Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Henrykss

New member
Witam
SAMSUNG LE26R72B + DENON AVR 1507 DVD 1730. Zamierzam podlaczyc dvd do telewizora componentem a dzwiek z dvd do amplitunera przez optyka. Co sadzicie o takim rozwiazaniu??? Czy warto inwestowac w HDMI?
Dziekuje i pozdrawiam
 

scypior

New member
Brynda napisał:
hej mam jeszcze pytanko czy u was też tv buczy jak się ściemnia obraz poprostu zaczyna tak nisko buczeć jak jest czarny kolor wyswietlany wczoraj to zauważyłem jak oglągałem kablówke i było cicho w pokoju

U mnie przy bialym cos takiego zaobserwowalem....jakies interferencje czy cus...
 

broda1725

New member
Bez reklam
yanoieq napisał:
no właśnie pojechał wczoraj do serwisy ,naprawa ma potrwać około tygodnia więc zobaczymy co sie zmieni a co do plam to miałem je w 3 rogach

Daj znac jak przyjdzie w jakim stanie czy pomoglo i wogule a niepowiedzial ci servis ze to miesci sie w normie?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Brynda napisał:
hej mam jeszcze pytanko czy u was też tv buczy jak się ściemnia obraz poprostu zaczyna tak nisko buczeć jak jest czarny kolor wyswietlany wczoraj to zauważyłem jak oglągałem kablówke i było cicho w pokoju

Hejka u mnie nic nie buczy jest wporzo ale za to mam nierowno podswietlona matryce w jednym miejscu:cool: . Ale czytalem na innych forach ze to zdarza sie w wielu modelach tak jak i nierowne podswietlenie mat. Ja bym sie nieprzejmowal chyba ze jest to uciazliwe. A jak bylo ze starymi tv CRT tez sie zdarzalo ze np. piszcza w niektorych momentach i niewymienialo sie. Wszystko zalezy od ciebie.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Henrykss napisał:
Witam
SAMSUNG LE26R72B + DENON AVR 1507 DVD 1730. Zamierzam podlaczyc dvd do telewizora componentem a dzwiek z dvd do amplitunera przez optyka. Co sadzicie o takim rozwiazaniu??? Czy warto inwestowac w HDMI?
Dziekuje i pozdrawiam

bardzo dobre rozwiazanie ja tez tak mam podlaczone i jest super ale jak bym mial hdmi przy dvd to chyba tez bym go uzyl. Przez compnent idzie syg.max. 720p a przez hdmi pujdzie 1080p cena kabla jest podobna a przy tej klasie dvd napweno apetyt ci wzrosnie. Daj znac jak wyglada obraz zescalowany przez ten dvd. A co do audio to optyk lub koksalny optyk jest wolny od zakucen podobno ale koksal daje lepsza przepustowosc sam niewiem ale ruznice co nie uswiadczys chyba ze jestes melomanem.
Hejka i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

scypior

New member
Brynda napisał:
jest to powód aby oddać tv do serwisu???

Hej,

Nie znam sie az tak bardzo ale zastanawiam sie czy to nie jest wina np. kabla EURO. Mam podlaczony dekoder przez jakis tani kabel...wiec moze sygnal video zakloca czasem sygnal audio?

Moze niech jakis spec nas oswieci:)
 

broda1725

New member
Bez reklam
scypior napisał:
Hej,

Nie znam sie az tak bardzo ale zastanawiam sie czy to nie jest wina np. kabla EURO. Mam podlaczony dekoder przez jakis tani kabel...wiec moze sygnal video zakloca czasem sygnal audio?

Moze niech jakis spec nas oswieci:)

Byc moze i tak ale wtedy mogly by wystepowac zaklucenia w wizji ale moze i tak byc niech spubuje na jakis lepszych przewodach.
 

Henrykss

New member
broda1725 napisał:
bardzo dobre rozwiazanie ja tez tak mam podlaczone i jest super ale jak bym mial hdmi przy dvd to chyba tez bym go uzyl. Przez compnent idzie syg.max. 720p a przez hdmi pujdzie 1080p cena kabla jest podobna a przy tej klasie dvd napweno apetyt ci wzrosnie. Daj znac jak wyglada obraz zescalowany przez ten dvd. A co do audio to optyk lub koksalny optyk jest wolny od zakucen podobno ale koksal daje lepsza przepustowosc sam niewiem ale ruznice co nie uswiadczys chyba ze jestes melomanem.
Hejka i pozdrawiam.

Witam
Odbior nie jest zly, choc powiem szczerze ze liczylem na lepszy. Ale jest to spowodowane tym ze zawsze ogladalem na 100Hz telewizorze. Mozliwe tez ze cos mam zle poustawiane w odtwarzaczu bo dopiero go kupilem i jeszcze dobrze nie rozpracowalem.
Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Słuchajcie mam takie pytanie czy ten telewizor(ja mam 26") z seri r71/72 ma jakis glówny wylacznik np. tak jak w starych tv crt z tylu lub przody bo ten na panelu sluzy tylko do wlanczania lub wylaczenie w stan czuwania. A tak zeby ta czerwona dioda sie nieswiecila i niepobieral zadnego pradu to tylko poprzez wylaczenie z kontaktu? Jak kto wie to niech napisze.

Mam maly problem pojawila mi sie na dole ekranu tuz obok napisu samsung jasna łuna widoczna na czarnym tle, przelanczaniu kanalow gdy ekran ciemnieje itp. i pomalu zanika po 40 minutach po godz juz jest prawie niewidoczna. Co to jest i co zrobic czy jest to jakas wada matrycy, reklamowac czy zostawic i obserwowac wkoncu gwarancja jest na 2 lata ? Tv ma 1 miesiac. Pozdrawiam. :?:
 

majmaj

New member
a ja mam pytanie o TV--PC piszecie na tym forum ze po wgraniu nowegosofta w samsung "R" mozna przez kabel VGA wysłac sygnał wysokiejrozdzelczosci to prawda? nie zostanie skompresowany?
i jeszcze jedno jak bedze mi sie grało na taim samsungu? czy po zmienieniu rozdzelczosci w grze obraz nie bedze obciety?
dzieki za odp :)
 

Brynda

New member
wiam

jak wyłaczyć dynamiczny kontrast wiem że przez nenu serwisowe ale bym prosił aby ktos miły napisał jak ta opcja się nazywa w menu ser... a prosze o to bo sie za cholere nie znam a nie chcał bym czegoś zrąbać a to jest możliwe przez menu ser...


pozdro
 

yanoieq

New member
kurde ten serwis samsunga potrafi sciemniać trzemają telewizor już ponad tydzień i nadal nikt nie jest mi w stanie powiedzieć co to za usterka ,czy ktoś miał podobne problemy
 

broda1725

New member
Bez reklam
majmaj napisał:
nie wchodz w menu serwiose... radze ;)

Popieram tam mozna wiecej zchrzanic niz poprawic a co do dynamic kontrast to poprawia kontrast w ciemnych i jasnych scenach niewylanczaj tego Brynda, z tym widac wiecej szczegłów na obrazie.;)
 

remek

New member
Bardzo proszę o podpowiedź , jak włączyć dynamic kontrast,aby był zapamiętany na pozycji "ON" po wyjściu z menu serwisowego w Samsungu R72.

Dziękuję za zyczliwą pomoc.

Pozdrawiam
Remek
 

shinay

New member
oczywiscie nie wglebiales sie w temat
bo jakbys to zrobil doczytalbys ze dynamic contrast jest off i bedzie
znienna jest dynamic dimmer
 

MaRT73

New member
witam,
czy ktoś miał problem z podłaczeniem 32R72B z kinem samsunga HT-DS400? nie mogę ich połaczyć przez component. obraz poszarpany pojawia się jedynie na chwilę, a potem tv wyświetla brak sygnału lub tryb niedostępny. Co moze być przyczyną? Pomoc obeznanych z techniką uchroni mnie od obłędu. Pozdrawiam forumowiczów.
 

wojazo

New member
yanoieq napisał:
kurde ten serwis samsunga potrafi sciemniać trzemają telewizor już ponad tydzień i nadal nikt nie jest mi w stanie powiedzieć co to za usterka ,czy ktoś miał podobne problemy
Witam, na wstepie nie wiem czy sie cieszyc ze znalazlem sie na tym forum poniewaz gdybym nie czytal tego forum nie dowiedzialbym sie ze LCD maja problemy z nierownomiernym podswietleniem matrycy (bo normalnie w realu nie zwrocilbym na to szczegolnej uwagi) a tak wyczytalem cos takiego i oczywiscie znalazlem na swoim telewizorku i teraz jestem smutny:( i nie wiem czy to co widze jest efektem szukania dziury w calym czy rzeczywiscie jest powod do reklamacji- nie wiem?! Dziewczyna mowi zebym nie przesadzal, Tata mowi ze to jest na tyle malo widoczne ze w reklamacji moga tego nie zauwazycz i spojrzec na mnie jak na wariata;) a moim zdaniem problem jest tego typu, ze w nocy jak jest ciemno w calym pokoju to przy przelaczaniu kanalow jak pokazuje sie na sekunde czarne tlo da sie zauwarzyc delikatne roznice w jacnosci pewnych wiekszch polaci ekranu, jesli przelaczy sie na inny zrodlu sygnalu to mozna sie temu spokojnie przyjzec i zauwazylem wowczas ze po ok 5 min od wlaczenia w rogach pojawiaja sie mniejscze o srednicy ok 3 cm jasniejsze plamki, ale z kolei po ok 5 nastepnych minutach znikaja i zostaja tylko te niewiele rozniace sie jasnoscia "połacie" ekranu w 3 miejscach.
Ogolnie kupno telewizora bardzo przezywalem, gdzyz to moj pierwszy zakup tego typu i na tak kosztowna skale- przejmuje sie i prosze o rade.
Reklamowac czy moze czekac az ewentualne objawy sie nasila? W ogole korzystniej jet reklamowac od razu czy poczekac z tym np rok?
pozdro i dzieki za pomoc!
 
Do góry