Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

Deus5971

New member
Czy do działania w/g tej instrukcji w adapterze wifi EW-7711uTn Edimaxa należy zmieniać wartości VID i PID? Za nic w świecie TV nie chce rozpoznać urządzenie wifi?
 

roberten

New member
Witam,
Mam pytanie , czy komuś działa na telewizorze SAMSUNG LE 37B550 karta sieciowa EDIMAx 7718Un, która to karta ma zastępować oryginalną kartę SAMSUNGA. Zmieniłem pod linux-em parametry VID i PID - ale telewizor dalej karty nie widzi. Próbowałem u znajomego na innym Samsung-u (UE37D5500) i jest OK.
Czy coś należy jeszcze zmienić w menu serwisowym , czy po prostu karta ta , mimo zmian jest nie kompatybilna z modelem B550???
 

Deus5971

New member
Udało mi się uruchomić sieć zgodnie z instrukcją Gormar'a. Okazało się, że hasło szyfrowanej sieci w pliku wireless.sh wpisałem bez cudzysłowów i to powodowało problem.
Ciekaw jestem jeszcze, czy możliwe jest uruchamianie innych aplikacji samygo na modelu b550 np: przeglądarki internetowej itp. ?
 

zapiszsie

New member
Panowie. Jeśli ktoś posiada soft do B550 jedynie z poprwaką arfix1 i żółtymi powiększonymi napisami to prosze o upload. Najnowszy soft przygotowujący wgranie samygo i zmodowany kernel zawiesza tv podczas ogladania krótkich filmów mp4
 

altarr

New member
Koledzy i Koleżanki, pomóżcie w być może prostym dla Was temacie.
Mam laptopa HP Pavilion DV9420 US z wiekową już grafiką nVidia GF 6150.
Po podłączeniu go kabelkiem (VGA-HDMI) do gniazda telewizora HDMI, wykrywa, że coś się zmieniło, ponieważ po wciśnięciu przycisku SOURCE pojawia się właśnie to złącze, HDMI4, lecz mam nieustanny napis "Brak sygnału". Jak mam temu sprostać, skoro nawet w laptopie pokazuje mi, że wykryty jest nowy odbiornik Samsung :-(
 

g2marcin

New member
Kolego taki kabel nie zadziała. Sprzedają coś takiego na aukcjach ale to nie ma prawa działać. Vga to analog HDMI cyfra nie przystosowana do konwersji. Sprzedają to tylko po to żeby naciągnąć naiwnych.
 

gacekmb

New member
Przywrucenie starego oprogramowania na LE40B551A6WXXH

Witam Serdecznie

Bardzo proszę o pomoc w przywruceniu starego oprogramowania na LE40B551A6WXXH
Zrobiłem kabel ze strony: wiki.samygo.tv i zatrzymałem się na takim etapie:

Po wpisaniu w konsoli debug:

[SERIAL INPUT MANAGE] 1-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] 2-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] 3-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] 4-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] 5-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] serial input ENABLE!!!!!

i ciagle to samo...po wpisaniu klucza 1198282 to samo ciągle wyskakuje i nie mogę
przejść dalej w menu serwisowe tylko ciągle:

[SERIAL INPUT MANAGE] 1-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] 2-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] 3-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] 4-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] 5-th ENABLE Magic serial input match!
[SERIAL INPUT MANAGE] serial input ENABLE!!!!!

Chyba wszystko poustawiałem zgodnie co wyczytałem :

Enter Service Menu ( quickly push [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER] on your remote control )
Change setting for your RS232C interface to "debug" ( Control -> Sub Option -> RS-232 Jack -> [ Debug | UART | Logic ]
itp..

Bardzo proszę o pomoc lub linka gdzie jest to wszystko ładnie opisane jak powrucić do poprzedniej wersii, albo
poradzcie mi co robie nie tak, aktualny w TV firmware to:

TCHL5DEUC-2010.1
 

spello

New member
Jaki jest najnowszy software do B550? Nie potrafię nic odnaleźć na stronie samygo, a pamiętam że kiedyś był wstawiany na forum gotowy plik do wgrania do tv przez pendrive. Dzięki temu mogę oglądać filmy z usb, ale to było X lat temu, więc pewnie w tym czasie zdążyła wyjść nowsza wersja oprogramowania.
 

1983silver

New member
Witam , posiadam możliwość odtwarzania z USB plików AVI , jednak często mam problem ze startem filmu , resetuje mi TV , obecnie posiadam soft 2009/06/01_001010, czytałem o sofcie który rozwiązuje ten problem z 2003 lub 2008 , proszę o pomoc i ewentualne podesłanie tego softa, nigdzie nie mogę go znaleźć , na forum linki wygasły które znalazłem . Z góry dziękuje za pomoc
 

spello

New member
Wszedłem to menu serwisowego ale ostatecznie zostawiłem te same ustawienia które były. Niestety Od tej pory gdy korzystam z tv to miga czerwona dioda. Dlaczego?
 

Malix7

Member
odświeżę trochę stary temat, ma ktoś softa żeby się nie włączał tak długo? wgrałem najnowszy soft i jest dramat z włączaniem.
 

Malix7

Member
O tym nie pomyślałem, nie da rade wgrać starszego? przez usb? Czytałem około 54 strony że był taki soft przerobiony na którym nie trzeba przestawiać modelu na b650 i filmy działają takiego softu szukam.
 

Malix7

Member
Dziękuję ci bardzo za soft, jak wrócę do domu to sprawdzę ale pewnie nic z tego bo mam z końcówka 10. A wogóle jest jakiś sposób żeby wrócić do starszego softu? Musi być jakieś rozwiązanie po za serwisowe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry