Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

AS-2

New member
Witam
Chciałem zrobić auto start PRV+ i informacje o kanale na Samsungu LE37B650T2W

Czytałem i czytałem i doszedłem do etapu gdzie przerobiłem firmware skryptem SamyGO Firmware Patcher v0.24

Następnie zrobiłem update telewizora, zalogowałem się przez putty i chciałem utworzyć plik
Według strony wiki Firmware_Patcher
i tu moja wiedza się kończy

Jakby ktoś zorientowany w jakiś przystępny sposób pokierował moimi poczynaniami
Pozdrawiam

...poradziłem sobie...
 

Attachments

  • python.jpg
    python.jpg
    18,3 KB · Wyś: 240
  • putty.jpg
    putty.jpg
    3 KB · Wyś: 188
Ostatnia edycja:

gonzol

New member
Nene, bo to było nie było podpada pod prawa autorskie. Zrobienie własnej paczki to większa frajda :] Zresztą wolę dać wędkę niż rybę.

Oto składniki:
http://www.python.org/ftp/python/2.6.4/python-2.6.4.msi - kompilator Pythona potrzebny do wykonania skryptu SamyGo

SamyGO - Browse Files at SourceForge.net - patch SamyGo włączający telnet i aplikujący fix do skalowania filmów z USB.

http://org.downloadcenter.samsung.c...th=FM/200910/20091030222802906/T-CHL7DEUC.exe - firmware 2005.0 ze strony Samsunga.

Skrócona instrukcja patchowania (uwaga, to nie jest typowy krok po kroku):
0. ściągnąć wszystkie elementy
1. założyć na ścieżce głównej jednej z partycji katalog Samsung (np. C:\Samsung)
2. zainstalować na tej samej partycji Pythona (zainstaluje się w katalogu \Python26)
3. wypakować (zainstalować) ściągnięte oryginalne Firmware 2005 do katalogu \Samsung\ (ma powstać katalog, tak jak podczas normalnej procedury upgrade, czyli np. C:\Samsung\T-CHL7DEUC )
4. Wypakować do katalogu \Samsung\ plik SamyGO.py z archiwum patcha SamyGo (mamy mieć go zapisanego jako np. C:\Samsung\SamyGO.py)
5. Uruchomić wiersz poleceń (Start-->Uruchom-->cmd)
6. Przejść do katalogu głównego partycji na której mamy zgromadzone wszystkie zabawki z punktów 2-4 (np. poleceniem "c:" następnie "cd \" )
7. Wpisać z linii poleceń jak poniżej:

Python26\python.exe Samsung\SamyGO.py Samsung\T-CHL7DEUC

8. Poczekać aż skrypt skończy. Jeśli wszystko poszło OK, to będą się pojawiać po kolei komunikaty o deszyfracji (XOR), o aplikowaniu patcha AR v1, o aplikowaniu patcha telnetu, następnie o szyfrowaniu (XOR) i na końcu że wszystko jest poprawnie i można przekopiować katalog T-CHL7DEUC z katalogu Samsung na pendrive.
Ważne! Kopiujemy sam katalog T-CHL7DEUC, dokładnie tak samo jak przy standardowym upgrade.
Dalsze kroki są standardowe. Pamiętajcie, że jak to na każdym kroku jest przypominane:

ROBCIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. W TEN SPOSÓB MOŻNA USZKODZIĆ TV. GWARANCJA TEGO NIE OBEJMUJE. WGRANIE ZMODYFIKOWANEGO FIRMWARE NARUSZA GWARANCJĘ!

Nastraszeni ? Świadomi swoich czynów? No to udanej zabawy :)


Czy ktoś mógłby mi pomóc. Próbuję robić wszystko według instrukcji:

ściągam pythona http://www.python.org/ftp/python/2.6.4/python-2.6.4.msi
Patch SamyGO SamyGO - Browse Files at SourceForge.net
Firmware Samsunga T-CHL7DEUC-3001.1 LE55B652T4W - POBIERANIE | WSPARCIE | SAMSUNG

Robię wszystko jak w instrukcji:

0. ściągnąć wszystkie elementy
1. założyć na ścieżce głównej jednej z partycji katalog Samsung (np. C:\Samsung)
2. zainstalować na tej samej partycji Pythona (zainstaluje się w katalogu \Python26)
3. wypakować (zainstalować) ściągnięte oryginalne Firmware 2005 do katalogu \Samsung\ (ma powstać katalog, tak jak podczas normalnej procedury upgrade, czyli np. C:\Samsung\T-CHL7DEUC )
4. Wypakować do katalogu \Samsung\ plik SamyGO.py z archiwum patcha SamyGo (mamy mieć go zapisanego jako np. C:\Samsung\SamyGO.py)
5. Uruchomić wiersz poleceń (Start-->Uruchom-->cmd)
6. Przejść do katalogu głównego partycji na której mamy zgromadzone wszystkie zabawki z punktów 2-4 (np. poleceniem "c:" następnie "cd \" )
7. Wpisać z linii poleceń jak poniżej:

Python26\python.exe Samsung\SamyGO.py Samsung\T-CHL7DEUC

ale mam komunikat:

C:\>Python26\python.exe Samsung\SamyGO.py Samsung\T-CHL7DEUC
SamyGo Firmware Patcher v0.01 (c) 2009 Erdem U. Altinyurt

-=BIG FAT WARNING!=-
You can brick your TV with this tool!
Authors accept no responsibility about any damage on your dev

Detected XOR key is : T-CHL7DEUC
No image/exe.img.enc file in directory of Samsung\T-CHL7DEUC


Gdzie robię błąd?
 

qwerty13

New member
w temacie jestem zielony, ale chciałbym zapytać czy jest jakakolwiek możliwość, by na samsungu b650 uzyskać jakieś dodatkowe widgety typu ipla, vod, itp. ? Jeśli nie to czy jest coś zewnętrznego? (chyba gdzieś czytałem o jakimś "maleństwie" podłączanym przez hdmi). Z góry dzięki za pomoc.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
w temacie jestem zielony, ale chciałbym zapytać czy jest jakakolwiek możliwość, by na samsungu b650 uzyskać jakieś dodatkowe widgety typu ipla, vod, itp. ? Jeśli nie to czy jest coś zewnętrznego? (chyba gdzieś czytałem o jakimś "maleństwie" podłączanym przez hdmi). Z góry dzięki za pomoc.

minix neo g4 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale mała uwaga B650 ma HDMI 1.3 chyba a Minix 1.4. Ktos bardziej obeznany musi Ci powiedziec czy bedzie szedl dzwiek
 
Ostatnia edycja:

czajoza4

New member
Cześć :-o

Mam problem z 40B650 (fw. 2005).
Nie działa mi Internet TV, jak klikam przycisk na pilocie to pojawia się "USŁUGA NIEDOSTĘPNA".

- Połączenie internetowe działa. Sprawdzałem przez "TEST SIECI".
- Próbowałem reset TV z pilota, ale nic nie dało.
- Reset z menu serwisowego też nie pomógł.
- Downgrade na 2004 nie zdał rezultatów.
- Upgrade na 3001, to samo
- Kolejny downgrade na 2005 i też lipa.

Najwyżej jeszcze spróbuje zmienić język na Niemiecki albo Angielski. Chyba, że ktoś zna rozwiązanie problemu?
 

czajoza4

New member
//EDIT

Zmieniłem kraj na Niemcy a póżniej na Wielka Brytania i pojawiły się widgety Yahoo:

*News
*Weather
*Finance
*flickr
*YouTube
*Twitter

i wiele innych w galerii.
Ale niestety w "INNE" dalej "USŁUGA NIEOBSŁUGIWANA" :sad:
 

moras86

New member
Spróbuj ustawić serwer DNS na 149.154.159.134, potem restart TV, odpalenie Internet@TV, powrót do twojego DNS (lub np. 8.8.8.8 ) i restart.

U mnie pomogło częściowo, mam teraz Internet@TV (nie Yahoo) z YouTube, ale z zagraniczną listą.
 

tribon

New member
Witam ponownie.
Podłączyłem wyjście optyczne z TV do zewnętrznego przetwornika cyfrowo analogowego i mam echo - lekkie opóźnienie na tym wyjściu. Kiedyś w menu serwisowym TV zmieniałem opóźnienie dla wyjścia analogowego chinch i działało. Czy jest taka sama opcja dla wyjścia optycznego? Jak je znaleźć?
Pozdrawiam serdecznie!

Znalazłem za pomocą "szukaj". Pytanie nieaktualne.
 
Ostatnia edycja:

MiNos

New member
Jakim programem można dokonać odpowiedniej konwersji dźwięku a dokładnie to jakiś czas temu przy konwersji z dts do ac3 nie zaznaczałem w polecanym przez was programie opcji 'keep dialog normalisation..' (nie pamiętam dokładnej nazwy) i bywa że część starych filmów ma ciche dialogi - irytujące, można to jakoś naprawić?
 
witam - a proszę mi powiedzieć - jak poradzić sobie z nagraniem poprzez PVR (najnowsza wersja 3.1) pliki HD powiedzmy z TVPHD? wiadomo iż można nagrać tylko do 4 GB , potem TV mi się wyłącza i nie nagrywa do końca filmu, czy można to jakoś ominąć żeby film wszedł cały (po ok. 01:25:00 -tv wyłącza się)
 

MiNos

New member
Kurka nie kumam działania plików MKV - dodałem sobie dodatkową ścieżkę dźwiękowa włączyłem muksowanie i.. np film oryginalny w wersji eng ładuje się szybko a mój plik długo się wczytuje.

Writing application : mkvmerge v6.6.0 ('The Edge Of The In Between') built on Dec 1 2013 17:55:00
Writing library : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1
 

dzudzu9

New member
Witam. Jeżeli jest ktoś zainteresowany, to mam na sprzedaż 37B650, jeszcze około 6m na gwarancji (gwarancja przedłużona do 5 lat). Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.
 

utasz

New member
witam wiem ze moje pytanie moze byc smieszne :) ale pytam
jaka jest szansa w b650 na wifi direct lub screen mirroring ?
czy tylko mozna sie posilkowac dlna
dzieki za kdp
 

pox

New member
Witam,

Coś mi się porobiło, że nie działają wejścia HDMI, oprócz wejścia HDMI2.
Po wybraniu wejścia, wyświetla się komunikat "brak sygnału". Gdy kabel jest odłączony to jest inna informacja, tzn o problemie z kablem.
Prawdopodobnie zostało coś przestawione w menu serwisowym.
Proszę o jakąś podpowiedź.
TV to 32B650
 
Do góry