Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

deywies

New member
Bez reklam
Nie trzeba konwertowac. Te TV są dosyć sprytne i ignorują kontenery wyciągając same strumienie. Tak więc wystarczy że TV obsługuje format wideo/audio i można dowolnie zmieniać rozszerzenia i powinno chodzić.

Co do kamer to polecam kupic taką co nagrywa bez przeplotu.
 

szad

New member
Witam. Przeczytałem cały temat, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na interesujące mnie pytanie.

Czy pod LE40B551 lub inny TV z seri XXXXB5XX można podpiąc kartę WiFi na USB i czy będzie działała sieć.

Nie wnikam jaki konkretnie model WiFi czy adapter Samsunga czy inny
"SourceForge.net: Using NoN-Samsung USB WiFi dongles with TV - samygo".
Z tego co zauważyłem w menu serwisowym jest opcja WiseLink DLNA oraz Network Support. Coś niecoś obiło mi się o uszy o możliwości włączenia DLNA "SourceForge.net: Enable Network support on B550 and B6000 Series Devices - samygo"

Prosiłbym o info czy ktoś już to zrobił lub podanie innej możliwości.

Pozdrawiam
 

sebal7

New member
Witam. Ja też jestem zainteresowany uruchomieniem internetu w tym tv i nawet sam bym spróbował uruchomić według projektu smyego ale nie znam angielskiego .
Poz/Sebal7
 

jaworolsztyn

New member
Czytając ten wątek jednoznacznie nie zostało określone czy Adapter WiFi DLNA Samsung WIS09ABGN jest kompatybilny z modelami LEXXB5XX. Czy ktoś mógłby pomoc w tej kwestii, ewentualnie z ustawieniami pod to urządzenie w menu serwisowym?
 

mati8321

New member
Witam. Posiadam LE32B553soft 2010 w trybie serwisowym zmieniłem na C650 i wszystko śmiga. Mam jednak pytanie czy komuś udało się przyśpieszyć uruchamianie się telewizora? Pozdr
 

norad

New member
Czy ktoś się orientuje się jaki standard HDMI obsługuje seria 550. Na stronie Samsunga nie mogę takich info znaleźć. Chodzi mi przede wszystkim o to czy obsługuje Audio Return Chanel (ARC)
 

norad

New member

Czy pod LE40B551 lub inny TV z seri XXXXB5XX można podpiąc kartę WiFi na USB i czy będzie działała sieć.
z tego co widzę na stronie Samsunga to tak -" Wi-Fi
Yes (with optional LinkStick™ adapter)"
podejrzewam, że dodali tę funkcję przy aktualizacji softu bo jak kupowałem ten model prawie 2 lata temu to raczej jej nie było. Sam jestem ciekawy czy ktoś już to testował na tym modelu.
 

jaro448

New member
Witam. Mam pytanko na temat odtwarzania plików filmowych. Jakie formaty są obsługiwane poprzez gniazdo USB, lub ewentualnie co zrobić żeby było ich więcej? Mój tv to B551, po operacji w menu serwisowym B650.
 

esp

New member
Witam mam takie pytanie prośbe ,mam przez kabel HDMI podpięty tuner sat do b650 i czy wybierając sat ja zawsze musze przyciskiem SOURCE wybierać wejście HDMI żeby oglądać tuner?
Jest sporo tych wyjść źródeł sygnału wiec często załączy Ci się co innego( z pilota trzeba to jednak bardzo szybko wybierać, oprócz tego cały czas jedno z innych wejść HDMI pokazuje - tuner z funkcją Anynet+ , wejdziesz, poszuka, oczywiście sprzętu nie znajdzie bo to tuner nie Samsunga, funk ).
Jest jakaś inna możliwość przechodzenia z TV na obraz z tunera ? Żona z dzieciakami mają nieraz poważny problem ;) , a niestety często przechodzi się z Tv na Sat i na odwrót.
 

agruszcz

New member
Witam serdecznie. Z góry przepraszam jeżeli zamieszczony temat nie powinien się znaleźć w tym miejscu. Jestem nowym forumowiczem który potrzebuje pomocy. Zmieniłem coś w MENU SERVICE-owym w TV SAMSUNG LE32B550.

Po włączeniu telewizora nie wyświetla się obraz - jest dźwięk lecz na obrazie jest CZARNO.
Po naciśnięciu POWER miga 4 razy czerwona dioda od czuwania i idzie głos lecz bez wizji.
Naciśnięcie klawiszy by wejść do menu service-owego nie pomaga, gdyż nie wyświetla się owe menu.

Proszę o pomoc - z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie.

Pozdrawiam serdecznie Andrzej
 

slawekz1

New member
Witam serdecznie. Z góry przepraszam jeżeli zamieszczony temat nie powinien się znaleźć w tym miejscu. Jestem nowym forumowiczem który potrzebuje pomocy. Zmieniłem coś w MENU SERVICE-owym w TV SAMSUNG LE32B550.

Po włączeniu telewizora nie wyświetla się obraz - jest dźwięk lecz na obrazie jest CZARNO.
Po naciśnięciu POWER miga 4 razy czerwona dioda od czuwania i idzie głos lecz bez wizji.
Naciśnięcie klawiszy by wejść do menu service-owego nie pomaga, gdyż nie wyświetla się owe menu.

Proszę o pomoc - z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie.

Pozdrawiam serdecznie Andrzej
Znajomy też tak miał. Pobrał z internetu obrazy menu serwisowego i na czuja przy czarnym ekranie zmienił menu serwisowe i mu się udało. Być może pomoże wgranie nowego softu.
 

Zdessesman

New member
Witam,

40B550 mam już od jakiegoś czasu i szczęśliwie soft jaki był od początku pozwalał wejść w menu serwisowe i umożliwić odtwarzanie filmów z pena (sam udzielałem się odnośnie tegoż problemu w tym wątku na samym początku). Niestety przy zmianie miejsca zamieszkania i kablówki, zainstalowałem najnowszy soft (2010), nie wiedząc, że blokuje on odtwarzanie divx.
Próbowałem już wgrywać spatchowany soft samygo oraz soft z 2003r - niestety cały czas pojawia się komunikat, że nie znaleziono pliku do aktualizacji (podobno nie możliwości dawngradu w softach 2009+) Czy ktoś wie (przetestował) co trzeba przestawić w menu serwisowym aby móc odtwarzać filmy z pena. Jeżeli jest w ogóle taka opcja.

Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kold11

New member
Na forum SamyGO (temat: [How-To] Roll back LExxB5xx, LExxB62x, UExxB6xxx - wpisz w google, bo wyskakuje mi jakieś durne ograniczenie, że nie mogę zapodać linków jak mam mniej niż 5 postów) piszą coś o downgrade z softu 2010, ale nie wiem dokładnie o co w tym chodzi, przeczytaj sam, bo dla mnie ten opis jest jakiś zakręcony (bo najpierw piszą, że z 2010 wstecz nie można, a później, że można :niewiem:)
 

Zdessesman

New member
Na forum SamyGO (temat: [How-To] Roll back LExxB5xx, LExxB62x, UExxB6xxx - wpisz w google, bo wyskakuje mi jakieś durne ograniczenie, że nie mogę zapodać linków jak mam mniej niż 5 postów) piszą coś o downgrade z softu 2010, ale nie wiem dokładnie o co w tym chodzi, przeczytaj sam, bo dla mnie ten opis jest jakiś zakręcony (bo najpierw piszą, że z 2010 wstecz nie można, a później, że można :niewiem:)

Ciężka sprawa z tego co wyczytałem - trzeba ostro kombinować i jakiś kabel mieć dodatkowo, ale do zrobienia więc wielkie dzieki za info. Jak będę miał więcej czasu to może się pobawie.
Pojawił się niestety inny problem - prawdopodobnie bardziej uciążliwy.
Zrobiłem factory reset i po nim niestety sporo kanałów, które wcześniej były po polsku, teraz są po angielsku - przy próbie zmiany języka na polski (w menu jest taka opcja) dźwięk się zmienia, ale obraz zamarza i po chwili staje się czarny. Po przełączeniu kanału/wyłączeniu tv, program jest znowu po angielsku. Ktoś miał może podobny problem i wie jak go rozwiązać?
 

c1amak

New member
eh.... w złym temacie wkleiłem mój problem, więc wklejam tutaj i proszę moderatora o usunięcie mojego posta z działu B650

Dzień dobry,

jestem tutaj nowy, chociaż śledzę to forum już od jakiegoś czasu. Przeczytałem cały temat (masakra... ) i dowiedziałem się wiele, ale i tak nie potrafię poradzić sobie z moim problemem, gdyż nie jestem programistą.

Otóż, posiadam TV:

LCD Samsung LE40B551A6WXXH
AZU33SOSB00119L
Version: SQ02

Dzięki Waszym wskazówkom z tego tematu, wszedłem w menu serwisowe ale niestety nie mogłem przełączyć oglądania filmów przez USB. Funkcja ta była możliwa dopiero po zmianie na B650. Nie zadowoliło mnie to ponieważ TV włączał się 15 sekund. Ściągnąłem więc z tego tematu (około strony 46) firmware samyGO, który zamieścił tutaj użytkownik "gomar". Zrobiłem update firmware i teraz posiadam takie:

T-CHELEU-1017
T-CHL5DEUC-2008.0
T-CHL5DEUS-1007
RFS: 29_64_256-29 T-CHL5DEUC
2009-09-30
TYPE: 40A6AF0C
MODEL: LE40B550

Wszystko działa bardzo dobrze, tzn. TV włącza się po 3-4 sekundach (tak jak wcześniej). Filmy avi i mkv można bez problemu odpalić z dysku zewnętrznego. W menu serwisowym pisze że mam B550 - wszystko SUPER!

Ale.... oglądanie filmów z napisami sprawia trochę problem ponieważ są bardzo małe. Nawet po zmianie w menu na te 'największe' to i tak jest małe. Wyczytałem, że jest modyfikacja samyGO: "Bigger Yellow Font", która zwiększa rozmiar napisów oraz ich kolor na żółty. Z tego co zrozumiałem to są dwie możliwości żeby to działało:

1. Można spatchować oryginalny firmware i wgrać do TV - wówczas za każdym razem będzie to odrazu dostępne.

2. Wgrywać tego moda po każdym uruchomieniu TV z Content Library - niestety w moim modelu telewizora tego Content Library nie ma i nie mogę tego zrobić.

Dlatego mam ogromną prośbę:
Czy ktoś może zmodyfikować dla mnie oryginalny firmware (albo podać mi linka do takiego) w którym będzie już naniesiona ta modyfikacja "Bigger Yellow Font" i oczywiście będę mógł oglądać z USB oraz TV będzie odpalał się szybko i sprawnie? Tak jak to zrobił tutaj 2 lata temu użytkownik "gomar" tylko wtedy jeszcze nie było tej modyfikacji do napisów.

Jestem zielony jeżeli chodzi o takie programowanie, czytałem jak to zrobić, ale nie czuję się w tym na tyle mocny, a pewnie dla niejednego z Was przygotowanie takiego firmware to 2 minuty pracy Sam boję się, że coś źle zrobię.

Z góry serdecznie dziękuję

ps. Próbowałem modyfikować na komputerze filmy, żeby były większe napisy. Niestety po użyciu najnowszego mkvmerge i wmuxowaniu napisów i zapisaniu pliku - nie czyta go TV (ciągle wczytuje plik w telewizorze). Próbowałem zrobić to samo ze starszą wersją mkvmerge ale wówczas nie pokazywało napisów. Natomiast robienie hardsubów trwa bardzo długo i można stracić na jakości obrazu..

Jeżeli znacie jakiś inny program, którym można szybko zmuxować napisy i czyta je TV to będę wdzięczny.
 

jacet1

New member
ps. Próbowałem modyfikować na komputerze filmy, żeby były większe napisy. Niestety po użyciu najnowszego mkvmerge i wmuxowaniu napisów i zapisaniu pliku - nie czyta go TV (ciągle wczytuje plik w telewizorze).
Jeżeli znacie jakiś inny program, którym można szybko zmuxować napisy i czyta je TV to będę wdzięczny.
Używam programu AVIAddXSubs 9.9
Ważne jest, by przenieść pliki z napisami do innego folderu lub skasować. Jeśli znajdują się w tym samym folderze co filmy, to TV uparcie wyświetla napisy z pliku zamiast wtopionych.
 
Do góry