Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

nowmat

New member
śledzę ten temat jestem na 20 stronie i muszę już teraz zadać to pytanie
Mam x360 tylko że starszy model ten bez hdmi:(
Czy jak podłącze x360 tym oryginalnym kablem to czy będę miał input lag na poziomie 17-33 czy 85-100???
 

msmyla

New member
Input lag

Właśnie, ja też mam pytanie o input lag. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo nie wiem, czy kupować LE40B650, czy nie :confused:.

Otóż, mam Wii i będę je łączył z tv kablem rgb. Najczęściej gram w Guitar Hero, także input lag w moim przypadku baaaardzo niemile widziany:(. Czy nawet w Game Mode ten telewizor będzie bezużyteczny do gier, czy narzekają tylko przewrażliwieni ;)?
 

markov10

New member
msmyla napisał:
Właśnie, ja też mam pytanie o input lag. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo nie wiem, czy kupować LE40B650, czy nie :confused:.

Otóż, mam Wii i będę je łączył z tv kablem rgb. Najczęściej gram w Guitar Hero, także input lag w moim przypadku baaaardzo niemile widziany:(. Czy nawet w Game Mode ten telewizor będzie bezużyteczny do gier, czy narzekają tylko przewrażliwieni ;)?
moze to troche glupie pytanie, ale nie lepiej wymienic poprostu przewod?
 

Tynio

New member
markov10 napisał:
moze to troche glupie pytanie, ale nie lepiej wymienic poprostu przewod?

Musze Cię zmartwić lub zadziwić, ale Wii nie ma wyjścia na HDMI
Jest to konsola, która wyświetla SD a nie HD i chyba max, co może tam być to component
Co do Xbox360 (stara wersja) też nie ma wyjścia na HDMI

Więc te osoby są skazane na wszelki info od osoby, która ma podobny sprzęt i robiła testy.
Strzelam, ale jest to szansa 1 na 1000 bo mało osób ma, Wii a do tego ten LCD (jak narazie)
Jest jeszcze inne wyjście jednak nie będzie to takie łatwe jak się wydaje
Trzeba posiadać
Monitor CRT (może załatwię od znajomego – bo jeszcze ma)
Karta graficzna, która ma dwa wyjścia oraz najlepiej osobne na Component
Dobry i krótki kabelek Componentowy
Aparat cyfrowy z opcją manuala
I oczywiście najważniejsze Samsunga B650 ;)

Kartę + kabelek mam, ale nie mam CRT oraz B650 ;(
Chyba, że jest ktoś, kto ma taki zestawik w domu

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

msmyla

New member
Ok dzięki. Wii oczywiście można podłączyć tylko przez component lub rgb, nie hdmi :S

Niestety obawiam się, że input lag będzie ogromny, bo telewizor będzie musiał przeskalować obraz z 480p -> 1080p, to zajmie mu jeszcze więcej czasu, niż przy ps3, który ma gry w hd, a na input lag przy ps3 już recenzenci bardzo narzekają :( Niby game mode poprawia input lag do 17-34ms, ale dla Wii będzie on pewnie i tak dłuższy, a ja się przyzwyczaiłem do braku input lagu (stary poczciwy crt sony trinitron). I teraz co tu zrobić :confused:

Już miałem dzisiaj zamawiać LE40B650, a tu ten input lag :???:
 

markov10

New member
Panowie, pozwole sobie powtorzyc pytanie.
Czy warto doplacac 500 zl do tego modelu, zamiast kupowac A656? Staralem sie je porownac na stronach samsunga ( pl/usa ), ale albo byly niepelne statystyki.. albo w ogole telwizora nie znajdywalo.

Telewizor bedzie uzywany do wszystkiego po trochu.. wiec ciezko cokolwiek sprecyzowac,
jakosc obrazu jest jakos diametralnie zmieniona, czy jedyna roznica w gruncie rzeczy jest ten caly internet i mozliwosc odpalania filmow przez USB? :hmm:

/co do WII, to przepraszam - nie mialem zielonego pojecia :eek:k:
 

Tynio

New member
msmyla napisał:
Ok dzięki. Wii oczywiście można podłączyć tylko przez component lub rgb, nie hdmi :S
msmyla napisał:
Niestety obawiam się, że input lag będzie ogromny, bo telewizor będzie musiał przeskalować obraz z 480p -> 1080p, .....Już miałem dzisiaj zamawiać LE40B650, a tu ten input lag :???:

Zapomniałem o użytkownikach konsol PS2 lub PS3 przez kabel Component jednak
To nie będzie pomiar jakiś super, bo trzeba by było dorwać jakąś grę gdzie potrzebny jest szybka reakcja na to, co dzieje się podczas wyświetlania.
Jaką grę proponujecie ?? to może ktoś sprawdzi to.
Ja mam PS2 i component, ale nie mam tego Samsunga

Markov10
Ciężko mi powiedzieć na temat obu LCD (bo żadnego nie miałem i nie mam)
Ale wiem, że B650 to nie tylko, internet i opcja odpalenia filmów, ale też 100Hz bardziej zawansowane opcje, lepsze parametry matrycy (to już bardziej opinie użytkowników – jak sam wiesz Samsung mało, co napisał o nowym LCD)
oraz tuner cyfrowy.
Dla jednej osoby to tylko 500 zł a dla innej aż 500 zł
Jeżeli planujesz za jakiś czas zmienić LCD to nie ma sensu, ale jak to ma być na lata to jest kilka opcji, które się mogą przydać w przyszłości.
Trzeba się też liczyć, że im więcej nawalili do takiego LCD-eka to tym większa szansa, że będzie bardziej awaryjny, (choć nie zawsze-, bo technika idzie do przodu)


Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

msmyla

New member
markov10 napisał:
Panowie, pozwole sobie powtorzyc pytanie.
Czy warto doplacac 500 zl do tego modelu, zamiast kupowac A656? Staralem sie je porownac na stronach samsunga ( pl/usa ), ale albo byly niepelne statystyki.. albo w ogole telwizora nie znajdywalo.

Telewizor bedzie uzywany do wszystkiego po trochu.. wiec ciezko cokolwiek sprecyzowac,
jakosc obrazu jest jakos diametralnie zmieniona, czy jedyna roznica w gruncie rzeczy jest ten caly internet i mozliwosc odpalania filmow przez USB? :hmm:

/co do WII, to przepraszam - nie mialem zielonego pojecia :eek:k:

Moim skromnym zdaniem: jest warto.
Po pierwsze, konrast (dynamiczny, czyli statyczny też będzie nieco większy) jest 2x większy w B650 niż w A656.

Po drugie, zdając się na opinię brytyjskich recenzentów :D , ostrość oraz kolory (podobnie jak obsługa i możliwości wybierania różnych trybów i możliwości ogółem sterowania telewizorem) zostały bardzo poprawione w stosunku do A656. Obraz będzie po prostu lepszy.

Po trzecie, Wi-Fi i odpalanie filmów przez USB, to nie jest byle co, bo telewizja internetowa zbliża się wielkimi krokami, a co do USB, to jeśli masz jakiś film w HD, który nie mieści się nawet na płycie DVD, to co wtedy zrobisz? I tak, nawet jak się zmieści, to nagrywanie i inne związane z tym rytuały są dość problematyczne. Poza tym, musiałbyś mieć DVD, które łączy się kablem HDMI z telewizorem. A tak to pendrive/dysk twardy- pyk - i gotowe! (teoretycznie:p )

Poza tym, tuner DVB-T też może się przydać ;)
 

msmyla

New member
Tynio napisał:


Zapomniałem o użytkownikach konsol PS2 lub PS3 przez kabel Component jednak
To nie będzie pomiar jakiś super, bo trzeba by było dorwać jakąś grę gdzie potrzebny jest szybka reakcja na to, co dzieje się podczas wyświetlania.
Jaką grę proponujecie ?? to może ktoś sprawdzi to.
Ja mam PS2 i component, ale nie mam tego Samsunga

[/COLOR] [/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE]

No tak... ja bym przetestował, ale też nie mam Samsunga ;) A może ma ktoś starego Xboxa, albo jakiegoś Xboxa360 czy PS1/2/3 z grą 480p (jeśli takie są na konsole HD, nie wiem, bo mam Wii:p ) z kablem component lub rgb i mógłby przetestować? No i oczywiście Samsunga LEXXB65X
 

markov10

New member
msmyla napisał:
Moim skromnym zdaniem: jest warto.
Po pierwsze, konrast (dynamiczny, czyli statyczny też będzie nieco większy) jest 2x większy w B650 niż w A656.

Po drugie, zdając się na opinię brytyjskich recenzentów :D , ostrość oraz kolory (podobnie jak obsługa i możliwości wybierania różnych trybów i możliwości ogółem sterowania telewizorem) zostały bardzo poprawione w stosunku do A656. Obraz będzie po prostu lepszy.

Po trzecie, Wi-Fi i odpalanie filmów przez USB, to nie jest byle co, bo telewizja internetowa zbliża się wielkimi krokami, a co do USB, to jeśli masz jakiś film w HD, który nie mieści się nawet na płycie DVD, to co wtedy zrobisz? I tak, nawet jak się zmieści, to nagrywanie i inne związane z tym rytuały są dość problematyczne. Poza tym, musiałbyś mieć DVD, które łączy się kablem HDMI z telewizorem. A tak to pendrive/dysk twardy- pyk - i gotowe! (teoretycznie:p )

Poza tym, tuner DVB-T też może się przydać ;)
no coz, przekonaliscie mnie.. mam dosc wybierania, bo wybieram juz naprawde dlugo. Mialo byc A656, ale doloze juz te 500 zl i zamowilem B650 za 3094, mam nadzieje, ze tym razem nie dostane odpowiedzi, ze takowego nie ma w magazynie.
Myk z USB jest super :eek:k:
Jakby ktos widzial w podobnej/nizszej cenie ten TV Gdzies, to prosze dac znac - calkiem mozliwe, ze znow mi napisza, ze nie maja go na magazynie
 

msmyla

New member
markov10 napisał:
no coz, przekonaliscie mnie.. mam dosc wybierania, bo wybieram juz naprawde dlugo. Mialo byc A656, ale doloze juz te 500 zl i zamowilem B650 za 3094, mam nadzieje, ze tym razem nie dostane odpowiedzi, ze takowego nie ma w magazynie.
Myk z USB jest super :eek:k:
Jakby ktos widzial w podobnej/nizszej cenie ten TV Gdzies, to prosze dac znac - calkiem mozliwe, ze znow mi napisza, ze nie maja go na magazynie

:) Dobry wybór :eek:k:
W 'pewnych' (porządnych) sklepach ceny zaczynają się od około 3090zł, a w niepewnych od około 3010zł, także nie jest warto ryzykować ;)
 

norbers

New member
Wypalanie ekranu.

Samsung ostrzega że nieruchowy obraz, (lub częściowo nieruchomy) może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu telewizyjnego - "wypalanie ekranu".:(
Do tej pory myślałem że to przypadłość plazm.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii ?
 

michal102

New member
Od 2 lat używam TV LCD jako monitora do kompa i nic mi się nie wypaliło.
A zdarzało mi się zostawić stały obraz na kilka godzin:)
 

norbers

New member
Ja też od lat używam monitora LCD i nie zauważyłem wypalanie się ekranu. Faktem jest że na stronie Samsunga "najczęście zadawane pytania" i w instrukcji do B650 którą widziałem jest takie ostrzeżenie.
 

Tynio

New member
norbers napisał:
Ja też od lat używam monitora LCD i nie zauważyłem wypalanie się ekranu. Faktem jest że na stronie Samsunga "najczęście zadawane pytania" i w instrukcji do B650 którą widziałem jest takie ostrzeżenie.

U mnie w instrukcji do Samsunga 26R72B to było.
Pozostawiłem raz kompa włączonego (statyczny obraz) przez ponad 4 -5 godziny. Obraz się utrwalił i był widoczny przez jakieś 24h.
Po około 24h znikało ale nie odrazu.
Zdażyło się tak kilk razy i samo znikało po pewnym czasie
Myślę że muszą to pisać by ludzie bardziej uważali

Tynio

Pozdrawiam
 

norbers

New member
Dzięki za info Tynio


Więc mogę się spodziewać, że gdy obejrzę 3 godzinny film w formacie 2.35:1, to później na "dzienniku" będą widoczne "cienie" na górze i dole obrazu?
 

Tynio

New member
norbers napisał:
Dzięki za info Tynio
norbers napisał:
Więc mogę się spodziewać, że gdy obejrzę 3 godzinny film w formacie 2.35:1, to później na "dzienniku" będą widoczne "cienie" na górze i dole obrazu?



To nie całkiem tak.
Czarny kolor u mnie nie wpływał na odznaczenie tylko jasne pola lub bardzo jasne powodują utrwalenie. A jak oglądasz film 2-4h to obraz masz ruchomy, co powoduje, że środek ekranu nie jest w stanie się utrwalić. Czarny nie powoduje utrwalenia, więc pasów nie będziesz widział. Jak oglądam filmy z pasami i nic nie odznacza się nawet jak oglądam długo.
Tym akurat myślę, że nie powinieneś się martwić (lub martwić najmniej)

Tynio

Pozdrawiam
 

whiteman

Member
Ja wczoraj odebralem 37B650 z neo24.pl we wroclawiu. Kupilem za cene 3112 zl wiec nie najgorzej. Mam ps2 i moge dzis wieczorkiem sprawdzic jak smigaja gry na tym. Niech tylko ktos opisze procedure jak to zrobic.
Co do input laga to komp podlaczony 5m kablem hdmi i ruchy myszki byly bardzo opuznione. Po ustawieniu game mode sytuacja sie poprawila choc dalej mozna bylo wyczuc opoznienie tego co dzialo sie na ekranie.
Na razie nie mialem czasu na czytanie instrukcji wiec pozatym wszystkie ustawienia byly standardowe.
Przy okazji wiem ze w poprzednich samsungach komputer trzeba bylo podlaczac przez hdmi2 czy w tym modelu tez jest ktores gniazdo przeznaczone do tego celu ?
 

abezus

New member
Trzeba bylo podlaczyc na hdmi2 i ustawic pc mode... bo nie uwierze ze jest takie opoznienie ze mozna wyczuc opoznienie przesuwajacej sie myszki... nie uwierze poki nie zobacze... No ja bede mial swoj egzemplarz jutro wiec na pewno napisze jak ma sie podpinanie LE32B650 jako monitor komputerowy.
Pozdrawiam.
 
Do góry