Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

yoda666

New member
Stentor napisał:
Przedwczoraj w Euro kupiony 32B551. Po przestawieniu w menu serwisowym czyta DivX.
Pytanko:)
Co przestawić aby mieć ładniejsze menu?
A właściwie dwa pytanka;)
Czy będę miał PIP z gniazda Euro tak jak z anteny bo z HDMI to raczej na pewno nie?
Nie wiem za bardzo czy o to Ci chodzi, ale ja mam pip z xboxa przez hdmi, z kompa przez rgb, a z dvd przez component.
Jak probowalem podlaczyc dvd z tv przez euro nie mialem pip. Mam nadzieje ze pomoglem.
 

Stentor

New member
gildor napisał:
UICOLOR red lub blue
Poszło Dzięki:D
Nie jesteście ciekawi czy przypadkiem gdzieś z tylu pod obudową nie jest przypadkiem zaślepione/zasłonięte gniazdo LAN?
Ciekawe co było jak by włożył do USB te ich Wi-FI?
W opcjach serwisowych było coś z DLNA na OFF
 

ziulek61

New member
mam pytanie...?
posiadam dysk 2,5 120GB (pozostałość z laptopa)
Jeżeli odłącze go przez adapter HDD-USB (adapter bez zasilania), czy to wszystko zadziała (oczywiście mowa o B550)
Komputer po takim podłączeniu pokazuje urządzenie jako zwykły pendrive, bez instalowania jakichkolwiek sterowników.
 

gildor

Member
ziulek61 napisał:
mam pytanie...?
posiadam dysk 2,5 120GB (pozostałość z laptopa)
Jeżeli odłącze go przez adapter HDD-USB (adapter bez zasilania), czy to wszystko zadziała (oczywiście mowa o B550)
Komputer po takim podłączeniu pokazuje urządzenie jako zwykły pendrive, bez instalowania jakichkolwiek sterowników.
generalnie, to podłącz i sprawdź. ale czytałem, że akurat do 120G czyta bez problemu zarówno NTFS jak i VFAT
 

X@N

New member
LE40B550, firmware T-CHL5DEUC-2008.0, panel SQ02.
Po odpowiednim ustawieniu w service menu wszystko działa 'jak powinno'. :popcorn:
 

gildor

Member
reaven napisał:
U mnie śmiga z dyskiem 320Gb z NTFS bez problemów. :)
przed chwila podpialem 320 2,5". pokazał... coś, ale nie wiem co, bo tego co pokazał na dysku nie mogę znaleźć :) nie pokazał też struktury katalogów, a filmy np mam w podkatalogu. partycje mam jedna. przenioslem dwa filmy avi i mp4 na glowna. nie pokazał. pokazał rozmiar 290G i ile wolnego, ale zawartości nie widze.
 

ziulek61

New member
gildor napisał:
generalnie, to podłącz i sprawdź. ale czytałem, że akurat do 120G czyta bez problemu zarówno NTFS jak i VFAT


kupiłem tą obudowę i podłączyłem do TV
efekt:
dysk 2,5" 120GB 5400rpn system plików NTFS działa poprawnie, zasilanie ciągnie z USB, widzi wszystkie katalogi i pełną wielkość dysku, po pocięciu go na partycje widzi wszystko...
Nic nie zacina, nie zwalnia, każdy format pliku działa jak powinien.

Koszt obudowy 11.90zł + wysyłka

Polecam
 

Lita

New member
Jednak Samsung wypuszcza ostatnio te modele z okrojonym oprogramowaniem (bez kodeków) i na tych TV nie włączysz divixów.

Witam Panowie :)
Przeczytałam cały wątek... Zorientowałam się, że na razie TV z okrojonym softem miel;i nieszczęście zakupić użytkownicy w Irlandii i Wielkiej Brytanii.
Jak sprawa wygląda w Polsce?
Ja moim samem cieszę się od wczoraj (LE40b550) i na razie nie miałam szansy sprawdzić jaki mam soft ani nic pokombinować z divix'ami. Zajmę sie tym wieczorem, ale teraz zżera mnie ciekawość jakie mam szanse trafić na taki "okrojony" TV?

I jeszcze pytanie laickie - jak (jakim wejściem) najlepiej podłączyć do TV laptopa (bez wyjścia HDMI) tak aby mieć na TV pulpit komputera i jednocześnie móc oglądać filmy z kompa? I rozumiem że przy podpiętym laptopie nie jest mi potrzebna opcja odblokowywania divix;ów?

pozdrawia Panów .... kobieta :)
 

11Solitary25

New member
Chyba bez HDMI nie będziesz miał wiele możliwości : na ogół laptop ma wyjście : D-SUB(analog) lub Composite/S-Video. Wybrałbym D-Sub, osobiście używam i nie ma żadnych problemów, ustaw tylko ostrość na 0.

PS. czasem VGA ze zwykłego PC może mieć przejściówkę z DVI na Component YPbPr -wtedy to będzie lepsza opcja niż Composite/S-Video
 
Ostatnia edycja:

BykuAllmighty

New member
Witam Panią ;).

Ogólnie różnica jest następująca:

dvi - obraz oczywiscie bez zarzutu, ograniczone opcje obrazu(standard, film, dynamiczne), minusem jest brak skalowalności(czyli: jeżeli wyświetlimy rozdzielczość np. 1024x768 to będzie ona rozciągnięta na cały telewizor bez możliwości zmiany tego).

hmdi przez dvi(jak ja mam) - możliwość ustawienia w sterownikach karty(przynajmniej niektórych) scentralizowanego wyświetlania obrazu(czyli. wyświetlając np. 1024x768, obraz będzie zachowywał proporcje), możliwość przesyłania dźwięku(w niektórych kartach graficznych wyposażonych w k. dźwiękową na pokładzie), również ograniczone opcje obrazu jak w dvi. Żeby wszystko działało to w:
menu -> wejście -> edytuj nazwę -> HDMI3/DVI wybieramy jako DVI PC lub PC(ja mam DVI PC).
 

roman106

New member
Lita napisał:
ale teraz zżera mnie ciekawość jakie mam szanse trafić na taki "okrojony" TV?
Tego nie da rady przewidzieć. Zależy jakie zapasy w magazynach:)

I jeszcze pytanie laickie - jak (jakim wejściem) najlepiej podłączyć do TV laptopa (bez wyjścia HDMI) tak aby mieć na TV pulpit komputera i jednocześnie móc oglądać filmy z kompa?
Najlepiej gotowym kablem DVI-HDMI, bądź przejściówką DVI-HDMI. DVI tak samo jak HDMI jest złączem cyfrowym, tylko różni się wtyczką. HDMI dodatkowo transmituje dźwięk (czasem DVI też).

I rozumiem że przy podpiętym laptopie nie jest mi potrzebna opcja odblokowywania divix;ów?
Oczywiście, że nie. Można sklonować obraz (na laptopie i TV będzie to samo), można stworzyć dodatkowy pulpit, np. na laptopie zwykły pulpit, a na TV może lecieć film z kompa.

a co z wyjściem DVI? Są przecież przejściówki DVI - HDMI... nie da się z tego skorzystać?
Oczywiście, że da.
 

Lita

New member
Dobra :) to divix'y już mam włączone :D
Tak myślę - jesli chodzi o gwarancje i powrót do poprzedniego stanu to w przypadku nowych softów wystarczy chyba spowrotem zmienić model na 550? No zostaje jeszcze niestety kwestia logów wchodzenia w tryb serwisowy...
No i jak to sie ma do takiej gwarancji że obejmuje nawet uszkodzenia z winy uzytkownika? Taką sobie dokupiłam i mam w sumie na 5 lat... Czy w takiej sytuacji sie nie przyczepia nawet po sprawdzeniu logów?

I jeszcze mam pytanie - jak sprawdzic czy mam włączone PIP? W menu mam tę opcje po zmianie modelu ale jest ona szara=nieaktywna :(
 
Ostatnia edycja:

yoda666

New member
Lita napisał:
Dobra :) to divix'y już mam włączone :D
Tak myślę - jesli chodzi o gwarancje i powrót do poprzedniego stanu to w przypadku nowych softów wystarczy chyba spowrotem zmienić model na 550? No zostaje jeszcze niestety kwestia logów wchodzenia w tryb serwisowy...
No i jak to sie ma do takiej gwarancji że obejmuje nawet uszkodzenia z winy uzytkownika? Taką sobie dokupiłam i mam w sumie na 5 lat... Czy w takiej sytuacji sie nie przyczepia nawet po sprawdzeniu logów?

I jeszcze mam pytanie - jak sprawdzic czy mam włączone PIP? W menu mam tę opcje po zmianie modelu ale jest ona szara=nieaktywna :(

Podlacz do kompa, konsoli lub dvd z tunerem, wtedy pojawi Ci sie aktywne PIP
 

Lita

New member
roman106 napisał:
DVI tak samo jak HDMI jest złączem cyfrowym, tylko różni się wtyczką. HDMI dodatkowo transmituje dźwięk (czasem DVI też).

tego nie do końca rozumiem.... znaczy jak podłacze za pomoca takiego kabla/przejściówki DVI - HDMI komputer z TV to bede miała obraz ale bez dźwieku? Czyli filmu nie da sie obejrzeć?
 

yoda666

New member
Lita napisał:
tego nie do końca rozumiem.... znaczy jak podłacze za pomoca takiego kabla/przejściówki DVI - HDMI komputer z TV to bede miała obraz ale bez dźwieku? Czyli filmu nie da sie obejrzeć?

Zeby miec dzwiek w glosnikach TV musisz jeszcze podlaczyc kompa z tv dodatkowym kablem jack-jack.
 

yoda666

New member
Hm... ja mam takie pytanie, probowal moze ktos juz porownywac jakosc odtwarzania filmow z kompa z odtwarzeniem przez usb bezposrednio z tv?
 
Do góry