Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

heniexxx

New member
Witam. Posiadam telewizor 40b550 z softem 2008 i zmienionym na model b650 i denerwuje mnie długie uruchamianie.
Obojętnie jaki soft chciał bym wgrać(oczywisście do modelu b550) to pokazuje się komunikat "Nie znaleziono plików instalacyjnych" czy coś w tym stylu. A chciałbym wgrać ten soft od heniexxx ale nie da rady.
Oryginalny soft jaki mam od początku to 2008. Może problem jest ze mam soft 2008 i chce wgrać ten sam 2008 tyle ze przerobiony.
Jestem w kropce, pomocy :)

Sformatuj pendrive'a i umieść w nim rozpakowane archiwum (folder) i nic więcej. TV powinien zapytać czy zastąpić wersję 2008 wersją 2008. Pamięć sformatuj na FAT32 jak nie pomoże spróbuj z innym pendrive.
 

dejwis218

New member
Wgranie starego softu do B551 ?

heniexxx ja mam ten sam problem tylko ze mam aktualnie soft 2009. i nie mogę wgrać żadnego innego wstecznego ... Może ma ktoś jakiś pomysł jak jak wgrać stary soft np. 2003. Proszę o pomoc ...:confused:
 

pdm1

New member
Sformatuj pendrive'a i umieść w nim rozpakowane archiwum (folder) i nic więcej. TV powinien zapytać czy zastąpić wersję 2008 wersją 2008. Pamięć sformatuj na FAT32 jak nie pomoże spróbuj z innym pendrive.

Próbowałem tak zrobić dzisiaj. Miałem pendrive w NTFS i sformatowałem na FAT32. Tylko jeden folder na penie. I Wyświetla mi się teraz za pierwszym razem coś w stylu ze: posiadam aktualnie ta wersje softu, a za kolejnymi ten komunikat co wcześniej "Nie znaleziono plików instalacji". Próbowałem z softem 2003 i twoim i takie same są komunikaty.

dejwis218:

Z tego co wiem to nie można migrować z tej wersji do wcześniejszej, bo posiada przed tym zabezpieczenia.
 

dejwis218

New member
Z tego co wiem to nie można migrować z tej wersji do wcześniejszej, bo posiada przed tym zabezpieczenia.
Domyśliłem się że wklepali te zabezpieczenie swoją drogą po co :evil: ?? Ja pytam czy moze ktoś zna metode by wgrac ominąć te zabespieczenia i wgrac starszy sofcik moze juz ktoś wymyślił metode na to bo przeciesz wszystko sie da obejść tylko trzeba czasu a ja bym chciał juz bo deneruje mnie czekanie 20 sek. za nim mi sie TV włączy :cry:

Podzielcie się info jak będziecie wiedzieć coś w tym temacie bardzo mi na tym zależy Pozdrawiam.
 

sq9gk

New member
Proszę jeszcze raz o plik z żółtymi napisami bo nie można go ściągnąć.RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
udało mi sie spatchowac firmware 2008 ale w zaden sposób nie mogę osiagnąć koloru żółtego w napisach, w sumie to żadnego koloru, poza tym działa wszystko inne bez zmiany na model B650 i nawet player filmów jest z B650:):) Ale bardzo proszę o wersję z innym niż biały kolorem napisów.
 
Ostatnia edycja:

heniexxx

New member
heniexxx ja mam ten sam problem tylko ze mam aktualnie soft 2009. i nie mogę wgrać żadnego innego wstecznego ... Może ma ktoś jakiś pomysł jak jak wgrać stary soft np. 2003. Proszę o pomoc ...

Można, owszsem wrócić do starszej wersji lub próbować włączyć filmy z usb bezpośrednio na firmware 2009. Potrzebujesz kabelka Ex-Link. Więcej informacji masz TU.



Proszę jeszcze raz o plik z żółtymi napisami bo nie można go ściągnąć.RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
udało mi sie spatchowac firmware 2008 ale w zaden sposób nie mogę osiagnąć koloru żółtego w napisach, w sumie to żadnego koloru, poza tym działa wszystko inne bez zmiany na model B650 i nawet player filmów jest z B650 Ale bardzo proszę o wersję z innym niż biały kolorem napisów.

Klikając na link który umieściłem masz kilka serwisów do wyboru a nie tylko RapidShare. Na windowsie też nie mogłem spatchować z innym kolorem niż biały, natomiast pod Linux'em poszło od razu. Pamiętaj, że kolory muszą być wybrane z palety aRGB w formacie szesnastkowym. Gdybyś potrzebował wartości jakiegoś koloru to pisz.
 

sq9gk

New member
Można, owszsem wrócić do starszej wersji lub próbować włączyć filmy z usb bezpośrednio na firmware 2009. Potrzebujesz kabelka Ex-Link. Więcej informacji masz TU.





Klikając na link który umieściłem masz kilka serwisów do wyboru a nie tylko RapidShare. Na windowsie też nie mogłem spatchować z innym kolorem niż biały, natomiast pod Linux'em poszło od razu. Pamiętaj, że kolory muszą być wybrane z palety aRGB w formacie szesnastkowym. Gdybyś potrzebował wartości jakiegoś koloru to pisz.
Ok dzięki za wskazówkę, pewno będę się bawił pod linuxem tylko znajdę trochę czasu:)
ARGB znam, wiec spoko.
 

slawoslaw85

New member
Witam. Ja posiadam model B550 chyba najlepszy jaki był ponieważ wszystko w nim praktycznie da się odblokować. Mam pytanie tylko bo przez przypadek zmieniłem sobie w menu serwisowym z zakładce option - Poniżej pola facotry reset jest pole Type i wlasnie tam są bodajże dwa albo 3 typy. Jeśli mógłby mi ktoś podglądnąć u siebie i napisać jaki ma być . Pozatym to PiP działa filmy również, poprzestawiałem sobie także opóźnienie pomiędzy głośnikami zew a tv tak aby nie było efektu echa.
Nie opłaca się zmieniać w menu - zakładka model z b550 na b650 ponieważ efekt jest taki sam a włącza się 4 razy dłużej.
Zastanawia mnie ten fakt co może dać mi wgranie nowego softu no i ten adapter werles. Czy faktycznie będzie działał na tym modelu. Miło by było jeśli ktoś by sprawdził tę opcję ponieważ nie chcę w ciemno kupować tego adaptera gdyż kosztuje ok 230 pln.
Z góry dziękuje za info na te tematy.
 

rosemaster

New member
a ja mam inne pytanie, kupilem sobie dysk WD 1TB i podlaczylem go do tv, probowalem wlaczyc film i za trzecim razem poszedl, niestety pozniej zadna proba wlaczenia dvix sie nie powiodla, co wiecej tc strasznie mi sie potrafi zwiesic, nawet sie nie wylacza tylko obraz ciemnieje. Macie moze jakas koncepcje jak zrobic zeby filmy odpalaly? Z moim B550 dobrze wspolpracuje tylko jeden pendrive 2Gb a reszta tez sie resetuje.
 

Zdessesman

New member
a ja mam inne pytanie, kupilem sobie dysk WD 1TB i podlaczylem go do tv, probowalem wlaczyc film i za trzecim razem poszedl, niestety pozniej zadna proba wlaczenia dvix sie nie powiodla, co wiecej tc strasznie mi sie potrafi zwiesic, nawet sie nie wylacza tylko obraz ciemnieje. Macie moze jakas koncepcje jak zrobic zeby filmy odpalaly? Z moim B550 dobrze wspolpracuje tylko jeden pendrive 2Gb a reszta tez sie resetuje.


Jakbyś przeczytał cały wątek (wiem, trochę to może zająć :)) to byś wiedział, że dysk musi być w formacie NTFS. Sformatuj go do tego formatu, a wszystko będzie śmigać. Później może się czasem również pojawić problem z napisami - czasami mogą się rozjeżdżać w czasie. Wtedy musisz tylko skonertować napisy za pomocą jakiegoś playera (nie pamiętam jakiego, ale jest to również w wątku z tego co pamiętam.

Ja natomiast mam inny problem - mianowicie nagle coś pyknęło i nie mam obrazu - jak myślicie - co to może być) :)
 

slawoslaw85

New member
Ja natomiast mam inny problem - mianowicie nagle coś pyknęło i nie mam obrazu - jak myślicie - co to może być) :)
Pyknęło , strzeliło , trzasnęło ? Głośno cicho? To zależy jak pyknęło to może jakiś kond sobie pyknął. Radziłbym dać do serwisu bo nie wiadomo co jeszcze mogło 'pyknąć' po kondzie.
Pozdzrawiam.
 

g2marcin

New member
Przeglądałem temat, ale to co mnie interesuje nie znalazłem, wiec pytam.
Mam cyfrową kablówkę z modułem CI, wszystko pięknie ładnie śmiga tylko mam jeden mały problem: np. uruchamiam kanał Discovery i mam po angielsku, zmieniam na język Polski, jest ok, dopóki nie zmienię na inny kanał i później z powrotem zmienia się na angielski. Jak zrobić, żeby domyślnie było po Polsku? Wcześniej miałem dekoder z tej samej sieci kablowej i dekoder zapamiętywał to normalnie.
Proszę o odpowiedź, ponieważ jest to bardzo irytujące.
 

bartek123438

New member
Mam następujący model LE32B554 wgrałem najnowsze oprogramowanie (ver.T-CHL5DEUC-2009.0) i ani przed aktualizacją ani po nie mogę włączyć menu serwisowego :( bardzo proszę o porady jak to zrobić bo zależy mi na odtwarzaniu filmów przez USB. Próbowałem na różne sposoby info - menu - mute - power. Porszę o porady
 

heniexxx

New member
Mam następujący model LE32B554 wgrałem najnowsze oprogramowanie (ver.T-CHL5DEUC-2009.0) i ani przed aktualizacją ani po nie mogę włączyć menu serwisowego :( bardzo proszę o porady jak to zrobić bo zależy mi na odtwarzaniu filmów przez USB. Próbowałem na różne sposoby info - menu - mute - power. Porszę o porady

Kolego, po wgraniu najnowszego softu zapomnij o filmach via USB. Poczytaj dokładnie na forum a później działaj... nie odwrotnie. Pozdrawiam
 

alpine7

New member
Mam następujący model LE32B554 wgrałem najnowsze oprogramowanie (ver.T-CHL5DEUC-2009.0) i ani przed aktualizacją ani po nie mogę włączyć menu serwisowego :( bardzo proszę o porady jak to zrobić bo zależy mi na odtwarzaniu filmów przez USB. Próbowałem na różne sposoby info - menu - mute - power. Porszę o porady


Taka kombinacja jak napisałeś musi działać. Wciskasz przy wyłączonym TV, i czekasz, aż się włączy. Prawdopodobnie, tak na 80% ;) przy tym chipie i tym sofcie można uzyskać filmy z USB przez zmianę modelu w menu serwisowym na B650. Jednak to tylko na własną odpowiedzialność, bo podobno może się już nie włączyć, ale tak chyba maja tylko TV z chipem CRL. Ja na razie puszczam filmy z notebooka, więc nie spieszno mi próbować czy działa czy nie.
 

mideeem

New member
Mam następujący model LE32B554 wgrałem najnowsze oprogramowanie (ver.T-CHL5DEUC-2009.0) i ani przed aktualizacją ani po nie mogę włączyć menu serwisowego :( bardzo proszę o porady jak to zrobić bo zależy mi na odtwarzaniu filmów przez USB. Próbowałem na różne sposoby info - menu - mute - power. Porszę o porady



---
Myślę, że może jest nadzieja ale to tylko moje domysły po lekturze TEGO forum.

Poczytaj sobie wpisy w tym wątku o softach alternatywnych.

Postępuj rozważnie, bo wszystko robisz na swoje konto :cool:
 
Ostatnia edycja:

sleepyhead

New member
Ja natomiast mam inny problem - mianowicie nagle coś pyknęło i nie mam obrazu - jak myślicie - co to może być) :)

Zapewne kolega ma już naprawiony TV. Ale napiszę "ku przestrodze" dla innych. Mi TV też "pyknął" po ok. 4 miesiącach od kupienia. Był dzwięk, reagował na pilota, ale nie było obrazu. Diagnoza serwisu - poszedł zasilacz od matrycy. Z ich komentarza wynikało, że to częsta usterka bo są wrażliwe na przepięcia w sieci (oczywiście ja zapierałem się, że nic takiego nie miało miejsca bo na to nie ma gwarancji).
Reasumując - zalecam użycie filtra przeciwprzepięciowego :)
 

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
nagrywarka

Witam,
Czy ktoś próbował uruchomić nagrywarkę (SamygoPVR) na modelu B550?
Na forach piszą że to do B650 - a może zadziała również na B550?:)
 

Attachments

  • SamygoPVR-0.10.zip
    154,3 KB · Wyś: 116
Do góry