Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

manipulator

New member
Doczytalem ze sa to pecherzyki powietrza ktore dostaja sie do obudowy szklanej.Rowniez u niektorych uzytkownikow pecherzyki byly minimalne lecz w pozniejszym czasie powiekszaly sie i byly dosc widoczne w sloneczne dni.Jutro bede dzwonil do sevisu i domagal sie wymiany obudowy lub calego lcd.

Miałem dokładnie to samo. Zadzwoniłem do serwisu samsunga i po około 3 tygodniach (po uprzednim umówieniu) przyjechali do mnie do domu panowie z serwisu i wymienili na miejscu obudowę - a raczej ramkę. Teraz już nie mam tych "pęknięć". Pytałem czy mają często takie wymiany - stwierdzili że b. często, ale w tej nowej partii obudów problem już jakby nie występuje (mam nadzieję:)). W gwarancji jest napisane że nie wymienią na NOWY TV tylko że będą wymieniać wadliwą część do bólu - zostało mi jeszcze niespełna 1,5 roku chociaż mam cichą nadzieję że ramka nie będzie już "pękać" :)

Dodatkowo pytałem serwisantów (było 2 sympatycznych panów) jak to jest z wgrywaniem firmwaru i dokonywaniem zmiany ustawień w nich - stwierdzili jednoznacznie że jeśli wgrywa się oryginalny firmware i nawet jak się zmieni jego ustawienia to nie powoduje to utraty gwarancji.
W razie przekombinowania jest kombinacja klawiszy na pilocie która "resetuje" ustawienia TV do defaultowych wartości.
Utrata gwarancji jest w momencie wgrania "poprawionego" firmwaru z np. SamyGo.


Jak już się rozpisałem to dodam jeszcze że mam wgrany firmware 2003. Filmy działają bezbłędnie - ALE dopiero po zmianie opcji (nie pamiętam jej nazwy teraz) z Without DB na With DB - wcześniej losowo TV się wieszał przy uruchamianiu filmów - tzn. raz film działał a drugim razem ten sam film resetował TV - po ww zmianie ZERO RESTARTÓW - filmy śmigają jak należy.

pozdrawiam wszystkich użytkowników B551:razz:
 

ziulek61

New member
Skoro jest soft udostępniony w internecie na stronie producenta to chyba służy do aktualizacji...
To chyba normalne...

Jaki jest ten kod z pilota na całkowity "reset" ustawień do fabrycznych?
(gdzieś już ktoś o to pytał ale odpowiedzi raczej nie uzyskał)
 

mideeem

New member
...

Jaki jest ten kod z pilota na całkowity "reset" ustawień do fabrycznych?
(gdzieś już ktoś o to pytał ale odpowiedzi raczej nie uzyskał)

---
Nie wiem czy to całkowity "reset",
Ja znalazłem taką wypowiedź:


"Nigdzie nie mogę znaleźć opcji "przywróć ustawienia fabryczne" dot. całego telewizora a nie tylko np. obrazu/dźwięku. Chodzi mi o to, żeby po resecie na TV pokazał mi się ekran powitalny.Ktoś może wie jak to zrobić?

Przy włączonym telewizorze przytrzymaj klawisz Exit na pilocie przez ~20 sekund."
 

filos51

New member
Witam

Nigdzie w temacie nie doszukałem informacji o zwielokrotnieniu złącza usb w modelu le37b550 ,
wiec sam przetestowałem z hubem 4 portowym.
Wpiąłem 4 rożne pendrive i wszystkie są elegancko widoczne oraz można aktywnie z nich korzystać.

Pozdrawiam.
 

marviz

New member
Witam szanowne grono :)

Już w piątek stanę się (mam nadzieje) szczęśliwym posiadaczem LE40B550. Jako że już znalazła się ekipa do "parapetówki" nowego nabytku postanowiłem uraczyć ich widowiskiem w HD.

Przez ostatnie 3h przewertowałem wszystkie 69 stron tego tematu. Naprawdę ilość zgromadzonej tu wiedzy jest godna podziwu.

Ja natomiast mimo tego mam pewien problem.
Zdecydowałem się że wgram ostatnio tu omawiane Firmware od SamyGO.
Po przewertowaniu jego strony i kilku tematów na forum projektu oraz wikipedii mam nie mały problem.

Pierwsza rzecz polega na uruchomieniu programów za pomocą których patchuje się firmware, po zainstalowaniu nie odpalają się a mój system operacyjny to Windows XP x64 (pracuje w oprogramowaniu CAD+3D i dla tego taki wybór)
Kolejnym jest zdobycie oprogramowania 2008 które jak mniemam jest ostatnim jak na razie które się da spatchować, większość linków już nie działa a niektóre niestety nie chcą mi się otworzyć.

Prośba i propozycja:

Czy ktoś mógł by wykonać tą operację patchowania i udostępnić pliki?
Tak żeby każdy zainteresowany mógł je spokojnie pobrać.

Posiadam też konto Premium na Rapidshare i jeśli znajdzie się ktoś życzliwy do w/w prośby, umieszczę te pliki na swoim koncie gdzie pozostaną przynajmniej przez rok.

Bardzo was proszę o pomoc, chciał bym mieć już gotowy TV na piątkowo-wieczorowy seans :)

Pozdrawiam,
Marcin.


----------------EDIT---------------

Uf, znalazłem działający link (a jednak zapodział się tam gdzieś pomiędzy setkami postów)

Pytanie natomiast zostaje jeszcze jedno; Jak wygląda sprawa z tą nową wersją od SamyGO z napisami? Ktoś już tego próbował? Na razie tylko same twierdzenia że nic się nie zmieniło.
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
Marviz, ja próbowałem załatać oryginalny firmware w wersji 2008.0 (zresztą oprogramowanie wewnętrzne, które ściągnąłeś to najpewniej ja przygotowywałem - 7z?), ale jak na razie nie udaje się osiągnąć pożądanego efektu dotyczącego napisów (powiększenie lub/i zmiana koloru).
Z tego co wiem to nie jest tylko moja "nieudolność", gdyż jeszcze co najmniej dwie osoby na forum SamyGo potwierdziły ten sam problem.

Niestety, ale od około półtora tygodnia forum tego projektu nie działa i nie mogę otrzymać dodatkowej pomocy w tym temacie. Być może spowodowane jest to atakiem crackerów zatrudnionych przez wściekłych pracowników Samsunga ;).

Jedyną opcją jaka mi pozostała to przeprowadzenie procesu patchowania pod Linuxem a nie Windowsem.
 

akawisz

New member
Witam.
Jeśli chodzi o napisy do filmu wystarczy program avisub w 5 minut są wklejone napisy z wybraną przez siebie czcionką oraz kolorem do pliku avi.
 

rosemaster

New member
aha, jeszcze jedno pytanie na ktore nikt mi nie chce odpowiedziec, wszyscy zmieniacie firmware, ale co w rzeczywistosci on wam pozmienial, bo ja tam nic nie wgrywam i jakos nie narzekam
 

medek

New member
Witam

Panowie dzisiaj bylem w realu w Myslowicach i jest fajna promocja na ten telewizor kupujac go jego koszt to 2800 otrzymujesz 840 zl bonu na zakupy w realu albo Praktikerze wiec jak by nie bylo 2800 minus 840 daje 1960 to bardo dobra cena za ten telewizor.
 

marviz

New member
Panowie,

Mam już to cudeńko (B550) i ogólnie wypas, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Jak przełączyć ścieżkę dźwiękową z pliku MKV?

Mam film w tym formacie, na PC mogę normalnie wybrać spośród 3 ścieżek a na TV leci zawsze ta standardowa.
 

gormar

New member
Scieżki dzwiękowe.

Niestety odtwarzacz wbudowany w TV nie jest całkowicie bez wad i brakuje mu kilku funkcji. M. in. nie możliwa jest zmiana ścieżki w odtwarzanym filmie. Tak samo ja i wybór napisów. Do tego zawsze przetwarzane są pierwsze strumienie danych. Nawet jeżeli, któryś z nich nie jest obsługiwany przez TV.
 
Ostatnia edycja:

marviz

New member
Zna ktoś może listę kodeków które obsługuje B550?

Nie chodzi mi o kontenery (.avi .mp4 .mkv), tylko o kodeki takie jak:

Divx, Xvid, x264, H264, AC3, ACC itp.

W FAQ Samsunga jest coś takiego:

Złącze Wiselink Pro 2.0 obsługuje następujące formaty: H.264, DivX, VC1 oraz MPEG-4

Ale to wszystko? Poza tym pochodna H.264, czyli x264 też działa... i wspomniany Xvid
 
Ostatnia edycja:
Do góry