Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

gormar

New member
Są dwie poprawki SamyGo dla modelu B550: "ARfix v1" oraz "B650 mod fix" dla firmware ver. 2008. Do tej pory nie pojawiła się najnowsza: "Big & Colorful Subtitles", ale jest na to szansa. Co do najnowszego firmware'u 2009 to nie polecam go instalować, gdyż wyżej wymienione poprawki mogą do niego nie zostać nigdy dodane a później nie jest możliwe wgranie wcześniejszej wersji (downgrade)! Dodatkowo firmware ten, jak wynika z doniesień, nie wnosi niczego nowego poza "wyciętymi" fragmentami kodu ze "zbędnymi" funkcjami tj. Debug Menu, PVR itp. oraz dodanymi nowymi jeszcze niewykorzystanymi fragmentami kodu związanymi z uwierzytelnianiem za pomocą klucza publicznego oraz być może usługą NetFlix (Video on Demand). Najprawdopodobniej jest przygotowaniem do wprowadzenia "zabezpieczonego" firmware z CI+, który ma uniemożliwić dokonywanie zmian takich właśnie jak w opracowane w SamyGO.
 

ziulek61

New member
Teoretycznie to nawet nie wiem jaką wbiłem w menu mam B550 więc sądzę że tą pierwszą, wszystko oczywiście działa OK i jestem zadowolony...
Co wnosi druga poprawka...? czymś się różni...?

na jakiej stronie mogę śledzić postęp tych poprawek, a może jest jakaś oficjalna strona...?
 

gormar

New member
Dokładnie rzecz ujmując druga poprawka oficjalnie określana jest mianem "WiseLink Hack". Umożliwia ona w TV z firmwarem 2008 (gdyż właśnie w nim Samsung zablokował taką możliwość) zmianę ustawień w menu serwisowym opcji WiseLink, aby umożliwić odtwarzanie filmów z USB. Bez tej łaty było możliwe obejście tej "niedogodności", ale wiązało się z wyborem modelu TV jako B650, a to znowu powodował że TV uruchamiał się ok. 3 razy dłużej.

Co do wprowadzanych zmian to możesz zaglądać tutaj: SourceForge.net: Compatibility - samygo.
Jak interesują ciebie konkretne postępy prac to zajrzyj na forum, ale wielu szczegółów nie podają, gdyż niczego nie gwarantują ;).
 
Ostatnia edycja:

prezesikm1

New member
Witam posiadam model 40B551, zauwazylem ze na szkalnej obudowie tv powychodzily jakies rysy. kreski sam nie wiem co to jest.Wszystkie sa wewnatrz obudowy. Czy moze ktos na forum spotkal sie juz z takimi rzeczami?
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    64,3 KB · Wyś: 104
  • 2.JPG
    2.JPG
    63 KB · Wyś: 87

ziulek61

New member
prezesikm1
W moim 32B550 mam identycznie tyle że na górnej krawędzi TV wygląda to jak ukruszone szkło.
Nie jest to widoczne (bardzo minimalne) i nie przeszkadza mi to...
Nie reklamowałem tego nawet, a wiem że tak było od nowości.

To chyba jakaś wada Fabryczna albo uszkodzenie przy montażu.
 

prezesikm1

New member
prezesikm1
W moim 32B550 mam identycznie tyle że na górnej krawędzi TV wygląda to jak ukruszone szkło.
Nie jest to widoczne (bardzo minimalne) i nie przeszkadza mi to...
Nie reklamowałem tego nawet, a wiem że tak było od nowości.

To chyba jakaś wada Fabryczna albo uszkodzenie przy montażu.

Doczytalem ze sa to pecherzyki powietrza ktore dostaja sie do obudowy szklanej.Rowniez u niektorych uzytkownikow pecherzyki byly minimalne lecz w pozniejszym czasie powiekszaly sie i byly dosc widoczne w sloneczne dni.Jutro bede dzwonil do sevisu i domagal sie wymiany obudowy lub calego lcd.
 

rosemaster

New member
ja mam pytanie, no może banalne ale jednak, wszyscy pisza o upgradeach softweru , ale czy mozecie mi napisac jakie widoczne zmiany zachodza po zminie oprogramowania, czy jest roznica w odbiorze wzrokowym, czy w ogole jest sens grzebac w tych softach czy nie, bo jezeli zmiana softu jest tylko sztuka dla sztuki to po co to robic? Prosze o podanie plusow.
 

rosemaster

New member
jeszcze jedno pytanie mam. czy samungi obsluguja dvd ze skanowaniem progresywnym, tzn. czy jezeli podlacze swoje dvd( sam odtwarzacz) przez kabel komponentowy to tv bedzie przetwarzal sygnal przeskanowany?? ma ktos moze wiedze na ten temat?
 

mrasin

New member
Są dwie poprawki SamyGo dla modelu B550: "ARfix v1" oraz "B650 mod fix" dla firmware ver. 2008. Do tej pory nie pojawiła się najnowsza: "Big & Colorful Subtitles", ale jest na to szansa. Co do najnowszego firmware'u 2009 to nie polecam go instalować, gdyż wyżej wymienione poprawki mogą do niego nie zostać nigdy dodane a później nie jest możliwe wgranie wcześniejszej wersji (downgrade)! Dodatkowo firmware ten, jak wynika z doniesień, nie wnosi niczego nowego poza "wyciętymi" fragmentami kodu ze "zbędnymi" funkcjami tj. Debug Menu, PVR itp. oraz dodanymi nowymi jeszcze niewykorzystanymi fragmentami kodu związanymi z uwierzytelnianiem za pomocą klucza publicznego oraz być może usługą NetFlix (Video on Demand). Najprawdopodobniej jest przygotowaniem do wprowadzenia "zabezpieczonego" firmware z CI+, który ma uniemożliwić dokonywanie zmian takich właśnie jak w opracowane w SamyGO.

a co maja poradzic "szczesliwcy" posiadajacy soft 2009 od nowosci??
jakies rady/sugestie/pomysly jak uruchomic divx z usb?
kombinacja info+menu+mute+power on nie dziala niestety

pzdr
 

rosemaster

New member
Przecież każdy TV LCD wyświetla obraz progresywnie.

moze i wyswietla, ale nigdzie tego nie ma w specyfikacjach wiec tego nie wiedzialem ;) , a tak poza tym po podlaczeniu dvd z samsungiem wyjsciem komponentowym nie ma dla mnie żadnej widocznej roznicy w odbiorze obrazu, poza tym ze teraz dzila mi funkcja PIP

P.S. wczoraj rozmawialem z gosciem ze sklepu Avans i powiedzial mi ze wszyscy ktorzy wlaczyli dvix w 550-tkach stracili swoje gwarancje, bo serwis widzi kazda ingerencje na procku pamieci, a ja mu powiedzialem, ze mam to w d....e i jak sie popsuje to sobie naprawie i zaplace, albo kupie nowy, no bo po co jest ta funkcja, skoro ja blokuja, a on mi na to, ze to jest tylko dla serwisantow HAHAHA żenada piach i dziadostwo
 

roman106

New member
po podlaczeniu dvd z samsungiem wyjsciem komponentowym nie ma dla mnie żadnej widocznej roznicy w odbiorze obrazu
Różnicy rzucającej się w oczy rzeczywiście nie ma. Robiłem dla testów zdjęcia obrazu podłączonego DVD przez HDMI i przez euro (statyczne menu filmu DVD). Na pierwszy rzut oka żadnej różnicy. Dopiero po dokładnym przypatrzeniu się krawędziom, te przez HDMI były nieco bardziej ostre i wygładzone. A więc różnice praktycznie niezauważalne w dynamicznym obrazie.
 

donKretone

New member
roznice w serii co oznaczaja?

Witam,
  • czy ktos z Was moze wie czy z koncowki nazwy LE32B550A5xxx (znalazlem modele gdzie xxx odpowiada: WXX lub PXXN) wynikaja jakies roznice?
Na forum w temacie 550 vs 650 matryce znalazlem taki post:
Horhe Ortega napisal: Dodatkowy minus(ryzyko) to stary układ(MStar) w modelu 550(ale też i w 620!).Inny firmware(zaczynający się od: T-CRL...-czyli Coral/MStar).To rodem z 530-ki.Rozpoznać można po pełnym kodzie na pudle lub nalepceTV.Będzie Q w kodzie 3-cia od tyłu (np.LE-37B550A5WQXU).To tu filmy nie idą po USB.Takie dodatkowe "KUKU" od Samsunga.
  • Czy w 32" tez mozna trafic na rozne matryce?
  • Czy jest cos wiecej w modelu le32b551 poza czerwonym kolorem na obudowie?
Po przeczytaniu kilku wypowiedzi na temat LE32B550 stwierdzilem, ze jest to odpowiedni TV dla mnie, nawet brak odczytu filmow z USB mnie nie martwi (zawsze mozna dokupic cos w stylu WD HDTV media player) zastanawia mnie czy:
1. faktycznie sa jakies roznice pomiedzy modelami 550 i 551,
2. czy serie WXX lub PXXN maja jakies roznice
3. czy dla malo wprawnego oka przy ogldaniu glownie standartowej TV z Cyfrowego Polsatu zobacze roznice miedzy matrycami np. sams. a AUO?


Pozdrawiam.
donKretone
 

roman106

New member
Czy w 32" tez mozna trafic na rozne matryce?
Tak, bo w sklepie na własne oczy widziałem 32" z matrycą Axxx
zastanawia mnie czy:
1. faktycznie sa jakies roznice pomiedzy modelami 550 i 551
W elektronice podobno nie. Tylko obudowy są różne.
czy dla malo wprawnego oka przy ogldaniu glownie standartowej TV z Cyfrowego Polsatu zobacze roznice miedzy matrycami np. sams. a AUO?
Przecież przy zakupie oglądasz TV, to bierzesz tylko wtedy jeśli ma odpowiadającą Ci matrycę.
 

Pyrus122

New member
Pomocy!

Witam wczoraj zakupiłem 37B550 podobno można odtwarzac w nim filmy z pena,gdy ja jednak go podpinam mogę oglądac tylko mp3 oraz zdjęcia.://Będę bardzo wdzięczny jak ktoś pomoże...:-(
 

donKretone

New member
Pyrus122 - przeczytaj ten watek od poczatku, bedziesz wiedzial czy i jak mozesz to zmienic.

roman106 dzieki za odpowiedz, co racja to racja matryce moge wybrac:) dzisiaj widzialem 551 z SQ:)

a czy ktos wie jakie moga byc roznice w seriach WXX lub PXXN?

pozdrawiam
 
Do góry