Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

pietruh

New member
chefoso napisał:
Witam wszystkich,
Od niedawna stalem sie posiadaczem LE40B550 i chcialem sie podzielic moimi spostrzezeniami na temat odtwarzania filmow i napisow.
Wlaczenie w menu serwisowym mozliwosci odtwarzania filmow przebieglo bez problemow i odpowiednia pozycja w menu od razu sie pojawila.
Zauwazylem, ze czesc osob opisywala, ze czasem telewizor sie restartuje gdy porobuje sie odtworzyc film. U mnie ten problem wystepuje jesli sie zle odmontuje pendrive w komputerze (mam pendrive 1GB sformatowany na system plikow NTFS). Co trzeba zrobic ? U mnie wystarczy ponownie sformatowac pendrive, nagrac film, urzyc opcji "WYSUN" na pendrivie i tyle.
Druga sprawa to napisy. Tez miewalem problemy, ze na niektorych filmach sie rozsynchronizuja. Zauwazylem, ze dotyczy to filmow, ktore maja 25fps oraz napisy w formacie 'klatkowym'. Jesli film mial 23,97fps i napisy 'klatkowe' chodzi bez problemu. Co mi pomaga ? Wystarczy w programie SUBEDIT-PLAYER wczytac film i napisy i wybrac opcje Exsport -> SRT. Wtedy napisy maja format 'czasowy' i poprawnie odtwarzaja sie. Poki co dziala na wszystkich filmach co testowalem. Nie natknalem sie jeszcze na zaden co by to metoda nie zadzialala. Mam nadzieje, ze komus te porady przydadza sie.


Dużo wniosłeś do tematu i napewno pomogłeś kilku osobom w tym mnie.
Dzięki.
 

pietruh

New member
Podam jeszcze optymalne ustawienia dla LE37B550 jakie zastosowałem również u siebie. Obraz po zmianie ustawień o niebo lepszy :

Picture Modes
Picture Mode : Movie
Color Temperature : Warm 2
Aspect Ratio : 16 x 9
Picture Settings
Backlight : 4
Contrast : 84
Brightness : 48
Sharpness : 0
Color : 45
Tint : G50/R50
Advanced Settings
Black Tone : Off
Dynamic Contrast : Off
Gamma : -2
Color Space : Auto
White Balance : Factory Default
Fleshtone : 0
Edge Enhancement : Off
Picture Options
Color Tone : Warm 2
Size : 16:9
Digital NR : Off
HDMI Black Level : Low
Film Mode : Auto1
Blue Only Mode : Off
Auto Motion Plus : Off
 

zawiszaczarny

New member
indeksowanie plików na nośnikach USB

Mam pytanie, jak wygląda kwestia indeksowania zawartości podłączanych nośników USB do TV serii b550. Pewne problemy występują przy dużej ilości danych. Mam dysk 0,5 TB na którym znajduje się ok 5tyś plików MP3, 10 tyś zdjęć i ok,0,5 tyś nagrań z kamer.
Jak pewnie zauważyliście po wejścu w menu multimedia np. mp3 na górze zmieniamy tryb prezentacji danych. Jeśli dla przykładowych mp3 zmienimy na wykonawca rozpoczyna się przeszukiwanie dysku które wygląda jak indeksowanie zawartości. Jeśli w międzyczasie przejdziemy na oględanie TV, odłączymy dysk, wyłączymy TV, następnie podłączymy ten sam dysk indeksowanie (baza znalezionych plików po liście wykonawców) jest już zrobiona. Podobnie wygląda sprawa z plikami JPEG i filmami oraz ich sortowanim po dacie wykonania.
Mam następujące pytania:
1. Jak rozpocząć indeksowanie zawartości dysku od nowa (gdyż przerwanie tego procesu przez odłączenie dysku i ponowne jego podłączenie nie wznawia indeksowania).
2. Gdzie są przechowywane te indeksy gdyż na konkretnym nośniku nie mogę nic znaleźć.
3. czy istnieje mozliwosc zachowania raz wykonanych miniatur filmow
 
Ostatnia edycja:

marop

New member
mickMal napisał:
Dzięki Deus5971.

Telewizor (LE32B551 A6W), który kupiłem, miał oryginalnie wgrany T-CHL5DEUC w wersji 2005.3 (opcja WiseLink Movie niedostępna) i widać takie moduły oprogramowania:
SW ENGINE: T-CHELEU-1003.2
MODULE: T-CHL5DEUC-2005.3
MICOM: T-CHL5DEUS-1007
SDAL-4.2.27-0185

Zanim zacząłem czytać to forum, zrobiłem upgrade do najnowszej wersji jaką znalazłem na oficjalnych stronach (2007) i numeracja modułów wygląda tak:

SW ENGINE: T-CHELEU-1003.2 (bez zmian)
MODULE: T-CHL5DEUC-2007.0
MICOM: T-CHL5DEUS-1007 (bez zmian)
SDAL-4.2.27-0190

Czy ktoś wyszukał może odpowiedzi, który moduł za co odpowiada bo widać, że nie wszystkie są aktualizowane?

I ostatnie pytanie: czy po wgraniu fw w wersji 2003 i wprowadzeniu zmian ustawień w menu serwisowym dotyczacych odtwarzania filmów, można zrobić upgrade i zachować te ustawienia? Czy może upgradowanie do nowszych wersji "zapomina" wszystkie wprowadzone wcześniej zmiany?

Pytam o to, bo mam wrażenie, że przy nowszym oprogramowaniu nieco polepszył się obraz SD (analogowy, kablówka) choć może to być zbieg okoliczności.

Pozdrawiam.

A po co wgrywac 2003 na 2007 tez mozna odblokowac odtwarzanie filmow. Zmien w menu serwisowym w option pole model na lb650 potem w control > sub option wylaczasz funkcje ktorych nie obsluguje ten tv mowa tutaj np o DLNA czyli Wiselink DLNA robisz na off i network support bierzesz na not support oraz wiselink write na on (ale nie koniecznie). (w ui color mozesz zmienic kolor menu na inny). Uruchamiasz ponownie i wszystko dziala lepiej niz w 2003. Jesli chodzi o czas uruchamiania to jest 10 sekund od momentu wcisniecia na pilocie power do momentu pokazania sie obrazu
 

delfin123

New member
46 cali 50hz czy 40 cali 100hz

Doradźcie: budżet na TV około 3400zł.
Waham się pomiędzy LE40b651 i LE46b551.
W tej chwili posiadam Plazmę 42 cale i rozmiar jest idealny - więc zarówno 40 jak i 46 też będzie ok.
40" 100hz = 46" 50hz = ok. 3400zł
Nuertuje mnie czy na prawdę 100hz na tyle poprawia jakość obrazu aby rezygnować z większego tv w tych samych pieniądzach - doradźcie proszę.
Czy b551 na 46 calach będzie smużyć - czy też równicę zobaczę między tymi tv tylko gdy będą stały obok siebie w sklepie ?
Wiem że 651 ma więcej funcji m.in. ethernet itd ale zależy mi głównie na jakości obrazu !
Z góry dzięki
 

Deus5971

New member

Witam, ciekawi mnie temat sieci bezprzewodowej w modelu b550 i pokrewnych, przy użyciu samsung'owego adaptera WIS09ABGN. Czy jest możliwe jak w telewizorach serii b6xx użycie tego adaptera WiFi umożliwiając bezprzewodową transmisję danych multimedialnych z komputera lub urządzenia mobilnego do telewizora? Schemat jak w załączniku

 

Attachments

  • wifitms.jpg
    wifitms.jpg
    21,1 KB · Wyś: 1411

qaz4

New member
Skalowanie obrazu do rozmiaru ekranu.

Witajcie.
Pytanie wydaje się banalne - jednak zadane najpierw w sklepie gdzie zakupiłem swojego 40b554 a następnie w pomocy technicznej SAMSUNGA - pozostało bez odpowiedzi.
Sprawa rozchodzi się o umiejętność automatycznego dopasowania obrazu do max. wielkości ekranu (mówimy tu o standardowym podłączeniu sygnału do TV - kablówka ze standardowym złączem czy DVD po EURO). Teoretycznie powinna to robić funkcja "Auto Szeroko" - niestety pomimo, że jest dostępna w menu nie powoduje "dopasowania obrazu".
W sklepie gdzie zakupiłem TV sprawdziliśmy kilka TV LCD różnych producentów i żaden nie potrafił tego zrobić z automatu. W pomocy technicznej SAMSUNGA poinformowali mnie że właśnie "ta funkcja" powinna to robić - niestety sami też nie uzyskali tego efektu.
I tak się zastanawiam: czy TV za blisko 3 tys. w tej klasie nie jest w stanie poradzić sobie z czymś tak oczywistym i bardzo pożądanym??? - dodam że mam 10-letni telewizor kineskopowy 32" który ma funkcję auto szeroko i spokojnie sobie z tym radzi tak samo zresztą jak plazma PANASONIC'a na tych samych źródłach sygnałów.
Czy ktoś z Was ma działającą tą funkcję lub widział, że LCD Samsunga potrafi automatycznie powiększać obraz do max. rozmiarów ekranu?
Niby to nic wielkiego - ale jak kupuję 40" to chciałbym oglądać na całych 40" nie myśląc gdzie jest pilot - bo tam mogę to ustawić ręcznie.
Pozdrowienia.
 

roman106

New member
qaz4 napisał:
Sprawa rozchodzi się o umiejętność automatycznego dopasowania obrazu do max. wielkości ekranu (mówimy tu o standardowym podłączeniu sygnału do TV - kablówka ze standardowym złączem czy DVD po EURO). Teoretycznie powinna to robić funkcja "Auto Szeroko" - niestety pomimo, że jest dostępna w menu nie powoduje "dopasowania obrazu".
Nie wszyscy nadawcy wysyłają sygnał telewizyjny z prawidłową informacją o formacie obrazu (np. TVP). Czasami czarne pasy są zapisane razem z obrazem. Widać to dobrze, jeśli obraz jest niby w formacie 16:9, a logo stacji widnieje na czarnym pasie. W tym przypadku automatyka nie zadziała.
 

qaz4

New member
roman106 napisał:
Nie wszyscy nadawcy wysyłają sygnał telewizyjny z prawidłową informacją o formacie obrazu (np. TVP). Czasami czarne pasy są zapisane razem z obrazem. Widać to dobrze, jeśli obraz jest niby w formacie 16:9, a logo stacji widnieje na czarnym pasie. W tym przypadku automatyka nie zadziała.

Oczywiście zgadzam się z Tobą, jednakże ja miałem podpięte oba telewizory jednocześnie - LCD 40B554 oraz ten kineskopowy - i na programach na których "kineskop reagował rozszerzeniem" obrazu, Samsung pozostawał obojętny (dla przykładu: reklamy przed filmem - super na całym ekranie, zaczyna się film i widać 2 czarne pasy przez 1,5 godz. - i właśnie tutaj powinien sam zareagować i ... wiadomo).
Stąd też mój post i pytanie czy u kogoś w ogóle to działa ? ? ?

Powiem tak - jeżeli LCD Samsunga nie mają tej funkcji, to przed zakupem warto się zastanowić czy chcemy mieć możliwość z automatu aktywowania "wszystkich cali za które zapłaciliśmy" czy jest to nam obojętne (bo możemy poklikać po pilocie i ustawić) i patrzymy ile bajerów do ustawiania i regulacji obrazu będziemy mieć (które i tak raz ustawione najczęściej pozostają)
 

roman106

New member
qaz4 napisał:
jednakże ja miałem podpięte oba telewizory jednocześnie - LCD 40B554 oraz ten kineskopowy - i na programach na których "kineskop reagował rozszerzeniem" obrazu, Samsung pozostawał obojętny (dla przykładu: reklamy przed filmem - super na całym ekranie, zaczyna się film i widać 2 czarne pasy przez 1,5 godz. - i właśnie tutaj powinien sam zareagować i ... wiadomo).
Masz włączone "auto szeroko"? Przełącz na "4:3". Przy tej opcji ekran reaguje prawidłowo na zmiany formatu. Jak leci reklama 16:9, to przełącza na cały ekran, a jak 4:3, to przełącza na ekran z pasami po bokach. No chyba, że ktoś lubi oglądać spłaszczone głowy:)
 

kabturek

New member
Deus5971 napisał:

Witam, ciekawi mnie temat sieci bezprzewodowej w modelu b550 i pokrewnych, przy użyciu samsung'owego adaptera WIS09ABGN. Czy jest możliwe jak w telewizorach serii b6xx użycie tego adaptera WiFi umożliwiając bezprzewodową transmisję danych multimedialnych z komputera lub urządzenia mobilnego do telewizora? Schemat jak w załączniku


także jestem tego ciekaw.
znalazłem coś takiego:
digitalhome.ca/forum/showthread.php?p=970246
w ostatnim poscie jest
I/O Wireless 802.11==> B530: No - B550: Yes (with adapter)

Może ktoś z warszawy ma taki adapter i mógłby pożyczyć na dzień w celu sprawdzenia?
 

sebmis

New member
wystarczy wejść na stronę samsunga, wejść do odpowiedniego działu gdzie pobiera się pliki, wybrać odpowiedni model i wyszukać, następnie na zakładce firmware znajduje się UpgradeGuide, wystarczy to przeczytać i będziesz wiedział najlepiej, bo od samego producenta.
 

slawoslaw85

New member
witam. Ja również stałem się szczęśliwym posiadaczem samsunga z serii b550. Moje pytanie brzmi następująco. O co chodzi z tymi matrycami AUO i samsunga. Włączałem menu serwisowe i nigdzie tam nie znalazłem opisu matrycy, i nie wiem w zasadzie do teraz jaką matrycę mam. Co do odblokowania odtwarzania filmów to telewizor działa w miarę dobrze jedyne nurtuje mnie to resetowanie się jak jakiegoś filmu nie może odczytać. Czytałem że wgranie innego firmware daje jakieś efekty. Pytanie jakiego dokładnie i w jaki sposób mam to zrobić. I jeszcze niech ktoś mi poda wartość jednego z parametrów w menu serwisowym CONTROL ->SUBOPTION-> RS-232-jack i do czego on służy. Dodatkowo nurtuje mnie to opóźnienie dźwięku pomiędzy tunerem a telewizorem, jak mam podłączone głośniki osobne do tunera i mam również podgłośniony TV to słychać echo, tak jakby telewizor opóźniał dźwięk.
Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry