Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Cura

New member
A ja mam pytanie, czy zmiana ktoregos parametru obrazu (jasnosc,kontrast itp) powinna w jakikolwiek soposb wplynac na natezenie swiatla generowanego przez lampy podswietlajace? Pytam dla tego, ze wczoraj zakupilem sobie 37r72b i w domu niestety to podsietlenie widac wyraznie przy wieczornym swietle a w zaden sposob nie moge tego efektu wyeliminowac. Nie mowie tu o ciemnym pokoju, bo z tym sie liczylem, ale o oswietlonym duza lampa przy ktorej normalnie mozna czytac. Regulacja parametrow wplywa na kolorowe piksele, ale samo podswietelenie pozostaje koszmarnie jasne tam, gdzie nic nie ma. Szukalem caly dzien jakiegos rozwiazania, ale na zadne nie trafilem. Zagladalem nawet do menu serwisowego, ale poki co wylaczylem tylko ta koszmarna, dynamiczna zmiene jasnosci czy czegos tam (sorry, ale juz mi sie mozg gotuje) a opcji o ktorych nic nie wiem wole nie tykac.
Z gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam,
Cura
 

pinja

New member
Cura napisał:
A ja mam pytanie, czy zmiana ktoregos parametru obrazu (jasnosc,kontrast itp) powinna w jakikolwiek soposb wplynac na natezenie swiatla generowanego przez lampy podswietlajace? Pytam dla tego, ze wczoraj zakupilem sobie 37r72b i w domu niestety to podsietlenie widac wyraznie przy wieczornym swietle a w zaden sposob nie moge tego efektu wyeliminowac. Nie mowie tu o ciemnym pokoju, bo z tym sie liczylem, ale o oswietlonym duza lampa przy ktorej normalnie mozna czytac. Regulacja parametrow wplywa na kolorowe piksele, ale samo podswietelenie pozostaje koszmarnie jasne tam, gdzie nic nie ma. Szukalem caly dzien jakiegos rozwiazania, ale na zadne nie trafilem. Zagladalem nawet do menu serwisowego, ale poki co wylaczylem tylko ta koszmarna, dynamiczna zmiene jasnosci czy czegos tam (sorry, ale juz mi sie mozg gotuje) a opcji o ktorych nic nie wiem wole nie tykac.
Z gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam,
Cura

Spróbuj poeskperymentować z trybami oszczędności energii w opcjach konfiguracji.
Inne rozwiązanie to włączenie trybu gry, ale ta opcja nie działa dla TV tylko dla źródeł zewnętrznych.
 

Henrykss

New member
Witam.
Mam Samsung 26r72b. Podlaczylem DVD denona 1730 przez komponent. Kazdy mowi ze obraz powinien byc swietny i ze to prawie optymalne rozwiazanie podlaczenia. Niestety na niektorych filmach przy dynamicznych akcjach widac pikseloze lub obraz jest lekko zasniezony. Czy to wina ustawien (wedlug mnie nie. tv i dvd ustawione na progresive scan) czy poprostu technologia lcd jest na tyle niedopracowana ze odbior juz taki jest i trzeba sie przyzwyczaic. Szczerze powiem ze placac tyle kasy liczylem na cos o wiele lepszego. Pomine juz temat kablowki bo to juz wogole porazka.
Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Henrykss napisał:
Witam.
Mam Samsung 26r72b. Podlaczylem DVD denona 1730 przez komponent. Kazdy mowi ze obraz powinien byc swietny i ze to prawie optymalne rozwiazanie podlaczenia. Niestety na niektorych filmach przy dynamicznych akcjach widac pikseloze lub obraz jest lekko zasniezony. Czy to wina ustawien (wedlug mnie nie. tv i dvd ustawione na progresive scan) czy poprostu technologia lcd jest na tyle niedopracowana ze odbior juz taki jest i trzeba sie przyzwyczaic. Szczerze powiem ze placac tyle kasy liczylem na cos o wiele lepszego. Pomine juz temat kablowki bo to juz wogole porazka.
Pozdrawiam
Niewiem jak ty ale dla mnie obraz z filmow dvd bomba no chyba ze masz po kompresji czyli pirata to pewnie ze jest widac nieraz piksele i jak sie rozjezdzaja a niewspomne juz o divixach jak jest dobry to tez jest super dlamnie lepszy obraz niz ze zwyklego crt. A co do kablowki to na ust. dynamicznych nieda sie ogladac trzeba ustawic na uzytkowa ja mam kontrast 85, ostrosc 60, kolor 55, a jasnosc 60 mozna dowoli ale dlamnie jest ok a i cieplota na normal.Hejka
 

Henrykss

New member
broda1725 napisał:
Niewiem jak ty ale dla mnie obraz z filmow dvd bomba no chyba ze masz po kompresji czyli pirata to pewnie ze jest widac nieraz piksele i jak sie rozjezdzaja a niewspomne juz o divixach jak jest dobry to tez jest super dlamnie lepszy obraz niz ze zwyklego crt. A co do kablowki to na ust. dynamicznych nieda sie ogladac trzeba ustawic na uzytkowa ja mam kontrast 85, ostrosc 60, kolor 55, a jasnosc 60 mozna dowoli ale dlamnie jest ok a i cieplota na normal.Hejka

Dzieki Broda za podpowiedz, sprobuje jeszcze pomajstrowac w tych ustawieniach moze sie cos poprawi.
Pozdrawiam :)
 

Makszyman

Member
Henrykss napisał:
Witam.
Mam Samsung 26r72b. [...] tv i dvd ustawione na progresive scan...
Powiedz prosze, jak sie ustawia progresive scan w telewizorze?? :) Bo czytałem że jest o niebo lepszy obraz gdy sie włączy tą opcje.
 

Pitsy

New member
Aby używac funkcji progressiv scan należy ją właczyć w dvd, jesli ten takową funkcję posiada i jest podłączony kablem component.
Inaczej nic z tego.
 

Henrykss

New member
Makszyman napisał:
Powiedz prosze, jak sie ustawia progresive scan w telewizorze?? :) Bo czytałem że jest o niebo lepszy obraz gdy sie włączy tą opcje.

Witam
W telewizorze funkcja ta jest caly czas aktywna (nie wlacza i wylacza sie jej w menu) natomiast tak jak napisal Pitsy wlacza sie ja w setupie odtwarzacza DVD podlaczonego przez component. w przypadku mojego odtwarzacza trzeba ustawic w Video out - Component Progressive
Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Henrykss napisał:
Witam
W telewizorze funkcja ta jest caly czas aktywna (nie wlacza i wylacza sie jej w menu) natomiast tak jak napisal Pitsy wlacza sie ja w setupie odtwarzacza DVD podlaczonego przez component. w przypadku mojego odtwarzacza trzeba ustawic w Video out - Component Progressive
Pozdrawiam
Dobra chlopaki ale co daje te proresive bo sam nieuzywam bo niemam kabla mam podlaczone przez s-video a co zyskam jak podlacze przez kompozyt?.
 

Henrykss

New member
progressive scan

Witam
Mam pytanie do Ciebie Broda... Czy ten nasz Samsung ma wogole progressive scan??? Na stronie samsunga nic o tym nie wspominaja. Mowa tu oczywiscie o 26 calowym bo 32' raczej ma. Ale skad moje pytanie. Wylaczylem w odtwarzaczu DVD ta funkcje ustawiajac VIDEO OUT na COMPONENT INTERLACE i ku mojemu zaskoczeniu poprawil sie odbior!!! Teraz sam nie wiem co jest grane:confused: :confused: :confused: Co o tym sadzisz???
Pozdrawiam
 

Henrykss

New member
Sprostowanie: Samsung LE26r72b ma progressive scan. Czym jest- tez dobrze wiem, mimo wszystko gdy mam ja wylaczona w odtwarzaczu ,odbior z DVD jest nieco lepszy. Stad moje watpliwosci...
 

broda1725

New member
Bez reklam
Henrykss napisał:
Sprostowanie: Samsung LE26r72b ma progressive scan. Czym jest- tez dobrze wiem, mimo wszystko gdy mam ja wylaczona w odtwarzaczu ,odbior z DVD jest nieco lepszy. Stad moje watpliwosci...
Tak masz racje ma on progresiwe scan(zalezy tez czy opcionalne urzadzenie podlaczone do tv ma ta tez funkcje) ale sam niewiem jak co ona naprawde robi czy szybkosc odtwarzania tez sie zwieksza ? chodzi mi tu o ilosc klatek na sekunde np. na dvd 25k/s czy obraz bedzie płynniejszy na compozycie i poprzez progressive??
 

olka

New member
Sprostowanie!!!!

Chcialam wszystkim powiedziec ze zawiodlam sie na Was.

Myslalam ze zdobede tu duzo ciekawych wiadomosci a tymczasem wprowadzacie wszystkich w jeden WIELKI blad!!!

Wszyscy mowia ze funkcja PIP dziala jedynie wtedy jesli zlacze HDMI jest aktywne - a guzik prawda. PIP dziala jesli w oknie glownym jest PC, zlacze1, zlacze2, S-video lub component. Funkcja PIP nie dziala jesli oknie glownym jest obraz z HDMI lub modulu. - Zreszta tak pisze w instrukcji ale glubia zaufalam Wam a nie instrukcji.

Tak takie male sprostowanie dla przyszlych nabywcow TV LVD Samsung - osobiscie mam LE23R71.

Oczywiscie musialam kupic kabelek DVI-HDMI i samej sprawdzic jak to jest jak sie podlaczy kompa w ten sposob bo Wam juz w nic nie wierze!!!

Obraz wyswietla sie na TV ale w rozdzielczosci 1280-768. Nie jest to rozdzielczosc natywna tego TV LCD zatem obraz jest nienajlepszej jakosci i wowczas oczywiscie nie dziala PIP.

Nie ma sensu podlanczac w ten sposob kompa - po pierwsze obraz niewyrazny a po drugie nie ma PIPu.

Podlanczajcie te TV LVD jak pisze w instrukcji a wszystko bedzie ok.

Czesc!!
 

Seboss PL

New member
Samsung R7132B

Witam posiadam telewizor Samsung R71B „32cale” proszę o pomoc. Namieszałem trochę w menu serwisowym opcja White Balance w związku z tym proszę czy ktoś mógłby mi podać oryginalne ustawienia RGB do Component i Pc bardzo dziękuje za pomoc i udostępnienie danych.


ps. nie robię reset bo podobno wywala jakieś błędy.:(
 

makisiaki

New member
olka napisał:
Obraz wyswietla sie na TV ale w rozdzielczosci 1280-768. Nie jest to rozdzielczosc natywna tego TV LCD zatem obraz jest nienajlepszej jakosci ...
Muszę się z tym nie zgodzić. Mam LE32R72B i bez problemu rozdzielczość 1360x768 i ciągle powtarzam na tym forum, że komputer można prawidłowo podłączyć tylko poprzez wejście VGA w LCD. Obraz żyleta ... więc powinna Pani jeszcze trochę się pobawić.
 
Do góry