Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

Pafka1

New member
Witam od tygodnia posiadam 37b550 i postąpiłem wg instrukcji :

Napisał Zbychor
Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. U mnie po włączeniu divx'a następuje reset. Nie próbowałem MKV. Czy komuś udało się odtworzyć którykolwiek z w/w formatów?

:D divxy chodzą innych formatów nie próbowałem

Stosuje się do powyższej instrukcji przy modelu 32b550, niestety opcja wiselink movie nie jest aktywna. Czy ktoś miał podobny problem i czy można coś na to zaradzić aby tv czytał jednak divxy
 

kazik124

New member
Zmieniałeś coś w menu serwisowym ?
Dzięki za zinteresowanie tym irytującym problemem (dla pozostałych przypomnie że chodzi o ustawienie źródła sygnału podczas załączania TV, domyślne złącze 2 a nie HDMI). W menu zmieniłem (tak jak pozostali) model na 650, PIP oraz odtwarzanie filmów nic pozatym nie zmieniałem. Zastanawiam się czy innym to nie przeszkadza czy może tego problemu nie mają? Pozdrawiam.
 

darek__69

New member
Dzięki za zinteresowanie tym irytującym problemem (dla pozostałych przypomnie że chodzi o ustawienie źródła sygnału podczas załączania TV, domyślne złącze 2 a nie HDMI). W menu zmieniłem (tak jak pozostali) model na 650, PIP oraz odtwarzanie filmów nic pozatym nie zmieniałem. Zastanawiam się czy innym to nie przeszkadza czy może tego problemu nie mają? Pozdrawiam.
U mnie zawsze po załączeniu ustawione jest to źródło które było ustawione podczas wyłączenia TV i tak chyba powinno być.
 

stainer7474

New member
Dzięki za zinteresowanie tym irytującym problemem (dla pozostałych przypomnie że chodzi o ustawienie źródła sygnału podczas załączania TV, domyślne złącze 2 a nie HDMI). W menu zmieniłem (tak jak pozostali) model na 650, PIP oraz odtwarzanie filmów nic pozatym nie zmieniałem. Zastanawiam się czy innym to nie przeszkadza czy może tego problemu nie mają? Pozdrawiam.

Ja nie mam tego problemu, TV wybudza się na ostatnim źródle w momencie wyłączenia. Czy pod złącze 2 masz coś podpięte ? (złącze 2 to EURO). Pamiętaj że tylko na EURO zewnętrzne urządzenie może przełączyć obraz (czyli DVD załączone po EURO same przełącza sobie źródło w TV na te gdzie jest podłączone). Do czego zmierzam jeżeli nic nie masz podłączone do złącza 2 to możliwe że masz coś nie tak z tym EURO i TV cały czas widzi tam załączony sprzęt, wsuń tam kabel euro i zobacz czy nie ma jakichś oporów. Ja mam pod EURO podłączone DVD i jeżeli włączę je przed TV to TV po wystartowaniu domyślnie przestawi się na źródło DVD czyli EURO.
 
Ostatnia edycja:

kazik124

New member
fakt, wczesniej korzystałem z złącza Euro tj źródło2 - miałem podłączony Pioner 1530 on jest bez HDMI i nie było problemu zawsze po włączeniu TV było źródło 2 , po podŁaczeniu dekodera cyfry PVR to złacze (źródło 2) mi pozostało i nie mam pomysłu co zrobić aby TV po właczeniu był ustawiony na źródło HDMI;. jakieś sugestie? , pomysły? a tak
 

fridoom

New member
witam posiadam model LE37B550 Version AC02 i mam do was pytanie jak zmienić w menu na model B650 jest taka możliwość ?przeczytałem ok 40 stron i nic nie znalazłem a dalej już mi się nie chciało szukać
 

krumi1978

New member
A ja ponowie swoje poprzednie pytanie. Czy ktoś próbował podłączyć dysk 3,5 cala w obudowie z zewnętrznym zasilaniem do tego modelu telewizora i czy mu wykrywa, bo u mnie nie chce działać, dysk 2,5 cala bez zewnętrznego zasilania dział bez problemu.

Ja podłączałem kolegi 3,5" z zewnętrznym zasilaniem i nie było problemów - dysk Segate 350GB :)
 

mideeem

New member
witam posiadam model LE37B550 Version AC02 i mam do was pytanie jak zmienić w menu na model B650 jest taka możliwość ?przeczytałem ok 40 stron i nic nie znalazłem a dalej już mi się nie chciało szukać

---
Ja znalazłem coś takiego, może się przyda:)

TV wyłączony -wciskamy, info, menu, mute, standby (czerwony guziczek na pilocie).
W menu serwisowym w Option i w polu Model wybieramy LB650
Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć:
WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
 

Tomasuzu

New member
Witam, nie wiecie czy jest możliwość zwiększenia ilości znaków do opisu programów ?
5 znaków to lekka przesada.
 

ziulek61

New member
Zapewne macie wbudowany tuner DVB-T MPEG4-odbieracie te cztery polskie kanały cyfrowe? bo ja coś nie potafie ich znaleźć
hmm2.gif
mam ustawiony odbiór na nasz kraj ale czytałem coś,że trzeba ustawic na Niemcy albo Finlandię.

Na czym to łapać...? na zwykłej antenie, na kablówce, czy jak...?
 

stainer7474

New member
Zapewne macie wbudowany tuner DVB-T MPEG4-odbieracie te cztery polskie kanały cyfrowe? bo ja coś nie potafie ich znaleźć
hmm2.gif
mam ustawiony odbiór na nasz kraj ale czytałem coś,że trzeba ustawic na Niemcy albo Finlandię.

Na czym to łapać...? na zwykłej antenie, na kablówce, czy jak...?

Zielona Góra - 7 kanałów cyfrowych, odbierane na zwykłej antenie. Przy skanowaniu pasma TV pyta czy skanować: analogowe, cyfrowe czy analogowe i cyfrowe. Ustawienia Kraj (Kanał Cyfrowy: Inne ; Kanał analogowy: Inne)
 

vaffanculo

New member
Witam wszystkich serdecznie mam do was dwa pytania

Czy ktoś ma jakąś wiedze na temat dostępności kanałów cyfrowych w Opolu?
Czy ktoś może wie coś więcej na temat użycia karty sieciowej w modelu LE32B550? Czy możliwe jest użycie takiej karty samsunga bądz innej firmy po wgraniu sterowników?
 

_vk_

New member
polski dźwięk dla plików vob

jak zmienić ścieżkę dźwiękową, by pliki z dvd były odtwarzane w języku polskim
 
Do góry