Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Ament

New member
Kenjiro - jestes w bledzie kolego bo jest. Sciagnij sobie pdf-a z instrukcja do tego modelu ze stron Samsunga albo oblookaj zalacznik - wycialem fragment z Optymalizacja kontrastu. Przyczyna taka jest dla mnie prawdopodobnie inny firmware - moze Samsung sie kapnal ze wielu userow jest niezadowolonych i w nowych modelach z tasmy to zmienil.
 

Attachments

  • 123.JPG
    123.JPG
    29,3 KB · Wyś: 167

yanoieq

New member
mam ten sam problem z ustawieniem czy może ktoś podać najlepsze ustawienia do 32r71b bo jak bym nie ustawił to mi sie niezabardzo podoba ,a wiem że ktoś o tym już pisał i podawał ale za diabła nie moge tego odszukać ,a mam ten telewizorek od 3 dni więc może więcej jakiś rad starych wyjadzczy co zęby zjedli na tym modelu pozdro yanoieq
 

SKgumis

New member
Da rade gdzieś kupić taką szmatke, jaka jest dołączona do telewizora ?
Jak wiadomo, kiedyś wszystko się niszczy/zużywa więc nową wypada kupić kiedyś ;)
 

Jaro24

New member
Współpraca n-box z LE32R72B po HDMI

Witam wszystkich!
Znalazłem tutaj mnóstwo postów o wadliwej współpracy omawianych tutaj telewizorków z n-box poprzez lącze HDMI. I ten fakt skutecznie mnie zniechęca do zakupu tego modelu. Czy ta wada ujawnia się w większości tych modeli, czy tylko w nielicznych. I czy to jest wada n-boxa, czy TV. Jest to dla mnie ważne o tyle, że przy wspópracy TV z n-box - recorder nie po HDMI traci się wiele funkcji (tak wynika z poprzednich postów). Jeśli nie znajdę odpowiedzi, to będę musiał dołożyć 5hzł i kupić LE32N71. Według postów z równoległego wątku tego forum, tam nie występują żadne trudności
Pozdrawiam.
 

dawram

New member
Jaro24 napisał:
Witam wszystkich!
Znalazłem tutaj mnóstwo postów o wadliwej współpracy omawianych tutaj telewizorków z n-box poprzez lącze HDMI. I ten fakt skutecznie mnie zniechęca do zakupu tego modelu. Czy ta wada ujawnia się w większości tych modeli, czy tylko w nielicznych. I czy to jest wada n-boxa, czy TV. Jest to dla mnie ważne o tyle, że przy wspópracy TV z n-box - recorder nie po HDMI traci się wiele funkcji (tak wynika z poprzednich postów). Jeśli nie znajdę odpowiedzi, to będę musiał dołożyć 5hzł i kupić LE32N71. Według postów z równoległego wątku tego forum, tam nie występują żadne trudności
Pozdrawiam.
Nie dokońca zrozumiałeś poprawnie!,jest gro posiadaczy tego LCD-ka cieszących się bezproblemową współpracą z N-ką po kabelku HDMI,jak i gro borykających się z tym problemem i złączem HDMI-a to zanikający dżwięk na 1 sekundę,a to obraz za mgłą z tym obrazem ktoś wyjaśniał jest to obraz podawany bez obróbki,polepszaczy w TV i myślę,a mam ten model,że jest udany i wart swojej ceny w każdym przypadku,wczytując się w opisy różnych paneli,marek zawsze napotkamy się na jakieś krytyczne uwagi,co sugeruje,że nie ma idealnego modelu spełniającego 100% oczekiwań konsumenta tak jak to w życiu!:eek:k:
 

kamilek665

New member
Samsung Le37r72b+pioneer Dv-490v

Witam serdecznie szystkich forumowiczów, na wstępnie pragnę poinformować iż moje zachwyty są subiektywną oceną i mogą nie wszytkim się równie spodobać. Ponieważ do tej pory tylko czerpałem kożyści płynące z lektury tegoż forum, a żę jestem strasznie zadowolony z efektu jaki uzyskłem chcę się nim podzielić z wami, aby niektórym zaoszczędzić nerwów i pieniędzy.

Przejdźmy do sedna sprawy, jakieś dwa tygodnie temu zakupiłem telewizor LCD SAMSUNG LE 37R72B i odrazu do niego DVD SAMSUNG 860. Podłączyłem pożyczonym kabelkiem HDMI Audioquest model X (tak się nazywa), i co ? No obraz całkowicie nie do przyjęcia piksele, mgła na obrazie ogólnie katastrofa. DVD udało mi się zwrócić telewizor został bo ładny i nadal w niego wierzyłem. Podłączyłem do niego DVD LG-9900 i już było troszkę lepiej obraz gładszy czerń głębsza (mam go przy drugim telewizorze), między czasie uporałem się z telewizorem. Po zmianach w menu serwisowym tzn. wyłączona w opcjach panela funkcja dimmer dynamic i gamma na OFF spowodowała ogromną poprawę obrazu. Walcząc dalej z DVD pożyczyłem DENONA 1930 i lepiej lecz chyba nie aż za tyle pieniędzy. Posiadając do tej pory DVD Pioneer model 444 dość stary postanowiłem spróbować z tym producentem ( już miałem dosyc) i wybrałem model PIONEER DV-490V i co EUREKA to jest to obraz jak na PLŹMIE PIONEERA.

Ustawienia telewizora po zmianach w menu serwisowym j.w. (bardzo ważne) obraz tryb użytkownika podstawowy po zerowaniu, ton kolorów normalny, cyfrowa redukcja wyłączona, tryb oszczędzania energii niski.

Ustawienia dvd wszystko standard tylko w video gamma na medium (bardzo ważne- obraz wspaniale nasycony i bardzo głęboka czerń), skalowanie ustawione na 1080i, poszerzony zakres kolorów RGB . Jeszcze jeden PLUS tego odtwarzacza to że skalowanie nie zmienia się po jego wyłączeniu.

Sam odtwarzacz bardzo ładny ja mam czarny, wyświetlacz ma matrycowy a nie jakieś tam LED, nic się w nim nieświeci aż tak żeby rozświetlić cały pokój jak to miało miejsce w samsungu, jedyny minusik jaki zauważyłem to przy bardzo małym posiomie dźwięku można by się przyczepić do głośności pracy napędu, ale w mieszkaniu było bardzo cicho ( niebrałbym tego poduwagę).

Dodam że teraz do jest podłączone kablem HDMI firmy QED 1.5 model One za 170pln. ( ale z mojej wiedzy nie ma to większego zanaczenia przy kablach HDMI ).

I to jest przepis jak zrobić z tych dwóch elementów PLASMĘ PIONEERA w mojej ocenia.

POZDRAWIAM
Kamil
 

Przemcio73

New member
Jaro24 napisał:
Witam wszystkich!
Znalazłem tutaj mnóstwo postów o wadliwej współpracy omawianych tutaj telewizorków z n-box poprzez lącze HDMI. I ten fakt skutecznie mnie zniechęca do zakupu tego modelu. Czy ta wada ujawnia się w większości tych modeli, czy tylko w nielicznych. I czy to jest wada n-boxa, czy TV. Jest to dla mnie ważne o tyle, że przy wspópracy TV z n-box - recorder nie po HDMI traci się wiele funkcji (tak wynika z poprzednich postów). Jeśli nie znajdę odpowiedzi, to będę musiał dołożyć 5hzł i kupić LE32N71. Według postów z równoległego wątku tego forum, tam nie występują żadne trudności
Pozdrawiam.
Witam. Problemem stanowi prawdopodobnie jedynie software a nie hardware tego telewizora.
pozdr
 

Przemcio73

New member
kamilek665 napisał:
Witam serdecznie szystkich forumowiczów, na wstępnie pragnę poinformować iż moje zachwyty są subiektywną oceną i mogą nie wszytkim się równie spodobać. Ponieważ do tej pory tylko czerpałem kożyści płynące z lektury tegoż forum, a żę jestem strasznie zadowolony z efektu jaki uzyskłem chcę się nim podzielić z wami, aby niektórym zaoszczędzić nerwów i pieniędzy.

Przejdźmy do sedna sprawy, jakieś dwa tygodnie temu zakupiłem telewizor LCD SAMSUNG LE 37R72B i odrazu do niego DVD SAMSUNG 860. Podłączyłem pożyczonym kabelkiem HDMI Audioquest model X (tak się nazywa), i co ? No obraz całkowicie nie do przyjęcia piksele, mgła na obrazie ogólnie katastrofa. DVD udało mi się zwrócić telewizor został bo ładny i nadal w niego wierzyłem. Podłączyłem do niego DVD LG-9900 i już było troszkę lepiej obraz gładszy czerń głębsza (mam go przy drugim telewizorze), między czasie uporałem się z telewizorem. Po zmianach w menu serwisowym tzn. wyłączona w opcjach panela funkcja dimmer dynamic i gamma na OFF spowodowała ogromną poprawę obrazu. Walcząc dalej z DVD pożyczyłem DENONA 1930 i lepiej lecz chyba nie aż za tyle pieniędzy. Posiadając do tej pory DVD Pioneer model 444 dość stary postanowiłem spróbować z tym producentem ( już miałem dosyc) i wybrałem model PIONEER DV-490V i co EUREKA to jest to obraz jak na PLŹMIE PIONEERA.

Ustawienia telewizora po zmianach w menu serwisowym j.w. (bardzo ważne) obraz tryb użytkownika podstawowy po zerowaniu, ton kolorów normalny, cyfrowa redukcja wyłączona, tryb oszczędzania energii niski.

Ustawienia dvd wszystko standard tylko w video gamma na medium (bardzo ważne- obraz wspaniale nasycony i bardzo głęboka czerń), skalowanie ustawione na 1080i, poszerzony zakres kolorów RGB . Jeszcze jeden PLUS tego odtwarzacza to że skalowanie nie zmienia się po jego wyłączeniu.

Sam odtwarzacz bardzo ładny ja mam czarny, wyświetlacz ma matrycowy a nie jakieś tam LED, nic się w nim nieświeci aż tak żeby rozświetlić cały pokój jak to miało miejsce w samsungu, jedyny minusik jaki zauważyłem to przy bardzo małym posiomie dźwięku można by się przyczepić do głośności pracy napędu, ale w mieszkaniu było bardzo cicho ( niebrałbym tego poduwagę).

Dodam że teraz do jest podłączone kablem HDMI firmy QED 1.5 model One za 170pln. ( ale z mojej wiedzy nie ma to większego zanaczenia przy kablach HDMI ).

I to jest przepis jak zrobić z tych dwóch elementów PLASMĘ PIONEERA w mojej ocenia.

POZDRAWIAM
Kamil
Witam. Plazmę pioneera z żadnego lcd nie zrobisz. Po drugie, ciekawe, że dopiero z pionkiem wyszedł Ci ładny odbiór dvd. Natomiast zdziwił mnie fakt, że z denonem nie poszło tak dobrze. Mam właśnie ten model i dvd sprawuje się wyśmienicie. Obraz bardzo ostry, widać wszystkie drobne szczegóły (przy 720p). Nie zgodzę się z Tobą, że obraz po hdmi NIE zależy od jakości kabelka. Kupiłem kiedyś zwykły za 70zł i po sprawdzeniu go qed'em hdmi-p obraz nabrał większej jakości (no chyba, że jestem już trochę przyślepawy;) ). Miałem wcześniej pionka 585 i z nim jedynie problemy - obraz dość dobry, natomiast progressive scan do d..y. Widziałem bardzo postrzępione krawędzie. W denonie przynajmniej działa bardzo dobrze procek Faroudja.
pozdrawiam
P.S. Napisz proszę co z tą korektą na GAMMA OFF
 

sempron

New member
Le37r72b

Czesc, ja od okolo roku posiadam dvd HD 850 samsunga, od niedawna telewizor LE37R72B i kino domowe HT-AS710 tez samsunga. Jak do tej pory to nie mam z nimi zadnych problemow, co najwazniejsze w telewizorze nie wystepuja wady opisywane w postach dotyczacych LE32 71,72B. Jedynie ta obudowa przyciagajaca kurz i beznadziejny pilot sa denerwujace. Czern jest bez zarzutu, nie ma zadnego buczenia (stand-by), mam nadzieje, ze tak bedzie dalej. Pozdrawiam.
 

kanimal

New member
Pierwsze uruchomienie

bede wdzieczny za pomoc w moim m przypadku. moj nowy telewizorek nie chce sie uruchomic. po podlaczeniu do pradu zaczyna migac czerwona lampka na glownym wlaczniku. bez wzgledu jaki przycisk nacisne na pilocie czy na bocznym panelu telewizora lamka a zaczyna szybko pulsowac i na tym sie konczy. nie wiem czy to jest kwestia mojej niwiedzy czy wadliwego owaru
 

Adaroth

New member
Drodzy forumowicze,
czy jest wśród was osoba, która mogłaby udzielić odpowiedzi na nurtujące mnie pytania? Podobno nie ma głupich pytań, a szukanie nie boli. Niestety przeglądając forum i sam internet (google) nie znalazłem odpowiedzi na:
1. Jak ustawić parametry obrazu (ostrość, jasność, kontrast itp) w telewizorze Samsung R71B 32" żeby jego jakość była "prawie doskonała"?
2. Czy czarne pasy z boku ekranu podczas oglądania N'ki (kabel HDMI, mam tak na większości programów, a opacja rozciąg lub powiększ nie wpływa dobrze na jakość przekazu) mogą wpływać na żywotność panelu bądź powodować jego uszkodzenie w tych miejscach lub szybsze wypalanie na środku? Czy istnieje jakiś sposób żeby temu zaradzić?
Co z przywanym co jakiś czas dzwiękiem, da się to poprawić (N'ka)?
3. Czy dynamiczny kontrast rzeczywiście wpływa niekorzystnie na jakość wyswietlanego obrazu? Pytam bo nie mam porównania.
4. Jak włączyć menu serwisowe w tym TV i jak się w nim poruszać żeby czegoś nie popsuć?
To byłoby na tyle. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś z was znajdzie czas zeby odpowiedzieć na powyższe pytania.
 

Kenjiro

New member
Ja za to mam inne spostrzeżenie/problem. Wczoraj podłączyłem LCD pod d-suba do kompa i ściągnąłem plik hd 1080i wrzuciłem w quickplayerze fit to screen (dopasuj wielkość do obrazu) i zonk - miganie, pojawia sie tylko kawałek obrazu, wogóle nie da sie oglądać...
Czyli co? Przeskalowywanie po d-sub z 1080i nie działa?? 720p działa bez zarzutu pod tymi samymi ustawieniami?
Próbował już ktoś się bawić plikami 1080i??
 

wistocie

New member
bimp napisał:
Witam, mam r71B od 2 miesięcy. Noistety od ok tygodnia trapi go dziwna przypadłość. Kiedy wyłączę TV i odczekam dłuższą chwilę (pow 30 min) po włączeniu nie ma fonii. Po wyyłączeniu i ponownym włączeniu panela fonia jest OK. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem Nie wiem, czy nie czeka mmnie serwis. A to 2 tygodnie bez TV.

Mam podobny problem, ciekaw jestem rowiązania/czy serwis pomógł czy to nie jest wada. Zdarza mi sie tez często zanik dzwięku podczas normalnego użytkowania przerwa niespełna sekunda i samostny powrót fonii i tak powidzmy 10 razy na godzinę (troche denerwuje) połączone przez hdmi z nbox od n`ki.

Mam jeszcze pytanie gdyz zaobserwowałem jeden pixel który na czarnym tle jest cały czas zapalony czyli kicha. Czy w samsungach tv jest tak samo jak w monitorach lcd ( 3 pikele wypalone to jeszcze norma ?)
Czy mam już reklamaować jako uszkodzoną matrycę?
Dzieki za odpowiedzi
 

dawram

New member
Czy to normalne LE32R72B

Mam mały problemik z moim R72B otóż do tej pory działał mi bez problemów do dzisiaj,tzn.po zaniku prądu i ponownym uruchomieniu zauważyłem że lcd załącza sie nie jak dotychczas z ustawieniami użytkownika ktore nie powinny być resetowane,co ma miejsce tylko dynamicznymi,ustawienia dzwieku pozostają bez zmian po nacisnieci na pilocie przycisku info w obrazie mam komunikat Shop Mode a miałem zawsze to co ustawione jest w menu obraz.Proszę luknijcie jak ma się to u was i czy ktoś miał z tym problem czyli selektywne niepamiętanie ustawien użytkownika tylko w częsci tyczącej się obrazu,za szybkie info,pomoc dziękuję:(

Edit Tuptus55:Ostrzeżenie za zakładanie tematu o istniejącym na forum TV. Przenoszę i ostrzeżenie
 

broda1725

New member
Bez reklam
Hej ziomale mam mały problem mam Sama 26 r71b i wystepuje mi mryganie obrazu(pomału ciemnieje lub rozjasnia, stopniowo) przy zmianie jasnosci. A najgorzej z filmami divix czy dvd najbardziej widoczne na literach. Podobno pomaga zmiana w ustawieniach serwisowych "Dynamic Dimming" na OFF ale cykam sie zeby niestracic gwar. i czy to wogule pomoze. Czy moze cos jest nietak z TV??. ZIOMALE HELP !! Pozdrowiena dla Wszystkich KINOMANIACÓW:popcorn:
 

malo5

New member
samsung R71/72 a n

Witam
Zdecydowałem się właściwie na zakup modelu 32R72B i mam tylko jedno pytanie. Jak wyglada obraz po podłączeniu do dekodera "n" poprzez złacze HDMI. Gdzieś w wypowiedziach na necie pojawiły się informacje, że obraz jest zamglony i nie w pełni ostry.
Proszę o opinię!

Pozdrawiam
Malo
 
Do góry