Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

G-L1975

New member
Witam
Proszę o opinie jak ten lcd sprawuje sie podczas szybkich scen np mecz piłki nożnej czy koszykówka , czy nie rozmazuje się boisko
 

5ciastek

New member
Czytać wcześniejsze posty !!!:D
Pisał wczesniej ktoś, że ,,n-ka,, chodzi rewelacyjnie !!! Ja osobiście widziałem w sklepie podłączoną ,,n-kę,, ,no i faktycznie,,żyleta,,!!!

PS.
Do krecha2
Odpisałem na Twojego e-maila:eek:k: ,możesz poczytac ,,lekturę,,:D

Pozdrawiam
 

pretorianie

New member
jos1 napisał:
Chodz mi o to zeby TV wlaczyl sie tak jak podczas pierwszego podlaczenia do sieci .
Jaka jest tresc tego polecenia w serwisowym menu ?


Nie bardzo wiem o jakim menu serwisowym mówi kolega Sierek ale wystarczy wejść w menu, póżniej w Plug&Play i wpisać kod pin (fabryczny 0000) i wtedy pojawia się ostrzeżenie ze jeśli będziesz kontynuował to telewizor zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych.
 

lordnorbi

New member
uszkodzone piksele w lcd

Ja przymierzam się do zakupu le55a956 natomiast mam stracha odnośnie uszkodzonych pikseli. powiedzcie jak duże jest prawdopodobieństwo ze jak kupie tv w sklepie internetowym to będzie miał uszkodzony piksel bądź piksele.
Wiele sklepów nie pozwala nawet otwierać pudełka jak chce się skorzystać z prawa do zwrotu towaru w 10 dni. natomiast natrafiłem na kilka które pozwala podłączyć w domu tv i po stwierdzeniu bad pixeli zwrocic tv bad wymienic na nowy. Jakie macie z tym doświadczenia ??

dziekuje za odpowiedzi. pozdrawiam serdecznie.
 

krecha2

New member
kupujesz tv , kurier przywozi ci do domu kaze ci sprawdzic, czyli otworzyc wyciagnac i zobaczyc czy dziala czy nie jest uszkodzona matryca itp.
tak samo mozesz sobie wtedy sprawdzic czy ma martwe czy nie, nie odklejaj tylko foli ochronnej z tv i 10 dni ci moze hulac w domu, jak beda to odeslesz .

A z tym nie otwieraniem pudelka to jakies glupoty ci ktos mowi, pierwsze co jak kupisz to przy kurierze musisz otworzyc ,i razem z nim podpisujesz czy nie zniszczyl go podczas podrozy.
 
Ostatnia edycja:

Geezer

New member
krecha2 napisał:
kupujesz tv , kurier przywozi ci do domu kaze ci sprawdzic, czyli otworzyc wyciagnac i zobaczyc czy dziala czy nie jest uszkodzona matryca itp.

........pierwsze co jak kupisz to przy kurierze musisz otworzyc ,i razem z nim podpisujesz czy nie zniszczyl go podczas podrozy.

To sa wszystko MITY. Przez 5 lat zamawiania roznych rzeczy ani ja ani zaden z moich znajomych (kilkadziesiat osob) nie spotkal sie z przypadkiem ze kurier (polski kurier) zostaje na kawe czy piwo i czeka az se obejrzysz TV ! :)

1. oni pracuja na akord i kazda minuta jest u nich BEZCENNA - ba ! oni nawet nie mecza sie i nie dzwonia wiecej niz 2-3 razy na domofon tylko .. spadaja ! Nawet jak jest duze pobranie !
2. b rzadko umawiaja sie na tel z pora dostawy wiec .. zwykle odbiera sprzet za nas babcia, sasiadka, matka, siostra - trudno aby sprawdzala cos wiecej poza brakiem dziur w kartonie
3. brak uszkodzen pudla niczego nie gwarantuje!
Elektronike latwo rozwalic mimo ze nie bedzie sladow fiz. Poza tym sa wady fabryczne a cwaniackie polskie sklepy www czesto nie chca przyjac sprzetu zwalajac wine za ewid. ukryta wade techn. na.. kuriera! :)
Potem bujasz sie pomiedzy 'mlotem i kowadlem' probujac odzyskac kase.
A jak podpisales przy odbiorze ze bylo OK to jak po paru godz. wyjdzie wada fabryczna to juz doopa. Kaza naprawiac w ramach gwar. co w efekcie oznacza pa,pa TV na 2 tyg.

Niewiele firm oferuje door-to-door i sprzet zastepczy na czas naprawy + gwar pixeli czy kalibracje.
Witamy w PL :)
 

krecha2

New member
sluchaj ja zamowilem swoj tv rok temu,kurier zadzwonil do mnie umowil sie na dana godzine, wniosl ze mna na 3 pietro, kazal otworzyc zobaczyc czy wszystko wporzadku , gdy powiedzialem ze tak oczywiscie , dal dokumenty do podpisania ,dalem mu gotowke i pojechal... :)
Nie wiem gdzie ty kupujesz co zamawiasz i ile, ja zamowilem tv raz i tak mialem jak napisalem, nie wyobrazam sobie zeby nie sprawdzic sprzetu za 7000 zl , po prostu nie zaplacilbym mu gdybym nie sprawdzil, polecam opcje platne przy odbiorze, wtedy ty zadecydujesz kiedy zaplacisz, bez pieniedzy przeciez nie odjedzie...

ps. troche odbiegamy od tematu.
 

lordnorbi

New member
uszkodzone piksele

a jak to jest z tymi uszkodzonymi pikselami, w dzisiejszych czasach często się zdarzają ? pyzatym ten samsung to nowy panel wiec pewnie nie wiadomo jeszcze jak tam jest z tymi pikselami.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Geezer napisał:
To sa wszystko MITY. Przez 5 lat zamawiania roznych rzeczy ani ja ani zaden z moich znajomych (kilkadziesiat osob) nie spotkal sie z przypadkiem ze kurier (polski kurier) zostaje na kawe czy piwo i czeka az se obejrzysz TV ! :)
A to niby czemu mit??? Sam osobiscie zamawiałem 3 tazy tv i z akazdym razem kurier dzwonił przed przyjazdem. Co do kawy to nie przesadzaj ale za kazdym razem kazałem mu wejsc do pokoju zeby przeliczył kase i nie pozwoliłem wyjsc póki nie sprawdziłem tv łacznie z podłaczeniem do N-ki. To wszystko zalezy od ciebie.
 

andrzejmal

New member
2 tyg temu odbierałem telewizor i kurier wnósł mi go na góre pomógł rozpakować, razem zemną obejrzał go czy nie jest uszkodzony i podpisałem papiery, całość trwała z 15 min.
 

jos1

New member
krecha2 napisał:
kupujesz tv , kurier przywozi ci do domu kaze ci sprawdzic, czyli otworzyc wyciagnac i zobaczyc czy dziala czy nie jest uszkodzona matryca itp.
tak samo mozesz sobie wtedy sprawdzic czy ma martwe czy nie, nie odklejaj tylko foli ochronnej z tv i 10 dni ci moze hulac w domu, jak beda to odeslesz .

A z tym nie otwieraniem pudelka to jakies glupoty ci ktos mowi, pierwsze co jak kupisz to przy kurierze musisz otworzyc ,i razem z nim podpisujesz czy nie zniszczyl go podczas podrozy.

To AMERYKA !!!
W niemczech np. TV kupiony w Redcoon masz prawo oddac w ciagu 14 dni ale !!! pokrywasz przesylke i do tego TV bedzie juz potraktowany jako uzywany w zwiazku z tym dostaniesz zwrotnie tylko 50 do 70 % wartosci TV .Jeszcze dodam ze nie spotkalem sie z kurierem ktory chcialby zainteresowac sie tym w jakim jest stanie przesylka , na zasadzie bierzesz albo wypalam ! Po zakupie uszkodzonego Samsunga serii 9 musialem przez adwokata wywalczyc gwarancje producenta , gdyz mialem to obiecane przez Radcoon przed zakupem i dobiegalem o to. Radcoon chcial naprawiac ten TV swoimi metodami , kanalami. Z pikselami jest problem gdyz niema dokladnej specyfikacji i kazdy spiewa inaczej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
lordnorbi napisał:
Ja przymierzam się do zakupu le55a956 natomiast mam stracha odnośnie uszkodzonych pikseli. powiedzcie jak duże jest prawdopodobieństwo ze jak kupie tv w sklepie internetowym to będzie miał uszkodzony piksel bądź piksele. Wiele sklepów nie pozwala nawet otwierać pudełka jak chce się skorzystać z prawa do zwrotu towaru w 10 dni. natomiast natrafiłem na kilka które pozwala podłączyć w domu tv i po stwierdzeniu bad pixeli zwrocic tv bad wymienic na nowy. Jakie macie z tym doświadczenia ??

Gdziekolwiek bedziesz kupowal i jakikolwiek tv, to prawdopodobienstwo jest takies same, nie ma znaczenia gdzie kupujesz.
Jezeli sklep nie pozwala otworzyc pudelka to lamie prawa wciskajac takie bzdury jezeli chodzi o zwrot - sprawe masz wygrana, ale za same takie samozwancze teksty w opisach sklepow omijalbym je z daleka, prowadza je zwyczajne buraki ktore o biznesie nie maja zbyt wiele wspolnego, bez odpowiedniego zaplecza finansowego itp. Jezeli sam piszesz ze znalazles sklep ktory wymienia to w czym masz problem? Jezeli jestes z Wawy to moge polecic sprzedawce ktory Ci przywiezie do domu i podlaczy i nie wyjdzie do poki nie bedziesz zadowolony.
Co do 55" to mam juz z miesiac i sobie bardzo chwale - na tyle ze juz czasami dochodzi do tego ze niechce mi sie zalaczac projektora co wczesniej bylo nie do pomyslenia.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Majkel28 napisał:
czekam z zakupem LE 55 956 do końca lutego 2009 - pewnie będzie można go kupić za niecałe 8 koła.

Nie ma na co czekac, szkoda zycia. Ja kupilem rok temu 52" za 10.000zl i stracilem jakies 5-6 tys. szkoda tej sumy ale czy zaluje? Napewno nie. W tym czasie jak inni czekali to ja swietnie sie bawilem i nikt tego nie odbierze. Nikt tez nie twierdzi ze sa ta zabawki dla kazdego. Obecny 55" tez pewnie za rok bedzie kosztowal ok. 7k, nie mowiac o nowym modelu ktory pewnie sie pojawi. Ale czy warto wiecznie czekac na obnizki?
 
Do góry