Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Kenjiro

New member
Pojawiły mi się różnice kontrastu na panelu. Mówiąc po ludzku, po złączu euroscart obraz z dvd ma widoczne 2 przejścia ostre, powodując że widać pas ciemniejszy potem pas jaśniejszy i potem znowu ciemniejszy...
Jutro jadę wymienić telewizor...
Ciąg dalszy przygód napewno nastąpi...
 
Sprawdzenie rozdzielczości w lcd

Mam kolejne pytanie do szanownych kolegów z forum , których wiedza przewyższa moją znacząco .
Jak sprawdzić w Samsungu LE32R72R w jakiej pracuje rozdzielczości i czy można ją zmienić w zależności o d zródła sygnału ( kablówka ,dvd )
Pozdrawiam :)
 

wistocie

New member
malo5 napisał:
Witam
Zdecydowałem się właściwie na zakup modelu 32R72B i mam tylko jedno pytanie. Jak wyglada obraz po podłączeniu do dekodera "n" poprzez złacze HDMI. Gdzieś w wypowiedziach na necie pojawiły się informacje, że obraz jest zamglony i nie w pełni ostry.
Proszę o opinię!
Malo

Obraz Discovery HD czy MGM w tv N` podłączonym do 32R71B po HDMI jest więcej niż OK :-D
Natomiast zdarzają sie kanały których jakość pozostawia wiele do życzenia, natomiast nie ma to związku z podpięciem poprzez kabel HDMI ja przynajmniej takiej anomalii nie zauważyłem.

Z doświadczenia, oraz opinii niektórych użytkowników mogę niestety potwierdzić że przy współpracy wyżej wymienionego TV oraz połączenia nbox z (nie wiem jak nbox recorder?) występują dwie uciążliwośći.
1. Zanikanie dzwięku na 1 s co ok 10min
2. Czasem zauważyłem że po włączeniu tv i nboxa nie ma fonii wogóle po włączeniu powtórnym dzwiek się pojawia
Także trzeba czekać na poprawkę softu N`ki

Pozdrawiam.
 

scypior

New member
Hej,

Z tego co ja wiem, to rozdzielczość sprawdza się i ustawia na urządzeniu ktore wysyla sygnal (dvd, dekoder, pc). TV po prostu sie dostosowuje do tego...ale moze sie myle;)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak kupowałeś DVD wcześniej to na 100% masz bez możliwości wysyłania lepszego sygnału niż PAL, zresztą większość urządzeń wysyła taki sygnał. Dopiero od pewnego czasu na rynku można spotkać np DVD które sztucznie polepszają sygnał.

Jednak nawet w przypadku sygnału PAL jest różnie. Można mieć na nim b.dobry obraz a można słaby. Zależy to od jakości całego procesu produkcji i przesyłu.

Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
Hej ziomale mam mały problem mam Sama 26 r71b i wystepuje mi mryganie obrazu(pomału ciemnieje lub rozjasnia, stopniowo) przy zmianie jasnosci. A najgorzej z filmami divix czy dvd najbardziej widoczne na literach. Podobno pomaga zmiana w ustawieniach serwisowych "Dynamic Dimming" na OFF ale cykam sie zeby niestracic gwar. i czy to wogule pomoze. Czy moze cos jest nietak z TV??. ZIOMALE HELP !! Pozdrowiena dla Wszystkich KINOMANIACÓW:popcorn:
Chłopaki pomóżcie jestem zdesperowany i mam jeszcze jedno pytanie :
doczego służy opcjia w tv oszcz.energii??
 

Przemcio73

New member
broda1725 napisał:
Chłopaki pomóżcie jestem zdesperowany i mam jeszcze jedno pytanie :
doczego służy opcjia w tv oszcz.energii??
Witam. Ziomalu, opcja ta to oszczędzanie energii i przy okazji po jej włączeniu (chyba 3 poziomy regulacji) poprawia się w ciemnych scenach poziom i jakość czerni. Najlepiej korzystać z oszczędzania przy zaciemnionym pomieszczeniu.
pozdr
 

damianos

New member
Witam.Nidawno kupiłem Le37R72B i miałem taki sam problem od pierwszego uruchomienia,po prostu niepamietał ustawień. Oczywiście miał 1 dzień i wymieniłem go na model bez tej wady.
Pytałem wcześniej na info samsunga gdzie potwierdzili mi ,że to jest wada TV. Jestem troche zmartwionu Twoja informacją, może mnie czeka to samo :/
 

Wojtiii

New member
Aby zmienić ustawienia z shop mode na Twoje musisz przystrzymać 5 sekund power ale w telewizorze nie w pilocie. Telewizor mignie i wyjdzie z tego trybu cooznaczazemozesz juz wszystko ustawiac i bedzie zapamietane. Nie jest to zadna wada wiec nie masz sie co marwic.
 

dawram

New member
Wojtiii napisał:
Aby zmienić ustawienia z shop mode na Twoje musisz przystrzymać 5 sekund power ale w telewizorze nie w pilocie. Telewizor mignie i wyjdzie z tego trybu cooznaczazemozesz juz wszystko ustawiac i bedzie zapamietane. Nie jest to zadna wada wiec nie masz sie co marwic.
Dziękuję Ci bardzo,pomogło w 100% teraz wiem,że można liczyć na życzliwych-Wesłych Świąt11:eek:k:
 

nowayout

New member
Witam !

Po dlugich rozmyslaniach kupilem sobie Samsunga le26r72b. W sumie jestem b. zadowolny. Obraz z kablowki lipny i czern troche malo czarna ale tego sie w sumie spodziewalem. Kupielm ten tv glownie jako monitor do kompa i jako taki spisuje sie swietnie.

Mam tylko dwa problemy.

Piewrszy: podczas pracy z telewizora dobiega czasami takie transformatorowe brzeczenie, dosyc irytujace. Czy u Was tez tak jest ? Czy to przypadlosc tej sztuki ?

Drugi (powazniejszy): wokol czerwonych literek podczas pracy na komputerze widac taka czerwona poswiate. Jakby problemy z konwergencja czy cos? Czy ktos kto uzywa tego tv do komputera moglby zobaczyc jak to wyglada u niego? Troszke mnie to denerwuje. Nie jest to bardzo widoczne. Od taki cien po prostu ale z daleka wyglada to dziwnie jakby rozmazane. Inne kolory wydaja sie ok. Zrobilem zdjecie:



Czy jest to jakies uszkodzenie monitora, probowalem na 2 roznych kablach vga ale efekt ten sam. Probowalem stroic go w opcjach ale bez rezultatu. HELP ;)

Pozdrawiam !
 

broda1725

New member
Bez reklam
Wojtiii napisał:
Aby zmienić ustawienia z shop mode na Twoje musisz przystrzymać 5 sekund power ale w telewizorze nie w pilocie. Telewizor mignie i wyjdzie z tego trybu cooznaczazemozesz juz wszystko ustawiac i bedzie zapamietane. Nie jest to zadna wada wiec nie masz sie co marwic.

chłopaki a co z tym "Dynamic Dimming" na OFF w menii serwisowym? co z warancją i czy to cos pomozę a może cos pogorszy ?? a wogule oco chodzi z tym " SHOP MODE " ?? POZDR.:eek:
 

Jaro24

New member
Problem z torem fonii.

Witam.
W środę odebrałem nowego LE32R72B. I wszytko byłoby idealnie, gdyby nie wczorajsze zdarzenie. Tv jest podłączony kabelkiem chinch do wieży EH-550 Technics. Po kolejnym odpaleniu wieży i tv - wieża nie dostaje sygnału fonii. Wieża i kabelek są ok - sprawdzałem. Może jak przesuwałem panel to nieopatrznie nacisnąłem jakiś przycisk na tv i uruchomiłem jakąś funkcję, która odcięła tor fonii. Dźwięk z głośników jest normalnie.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
 

ela

New member
ament, być moze pomyłka nastąpiła , gdyż mi chodzi o model SAMSUNG LE 40R72 B a nie 71 który ty posiadasz , chciaż podobno te modele niczym się nie różnią tylko kolorem ramki u dołu TV.

Pozdrawiam
 

stefjack

New member
Samsung LE32R72B

Witam !
Planuję zakup telewizora Samsung LCD 32' - mam do znawców kilka pytań.
Czy obraz z telewizora lcd w przypadku kablówki (UPC) jest lepszy niż w zwykłym telewizorze crt (obecnie phillips), bo szczerze mówiąc obrazy w telewizorach w sklepach raczej nie zachęcają do kupna ( nie myslę tutaj o telewizji HDTV ) lecz o zwykłym sygnale tv.
Jak porównać dynamiczna stopę kontrastu w Samsungach np. 5000:1 do np. kontrastu Sony 1200:1, bo nie mogę się w tym połapać.
I jeżeli możecie to poleccie jakiś telewizor lcd 32' w rozsadnej cenie ok. 4 tys.
Z góry dzięki za pomoc.

Edit tuptus55: Drogi stefjack, przeczytaj proszę regulamin forum, potem zobacz jakie mamy tu fora, jak są w nich działy. Zobaczysz tu dużą ilość tematów o Samsungu R72B. Jak przeczytasz cały ten wątek i nie znajdziesz w nim odpowiedzi to dopiero piszesz nowy post w tym wątku, a nie zakładasz nowy temat. Nie otrzymasz ostrzeżenia ze względu na święta. Post przenoszę.
 

G0TTI

New member
Samsung LE32R72B

Witam
Mam kilka pytań:
1. jaką pamięć stron ma telegazeta w tym TV?
2. jak zmienia sie pobór prądu wraz z włączeniem oszczędności energii?
3. czy PROLINK ma dobre kable euro (do podłączenia philipsa 6010)?

pozdro
 

deniro24

Member
Bez reklam
LE40R72B/LE40R71B - współpraca ze starszymi konsolami

Witam.
Planuje kupić LE40R72B lub LE40R71B, ale jestem ciekaw jak ten telewizor będzie współpracował z konsolami Sony Playstation 2, Nintendo Gamecube i Sega Dreamcast. Ciekaw jestem czy ktoś z posiadaczy tego tv ma podłączoną te konsole do niego. Jaki obraz? Czy występuje "pikseloza"? Jest to bardzo ważne dla mnie, gdyż konsol nowej generacji nie planuje kupywać w najbliższej przyszłości. Niestety w sklepie u mnie w mieście sprzedawca nie zgodził się na podłączenie konsoli, którą przyniosłem ze sobą w celu sprawdzenia jakości odbioru.

Z góry dzięki za ewentualną pomoc.
 
Do góry