Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

michas0

New member
Witam chce sie dowiedziec czy moge wgrac soft z samsunga 37b650 do samsunga 37b550.Na stronie samsunga w dziale z oprogramowaniem sa tylko softy z jezykiem angielskim.Czy jak wgram jakis to strace polski czy zostanie on?
 

gormar

New member
Koledzy proszę o pomoc w ogóle nie mogę wejść w menu serwisowe. Próbuję według takiego schematu.Tel.wyłączony i następnie info-menu-mute-power. Po tej konfiguracji telewizor nie reaguje tzn.nie włącza się tryb serwisowy.
Na pewno wciskasz te klawisze po kolei w niezadużym odstępie czasowym? Nie próbujesz wciskać ich na raz :)?

@michas0. Nie wgrasz oprogramowania z B650 do B550. Lepiej nawet nie próbuj.
Firmware ze strony Samsunga jest wielojęzyczny w tym Polski.
 

vadim

New member
Już ogarnąłem sprawę tzn.odłączyłem go od prądu na chwilę.Naprawdę nie wiem czemu tak się stało?!W każdym bądź razie telewizor posiada firmware 2008 z patchem SamyGo.
 

michas0

New member
@michas0. Nie wgrasz oprogramowania z B650 do B550. Lepiej nawet nie próbuj.Firmware ze strony Samsunga jest wielojęzyczny w tym Polski.




Czyli moge tylko wgrac oprogramowanie z b550 i nic sie nie stanie.A tak wogóle cos zmienia sie gdy wgram nowe oprogramowanie?
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
Czyli moge tylko wgrac oprogramowanie z b550 i nic sie nie stanie.A tak wogóle cos zmienia sie gdy wgram nowe oprogramowanie?
W zasadzie Samsung nie udostępnia informacji jakie poprawki zostały wprowadzone w kolejnych wersjach firmware.

Jedyna pewna informacja, to że od wersji 2008 zablokowano możliwość zmiany w menu serwisowym opcji WiseLink (HD) przez co uniemożliwiono włączenie odtwarzacza filmów. Ludzie obchodzili to ustawiając jako model TV B650 zamiast B550. Tyle, że było to okupione dłuższym uruchamianiem telewizora. Czas ten wzrósł z ok. 3-4 sekund do ponad 12-15.

Na szczęście dzięki łatce SamyGo aktywacja Movie Plus nie jest już utrudnione :). Wersje 2009 oraz widmo 2010 nie są dobrze znane, ale 2009 nie udało się "spaczować" ludziom z SamyGo, gdyż Samsung zmienił sposób szyfrowania plików. Niektórzy podejrzewają, że jest to jedyna zmiana w firmwarze :(.
 

michas0

New member
W zasadzie Samsung nie udostępnia informacji jakie poprawki zostały wprowadzone w kolejnych wersjach firmware.

Jedyna pewna informacja, to że od wersji 2008 zablokowano możliwość zmiany w menu serwisowym opcji WiseLink (HD) przez co uniemożliwiono włączenie odtwarzacza filmów. Ludzie obchodzili to ustawiając jako model TV B650 zamiast B550. Tyle, że było to okupione dłuższym uruchamianiem telewizora. Czas ten wzrósł z ok. 3-4 sekund do ponad 12-15.

Na szczęście dzięki łatce SamyGo aktywacja Movie Plus nie jest już utrudnione :). Wersje 2009 oraz widmo 2010 nie są dobrze znane, ale 2009 nie udało się "spaczować" ludziom z SamyGo, gdyż Samsung zmienił sposób szyfrowania plików. Niektórzy podejrzewają, że jest to jedyna zmiana w firmwarze :(.




Dzieki za odpowiedz wszystko juz wiem ale szkoda ze nie moge właczyc sobie w menu serwisowym zebym mogl ogladac filmy.Nie moge tam nic przełaczyc.
 

januszff

New member
Witam!Posiadam TV Samsung LE37B550.Początkowo miałem wgrany firmware 2008 lecz zmieniłem go na 2003 i odblokowałem oglądanie filmów przez USB oraz zmieniłem kolor menu na red.Chciałem spytać czy mogę jeszcze coś "wycisnąć" z tego TV-PIP nie interesuje mnie.
I czy można zmienić kolejność w menu z gniazdami zewnętrznymi tak aby component był jako pierwszy na liśćie?
Pozdrawiam.Janusz.
 

Ryczard

New member
Uwaga!

Wersje MKVToolnix 4.1.1 do najnowszej 4.4.0 mają włączoną domyślnie "kompresje" nagłówka (Header removal compression) dla ścieżek H.264 (AVC).
Niestety tak zapisanego pliku nie da się odtworzyć na naszym sprzęcie. Zresztą praktycznie każdy stacjonarny odtwarzacz ma z tym problemy, pomimo tego iż taka funkcja istnieje w specyfikacji MKV od ponad 4 lat :(. Tylko, że przykładowo dla WD TV Live HD wydadzą poprawiony firmware. My nie mamy na co liczyć.

Niestety powiedzenie: "Nadgorliwość gorsza od faszyzmu" jest tutaj w 100% prawdziwe :(. Przy 2GB pliku 50 minut AVC 720p oszczędza się "aż" 280KB.
Może uda się przekonać autora tego programu, aby ta kompresja była domyślnie wyłączona. Inaczej czeka nas ciągłe "przegrywanie" pliku za pomocą starszych wersji MKVToolnix lub wersji 4.4.0 z ustawioną opcją wyłączania domyślnej "kompresji".

Do sprawdzania wersji programu użytego do zapisania pliku MKV (i nie tylko) polecam program MediaInfo.

W jaki sposób najlepiej i najszybciej, "poprawić" takie pliki ?
Rysiek
 

11Solitary25

New member
...odblokowałem oglądanie filmów przez USB oraz zmieniłem kolor menu na red.Chciałem spytać czy mogę jeszcze coś "wycisnąć" z tego TV-PIP nie interesuje mnie.

I czy można zmienić kolejność w menu z gniazdami zewnętrznymi tak aby component był jako pierwszy na liśćie?

Podbiję temat : czy jest jakikolwiek sposób (może widzieliście coś na anglojęzycznym forum) zmiany kolejności wyboru "Źródła/Source" ??
90% moich przełączeń jest na 'HDMI 2' i 'HDMI 3' więc wciąż muszę przebijać się przez we analogowe, co więcej są one wyświetlone nawet jeśli urządzenie nie jest podłączone (!). Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu??
Fajnie można wyrzucać kanały z ulubionych to może podobnie mógłbym "odchaczyć" nieużywane wejścia ?

Pyt2: I co to są za wyszarzone nazwy złącz pod główną listą źródeł ?? Pierwsze które są fizycznie mają biały kolor czcionki w Menu->Source, ale pod listą są ich kolejne kopie z tym że mają szary kolor -oczywiście niedostępny ?? Do czego one służą ??

BTW. Pyt3: czy Mod SamyGo oprócz szybkiego uruchamiana i koloru/wielkości napisów z USB coś jeszcze daje??

Będe ogromnie wdzięczny (+1pkt do zaje**ści) za każdą odp.

(LE32B551 // soft2003 // aktywne:pIP+USB+7series'Menu(Red) // Wł=3-5sek // SerwisMenu=B550)
 

gormar

New member
W jaki sposób najlepiej i najszybciej, "poprawić" takie pliki?
Zapisać je ponownie za pomocą programu MKVToolnix w wersji co najwyżej 4.1.0.
Lub użyć najnowszej wersji, ale w opcjach wyłączyć domyślne stosowanie "kompresji".

@11Solitary25.
Niestety zadajesz dość trudne pytania :(.
Ad. pyt1. Z tego co się orientuje zmiana kolejności wejść na liście źródeł nie jest możliwa.
Jutro jeszcze dokładnie przewertuję instrukcję i to sprawdzę. Z tego co pamiętam na SamyGo nikt tym się nie zajmował.
Ad. pyt2. Szare to są nieaktywne wejścia. Niestety tuner analogowy TV zawsze jest aktywny.
Ad. pyt3. Mod SamyGo w zasadzie więcej nie zmienia niż to co wymieniłeś. Ale korzystając ze wskazówek na tamtym forum można uruchomić kartę sieciową WiFi na USB. Tyle, że jest to bardzo skomplikowany proces.
 
A

andyet

Guest
Witam. Posiadam telewizor samsung B550 oraz firmware 2009. Na stronie samsunga obecnie jest firmware z 2010 roku. Czy wie ktoś jak wnosi ono nowości?
 

demografik

New member
U mnie też 500GB PQI USB 3.0 działa ale dopiero na nowszym sofcie i po zmianie na B650.
Wcześniej niestety ale nie chciał odpalić dysku.


OT
Ktos juz moze wie, czy pojawił sie jakiś nowy soft który by pozwalał czytać dzwięk DTS z plików mkv i puścić go przez spdif na ampli?
 

lukas10

New member
Witam.
Troszkę jestem nie w temacie.
Mam wgrany poprawiony sofcik na 40b550 z napisami w kolorze żółtym.
Czy jest już możliwość wgrania gotowego softu z napisami w innym kolorze niż biały i żółty, może jest jakaś obwódka tekstu. Coś co spowoduje że będzie bardziej widoczny.
Dzięki.
 
Do góry