Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

pawelb76

New member
Czy ktoś wie co trzeba zrobić aby chodziły napisy które zaczynają się od czasu np. 00.29.24? Jak mam zaczynające się od np. {946}{1009} to jest OK wszystko chodzi.
 

yoda666

New member
piotr38 napisał:
Witam kolegów.
Po perypetiach z Toshibą dzisiaj stałem się posiadaczem Samsunga 40b550. Powiesiłem go na ścianie, ale mam co do tego pewne obawy.
Nakrętki śrub mocujących uchwyt do telewizora wyglądają na zatopione tylko w plastiku obudowy. Nie ma tam żadnego wzmocnienia (usztywnienia). Zastanawiam się czy to przypadłość tylko tego egzemplarza czy "ten typ tak ma". Jak to wygłąda u kolegów ?

Ja go nie mialem odwagi powiesic bo tez mam wrazenie ze te sruby sa tylko zatopione w obudowie, ale jak jest naprawde to nie wiem.
 

piotr38

New member
Dzięki Yoda. Dzisiaj wymieniłem tv na inny egzemplarz tego samego typu i mocowanie wygląda tak samo, czyli tak to chyba jest z Samsungami. Tv powiesiłem i z optymizmem patrzę w przyszłość:lol: .
 

SP0X

New member
na sofcie zmodyfikowanym SamyGo dodatkowo pojawiła się szara obwódka dla napisów, dzięki temu są one czytelne na jasnym tle :)
 

zipoll

New member
SP0X napisał:
na sofcie zmodyfikowanym SamyGo dodatkowo pojawiła się szara obwódka dla napisów, dzięki temu są one czytelne na jasnym tle :)

Ja na tym samym sofcie zauważyłem ze nie które filmy DivX po odpaleniu resetują tv (wyłącza się i włącza) na sofcie oryginalnym nie miałem tego.
 

robak013

New member
piotr38 napisał:
Dzięki Yoda. Dzisiaj wymieniłem tv na inny egzemplarz tego samego typu i mocowanie wygląda tak samo, czyli tak to chyba jest z Samsungami. Tv powiesiłem i z optymizmem patrzę w przyszłość:lol: .
Ojciec ma 40b530 wisi od pół roku jeszcze nie spadł:cool:. Więc chyba trochę wytrzymuje to mocowanie.
 

pz_sti

New member
Witam!
Posiadam TV LE40B550,
Panowie czy ktos z Was zauwazyl jakas zmiane w jakosci obrazu przy zmianie modelu w ustawieniach serwisowych z 550 na 650?

Do czego sluzy funkcja WiseLink DLNA?!

Przy wlaczonych ust serwisowych pokazuje:
T-CHELEU-1017
T-CHL5DEUC-2008.0
T-CHL5DEUS-1007, tzn ze jakie mam aktualnie oprogramowanie?!

Jesli chodzi o uchwyt na sciane mam ART 08 (jakis shit z wbudowana poziomica:) ) i poki co spisuje sie ok. Regulacja w poziomie, do tego regulacja nachylenia - moze byc:)
 
Ostatnia edycja:

marop

New member
Witam!
Posiadam TV LE40B550,
Panowie czy ktos z Was zauwazyl jakas zmiane w jakosci obrazu przy zmianie modelu w ustawieniach serwisowych z 550 na 650?

Do czego sluzy funkcja WiseLink DLNA?!

Przy wlaczonych ust serwisowych pokazuje:
T-CHELEU-1017
T-CHL5DEUC-2008.0
T-CHL5DEUS-1007, tzn ze jakie mam aktualnie oprogramowanie?!

Jesli chodzi o uchwyt na sciane mam ART 08 (jakis shit z wbudowana poziomica:) ) i poki co spisuje sie ok. Regulacja w poziomie, do tego regulacja nachylenia - moze byc:)

WiseLink DLNA to mozliwosc ogladania filmow z dysku z komputera przez siec LAN lub WiFi.. 550 takiej mozliwosci nie posiada wiec ta opcja moze tylko spowolnic jedynie dzialanie telewizora poniewaz nie posiada on karty sieciowej wiec nie da rady uzyc tej funkcji.
 

tunio

New member
Witam,
Mam LE40B551 na najnowszym sofcie, po zmianie w menu na B650. Wszystko smiga fajnie ale jest rzecz ktora mi przeszkadza.
Po kazdym wylaczeniu TV musze wylaczyc i wlaczyc dysk zewnetrzny zeby byl on widoczny w TV.
Czy sa jakies opcje, ktore moge wlaczyc/wylaczyc ?

(dysk zew. 3.5" Seagate Pipeline HD z zew zasilaniem)
 

gormar

New member
TV nie wykrywa twojej pamięci USB po ponownym włączeniu, czy po prostu wybrana jest pamięć wewnętrzna? Wyboru źródła dokonujesz czerwonym przyciskiem na pilocie po uruchomieniu MediaPlay. Zdaje się, że na sofcie 2008 tak bywa i nie da się tego niczym zmienić. Raczej nie wgrywałeś proponowanej przeze mnie wersji patchowanej SamyGO?
 

daniel_26

New member
czy mógłbyś powiedzieć co po kolei trzeba zrobić żeby wgrać ten zpatchowany soft do le37b550 .Po pierwsze to który z tych wielu plików ze strony samygo trzeba wybrać. Mile widziane jakieś screeny z objaśnieniami
 

gormar

New member
Na stronie SamyGo nie udostępniają poprawionego oprogramowania. Jedynie aplikacje napisaną w Pyhtonie, która potrafi zmodyfikować oryginalny firmware (SamyGO Firmware Patcher v0.15).
Jak chcesz to możesz zainstalować sobie interpreter Pythona i samemu wykonać potrzebne operacja, ale najlepiej będzie jak skorzystasz z przygotowanego (akurat przeze mnie, ale według instrukcji ze strony SamyGO) firmware'u umieszczonego na RS.
Aby go wgrać do TV, musisz rozpakować plik 7-zip'em i wgrać wynikowy katalog na Pendrive. Później uruchamiasz TV, lub wybierasz z menu Plug&Play update firmware z USB i po kilkudziesięciu sekundach będzie po sprawie.
Nie zapomnij tylko zmienić ustawień w menu serwisowym. Nie musisz tylko zmieniać modelu na B650 ale należy włączyć WiseLink Media Play. Poza tym wszystkie ustawienia obrazu zresetują się, więc jak dużo zmieniałeś to lepiej sobie te parametry zapisz.
 

ziulek61

New member
Witam,
Mam LE40B551 na najnowszym sofcie, po zmianie w menu na B650. Wszystko smiga fajnie ale jest rzecz ktora mi przeszkadza.
Po kazdym wylaczeniu TV musze wylaczyc i wlaczyc dysk zewnetrzny zeby byl on widoczny w TV.
Czy sa jakies opcje, ktore moge wlaczyc/wylaczyc ?

(dysk zew. 3.5" Seagate Pipeline HD z zew zasilaniem)


To może być związane z domyślną wartością WiseLink ustawioną na "without DB". Czyli bez zapamiętywania plików na pendrivie. Ustaw na "with DB" i powinno być w porządku.

Czytaj forum a potem pytaj:
Sam to przerabiałem i wiem że działa...
 

tunio

New member
To może być związane z domyślną wartością WiseLink ustawioną na "without DB". Czyli bez zapamiętywania plików na pendrivie. Ustaw na "with DB" i powinno być w porządku.

Czytaj forum a potem pytaj:
Sam to przerabiałem i wiem że działa...


Eh niestety nie dziala, opcja zreszta byla tak ustawiona. Moze to dziala w przypadku pamieci bez zew. zasilania. Pewnie jest to jakies glupie oszczedzanie energii...

A topic caly przeczytalem ale wtedy pod katem innego problemu.. no ale dzieki za checi...
 

ziulek61

New member
Eh niestety nie dziala, opcja zreszta byla tak ustawiona. Moze to dziala w przypadku pamieci bez zew. zasilania. Pewnie jest to jakies glupie oszczedzanie energii...

A topic caly przeczytalem ale wtedy pod katem innego problemu.. no ale dzieki za checi...

Mi pomogło, mam dysk bez zasilania
 

macieklm

New member
Witam.
Jak się ma w koncu zmiana ustawien w menu serwisowym do waznosci gwarancji? Jedni mowia, ze sie ja traci, inni, ze moze jednak nie...? Czy jest jakis sposob, zeby dac b550 mozliwosc odtwarzania filmow z usb bez ingerencji w menu serwisowe? Moze jedynie jakis upgrade softu? I w koncu, czy rzeczywiscie nie wszystkie modele tej serii maja mozliwosc "odpalenia" filmow?

Pozdrawiam i licze na odpowiezdz :)
 
Do góry