Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

zajfpl

New member
było by za dobrze to tylko 50Hz
ale nic mu nie brakuje .... na tych tylko 50 Hz
Dzięki za odpowiedź :)
pytanie zaczęło mnie nurtować po tym ja (moim zdanien) dużo lepiej przesuwały się napisy na ekranie niż te z reklamy porównawczej Samsunga w Mediamarkt, mam na myśli podział ekranu na 100Hz i 50Hz przy 100Hz napisy były miodzio a przy 50Hz skakały a u mnie nie skaczą więc zacząłem się zastanawiać jak to jest ale najwyraźniej Samsung podkręcił różnicę ;)

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych ;)
 

alpine7

New member
Czy ktoś z Was używa wbudowanego tunera DVB-C w B550? Jeżeli tak to jak szukacie tych kanałów, bo u mnie coś nie może znaleźć i już zwątpiłem czy wszystko robię dobrze, chociaż sprawdzałem wszystkie opcje.
 

WiuEmPe

New member
Witam, posiadam model LE40B550 i spotkałem się z problemem odczytania jednego filmu MKV. Dane pochodzą z dysku podpiętego do przejściówki unitek (dla potomnych - TV nei wykrywa nowszej wersji tej przejściówki z przyciskiem do jakiś szybszych backupów). Testowałem około 60 filmów z różnymi kodekami, oto wyniki testów: wmp.innocence.pl/kodeki.xls . Jak wynika z arkusza, telewizor obsługuje 12 filmów z tym samym kontenerem, kodekiem video i audio. Jednak, mojego avatara nie potrafi obsłużyć. Najpierw myślałem że to wina tego że w avatarze są użyte chaptery, jednak po edycji avatara w programie mkvmerge i wyłączeniu chapterów okazało się że film dalej się nie odtwarza.

Oto szczegółowe dane dla każdego z pliku MKV który obsługuje mój tv, oraz dla tego avatara:
Działające pliki:
Wklejka #326443 | Wklej.org - abd-lbs-sample.mkv
Wklejka #326444 | Wklej.org - breaking.bad.306.720p-dimension.sample.mkv
Wklejka #326445 | Wklej.org - desperate.housewives.619.720p-dimension.sample.mkv
Wklejka #326447 | Wklej.org - Dom.Zly.720p.BluRay.x264-iNFLiKTED-Sample.mkv
Wklejka #326448 | Wklej.org - fringe.219.720p-dimension.sample.mkv
Wklejka #326449 | Wklej.org - hd1080-ilym.sample.mkv
Wklejka #326452 | Wklej.org - how.i.met.your.mother.520.720p-dimension.sample.mkv
Wklejka #326453 | Wklej.org - sample.zero.2-LUSi.mkv
Wklejka #326454 | Wklej.org - Szybcy.i.Wsciekli-Tokio.Drift.720p.Lektor.PL.x264-WKS-Sample.mkv
Wklejka #326455 | Wklej.org - the.office.us.621.720p-dimension.sample.mkv
Wklejka #326457 | Wklej.org - the.pacific.vii.720p-dimension.sample.mkv
Wklejka #326459 | Wklej.org - the.slammin.salmon.2009.720p.bluray.x264.sample-sinners.mkv

Avatar:
Wklejka #326460 | Wklej.org - wersja z chapterami
Wklejka #326461 | Wklej.org - moja przerobiona wersja bez chapterów

Co do arkusza z kodekami, jakby ktoś chciał to proszę przysyłać na mój adres email: janowski.m W gmail kropka com informacje o kodekach które działają, a które nie ;)
 
Ostatnia edycja:

adas1

New member
Czy ktoś z Was używa wbudowanego tunera DVB-C w B550? Jeżeli tak to jak szukacie tych kanałów, bo u mnie coś nie może znaleźć i już zwątpiłem czy wszystko robię dobrze, chociaż sprawdzałem wszystkie opcje.

Wchodze w wyszukiwanie automatyczne pozniej wybieram kablowa(uruchom) potem wybieram cyfrowe i analogowe(uruchom) i na koniec tryb wyszukiwania wybieram sieć i leci
 

borekgt

New member
witam. mam b553 i niech ktosmi prosze powie jak sie wchodzi w menu serwisowe. bo prawie caly watek przeczytalem ale nie znalazlem odp. i czy ktos moze ma juz jakies info o adapterze wifi? czy to dziala czy nie. dziekiwielkie z gory za pomoc pozdrawiam
 

alpine7

New member
@borekgt Przeczytałeś prawie cały wątek ? Nawet pierwszych 3 stron nie ruszyłeś.
W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby.
Dzięki @adas1, sprawdziłem jeszcze raz dla pewności, ale nic nie znajduje. Po przekopaniu tematu, znalazłem, że (tak podobno Samsung odpisał pewnemu użytkownikowi) dostawca może jakoś kodować sygnał, a B550 ma coś tam zablokowane software'owo.(w co nie bardzo chce mi się wierzyć) Na dodatek tego nie czytając wcześniej forum, zainstalowałem firmware 2009, myśląc, że coś pomoże.(Taaa... i pomogło, wiadomo jak, nie ma USB, nie ma downgrad'u, no i tuner się nie rusza) No i takim sposobem Samsung mnie wy****** podwójnie.
 
Ostatnia edycja:

pc30

New member
Witam, posiadam model LE40B550 i spotkałem się z problemem odczytania jednego filmu MKV. ...

Witam, ja również miałem podobny problem z filmem MKV o rozmiarze ponad 11GB
rozwiązałem problem dzieląc plik na części po 2GB. Prawdopodobnie TV nie widzi plików większych niż 2GB
 

alpine7

New member
Macie sformatowane dyski na NTFS? Może problemem jest system plików na dysku. FAT ma niskie ograniczenia co do wielkości pliku.
 

gormar

New member
Avatar:
Wklejka #326460 | Wklej.org - wersja z chapterami
Wklejka #326461 | Wklej.org - moja przerobiona wersja bez chapterów
Szkoda, że masz problem akurat z tak dobrym filmem ;(.
U siebie posiadam trzy wersje i z żadną nie mam problemów: 720p BDRip ELITE - 7.8GB, 1080p DBRip - 19.6GB oraz 1080p BD - 40GB.
W parametrach tego Avatara jedynie dziwi mnie niska ilość Reference Frames: '2'. Zazwyczaj mieści się ona w przedziale 4-9
Odtwarzałeś ten film na kompie bez problemów? Próbowałeś wbudowanego dekodera w karcie graficznej: DXVA?
 
Ostatnia edycja:

marcix

New member
Wchodziliście ostatnio na stronę samygo, pojawiły się odblokowane samba i telnet nie wspomnę o kolorowych napisach, testował już to ktoś, czy może nadal macie problem z wejściem do menu serwisowego.
 

gormar

New member
Wchodziliście ostatnio na stronę samygo, pojawiły się odblokowane samba i telnet nie wspomnę o kolorowych napisach, testował już to ktoś, czy może nadal macie problem z wejściem do menu serwisowego.

Odblokowanie Telnetu oraz WiFi to nie taka prosta sprawa. Tu nie wystarczy jedynie połatanie firmware'u i jego wgranie do TV. Trzeba zrobić(kupić) kabel Ex-Link (w zasadzie zwykły kabel null-modem RS-232C z wtyczkami DB-9 oraz minijack stereo). Pogmerać w ustawieniach i dokonać zmian w uboot. Itd.
Kolory napisów to już łatwiejsza sprawa. Ale póki u siebie nie zainstaluje Linux'a nie będę próbował jeszcze raz używać patcher'a. Nadal nie mam pojęcia czemu inne łatki udaje mi się Pythonem pod Windows XP zastosować a tej akurat nie :(.
 

rosemaster

New member
a ja mam inny problem. do tej pory nie wrzucalem zadnych firmwarow, bo dvixy dzialaly bez nich, ale chcialem zeby napisy przy filmach byly bardziej widoczne, wiec wszedlem na samygo, sciagnalem ostatni patch, wrzucilem na usb i nic mi nie znajduje. Pytanie moje brzmi- czy po sciagnieciu patcha musze cos z nim zrobic w kompie?? czy sa to pliki samowyodrebniajace sie? Dodam ze mam wersje softu o oznaczeniu. 1008.3 :hmm:
 

Łoszek

New member
witam mam telewizor samsung 37B550 wszystko jest piękne ale zanim przeczytałem forum zdążyłem zaktualizować firmware do 2009 :( czy jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji 2008. według instrukcji obsługi powinna byc możliwość powrotu do poprzedniej wersji jednak ta opcja obecnie nie jest aktywna :( proszę o pomoc jeśli sie da oczywiście.
Z góry bardzo dziękuje !!!!!!!!
 

mideeem

New member
witam mam telewizor samsung 37B550 wszystko jest piękne ale zanim przeczytałem forum zdążyłem zaktualizować firmware do 2009 :( czy jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji 2008. według instrukcji obsługi powinna byc możliwość powrotu do poprzedniej wersji jednak ta opcja obecnie nie jest aktywna :( proszę o pomoc jeśli sie da oczywiście.
Z góry bardzo dziękuje !!!!!!!!

---
Witam,
poczytaj wpisy od #706 itd.
 

gormar

New member
(...)Pytanie moje brzmi- czy po sciagnieciu patcha musze cos z nim zrobic w kompie?? czy sa to pliki samowyodrebniajace sie? Dodam ze mam wersje softu o oznaczeniu. 1008.3

Patcher SamyGo to jedynie skrypt napisany w Pythonie. Musisz dodać interpreter tego języka do systemu i wykonać "łatanie" firmware. Niestety, ale najlepiej działa to pod Linuxem.
 

alpine7

New member
witam mam telewizor samsung 37B550 wszystko jest piękne ale zanim przeczytałem forum zdążyłem zaktualizować firmware do 2009 :( czy jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji 2008. według instrukcji obsługi powinna byc możliwość powrotu do poprzedniej wersji jednak ta opcja obecnie nie jest aktywna :( proszę o pomoc jeśli sie da oczywiście.
Z góry bardzo dziękuje !!!!!!!!
Raczej nie ma takiej możliwości i dostałem odpowiedź od Samsunga, że w przyszłych wersjach softu też nie będzie tej opcji. Można liczyć jedynie, że "ktoś, coś, gdzieś" znajdzie. Samsung jest znany z tego, że blokuje wiele funkcji w swoich produktach, głównie telefonach komórkowych, Robi to zwykle już przy wypuszczeniu produktu na rynek, przy B550 jednak trochę przysnęli. :D:D:D Dla mnie jest to trochę dziwna polityka.
 
Do góry