Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

adas1

New member
No tak,ale jak juz wspomnialem,odtwarzanie filmów nie ma dla mnie znaczenia-bo od tego mam kino domowe,aby robilo to duzo lepiej od tv-zreszta,od jakiegos czasu staram sie tworzyc wlasna filmoteke-kupuje duzo dvd,a po zakupie odpowiedniego tv(full hd) chce do ampliunera dokupic blue ray i kolekcjonowac filmy na tym wlasnie nosniku-tak wiec te funkcje pozostawiam KD-od tego jest,a tv ma mi dac po prostu dobry obraz-pomijam nawet dzwiek z tv-bo tv i tak jest wyciszony,glos idzie poprzez amplituner....i mam dylemat dotyczacy tych obu modeli- dotyczacy tylko i wylacznie jakosci obrazu-ktory da mi lepszej jakosci obraz,530 czy 551?

Nie mam niestety mozliwosci porownania ich w sklepie,bo akurat są dostepne w dwoch roznych sklepach...ehhh,mam zagadke :/

edit
w sumie znalazlem ciekawy artykul
Test Samsunga LE32B530
wiec chyba obraz na tych dwoch tv powinien byc taki sam...

poszukaj le37c550 lub le40c550
 

spoxxx

New member
mam prosbe moze ktos mi pomoc , jaka srobka bedzie pasowala aby zamontowac podstawe do tego tv , dzisiaj zakupilem telewizor i sróbki dolaczone do zestawu nie pasuja, jest tam 8 srob ale wszystkie takie same a powinny byc 4 inne i nastepne 4 inne , i teraz mam problem mial ktos podobny problem ??
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Obczajałem też b530 i pomimo że podobno ma niższy kontrast to chodzi tu moim zdaniem wyłącznie o fakt że b530 ma panel matowy, b550 (37) semi-matte lub w innych rozmiarach glossy (szyba). Tak czy siak ten 530 miał na oko (dobre oko hehe) taki sam kontrast jak np b650 a to tylko ta szyba sprawia wrażenie lepszej czerni (tylko w jasnych pomieszczeniach bo w ciemności jest to samo) za to odbija światło.
 

ziulek61

New member
mam prosbe moze ktos mi pomoc , jaka srobka bedzie pasowala aby zamontowac podstawe do tego tv , dzisiaj zakupilem telewizor i sróbki dolaczone do zestawu nie pasuja, jest tam 8 srob ale wszystkie takie same a powinny byc 4 inne i nastepne 4 inne , i teraz mam problem mial ktos podobny problem ??

Z tymi śrubkami też pamiętam miałem jakiś problem też jakoś nie pasowały...
ale wkręciłem je siłą mimo to (no chyba że tak przewidział producent ale wątpię)
nic nie odprysło i nie pękło...
 

michdoc

New member
Czy próbował może już ktoś zastosować w modeu LE40B550 ADAPTER SAMSUNG WIRELESS LAN WIS09ABGN?

Czy jest to możliwe po zmianie w ustawieniach serwisowych modelu B550 na B650.
Na Allegro handlują takimi adapterami i piszą że:
ADAPTER PRZEZNACZONY DO PRODUKTÓW FIRMY SAMSUNG Z ROKU 2009:

LED TV seria 7 , 8 , 9
LCD TV seria 6 , 7 , 8
PDP TV seria 6 , 8
ODTWARZACZE Blu-ray
KINO DOMOWE
ODBIORNIKI Z SERII B
Jeżeli ktoś wypróbował to "urządzenie" to bardzo prosze o informację.
 

Omek

New member
W koncu zakupilem 46b530-zadecydowala naprawde dobra cena...choc 550 ładniejsza ;-),no ale w koncu nie o to chodzi.Ten tv to chyba rozsadny wybor za nieduze pieniadze.

ajko ze matryce sa chyba takie same jak w 550,mogłby ktos podac rozsadne ustawienia tego tv?Moze cos właczyc lub wyłaczyc aby obraz byl jak najlepszy.

Tv mam podlaczony do cyfrowego polsatu,o ile programy hd odbieraja wspaniale, o tyle kilka innych niezbyt,szczegolnie tvp 1,niektore programy sa zle zeskalowane (polsat hd)
 

midicat

New member
Witam,
Czy seria C550 też łapie się na ten wątek, czy dla edycji "C" zostanie założony osobny? Dzisiaj kupiłem sobie LE46C550 i bardzo się cieszę, że przeczekałem te kilka miesięcy i powstrzymałem się od zakupu B55x. Tydzień temu już poprosiłem sprzedawcę w Euro o przygotowanie pudełka z LG LED, ale okazało się, że mieli ostatni egzemplarz z wystawy, więc zrezygnowałem - ale szczęście :)
Recenzję mojego nowiutkiego zakupu umieściłem tutaj na Ceneo (niestety nie mogę jeszcze dawać linków).
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Witam,
Czy seria C550 też łapie się na ten wątek, czy dla edycji "C" zostanie założony osobny? Dzisiaj kupiłem sobie LE46C550 i bardzo się cieszę, że przeczekałem te kilka miesięcy i powstrzymałem się od zakupu B55x. Tydzień temu już poprosiłem sprzedawcę w Euro o przygotowanie pudełka z LG LED, ale okazało się, że mieli ostatni egzemplarz z wystawy, więc zrezygnowałem - ale szczęście :)
Recenzję mojego nowiutkiego zakupu umieściłem tutaj na Ceneo (niestety nie mogę jeszcze dawać linków).


przycisk HDMI na pilocie natychmiast przełącza z TV na źródło HDMI

jestem ciekaw tego nowego pilota zrób fotę i wstaw
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeszcze raz obczaiłem sobie oba tv stojące bok w bok na moim biurku - oba panele (sq02 i ac02) są niemal identyczne a różnią się tym:
ac02 ma bardziej nasycone kolory i co ciekawe na pc czerwień (na czarnym tle) się nie "rozjeżdża" co ma miejsce na sq02
sq02 ma minimalnie lepsze kąty pionowe (poziome są takie same)
oba smużą przy ciemnych scenach praktycznie tak samo (czarny kolor na np. ciemnoszarym tle) ale smugi w sq02 są (!!!) na końcu zielone (zielonkawe raczej) - gra fallout 3 i scena w nocy.
Czerń przy wyłączonym auto dimmingu w ciemnym pokoju w obu panelach jest identyczna.
Biel przy podświetleniu na 10 jest na obu identyczna
 

Krzyniox

New member
Użytkownik robak013 pisał 10m-cy temu o problemie z sygnałem na zwykłej antenie kablowej...

ponawiam temat. Zakupiłem 37B550 i po włączeniu telewizora wyświetla się komunikat "słaby sygnał lub brak" przy podłączeniu do anteny analogowej. Podobno zresetowanie ustawień pomaga i przy wyszukiwaniu kanałów znajduje sygnał. Jak to zrobić. Proszę o pomoc
 

mgreta36

New member
Witam,
Czy seria C550 też łapie się na ten wątek, czy dla edycji "C" zostanie założony osobny? Dzisiaj kupiłem sobie LE46C550 i bardzo się cieszę, że przeczekałem te kilka miesięcy i powstrzymałem się od zakupu B55x. Tydzień temu już poprosiłem sprzedawcę w Euro o przygotowanie pudełka z LG LED, ale okazało się, że mieli ostatni egzemplarz z wystawy, więc zrezygnowałem - ale szczęście :)
Recenzję mojego nowiutkiego zakupu umieściłem tutaj na Ceneo (niestety nie mogę jeszcze dawać linków).


Jest osobny wątek dla "C"
 

mgreta36

New member
Problemy występują na skutek błędnego tłumaczenia w j. polskim. W angielskim pokazuje się komunikat:
USB can be removed safely
(USB można usunąć bezpiecznie)

Czyli urządzenie odłączane jest bezpiecznie. Dziwne, że firma Samsung nie poprawi tak prostego błędu.

Noo nie wiem czy to blad jezykowy - jak po komunukacie w urzadzeniach dalej widze "tego" USB.
 

piotrek228

New member
Witam w sklepach pojawił się model Samsung LE40C550 jakie rodzaje plików filmowych odtwarza poprzez usb i czy ktoś może napisać coś więcej o tym modelu
 

Guciak

New member
Witam w sklepach pojawił się model Samsung LE40C550 jakie rodzaje plików filmowych odtwarza poprzez usb i czy ktoś może napisać coś więcej o tym modelu

masz w instrukcji, btw cena szybko tych C szybko spada, ja poluje na 32C550 i od wczoraj TV potaniał 150zł, można go wyrwać poniżej 1800zł

image1jj.png
 

zajfpl

New member
Witam :) sorki ale jestem tu nowicjuszem i nie do końca się na tym znam ale nasuwa mi się pytanie na które nie udało mi się tu znaleźć odpowiedzi,
mianowicie czy jak mam samsunga 40B550 i zmieniłem mu ustawienia na 40B650 to telewizor obsługuje 100 czy 50 Hz ?
Z góry dziękuję za odp :)
pozdrawiam
 
Do góry