Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

honolulu

New member
problem z dyskiem twardym

Witam. posiadam le32b550 zmieniłem na model 650 i włączyłem odtwarzanie filmów i z podłączonym pendrive wszystko śmiga, ale posiadam dysk 40giga na ATA w obudowie z podłączonym zasilaniem, telewizor go nie widzi, po podłączeniu do tv żadnej reakcji, po podłączeniu do kompa jest ok dysk widzi i działa. Co możne być??
 

Izaker

New member
Update

Witam wszystkich. Ściągnąłem spatchowany update z poprzedniej strony i mam pytanie: jak go wgrac?
Przez USB pisze mi że nie znalazł pliku z updatem. Update ze strony samsunga ma rozrzezenie *.exe a ten ma *.7z a ja sie rozpakuje to sa pliki i foldery. Wiec jak zmienic ten firmware?
 

spello

New member
Czy włączenie funkcji DLNA rzeczywiście nic nie da? Na stronach Samsunga reklamują adaptery USB, np.

w ww.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/tv-accessories/WIS09ABGNX/XEC/index.idx?pagetype=acc_detail&subsubtype=wireless-usb-adaptor&returnurl=

Co by się stalo po włożeniu go do tv b550, zadziała?
 

blooder

New member
B550 prośba o sprawdzenie ilości przepracowanych godzin

Witam
mam TV samsung B550.

Mam tylko prośbę jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin przez ten TV.

Jak wchodzę w główne menu trybu serwisowego to jest sporo różnych informacji i nie wiem która z nich to jest ilość przepracowanych godzin.

Z góry dziękuję za pomoc

Blooder
 

krumi1978

New member
Napisy w txt

Witam.
A jak uruchomić napisy w txt do pliku avi? Mam film w avi w osobnym folderze i napisy z tą samą nazwą pliku co film i napisy nie działają. W TV jest to włączone. Może trzeba zmienić TV na B650? A może jest inna przyczyna? Może nie obsługuje avi z napisami, tylko inne formaty?
Z góry dzięki za sugestie.
 

gormar

New member
Napisy w TXT

TV na pewno obsługuje napisy w plikach z rozszerzeniem TXT, ale muszą one być w formacie MicroDVD ({1}{43} tekst), czyli tzw poklatkowym lub TMPlayera (00:00:01 tekst), czyli tzw czasowym. Lub ewentualnie w formacie SubRipa z rozszerzeniem .srt (00:00:01,000 --> 00:00:02,123 tekst).
Zdaje się, że nie odczytuje formatu MPL2 ([1][21] tekst).
Poza tym plik musi mieć dokładnie taką samą nazwę jak film. Mogą różnić się jedynie rozszerzeniem.
W razie problemów polecam SubRip'a do konwersji pomiędzy formatami.
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
Projekt SamyGO też nie jest w stanie tego zmienić? Może można je jakoś doinstalować. W Samsungach jest system Linux.
Może i ktoś by to potrafił zrobić, ale z tego co się orientuje nikt aktualnie nad uruchomieniem obsługi sieci dla modeli z serii B550 nie zajmuje się. Zgłaszasz się na ochotnika ;).
Poza tym do tej pory nikt nie próbował kompilować kodu źródłowego, który zdaje się jest dostępny, a jedynie modyfikowano pliki binarne lub ewentualnie konfiguracyjne.
 

krumi1978

New member
Napisy w txt

TV na pewno obsługuje napisy w plikach z rozszerzeniem TXT, ale muszą one być w formacie MicroDVD ({1}{43} tekst), czyli tzw poklatkowym lub TMPlayera (00:00:01 tekst), czyli tzw czasowym. Lub ewentualnie w formacie SubRipa z rozszerzeniem .srt (00:00:01,000 --> 00:00:02,123 tekst).
Zdaje się, że nie odczytuje formatu MPL2 ([1][21] tekst).
Poza tym plik musi mieć dokładnie taką samą nazwę jak film. Mogą różnić się jedynie rozszerzeniem.
W razie problemów polecam SubRip'a do konwersji pomiędzy formatami.
Narazie sobie poradziłem łącząc napisy do pliku wideo :cool: Ale pokombinuje, jak piszesz ;)
 

kazik124

New member
irytujacy problem

witam wszystkich, podepne się z innym tematem przeczytałem wszystkie posty na 58 stronach i choć było to poruszane kilka razy, nikt jednoznacznie nie odpowiedział. Ten mój irytujący problem poega na tym, że po włączeniu telewizora domyśne źródło jest z złącza 2 i za każdym właczeniem trzeba przestawiać czy naprawde nie można ustawić na jedno z źródłeł HDMI? za opdpowiedz z góry dziękuje, pozdrawiam.
 

stainer7474

New member
Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem modelu LE40B551, uaktywniłem DIVX i PIP (dzięki temu wątkowi). Mam pytanie czy u was też każde wejście do trybu serwisowego powoduje reset ustawień obrazu (kolor, kontrast, jasność itp.)?
 

honolulu

New member
Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem modelu LE40B551, uaktywniłem DIVX i PIP (dzięki temu wątkowi). Mam pytanie czy u was też każde wejście do trybu serwisowego powoduje reset ustawień obrazu (kolor, kontrast, jasność itp.)?


Tak każde wejście do trybu serwisowego powoduje reset ustawień, przynajmniej w tej serii b550, sam posiadam model le32b550 i ps50b550 i w każdym tak się dzieje.


A ja ponowie swoje poprzednie pytanie. Czy ktoś próbował podłączyć dysk 3,5 cala w obudowie z zewnętrznym zasilaniem do tego modelu telewizora i czy mu wykrywa, bo u mnie nie chce działać, dysk 2,5 cala bez zewnętrznego zasilania dział bez problemu.
 

stainer7474

New member
Tak każde wejście do trybu serwisowego powoduje reset ustawień, przynajmniej w tej serii b550, sam posiadam model le32b550 i ps50b550 i w każdym tak się dzieje.


A ja ponowie swoje poprzednie pytanie. Czy ktoś próbował podłączyć dysk 3,5 cala w obudowie z zewnętrznym zasilaniem do tego modelu telewizora i czy mu wykrywa, bo u mnie nie chce działać, dysk 2,5 cala bez zewnętrznego zasilania dział bez problemu.

Ja mam właśnie podpięty dysk 3,5 cala w zewnętrznej obudowie (ATA dysk Maxtor 80GB - czyli leciwy) i wykrywa bez problemu.
 

kazik124

New member
witam wszystkich, podepne się z innym tematem przeczytałem wszystkie posty na 58 stronach i choć było to poruszane kilka razy, nikt jednoznacznie nie odpowiedział. Ten mój irytujący problem poega na tym, że po włączeniu telewizora domyśne źródło jest z złącza 2 i za każdym właczeniem trzeba przestawiać czy naprawde nie można ustawić na jedno z źródłeł HDMI? za opdpowiedz z góry dziękuje, pozdrawiam.
maprawde nikt w tym temacie sie nie wypowie?
 
Do góry