Samsung R71/R72 - wszystko o serii

tom_net

New member
No i stałem się użytkownikiem LE23R71B :D Jutro jeszcze dobre kabelki do komputera i zobaczymy jak to będzie :d Pozdrawiam
 

bor@s

New member
olka napisał:
Nie ma sensu podlanczac w ten sposob kompa - po pierwsze obraz niewyrazny a po drugie nie ma PIPu.

Podlanczajcie te TV LVD jak pisze w instrukcji a wszystko bedzie ok.

Czesc!!

to prawda, że przez D-SUB jest lepszy obraz, ale filmy zabezpieczone HDCP pójdą TYLKO po złączu HDMI
 

Henrykss

New member
Seboss PL napisał:
Witam posiadam telewizor Samsung R71B „32cale” proszę o pomoc. Namieszałem trochę w menu serwisowym opcja White Balance w związku z tym proszę czy ktoś mógłby mi podać oryginalne ustawienia RGB do Component i Pc bardzo dziękuje za pomoc i udostępnienie danych.


ps. nie robię reset bo podobno wywala jakieś błędy.:(

Przejzyj dokladnie wszystkie posty w tym dziale. Ktos mial ten sam problem i na 100% jeden z forumowiczow napisal wartosci wszystkich ustawien z menu serwisowego
Powodzenia
 

dann23

New member
elo za kilka dni kupuje samsunga LE2671B lub 72B jeszcze sie nie zdecydowalem
W domu mam glosniki Logitech X-530 , odtwarzacz dvd piooner i xboxa 360
Chcialbym zeby to wszystko ze soba jak najlepiej wspolpracowalo zamawiam tv online i chce od razu zamowic wszystkie kable ktore sa potrzebne ,,Problem w tym ze jestem laik z tego tematu a niechcial bym wydawac 2 razy kasy ...
...podzielcie sie informacjam....
 

Seboss PL

New member
Henrykss napisał:
Przejzyj dokladnie wszystkie posty w tym dziale. Ktos mial ten sam problem i na 100% jeden z forumowiczow napisal wartosci wszystkich ustawien z menu serwisowego
Powodzenia


Tak ale dotyczyło to modelu 27cali a tam wartości są inne.
 

dann23

New member
elo to jak odpowie mi ktos zostalo mi jeszcze tylko kilka dni .....
i jeszcze jedno bo mioeszkam w angli tutaj sa juz dostepne modele 73 i 74 czy ma ktos moze taki....
 

adam g

New member
dann23 napisał:
elo to jak odpowie mi ktos zostalo mi jeszcze tylko kilka dni .....
i jeszcze jedno bo mioeszkam w angli tutaj sa juz dostepne modele 73 i 74 czy ma ktos moze taki....

Witam posiadam model 74 nie wiem czym on sie rozni od 71 i 72.Ale jak moge w czyms Ci pomoc to pytaj w miare swoich doswiadczen i wiedzy pomoge.
 

dann23

New member
adam g napisał:
Witam posiadam model 74 nie wiem czym on sie rozni od 71 i 72.Ale jak moge w czyms Ci pomoc to pytaj w miare swoich doswiadczen i wiedzy pomoge.


mam zamiar kupic ten model LE26R74BDX cena jest taka sama jak modelu 71 czy 72 z tym ze ten ma free tv i niewiem czy cos wiecej
a chodzi mi dokladnie o podlaczenie odtwarzacza dvd i glosnikow 5.1
 

adam g

New member
dann23 napisał:
mam zamiar kupic ten model LE26R74BDX cena jest taka sama jak modelu 71 czy 72 z tym ze ten ma free tv i niewiem czy cos wiecej
a chodzi mi dokladnie o podlaczenie odtwarzacza dvd i glosnikow 5.1

Jesli chodzi o dvd to mam podlaczonego samsunga hd-860 po hdmi/dvi jak dla mnie ok jesli chodzi o glosniki 5.1 to telewizorek posiada wyjscie optyczne( u mnie jest podlaczony Denon 1507)
 

tom_net

New member
No to LE23R71B już po małych testach i powiem szczerze jestem zadowolony!! Oczywiście jeżeli ktoś chce podłączyć go przez kabel hdmi z komputerem to musi zapomnieć!! A tak jest super!!
 

Henrykss

New member
Czy wedlug was odbior filmow DVD na LE26R72B z odtwarzacza podlaczonego np. componentem jest lepszy niz na dobrej klasy 100Hz CRT ??? Ja mam mieszane odczucia...
 

Henrykss

New member
Czy wedlug was odbior filmow DVD na LE26R72B z odtwarzacza podlaczonego np. componentem jest lepszy niz na dobrej klasy 100Hz CRT ??? Ja mam mieszane odczucia...
 

Pitsy

New member
Może i masz rację, pewnych parametrów telewizorów crt nie da się przeskoczyć - ale - nie ma np. tv crt 40'', nie można za ich pomoca ogladać HDTV, wiec jakiś kompromis jest potrzebny.
 

pinja

New member
Problem z rozmytym i skoczącym obrazem

Dzisiaj zauważyłem pewien problem, a mianowicie oglądając na swoim TV (LE26R72) film DVD (z Onkyo 404 via amplituner 674 podłączone po HDMI) momentami obraz jakby skakał i szczegóły się rozmywały. Nie były to dynamicznie sceny, a wręcz odwotnie. Zupełnie nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny tej sytuacji. Tym bardziej, że później obejrzałem kilka scen walki z Gladiatora i tam ten problem nie występował. Myślałem, że to problem ze skalowaniem w DVD i zmieniałem też rozdzielczość z 1280 x 720p, w której zwykle oglądam, na 720 x 576p, ale też nie pomogło.
Czy przyczyną może być jakość płyty DVD, bo film z wypożyczalni?
Czy może ktoś wie co może być przyczyną tych problemów? :blagam:
 

Przemcio73

New member
pinja napisał:
Dzisiaj zauważyłem pewien problem, a mianowicie oglądając na swoim TV (LE26R72) film DVD (z Onkyo 404 via amplituner 674 podłączone po HDMI) momentami obraz jakby skakał i szczegóły się rozmywały. Nie były to dynamicznie sceny, a wręcz odwotnie. Zupełnie nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny tej sytuacji. Tym bardziej, że później obejrzałem kilka scen walki z Gladiatora i tam ten problem nie występował. Myślałem, że to problem ze skalowaniem w DVD i zmieniałem też rozdzielczość z 1280 x 720p, w której zwykle oglądam, na 720 x 576p, ale też nie pomogło.
Czy przyczyną może być jakość płyty DVD, bo film z wypożyczalni?
Czy może ktoś wie co może być przyczyną tych problemów? :blagam:
Jeśli tylko na tym filmie to odpowiedź może być tylko jedna- wada płytki dvd.
pozdrawiam
 

dobek

New member
Roznica R74 a R71/72

adam g napisał:
Witam posiadam model 74 nie wiem czym on sie rozni od 71 i 72.Ale jak moge w czyms Ci pomoc to pytaj w miare swoich doswiadczen i wiedzy pomoge.
Glowna roznica polega na tym ze R74 nie posiada tunera analogowego tylko wylacznie cyfrowy i posiada z lewego boku z tylu wneke do podlaczenia owego analogu ale trzeba kupic go osobno. Informacja udzielona przez sprzedawce ktory na moje oko znal sie na rzeczy.
 

pinja

New member
Przemcio73 napisał:
Jeśli tylko na tym filmie to odpowiedź może być tylko jedna- wada płytki dvd.
pozdrawiam

Niestety problem się pojawił wczoraja po raz kolejny, dotychczas dotyczył raczej płyt z wypożyczalni (przynajmniej na tych było to na tyle zauważalne, że przeszkadzało w oglądaniu), próbuję ustalić przycznę czy przypadkiem to nie problem z TV lub DVD.
 

Henrykss

New member
pinja napisał:
Niestety problem się pojawił wczoraja po raz kolejny, dotychczas dotyczył raczej płyt z wypożyczalni (przynajmniej na tych było to na tyle zauważalne, że przeszkadzało w oglądaniu), próbuję ustalić przycznę czy przypadkiem to nie problem z TV lub DVD.

Czytajac Twoj post pinja podtrzymuje swoje przekonanie ze technologia LCD to wciaz porazka (oczywiscie dla powszechnie dostepnych sygnalow- DVD, kablowka)... Czy bys nie podlaczyl telewizora przez HDMI czy komponentem to odbior na 100Hz CRT zawsze bedzie o wiele lepszy

Sam mam LE26R72B i jedyne co mi sie w nim podoba to wyglad

P.S. Nie wiem dokaldnie jak to wyglada u Ciebie ale u mnie na niektorych filmach DVD wystepuje mikro-sniezeniu (jesli mozna to tak nazwac)
 

pinja

New member
Henrykss napisał:
Czytajac Twoj post pinja podtrzymuje swoje przekonanie ze technologia LCD to wciaz porazka (oczywiscie dla powszechnie dostepnych sygnalow- DVD, kablowka)... Czy bys nie podlaczyl telewizora przez HDMI czy komponentem to odbior na 100Hz CRT zawsze bedzie o wiele lepszy

Sam mam LE26R72B i jedyne co mi sie w nim podoba to wyglad

P.S. Nie wiem dokaldnie jak to wyglada u Ciebie ale u mnie na niektorych filmach DVD wystepuje mikro-sniezeniu (jesli mozna to tak nazwac)
Z twej wypowiedzi wnioskuję, że uważasz iż to rozmywanie i skakanie obrazu to wina TV.
Żadnego śnieżenia dotychczas nie zaobserwowałem
 

Henrykss

New member
pinja napisał:
Z twej wypowiedzi wnioskuję, że uważasz iż to rozmywanie i skakanie obrazu to wina TV.
Żadnego śnieżenia dotychczas nie zaobserwowałem

Wedlug mnie to nie wina twojego TV lecz odtwarzacza DVD lub kabla HDMI (oczywiscie to moje prywatne zdanie). Najprostrzy sposob aby to sprawdzic to pozyczyc jakikolwiek inny odtwarzacz DVD i wlaczyc ten sam film lub ten sam odtwarzacz podlacz innym kablem np:komponentem lub kompozytem.
A w poprzednim poscie chcialem powiedziec ze telewizory LCD sa dalekie od doskonalosci mimo swojej wysokiej ceny.

Pozdrawiam
 
Do góry