Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Adaroth

New member
Arek123 napisał:
W sumie nie chodzi omigotanie (bo zadnego nie zauwazylem), ale jakosc obrazu jest moim znacznie lepsza zdaniem, wszystko jakby bardziej wygladzone i pozbawione szumu. Jesli tak ma wygladac do DNIe, to porazka. I jeszcze ze nie dali mozliwosci wylaczenia tego...

Hmmm, też chciałem wyłączyc tą opcję chociaż migotania nie widzę i nie mam żadnego porównania jak obraz wygląda z działającym DNIe, a jak bez. Czytałem zatem posty i doczytałem się, że lepiej tego nie robic bo można sobie zrobic niezłe kuku wiec na razie nie ruszam.
Czy jest wyraźnie zauważalna różnica w jakości obrazu bez DNIe, po co samsung dał taką opcję skoro psuje ona obraz?

Jeśli tV jest dobry to jak najbardziej opłaca się go kupi za 3300:)
 

Adaroth

New member
widoczne przejścia tonalne kolorów

Witam,
mam pytanie, którego zapomniałem zadać w poprzednim poście:
czy uwas również są widoczne przejścia tonalne w obrębie kolorów wyświetlanych na tv? Oglądam Discovery HD i na niektórych programach wyraźnie widzę przejścia pomiędzy kolorami chyba, że jest to kompresja.
Da się to jakoś poprawić?
Jeszcze jedno:
Jak zmusić n'ke żeby w trakcie ogladania jakiegoś programu (zwykły - nie HD) np. TVn po rozciągnięciu obraz nie wracał z powrotem do oryginalnego formatu?
Pozdrawiam!
 

dawram

New member
Adaroth napisał:
Witam,
mam pytanie, którego zapomniałem zadać w poprzednim poście:
czy uwas również są widoczne przejścia tonalne w obrębie kolorów wyświetlanych na tv? Oglądam Discovery HD i na niektórych programach wyraźnie widzę przejścia pomiędzy kolorami chyba, że jest to kompresja.
Da się to jakoś poprawić?
Jeszcze jedno:
Jak zmusić n'ke żeby w trakcie ogladania jakiegoś programu (zwykły - nie HD) np. TVn po rozciągnięciu obraz nie wracał z powrotem do oryginalnego formatu?
Pozdrawiam!
Ja nie widzę takiego problemu,lub tak myślę,jeżeli chodzi o zapamietywanie ustawien obrazu robimy to w menu tunera pozycja ustawienie telewizora
 

Adaroth

New member
dawram napisał:
Ja nie widzę takiego problemu,lub tak myślę,jeżeli chodzi o zapamietywanie ustawien obrazu robimy to w menu tunera pozycja ustawienie telewizora

Na niektórych programach w Discovery HD widać, jakby rozpaprane piksele (wystarczy lekko się przyjrzeć).

Dzięki - działa :)
 

scypior

New member
Harry Lloyd napisał:
Z tego co wiem w Samsungach na HDMI musisz dać 720p lub 1080i/p (mniejsze pomijam) żeby było ok. Do kompa masz D-Sub specjalnie do tego przystosowane.

Jak będę miał LE23R71B też z ciekawości potestuję na HDMI, bo jak pojawią się kiedyś HD DVD/Blu-ray do kompa to trzeba pewnie będzie przez HDMI podłączać żeby móc w pełnej rozdzielczości filmy oglądać.

Hej!

A to przez VGA nie ma pelnej rozdzialki???

Pozdrawiam
 

Harry Lloyd

New member
Przez D-Sub jest 1360x768, ale przez HDMI trzeba dać 1280x720 bo inaczej robią się dziwne rzeczy, a przy takiej rozdziałce jest lekka interpolacja co w Windowsie rewelacyjnie nie wygląda. Poza tym chyba są też jakieś problemy z kolorami na HDMI na sygnale z kompa.
 

pepol45

New member
Arek123 napisał:
W sumie nie chodzi omigotanie (bo zadnego nie zauwazylem), ale jakosc obrazu jest moim znacznie lepsza zdaniem, wszystko jakby bardziej wygladzone i pozbawione szumu. Jesli tak ma wygladac do DNIe, to porazka. I jeszcze ze nie dali mozliwosci wylaczenia tego...


w trybie film DNIe jest wyłączone,więc nie ma co grzebać w menu, poza tym nie powinno być żadnego migotania,wczoraj porównałem czarne pasy u góry i dołu ekranu na ctr samsung i lcd r71 na crt czerń była niebieskawa i świeciła ok40% jaśniej niz na panelu lcd, więc z tą czernia chodzi chyba o zupełnie co innego, ja myśle że słaba czerń na lcd charakteryzuje się tym iż słaby jest balans czerni, po prostu na lcd czarny płaszcz jest cały czarny a powinien być stonowany w róznych że tak powiem odcieniach, ale jestem tylko użytkownikiem i nie znam sie na tym, postaram sie cos dowiedziec właśnie na temat czerni od fachowców i wtedy podziele sie opinia na forum.Wpatruje sie kilka miesiecy w ekran i szukam tej słabej czerni w różnych ustawieniach i nie mogę znaleźć
 

slavio

New member
witam!
w menu jest coś takiego jak test DNIe należy go włączyć a ekran podzieli sie na pół i z lewej będzie pisać wyłączone DNIe a z prawej właczone DNIe można sobie porównać obraz uważam że z DNIe jest lepszy.
 

Makszyman

Member
pepol45 napisał:
w trybie film DNIe jest wyłączone,więc nie ma co grzebać w menu, poza tym nie powinno być żadnego migotania,wczoraj porównałem czarne pasy u góry i dołu ekranu na ctr samsung i lcd r71 na crt czerń była niebieskawa i świeciła ok40% jaśniej niz na panelu lcd, więc z tą czernia chodzi chyba o zupełnie co innego, ja myśle że słaba czerń na lcd charakteryzuje się tym iż słaby jest balans czerni, po prostu na lcd czarny płaszcz jest cały czarny a powinien być stonowany w róznych że tak powiem odcieniach, ale jestem tylko użytkownikiem i nie znam sie na tym, postaram sie cos dowiedziec właśnie na temat czerni od fachowców i wtedy podziele sie opinia na forum.Wpatruje sie kilka miesiecy w ekran i szukam tej słabej czerni w różnych ustawieniach i nie mogę znaleźć
A po co ty szukasz słabej czerni? :D Lepiej znajdź jak najlepszą ;)
 

Henrykss

New member
Witam.
Po raz pierwszy na forum!!!
LE26R72B posiadam od wczoraj. Niby wszystko jest ok choc troszke denerwuje mnie odbior z kablowki"vectra"(bez porownania do 100Hz CRT). Czy to normalne w LCD, ze z blizszych odleglosci widac lekkie sniezenie na niektorych kanalach (discovery, tv4...)? Czy moze to byc wina kiepskiej koncowki antenowej czy w LCD tak juz musi byc??? I jeszcze jedno pytanko. Jakim kablem najlepiej podpiac odtwarzacz DVD do Tv i czy jest wielka roznica miedzy kablem scart i komponentem???:confused:
Dziekuje z gory i pozdrawiam
 

pinja

New member
Jak już wielkorotnie pisano na tym forum, że LCD wymagają dobrego sygnału i taki z kablówki może być za słaby. Jednocześnie tego typu TV są bardziej predysponowane do HDTV (TV wysokiej rozdzielczości) i tam można zobaczyć ich pełne możliwości. Sygnał SD (standardowa rodzielczość sygnału TV) musi być przetważany w TV LCD i w zależności od jakości elekroniki wychodzi to lepiej lub gorzej.
Mam ten telewiozor podłaczony do kablówki i oglądając z 2 -3 m nie narzekam na jakość obrazu bo się przyzwyczaiłem, widać jednak trochę niedomagań

Jednak podłączając do tego TV DVD najlepiej ze skalowaniem obrazu do 1280 x 720 p kabelkiem HDMI uzyskasz bardzo dobry efekt (mam tak podłączony). Jeśli nie masz DVD z taką możliwością to podłącz kablem Componet . Eurozłącze daje dużo gorsze efekty.
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
Henrykss napisał:
czy jest wielka roznica miedzy kablem scart i komponentem?

zasadniczo zasadnicza
hdmi,compoment to wejscia HD
scart(euro), svideo, composit - nie

chce tylko dodac ze jesli nie planujesz zozbudowy sprzetu to lacz component
ale warto zostawic te wejscia dla wyzszych celow HD np nowa konsola lub chociazby pc nakladka w hd

ps.
"Eurozłącze daje dużo gorsze efekty"
przy zwylkym dvd nie ma duzej roznicy (testowalem)
owszem euro jest gorsze ale nie duzo

pozdr
 

yapi

New member
Cześć!

Proszę o pomoc.
Ojciec posiada TV Samsung LE26R71B oraz nagrywarkę Samsung DVD-R145 z funkcją skalowania obrazu. TV jest połączony z DVD kablem HDMI, który był na wyposażeniu nagrywarki. Problem w tym, że nie mogę wybrać w menu nagrywarki skalowania do 720p lub 1080i ( na wyświetlaczu DVD wyświetla się napis progresive scan, więc funkcja jest włączona). Cały czas emitowany jest obraz w rozdzielczości 576 ( 720 i 1080 są nieaktywne ). W instrukcji wyczytałem, że skalowanie nie działa przy Divixach, tylko przy DVD. Próbowałem z różnymi filmami i nic. Co prawda tylko jeden film był oryginalnym DVD, a reszta to kopie DVD, więc może w tym tkwi problem, a może chodzi o kabel? Zaznaczam, że obraz w 576 jest naprawdę świetny, nawet w Divix, ale chciałem zobaczyć różnicę w porównaniu z 720 i 1080.

Druga rzecz to chciałem porównać dwa połączenia TV z DVD za pomocą kabla HDMI i SCART . Oba kable były podłączone jednocześnie. Ale niestety nie mogę wybrać w TV za pomocą source połączenie przez HDMI
i zaraz potem przez SCART. R 71 widzi tylko jedno połączenie albo poprzez HDMI albo przez SCART. Po odłączeniu jednego z kabli i podłączeniu drugiego mogę porównać różnice w obrazie, ale nie oto mi chodziło.
Czy jest możliwe połączenie jednego urządzenia z TV jednocześnie za pomocą kilku różnych łączy ( np. HDMI, Component czy SCART ) i w ten sposób wybrać najlepsze połączenie i najlepszy obraz?

Nie wiem co robię źle?

Pozdrawiam.
 

G0TTI

New member
problem z podświetlaniem matrycy

Witam
Mam pewien problem z LE32R72B. Po włączeniu oszczędności energii na max, zjechaniu do min kontrastu i jasności w ciemnym pomieszczeniu (po zgaszeniu światła) obraz jest i tak mocno podświetlony (np. na kanale radiowym - czarne tło). Kolor znacznie odstaje od koloru matrycy przy wyłączonym TV. Nie wiem czy jest coś z podświetlaniem matrycy? U was też tak jest?

pozdro
 

Brynda

New member
witam
jestem nowy i narazie znam się tak sobie ale mam ten tivik i mam do was takie oto pytania oczywiście przeczytałem te 52 !!!!!!!!!!! strony i pojawiły się tam wontki na temat xboxa360 i złacza VGA czyli że nie działa takowe podłaczenie ,po componencie hula w 720p i 1080i a po VGA jest napisane że niedostepne bardzo bym prosił o jakomś podopowidź czym to jest spowodowane a druga sprawa to buczenie ale podczas wł trybo oszczedzania energii czy też tak macie ? tzn jak jest na tym pierwszym to buczy dość znacznie na drugim prawie nie a na trzecim tak jak na drugim i czy wy tez tak macie ??? a jesli chodzi o buczenie po wyłączeniu tv to jest git i jak jest wyłączony tryb oszczedzania to też nie buczy i teraz nie wiem co robić czy oddawać czy to zlac

ok licze na odpowiedź pozdro
 
Ostatnia edycja:

peso

New member
Hej u mnie jest tak samo z tym buczeniem. Ale słysze to tylko jak mam ucho przy telewizorze i nieprzeszkadza mi to za bardzo.
 

scypior

New member
G0TTI napisał:
Witam
Mam pewien problem z LE32R72B. Po włączeniu oszczędności energii na max, zjechaniu do min kontrastu i jasności w ciemnym pomieszczeniu (po zgaszeniu światła) obraz jest i tak mocno podświetlony (np. na kanale radiowym - czarne tło). Kolor znacznie odstaje od koloru matrycy przy wyłączonym TV. Nie wiem czy jest coś z podświetlaniem matrycy? U was też tak jest?

pozdro

Hej, nie probowalem takich manewrow, ale dopoki matryca bedzie podswietlana (czyt. tv wlaczony) to raczej ten kolor zawsze bedzie inny niz ten przy wylaczonym...Gdyby lampy mialy wogole nie swiecic, to chyba nic by nie bylo widac;)
 

peso

New member
Brynda napisał:
ale jak masz właczone oszczędzanie energii tak??? kurde nie wiem czym to jest spowodowane
Tak jak mam włączone oszczedzanie energii, i wszystko dokładnie tak jak u ciebie, i prawdopodobnie jest to dzwiek z transformatora.
 

shinay

New member
@ gotti i scypior
dowiedzcie sie na jakiej zasadzie dziala telewizor lcd
Białe światło jest emitowane za ciekłokrystalicznym pikselem, a on sam funkcjonuje jak roleta. W uproszczeniu: może przepuszczać światło lub nie, zmieniając polaryzację. Przed pikselem znajduje się filtr w jednej z trzech barw podstawowych. A więc jeśli kryształ będzie przepuszczał światło, padnie ono na kolorowy filtr, który zacznie świecić określoną barwą. Kilka milionów kryształów i już mamy ekran
Problem technologi LCD - światło jest bardzo spolaryzowane. Nasycenie czerni. Ponieważ piksele nie świecą,(jak w plazmie) są ciągle podświetlane. A ciekłe kryształy nie są idealnie nieprzezroczyste. To oczywiście niekorzystnie wpływa na kontrast obrazu
reasumujac to co widzicie na czarnym ekranie to swietlowka podswietlacaca pixle
pozdr
 
Do góry