Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

HADEB550

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem 37b550 telewizorek super.Kupując go nawet nie myślałem o oglądaniu filmów przez usb.Po paru miesiącach użytkowania postanowiłem poczytać o opiniach o tym tv,trafiając na informacje o możliwości oglądania divix.Po przeczytaniu wszystkich postów na tym forum włączeniu filmów próbowałem włączyć menu serwisowe .Na początku po naciśnięciu ty przycisków włączał mi się kanał z kablówki,poirytowany ty że nie ma menu serwisowego od razu zmieniałem kanał na inny albo wyłączałem tv .To był błąd bo po paru sekundach włącza się menu serwisowe.Gdy w końcu mam te menu serwisowe zaczynam zmieniać w ustawieniach jak przeczytałem na tym forum.Włączam tv.Uruchamiam go po chwili ,włączam MEDIA.P i jest ikonka movie.Zadowolony wkładam w usb filmik ,odpalam go a tu reset tv.W czym problem przecież jest ta ikonka movie.Zmieniam na inne filmy i to samo.Powracając myślami o przeczytaniu wszystkich postów w końcu włączam menu serwisowe i przestawiam na b650 i miłe zaskoczenie jest movie z nowymi opcjami,filmiki startują po załadowaniu,widać to po słoneczku w ,którym znikają promienie , kreski.Ale zauważyłem pogorszenie jakości obrazu kanałów z kablówki (multimedia).Dlatego przestawiam na b550.Jeżeli ktoś wie co z tym zrobić (ustawienia) to niech napisze.Mój tv ma oprogramowanie T-CHL5DEUC-1008.0,nikt tu nie pisał że ma takie .TV kupiony w lipcu 2009.Opisałem to tak szczegółowo dlatego że w postach są informacje szcząstkowe.
 

roman106

New member
Ale zauważyłem pogorszenie jakości obrazu kanałów z kablówki (multimedia).Dlatego przestawiam na b550.Jeżeli ktoś wie co z tym zrobić (ustawienia) to niech napisze.Mój tv ma oprogramowanie T-CHL5DEUC-1008.0,nikt tu nie pisał że ma takie.
Też miałem podobne oprogramowanie na początku. Zmień na 2003, wtedy odpalisz divixy bez zmiany modelu na B650, a więc obraz nie powinien się pogorszyć.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
 

lifoco

New member
Pojawiła się najnowsza poprawka SamyGo: "Big & Colorful Subtitles" firmware ver. 2008 dla serii B550. Czy ktoś już testował to oprogramowanie?
 

gormar

New member
SamyGo Big&Colorful subtitles dla B550

Zastosowałem patch SamyGo w wersji 0.23 dla Firmware'u 2008 próbując dodatkowo uzyskać żółty kolor napisów (0xFFFFFF00), ale nie dostrzegłem żadnych zmian w ich wyglądzie po wgraniu tak zmodyfikowanego oprogramowania do TV.

Chwilowo należy uzbroić się w cierpliwość. Może uda się namówić kogoś komu te zmiany zadziałały, aby udostępnił swoją wersję firmware'u w serwisie (ja preferuje MegaUpload).

Dla informacji podaje, że otrzymany kod weryfikacyjny dla pliku exe.img (tam dokonywane są zmiany) z tak zmodyfikowanym firmware'm umieszczony w pliku validinfo.txt prezentuje się następująco: "*007_exe.img_d5f18646*". Natomiast dla wszystkich modyfikacji tyle, że bez zmiany koloru: "*007_exe.img_b0d2c4df*".
 

HADEB550

New member
roman106 dzięki za odpowiedz i za nowy 2003.Wgrał się bez problemów.Filmy działają po jednej sekundzie,obraz faktycznie jest lepszy.Tylko niestety trzeba zmienić na b650.Bez zmiany na b650 jest ikonka movie ale czegoś brakuje,opcji przewijania ,czasu filmu i innych .Ale to bez różnicy bo obraz jest dobry.Mam dwa pytania czy da się oglądać filmy tak żeby dżwięk lecial w głośnikach kina domowego.Kino domowe mam Philipsa.Ma wielki subofer do ktorego podlacya sie glosniki.Drugie to jak wlaczyc te PIP,mam przestawione Num of Display z 1 na 2.
 

roman106

New member
roman106 dzięki za odpowiedz i za nowy 2003.Wgrał się bez problemów.Filmy działają po jednej sekundzie,obraz faktycznie jest lepszy.Tylko niestety trzeba zmienić na b650.Bez zmiany na b650 jest ikonka movie ale czegoś brakuje,opcji przewijania ,czasu filmu i innych.
Ja na pewno nie przestawiałem modelu na B650, a mam przewijanie i czas filmu.
Mam dwa pytania czy da się oglądać filmy tak żeby dżwięk lecial w głośnikach kina domowego.
Pewnie, że tak.
Drugie to jak wlaczyc te PIP,mam przestawione Num of Display z 1 na 2.
PIP działa tylko jak oglądasz ze źródła HDMI.
 

rosemaster

New member
PIP działa tylko jak oglądasz ze źródła HDMI.[/QUOTE]

bzdura moj drogi .PIP dziala nawet jak podlaczysz dvd przez zlacze komponentowe (wiem ,bo tak mam):)
 

Horhe Ortega

New member
Tak sobie zerknąłem , chociaż już mam B650-jeśli można?:-o Może 550-ka stanie u mamy-bo jest promocja.Kol. niedawno cytował co pisałem.Mogłem tam wstawiać X po B55... tak teraz myślę , że ktoś może źle odebrać-że coś dotyczy tylko np. B550 a przecież tak nie jest. Końcówka w pełnym kodzie ...PXXN - P-znaczy że gniazdo CI jest w wersji CI+ najprędzej wprowadzone właśnie w Holandii(N-na samym końcu kodu-oznacza kraje Beneluksu),teraz już też mają Niemcy.To taka lepiej zabezpieczona wersja-której nie boją się już tak lokalni operatorzy i może podlegać specjalnym aktualizacjom.Większość naszych "kablówkarzy" nie tyle się boją ,co wolą nas łupić na np. 15/mies. za wynajem tunera HD.W-czwarte od końca w kodzie to DVB-T/C MPEG4.
 
Ostatnia edycja:

Desan23

New member
Witam, jestem posiadaczem nowego b550 :)
Większych problemów nie mam tylko męczy mnie jedna rzecz.
Czy to normalne, że po podłączeniu do kompa przez HDMI (kabel hdmi +przejściówka na DVI Radeon 4850 jeśli to ma znaczenie), po ustawieniu rozdzielczości 1920x1080, dookoła powstaje czarna ramka? Tak jakby ten obraz nie był rozciągnięty do krawędzi tylko jakby wyśrodkowany z odległością około 2cm od każdego boku. Na forum już znalazłem, że o tym samym pisał kolega Demografik, ale nie doszukałem się odpowiedzi na ten problem.

Co prawda mogę to obejść i w sterownikach od grafiki rozciągnąć ręcznie obraz, ale przy włączeniu np. gier jak chce zastosować obraz 1080 to znowu pojawia się ta czarna ramka.
 

demografik

New member
Mam to samo ;) jak zresztą pisałem i nie mogę dojść dlaczego tak jest.
Co ciekawe podłączyłem ostatnio inny komputer, kolegi ze starą kartą jakąś
chyba Radeonem 9600 i jakimiś starszymi sterownikami, krótkim kablem
DVI-HDMI i wszystko było super! Problem był tylko z niewyraźnymi
czcionkami. Gdy włączyłem demo w menu tego systemu 1080 HD Motion to prawa strona obrazu(wyłączone HD Motion) była już odpowiednia. To by znaczyło, że system cały czas działa? Jak go więc wyłączyć?

Niestety po podłączeniu znów swojego komputera z z Radkiem 4890 i Win 7 wszystko wróciło do wyżej opisywanego stanu :/

Nie wiem już co trzeba jak ustawić abym miał normalne 1980 przy rozciągnięciu obrazu lub wyświetlaniu go tylko na TV.
 

roman106

New member
Czy to normalne, że po podłączeniu do kompa przez HDMI (kabel hdmi +przejściówka na DVI Radeon 4850 jeśli to ma znaczenie), po ustawieniu rozdzielczości 1920x1080, dookoła powstaje czarna ramka?
Też tak miałem na początku, ale sobie poradziłem. Nie pamiętam dokładnie jakim sposobem, bo wgrywałem inne sterowniki i szukałem w opcjach. Albo sterowniki pomogły albo jakieś ustawienia w opcjach.
 
Do góry