Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Martinii

Member
Sorry za post pod postem, ale nikt by nie zauwazyl dodanej tresci.

Mam dwa pyatania odnosnie mojego telewizora (LE32R71B):

1. Czy obsluguje on polaczenie kompa z TV przez kabel DVI-HDMI? Bo tu wyczytalem:

[...] Samsung nie obsługuje PC w HDMI, co oznacza, że łącząc blaszaka z TV przewodem DVI-HDMI musisz kombinować z grafiką, by pulpit mieścił Ci się w "ramach" telewizora.

Czy to prawda?

2. Chcac polaczyc kompa z TV kablem SVHS kazano mi sprawdzic w instrukcji lub menu telewizora czy obsługuje on SVHS na eurozłączu. W instrukcji nie znajduje odpowiedzi na to pytanie. I teraz nie wiem czy mam kupic kabel taki:

s4_mjack_euro_prolink_exclusive1.jpg


czy taki:

s4_1rca_prolink_ex4.jpg


Prosze o odpowiedz,
Pozdrawiam
 

tom_net

New member
Jeżeli chodzi o pytanie 1. Telewizory R71 nie obsługują PC po hdmi (pisze nawet w instrukcji), co do pytania nr 2. Podłączenie monitora z komputerem - można euro do telewizora - svideo do kompa, lub w przypadku drugim component do telewizora i svideo do kompa ale po co? Przeciez jest wejście PC. ;) Nie mam pojęcia nawet czy sygnał svhs będzie obsługiwany przez euro, jeżeli nic w instrukcji nie pisze to zapewne będzie obsługiwał.
 
Ostatnia edycja:

Martinii

Member
Ale moja karta graficzna (ATI X1900XT) ma dwa wyjscia DVI. A w TV jest wejscie D-Sub.

To drugie zdjecie to tez kabel SVHS, ale zakonczony trzema chinchami, ktore wpina sie w zlacze Euro. Dlatego wlasnie kazali mi sprawdzic czy telewizor obsluguje SVHS na Eurozlaczu ( jeli tak moglbym kupic kabel ze zjecia pierwszego).
 
Ostatnia edycja:

Martinii

Member
Hehh.. To takie cos moze byc?! o_O Mam 3 takie przejsciowki, ale myslalem, ze skoro sa problemy w polaczeniu kompa z monitorem z uzyciem tej przejsciowki to z TV tez beda... Dzieki za porade ;)
 

kjagus

New member
pyra1980 napisał:
Tak wiem o tym tyle ze czytałem że po takim zresetowaniu kilku osobom w zakładce calibration koło opcji pc pojawiło się failed zamiast succes.Więc wole tego nietykać.
Spoko, nie taki diabeł straszny. W pierwszy dzień użytkowania sprzętu oczywiście postanowiłem poprawić fabrykę :D ... i totalna padaka - na maksa rozchrzaniłem kalibrację najbierw RGB, a potem na dokładkę HDMI... Calibration: Failed, kolory i kontrast totalnie rozjechane...
Po kilku dniach walki okazało się jednak, że wystarczy podać na odpowiednie wejście (jeśli kalibrujemy HDMI - to HDMI np z kompa z DVI, jeśli RGB, to RGB np z DVD) odpowiedni sygnał testowy - np taki:
i uruchomić autokalibrację tego wejścia. Co prawda wzór ten różni się od normatywnego podawanego przez Samsunga - powinno być 16 odcieni wg jednego z patternów Toshiba ABL (juz nie pamietam ktory), ale załączony pliczek działa całkiem sprawnie :)
Trzeba tylko uważać, żeby był rozciągnięty na cały ekran w pionie i w poziomie tak żeby nie zostawały pasy, zwłaszcza poziome, bo wtedy kalibracja nie zawsze wychodzi i trwa dłużej.
Powodzenia i głowa do góry! ;)
TESTOWANE Z N71, NIE R71, ale myślę że też zadziała.
Jak ktoś ma jakieś poprawki do tego tricku - chętnie posłucham
kj
 

Attachments

  • monitor test 1024.JPG
    monitor test 1024.JPG
    18,1 KB · Wyś: 158
Ostatnia edycja:

Martinii

Member
Wczoraj dopiero zauwazylem, ze w moim telewizorze ewidentnie swieca narozniki - najlepiej widac to na ciemnym (czarnym) ekranie. Jak jest u Was?
 

scypior

New member
Martinii napisał:
Hehh.. To takie cos moze byc?! o_O Mam 3 takie przejsciowki, ale myslalem, ze skoro sa problemy w polaczeniu kompa z monitorem z uzyciem tej przejsciowki to z TV tez beda... Dzieki za porade ;)

NIE ma problemow z podlaczeniem kompa z tym tv za pomoca DSub (a wiec i za pomoca takich przejsciowek).

Problemy moga byc z tym, co teoretycznie wg instrukcji nie jest mozliwe, a jednak ludzie tak robia: DVI-HDMI;)
 

tom_net

New member
Martinii napisał:
Wczoraj dopiero zauwazylem, ze w moim telewizorze ewidentnie swieca narozniki - najlepiej widac to na ciemnym (czarnym) ekranie. Jak jest u Was?
To jest matryca PVA dlatego tak świeci!! Pisałem już o tym. PVA ma podświetlone rogi, MVA ma "X". To nie jest żadna wada, tak już jest.

@scypior próbowałem na LE23R71B - DVI-HDMI - okropieństwo, wszystko rozmyte, poprostu nie nadaje się wejście HDMI do podłączenia PC. Karta GF5700LE
 
Ostatnia edycja:

Martinii

Member
tom_net, dzieki.

scypior, czyli kupuje kabel DVI-DVI + przejsciowka DVI-Dsub. Potrzebuje 5 metrow tego kabla - czy wiecie na co zwracac uwage przy zakupie takiej dlugosci? Bo jedne sa za 50 zl inne za 300... A chodzi mi oczywiscie o jak najmniejsza strate na jakosci obrazu.

PS. Znalazlem kabel DVI-Dsub
 
Ostatnia edycja:

Martinii

Member
Ok. Tylko czy jest roznica miedzy:
1. kabel dvi-dvi + przelotka po stronie telwizora
2. kabel dsub-dsub + przelotka po stronie komputera
3. kabel dvi-dsub

?

I jeszcze tak z ciekawosci - jakie to bedzie polaczenie? Wyjscie dvi jest wyjsciem cyfrowym, kabel dvi-dvi jest kablem cyfrowym, dsub to wyjscie/wejscie analogowe... Wiec juz sam nie wiem. Analogowe, tak?
 

yanoieq

New member
r 72 a kino domowe

witam jak zwykle pytam sie was o rade w wyboże telewizora mi pomogliście a tera takie pytanie
mam telewizorek r 71 b i chce do niego dokupić kino co sądzicie o kinie
Samsung HT-XQ100

pasującym do tego modelu czy warto je kupić
w kwesti wyglądy jest kosmiczne ale nie to jest ważne tylko to jak gra telewizorek wisi w niedużym poloju bo 2mx3m wiec co ludziska o tym sądzicie może ktoś na takie kino to prosze o kilka opinii jak się ten zestaw sprawuje
pozdrawiam
 

scypior

New member
Martinii napisał:
Ok. Tylko czy jest roznica miedzy:
1. kabel dvi-dvi + przelotka po stronie telwizora
2. kabel dsub-dsub + przelotka po stronie komputera
3. kabel dvi-dsub

?

I jeszcze tak z ciekawosci - jakie to bedzie polaczenie? Wyjscie dvi jest wyjsciem cyfrowym, kabel dvi-dvi jest kablem cyfrowym, dsub to wyjscie/wejscie analogowe... Wiec juz sam nie wiem. Analogowe, tak?
O opcji 1 nic nie wiem,

Opcje 2 i 3 wydaja mi sie takie same. Tak, DVI to polaczenie cyfrowe, ale (tak mi sie wydaje, nie wiem na pewno) gniazdo DVI ma byc moze tez wyjscie analogowe w sobie (wszak tam mnostwo jest tych dziurek;) )
 

tomon

New member
yanoieq napisał:
witam jak zwykle pytam sie was o rade w wyboże telewizora mi pomogliście a tera takie pytanie
mam telewizorek r 71 b i chce do niego dokupić kino co sądzicie o kinie
Samsung HT-XQ100

pasującym do tego modelu czy warto je kupić
w kwesti wyglądy jest kosmiczne ale nie to jest ważne tylko to jak gra telewizorek wisi w niedużym poloju bo 2mx3m wiec co ludziska o tym sądzicie może ktoś na takie kino to prosze o kilka opinii jak się ten zestaw sprawuje
pozdrawiam

Jestem posiadaczem tego kina więc może troszke Ci pomoge.Moim zdaniem jest to typowy zestaw do oglądania filmów,nie jestem audiofilem ale dźwięk z tego zestawu nie jest wybitny co nie znaczy że tragiczny.Z moich testów wynika że radzi sobie nieźle z płytkami zarówno dvd jak i filmami divx.Mam ten zestaw podłączony do lcd za pomocą kabelka HDMI dostarczonego w komplecie i obraz jest bardzo dobry.Czcionka w napisach divx mogłaby być większa.Odczytuje srt,txt(TM player),txt(m dvd).Jeśli chodzi o wady to;brak rds w radiu,oglądznie divix w zoom x2(beznadzieja),skaczące kreseczki(bejer),które po kilku chwilach zastępują czas trwania filmu na wyświetlaczu.Jeśli chcesz wiedzieć więcej pisz na pw.Pozdrawiam.
 

Niedzwiedz_OL

New member
Witam, poza standardowym przeświecaniem spod matrycy, mam taki oto problem z moim Samsungiem (model LE26R71BX/XEH): podczas oglądania filmów animowanych - tych nowszych jak Shrek, czy Madagaskar, lub grania na PS2 (np. w Fifa 2006), po pewnym czasie obraz ulega zniekształceniu, widocznemu w momentach, kiedy na ekranie panuje szybki ruch. Zniekształcenie to polega na tym, że obraz jakby rozmazuje się - kiedy np. postać się rusza pozostaje za nią smuga, smuga ta nie jest rozmyta, tylko w formie takiego poziomego pikslowanego paskowania.
Zmieniłem ostatnio sprzęt Ampli/DVD (Onkyo 604/404 - podłączone kblem HDMI ze średniej półki - Thomson za ok. 150 PLN) i na początku myślałem, że to tutaj leży problem, jednak teraz uważam że wina leży po stronie TV, a to z 2 względów:

1. Problem jest widoczny przy graniu na PS2
2. Po wyłączeniu i włączeniu TV obraz się poprawia - czasem na chwilę, czasem do końca odtwarzania.

Wyczytałem, że podobny problem wystąpił u niektórych z Was... czy ktoś wie może co jest przyczyną tych zniekształceń?
Czy jest to błąd ustawień, wada telewizora, czy może kolejna słaba strona matrycy LCD?

Dzięki!
 

Seboss PL

New member
Samsung LE32R71B wpieniający brąz !!

Ludzie proszę o pomoc nie wiem, co jest, ale cały czas mam problem z kolorami. Cuda robiłem by w mój tv nie wpadał w brąz chodzi o bardzo ciepłe kolory ustawiałem już wszystko żebym wiedział, że tak będzie wybrałbym LG specjalnie podłączałem dwa obok siebie i mój zawsze wpadł w brąz a LG miał czystą biel POMOCY. Może ktoś wie jak ustawić kolory w menu serwisowym, bo jestem zdesperowany jak nikt mi nie pomoże sprzedam ten TV, bo uważam, że to szajs.

Pozdrowienia zdesperowany użytkownik mdłego Samsunga:( :( :( :(
 

shinay

New member
czy twoj tv nie jest przypadkiem uszkodzony?
masz gwarancje?
napisz do jakiegos lokalnego serwisu przyjada zobacza...

ps w nowych Rkach samsung chyba poprawil "migotanie"
mam 37R72B prod luty 07
i zmiany kontrastu sa niezauwazalne
menu serwisowe tez jest troche inne i caly soft jest szybszy

pytanie do uzykownikow samsungow czy u kazdego w dowolnym trybie "oszczednosci energii" bardzo lekko brzeczy
a na oczednosci "wyl" nie ?
nie mowie tu o brzeczeniu w standbay'u
 
Ostatnia edycja:

Vonnegut79

New member
Witam :) Jestem razem z moją narzeczoną szczęśliwym posiadaczem nowego TV :) Oczywiście skoro post w tym temacie to jest to Samsung, dokładnie LE37R72B :cool: i tak jak wyżej pisał shinay również mam w sumie niezauważalne zmiany kontrastu w tym modelu. Oglądałem w MM LE37R71B i tam było to strasznie widoczne i uciążliwe. To także przesądziło o wyborze 72B :) Ale w sumie miałem nie o tym...

TV już jest, na kino przyjdzie czas - ale mam laptopa i chciałbym go podłączyć do TV. Mam kartę Radeon 9000 z 64 MB pamięci i do tego wyjście S-Video i z karty Jacka 3,5 mm. Teoretycznie zatem wiem jaki kupić kabel/kable. Proszę o poradę co jest lepsze:
  • kabel S-video - S video do wizji + Jack - RCA (cinch) do fonii ?
  • kabel S-video i Jack w jednym komplecie - RCA (cinch - bez wtyku s-video do TV) ?
Wiem, że nie opłaca się kupić najtańszych kabli - myślę o 1 zestawie jako o PROFIGOLD, a drugi to PROLINK Exclusive. Czy ktoś z was użytkowników Samsungów ma z nimi problemy lub może któryś z nich poleca (albo jakąś inną dobrą firmę?)

I jeszcze jedna kwestia - czy z powodu używania linuxa - Ubuntu mogę mieć problem z poprawną współpracą TV z laptopem ? :)
 
Do góry