Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

xax6

New member
lb550 przestawiony w menu serw. na B650 - problem

Witam, czy komuś pojawiło się po przełączeniu w menu serwisowym z modelu B550 na B650 coś w stylu reklamy serii 6 po lewej stronie ekranu? (pasek od góry do dołu z animowaną prezentacja matrycy, medii, eko itdd.) nie sposób tego wyłączyć, wszystko wraca do normy po przełączeniu na prawidłowe B550, czy to jest jakies zabezpieczenie przed zmianą w menu serw. na B650? Dzieki za odpowiedź i pozdrawiam.
 

roman106

New member
slawoslaw85 napisał:
I jeszcze niech ktoś mi poda wartość jednego z parametrów w menu serwisowym CONTROL ->SUBOPTION-> RS-232-jack i do czego on służy.
Wartość parametru - UART
Jak nie wiesz do czego służy lepiej nie eksperymentuj.

Dodatkowo nurtuje mnie to opóźnienie dźwięku pomiędzy tunerem a telewizorem, jak mam podłączone głośniki osobne do tunera i mam również podgłośniony TV to słychać echo, tak jakby telewizor opóźniał dźwięk.
W menu serwisowym audio delay ustaw na 0.
 

robak013

New member
Witam
A miał może ktoś problem, że nie chciał czytać napisów (model B550). bo mi ni za cholery nie chce wczytać do dwóch filmów. Przeróbka na SRT nic nie daje.
Od razu dodam nazwa plików jest taka sama w innych filmach nie ma problemu.
Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

roman106

New member
robak013 napisał:
A miał może ktoś problem, że nie chciał czytać napisów (model B550). bo mi ni za cholery nie chce wczytać do dwóch filmów. Przeróbka na SRT nic nie daje.
Od razu dodam nazwa plików jest taka sama w innych filmach nie ma problemu.
Polskich znaków nie ma w nazwie pliku? Nazwa nie jest zbyt długa?
 

robak013

New member
Nie ma polskich znaków, nazwa jest nie jest za długa. Ja myśle, że tu jest coś z napisami. W stacjonarnym odtwarzaczu też miałem problem z niektórymi plikami txt.
 

sevilla111

New member
robak013 napisał:
Nie ma polskich znaków, nazwa jest nie jest za długa. Ja myśle, że tu jest coś z napisami. W stacjonarnym odtwarzaczu też miałem problem z niektórymi plikami txt.
Ja zawsze wgrywam film i napisy do jednego folderu i nazwe pliku z napisamu ustawiam jak ten plik z filmem, na razie nie miałem żadnych problemów
:)
Wie ktoś czy można rozszerzyć obraz (wysokość) przy odtwarzaniu z USB???
Albo czy znacie jakiś szybki program do pozbycia się tych wkurzających czarnych pasów z góry i dołu ekranu na filmie (format mkv 720p)
 
Ostatnia edycja:

roman106

New member
sevilla111 napisał:
Wie ktoś czy można rozszerzyć obraz (wysokość) przy odtwarzaniu z USB???
Nie da się.

Albo czy znacie jakiś szybki program do pozbycia się tych wkurzających czarnych pasów z góry i dołu ekranu na filmie (format mkv 720p)
Film widocznie jest nagrany w formacie kinowym. Jak zlikwidujesz te pasy, to:

1. będziesz miał wycięte boki obrazu
lub
2. będziesz miał ściśnięty obraz czyli wydłużona chude postacie.
 

mottlauspucke

New member
Spotkałem sie z róznymi opiniami na temat odczytu filmów z USB. Przeważały te, że im wieksza pojemnosc pendriva tym wiekszy problem z odczytem. Nosze sie z zamiarem kupna 16G ale mam obawy przez w/w problem.
Prosze o opinie jak ma sie to u Was.
 

roman106

New member
mottlauspucke napisał:
Spotkałem sie z róznymi opiniami na temat odczytu filmów z USB. Przeważały te, że im wieksza pojemnosc pendriva tym wiekszy problem z odczytem. Nosze sie z zamiarem kupna 16G ale mam obawy przez w/w problem.
Nie słyszałem takich opinii, ale lepiej kup szybkiego pena, bo w dużej ilości przypadków wraz ze wzrostem pojemności spada transfer.
 

denon75

New member
mottlauspucke napisał:
Spotkałem sie z róznymi opiniami na temat odczytu filmów z USB. Przeważały te, że im wieksza pojemnosc pendriva tym wiekszy problem z odczytem. Nosze sie z zamiarem kupna 16G ale mam obawy przez w/w problem.
Prosze o opinie jak ma sie to u Was.

ja ma 16 gb mini kingstona i działa bez zarzutu
 

manipulator

New member
pędraki i dyski

Witam,
Posiadam LE37B551 z softem 2003

Jeśli chodzi o czytanie div'x ów to:
1gb titanium
2gb kingston
4gb pqi
8gb ocz rally2
dysk 2.5" toshiba 160gb (bez zewnętrznego zasilania)
dysk 2.5" seagate 250gb (bez zewnętrznego zasilania)

chodzą bez problemu - na różnych systemach plików (ntfs, fat, fat32) i ilości partycji (przy dyskach).

Ale niezależnie od tego czasami zdarza się tak że filmy przy próbie uruchomienia resetują tv, nie ma to znaczenia jaki film - bo wcześniej film chodził bez problemu, następnym razem znowu wiesza żeby za jakiś czas znowu chodził bez problemu - nie jest to jakieś nagminne ale zdarza się że film puszczony drugi raz nie odpali się i zwiesi tv...

A najgorsze że nie ma na to reguły - wyczytałem (na tym forum) że być może jest to przez brak "bezpiecznego odłączania" w windows - ale wszystkie peny i dyski podłączyłem i zrobiłem "bezpieczne odłączanie" i mimo to sytuacja się powtarza.

Czy macie jakieś pomysły co do przyczyny ?
 
Ostatnia edycja:

SławekG

New member
Witam. Pytanie to zadałem już w innym wątku ale jak dotąd nie dostałem na nie odpowiedzi, więc ponowię je tutaj. Koledzy moje pytanie dotyczy możliwości uaktywnienia opcji która pozwala na automatyczne przełączenie wyświetlania obrazu ze źródła zewnętrznego [we. hdmi, euro, rgb] po załączeniu zasilania urądzenia pod nie podłączonego. Czy takowa możliwość istnieje. Wydaje mi się, że gdzieś już o tym czytałem, ale nie pamiętam czy dotyczyło to plazmy czy lcd. Niestety przebrnięcie przez wszystkie posty dotyczące powyższych jest ponad moje siły . Chodzi o to aby po załączeniu np.dekodera N , dvd lub konsoli tv automatycznie przełączył się na odtwarzanie obrazu z zał źródła. Każdorazowe ręczne wybieranie źródła jest deprymujące.
 

roman106

New member
SławekG napisał:
Koledzy moje pytanie dotyczy możliwości uaktywnienia opcji która pozwala na automatyczne przełączenie wyświetlania obrazu ze źródła zewnętrznego [we. hdmi, euro, rgb] po załączeniu zasilania urądzenia pod nie podłączonego. Czy takowa możliwość istnieje. Chodzi o to aby po załączeniu np.dekodera N , dvd lub konsoli tv automatycznie przełączył się na odtwarzanie obrazu z zał źródła. Każdorazowe ręczne wybieranie źródła jest deprymujące.
Jeśli chodzi o euro (tuner Polsatu, DVD), to ta opcja działa tak jak powinna. Przez HDMI TV sie nie przełącza (XboX 360, DVD).
 

tau7

New member
denon75 napisał:
tak się dzieje na sofcie 2003.

Przy soft 2006 nie ma takich problemów

Nie mogę się z tobą zgodzić. U mnie na sofcie 2006 reset telewizora następował bardzo często. Po zmianie na 2003, jeszcze nie miałem ani jednego resetu (obejrzanych kilkanaście filmów, pen nie zawsze poprawnie odłączony od kompa). Jeśli chodzi o resety filmów to zauważyłem (na sofcie 2006) że pofragmentowanie plików też ma resetowanie. Miałem też taki przypadek że jeden film w ogóle nie chciał mi działać. Defragmentacja, formatowanie i ponowne nagranie filmu nie pomagały. Przypadkiem zauważyłem że jak najpierw włączę film z którym nigdy nie miałem problemów, zastopuje go i dopiero potem włączę tamten to działa. Tak więc nie wszystko w tej kwestii jest takie jasne i oczywiste.
 

rybikus

New member
help!
Po "zabawach" w menu serwisowym ruszyłem "type" zamiast modelu tv, czy może ktoś mi podać prawidłową wersje pola type dla 40B550 ?
Jeśli ktoś rozszyfruje dokładniej o co chodzi z tymi cyferkami to będę bardzo wdzięczny.
 

wojtiw

New member
witam na stronie samsunga pojawiły sie 2 nowe softy do LE32B554.LE32B554M2W Upgrade File (ver.T-CHL5DEUC-2007.0)/ LE32B554M2W Upgrade File (ver.T-CRLPEUWC-2002.2. czy ktos mi powie czym sie róznia?
 

manipulator

New member
manipulator napisał:
Witam,
...
Posiadam LE37B551 z softem 2003
...

Heh, okazało się że nie mam wcale wersji 2003 tylko 1007.1:hmm: (dokładnie to T-CHL5DEUC-1007.1) i ona jest datowana na 2000/01/01_00400 jakoś tak w ustawieniach - niewiem gdzie wcześniej patrzyłem że mi się ubzdurało że mam 2003 ...

Więc teraz mam pytanie - czy jest sens pakować nowszą wersję, np. 2002, 2003 czy najnowszą 2007.0 ? Co one zmieniają ? W tej chwili TV chodzi przyzwoicie z wyjątkiem sporadycznych freezów z divxami....:confused:
 

czortemall

New member
Nowy soft do B550

wojtiw napisał:
witam na stronie samsunga pojawiły sie 2 nowe softy do LE32B554.LE32B554M2W Upgrade File (ver.T-CHL5DEUC-2007.0)/ LE32B554M2W Upgrade File (ver.T-CRLPEUWC-2002.2. czy ktos mi powie czym sie róznia?
Przyłącze się do pytania. Podobnie jest z B550. Plik 2002.2 waży niespełna 4,5MB więc dużo mniej niż pełna wersja softu. Czy ktoś już to instalował ?
Ciekawe jakie zmiany wprowadzili... w stosunku do 2006
 

szymm

New member
LE32B550 - divx..

Czołem :)

Koledzy czy ktoś mi może podać prawidłową wartość Watchdog w control>sub option> w menu serwisowym? bo przypadkowo zmienilem i nie wiem czy bylo na OFF czy na ON :(.

I jeszcze jedno pytanie, czy ktoś już instalował soft: LE32B550A5W Upgrade File (ver.T-CHL5DEUC-2007.0) ?


Bo nie wiem czy sie w to bawic i czy filmy będą działać...


Dzieki za pomoc, pozdrawiam :)
 
Do góry