają jakieś konsole podłączone do B650

Tynio

Pozdrawiam
 

marsz99

New member
zgadza się .. kolory są trochę "przesadzone" ale spokojnie.. można to sobie wyregulować
co do matrycy i odbijania swiatła.. ja tego nie zauważyłem.. mnie się dobrze ogląda iw dzień i w nocy przy zgaszonym świetle..
 

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
To masz szczęście moja żona powiedział, że nie dość, że brzydki ten LCD to jeszcze ma przejaskrawione kolory i wylądował u mnie w domu Sharp 77E (resztę już wiesz)
Potwierdzam, że kolory są przesycone (myślę, że można to bez problemu poprawić), ale dodam, że sam lubię żywsze kolorki niż takie jakiś nijakie.

Kolory są przegięte, ale (nie jak to w sharpie) jednym suwakiem gość w sklepie załatwił sprawę.... jak sobie przypomnę ustawianie w DH77 ..... OMG

Tynio napisał:
Ja myślę, że jak znajdę tego LCD-eka we Wrocku w dobrej cenie to jeszcze w sobotę będę go miał i testował ze względu, że ja już jestem prawie (jak wiadomo prawie robi wielką różnicę) na ten model. Poczekam na opinie jeszcze kilku osób, co mają jakieś konsole podłączone do B650

Tynio

Pozdrawiam

No w KRK nie ma najmniejszego problemu, koło mojej pracy mają go za bodajże 2530pln i to na stanie - odbiór natychmiastowy. Także myślę, że właśnie z tego skorzystam.

PS. mnie wczoraj zachwycił naturalnością barw i pięknym obrazem SD Panasonic 32'' lzd85 - po prostu cudo, ale fakt taki, że Panasy osiągają to torchę po prostu mniejszą ostrością. Żonie ta ostrość nie podeszła i skreśliła TV który pewnie ja bym kupił.

Ergo: jak nie będzie źle z PS3 w weekend to kupuję tego Samsunga prawie na pewno.
 

szeryfo

New member
Ja mam akurat model 37" i potwierdzam, ze matryca jest identyczna jak w innych wielkosciach. Ale juz to zrobilo kilka osob, a dalej sa watpliwosci, wiec za wiele moja opinia nie zmieni :DCo do odbic w szklanej powloce, to przy bardzo ciemnych (czarnych) fragmentach obrazu i dobrym oswietleniu pokoju mozna dostrzec swoje odbicie (jak sie czlowiek skupi i uwaznie wpatrzy). Ja przy normalnym ogladaniu nic takiego nie dostrzegam. Zadnych odbic otoczenia nigdy nie zauwazylem.Mojej zonie tez sie nie podobal z wygladu ten TV, ale obraz ja przekonal. Wlasnie dzieki tej szlanej powloce programy wygladaja jak w normalnym telewizorze, a nie jak w teatrze. Dla mnie obraz z matowych powlok jest nie do przyjecia i do tej pory bylem zdecydowanym przeciwnikiem LCD. Kontrast i czern to juz znane atuty. Byc moze, gdyby ktoras firma uzywala jeszcze takich ekranow, mialbym dylemat. A tak, bylem "skazany" na Samsunga. Troche nie rozumiem pojecia: przejaskrawione czy przesycone kolory. Przeciez w kazdym tiviku jest regulacja nasycenia oraz poszczegolnych skladowych,wiec nie bardzo rozumiem w czym problem.Co do SD to faktycznie daje rade. To byl jeden z najwazniejszych warunkow, jakie bralem pod uwage. Ladnie skaluje nawet przy analogowej kablowce, obraz plynny, bez szarpan czy zauwazalnych w niektorych telewizorach otoczek wokol poruszajacych sie obiektow czy pikselozy. Oczywiscie, uklad 100Hz mozna jeszcze precyzyjnie dostroic i jak narazie chyba tylko Samsung to umozliwia.Media i inne bajery to juz oddzielna bajka.
 

Tynio

New member
Tommy_M napisał:
.......No w KRK nie ma najmniejszego problemu, koło mojej pracy mają go za bodajże 2530pln i to na stanie - odbiór natychmiastowy. ......


Obdzwoniłem 4 sklepy (we Wrocławiu) i w żadnym nie ma tego LCD
Wszystkie znikają zanim się pojawią w sklepach oczekiwanie na te model to średnio około 5-10 dni.
Towar deficytowy ! Pięknie wszyscy kupują a nikt nie chce się podzielić opiniami na temat tego LCD. ;)
Rozmawiałem ze sklepem stacjonarnym i jak by się pojawiły jakiś pixele to wymieni LCD od ręki, (ale znowu jest to pisane palcem po wodzie)

Tynio

Pozdrawiam
 

MAdam

New member
Tynio napisał:
Obdzwoniłem 4 sklepy (we Wrocławiu) i w żadnym nie ma tego LCD
Wszystkie znikają zanim się pojawią w sklepach oczekiwanie na te model to średnio około 5-10 dni.
Towar deficytowy ! Pięknie wszyscy kupują a nikt nie chce się podzielić opiniami na temat tego LCD. ;)
Rozmawiałem ze sklepem stacjonarnym i jak by się pojawiły jakiś pixele to wymieni LCD od ręki, (ale znowu jest to pisane palcem po wodzie)

Tynio

Pozdrawiam
Nie wiem gdzie szukasz, ale wystarczy kika kliknięć w necie i tych tv znajdziesz bardzo dużo o statusie dostępny od ręki :)
 

Tynio

New member
MAdam napisał:
Nie wiem gdzie szukasz, ale wystarczy kika kliknięć w necie i tych tv znajdziesz bardzo dużo o statusie dostępny od ręki :)

Oczywiscie piszesz o Wrocławiu a nie o sklepach z Poznania czy Krakowa lub Warszawy

Tynio

Pozdrawiam

PS
Znalazłem ale cena jest 2700 zł ;( i brak możliwości sprawdzenia na miejscu
 
Ostatnia edycja:

markov10

New member
Panowie, gdzie aktualnie najtaniej idzie dorwac ten model ? Okolice Wroclawia mnie interesuja, ew. internet. Narazie znalazlem za 3094 w jednym ze sklepow internetowych.

Nie moge dostac A656, wiec moze doloze te 500 zl i kupie ten.. sam nie wiem :(

Warto?
 
Ostatnia edycja:

markov10

New member
michal102 napisał:
Jaki to rozmiar za 3094zł?
37, mysle ze idealnie pasowac bedzie do mojego malego salonu. Ogladany bedzie z odleglosci ok 2m, aktualnie mam crt, jakies 25-28'' i w zupelnosci wystarczy. Mysle, ze ten 37 bedzie rowniez.

Jak myslicie, idzie znalezc taniej?
Jeszcze pytanie odnosnie tego calego 'internetu', podlaczal ktos TV normalnie RJ45? Jak to dziala, na stronie samsunga znalazlem taki screen:

samsung.com/pl/system/consumer/product/2009/03/26/le37b650t2wxxh/f4.jpg
(nie moge wklejac bbcode jeszcze)

Jak to wyglada w praktyce? Warto ciagac kabel, czy kombinowac lepiej z routerem?

Spodobala mi sie mozliwosci odpalania filmow przez USB - koniec z nagrywaniem plyt i odpalaniem ich na DVD.. :eek:k:
Czytalem tez cos o udostepnianiu przez komputer, jak to dziala? :) Powiedzmy zaopatrzylem sie w film wysokiej jakosci, idzie go odpalic z komputera na telewizorze bezprzewodowo, tak?
 
Ostatnia edycja:

marsz99

New member
a ja właśnie podpiąłem swojego b650 pod PC i zagrałem sobie w Fifa 2008 i Wiedźmina.. nie wiem jak to jest z tym input lagiem ale grało mi się zupełnie ok...
 

edrjen

New member
Od godziny testuje 40B650 z xboxem 360 i powiem tak.. r e w e l a c ja!
Grid smiga az milo! fifa 09 bajka.. jakze sie ciesze, ze nie kupilem 40w4000 :- ))
 
Do góry