Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Ashir

New member
Załamka

A ja normalnie się załamałem... przywieźli mi dzisiaj nowiutki LE40R72B i już mi nawalił... załamka na maksa normalnie :| coś strzeliło i koniec głos jest a nie ma obrazu :( jutro jade serwis odwiedzić, przepięć nie było i zresztą lcd podłączony był do ups`a :|

PS. Miał ktoś coś takiego?? jestem ciekawy ile będę czekał na telepatrzydełko jak oddam do serwisu :(
 

makisiaki

New member
Witam. Mam 32r72b od 5 dni. Oto moje spostrzeżenia do telewizora i tych 36 stron na forum. Ogólnie super ale to dotyczy tylko telewizora ....
- po kupnie telewizora proszę czytajcie dokładnie instrukcje, tam jest prawie wszystko co potrzebne
- telewizor jest bardzo dobry jak na telewizor LCD/Plasma. Kontrast, jasność, kolory niesamowite ale sygnał musi być dobry. Telewizory LCD nie są do kablówek ani anten domowych. To tak jakby do Mercedesa CLK zamontować koła 145/80 R13 - jedzie ale jak i jak wygląda
- Dzwięk bardzo dobry (dzwięk z każdego telewizora jest beznadziejny w porównaniu z kinem domowym więc co tu oceniać i rozpisywać się)
- Wejście PC D-sub i rozdzielczość 1024x768 wyśmienita jakość (mam 9600 PRO i obraz jest żyleta taki sam jak na monitorze LCD - nic nie jest obcięte - do podłączenia PC służy tylko to wejście bo nawet w instrukcji jest napisane, że przez hdmi nie działa)
- Mam cyfrę - obraz znakomity ale ..... trzeba zainwestować w kable. Wybaczcie ale firma thomson nie robi kabli tylko drut a cena 120 zł nic tutaj nie mówi - nie można robić wszystkiego. Używam kabli PROFIGOLD (cena podobna, troszeczkę wyższa) i jeszcze nigdzie nie znalazłem aby choć jeden człowiek powiedział - g...
- DVD Harman 22 oczywiście po komponencie PROFIGOLD - to się nazywa obraz
- Różnica między kanałami jest ogromana. Ogromna jest nawet różnica między reklamami na tym samym kanale - widać nawet zmiany w reklamach jeżeli do jakiejść w środku coś "dolepią" jako promocja na ten moment - niesamowite szczegóły.

Ten telewizor jest w zupełności wystarczający. Oczywiście można kupić lepszy i 2 x droższy ale po co. Lepiej za 2 lata tą drugą część wydać na nowy telewizor, którego funkcje i rozdzielczość będzie taka jak nam się w tej chwili tylko śni. Pozdr
 

asik82

New member
Wrażenia po kupnie tego telewizorka jak najbardziej pozytywne , zamawialam na agito o 15.30, a na drugi dzien juz po 11.00 byl na miejscu .... polecam
 

dawram

New member
Ashir napisał:
A ja normalnie się załamałem... przywieźli mi dzisiaj nowiutki LE40R72B i już mi nawalił... załamka na maksa normalnie :| coś strzeliło i koniec głos jest a nie ma obrazu :( jutro jade serwis odwiedzić, przepięć nie było i zresztą lcd podłączony był do ups`a :|

PS. Miał ktoś coś takiego?? jestem ciekawy ile będę czekał na telepatrzydełko jak oddam do serwisu :(

Tak wiec jezeli zakupiles go wczoraj to jaki problem wymienic na nowy,a nie oddawac go do serwisu
 

Przemcio73

New member
focus napisał:
Witam wszystkich,
chyba nie jestem odosobniony w odbiorze powyższych próbek, ale jeżeli chodzi o ostrość rysowania, to R71/72 nie ma dużej konkurencji, a w tej samej klasie cenowej, to już napewno nie. Wczoraj kupiłem R71, po ponad miesięcznym przeszukiwaniu forum, oglądaniu w różnych sklepach, rozmowach z pracownikami serwisów (co się psuje, jak długo trwa naprawa itp). Jest dużo lepiej niż się spodziewałem, ostrość potwierdziła się na 5+, kolory i dźwięk ustawiłem na odpowiednim dla mnie poziomie i jestem badzo zadowolony. Mogłem przyjrzeć się z bliska ustawiony obok siebie modelom GA8, GA9, LX60 i LX550 i R71. Najlepsza trójka to R71, GA9 i LX550, chociaż w GA9 geometri była do bani, obraz wyglądał jakby był naciągnięty na beczkę (wypukły). Z tego co wyczytałem nie był to jedyny przypadek z tą przypadłością. Ja wybrałem SAMSUNGA i nie zawiodłem się. Polecam wszystkim serię R71/72.

Pozdrawiam
Witam. Zgadzam się z Tobą. Jakość obrazu i szczegóły w tej klasie cenowej są bardzo trudne do osiągnięcia przez inne lcdeki. Szczególnie widać to po wyjściu hdmi przy dobrej jakości dvd i samej płyty dvd (czyt. nie z dołaczonych płyt gazetowych;) )
pozdr
 

Łukasz_GTS

New member
Witam wszystkich,

Jestem od dwóch miesięcy posiadaczem LE32R72B (from MAX24)
Zalety tego modelu znamy wszyscy więc nie będę się powtarzał, ale ostatnio zaniepokoił mnie cichuteńki pisk na "standbay-u" - czyżby piszczące trafo ? Naprawiać to jakimś domowym sposobem czy oddać do reklamacji ?
Nie jest to uciążliwe, ale jednak występuje

Poza tym - podłączyłem go pod kablówkę z Multimedia i obraz jest rewelacyjny (oczywiście jak na kablówkę)

pozdrawiam i proszę o odpowiedź w sprawie tego piszczenia
Łukasz
 

dziki

New member
Wlasnie podlaczylem telewizor w domu. Jakosc kompa po vga super, kolory troche mnie denerwuja. Nie piszczy w stand-by.
Niestety wkurzaja mnie kolory przy ogladaniu telewizji. Obraz z UPC, ale na crt jest ok. Tutaj kolory brazowe, bawilem sie roznymi kombinacjami i nie moge tego opanowac :(
 

pyra1980

New member
Witam
Niedawno zakupiłem samsunga le26r71 i zdążyłem już wsadzic łapy do menu servisowego,chciałem wyłączyć dynamic dimming co zrobiłem ale przy okazji poprzestawiałem też inne opcje doszedłem do tego jak mają być poustawiane po za jedną opcją a mianowicie FRC2X w Option Table.Miałbym prośbe do Was aby ktoś kto posiada ten model tv sprawdził czy ta opcja ma być na ON czy OFF.
Dzięki z góry.
 

pyra1980

New member
Tak wiem o tym tyle ze czytałem że po takim zresetowaniu kilku osobom w zakładce calibration koło opcji pc pojawiło się failed zamiast succes.Więc wole tego nietykać.
 

pinja

New member
pyra1980 napisał:
Witam
Niedawno zakupiłem samsunga le26r71 i zdążyłem już wsadzic łapy do menu servisowego,chciałem wyłączyć dynamic dimming co zrobiłem ale przy okazji poprzestawiałem też inne opcje doszedłem do tego jak mają być poustawiane po za jedną opcją a mianowicie FRC2X w Option Table.Miałbym prośbe do Was aby ktoś kto posiada ten model tv sprawdził czy ta opcja ma być na ON czy OFF.
Dzięki z góry.

U mnie jest OFF, a nic wcześniej nie grzebałem w tym menu
 

zajaczek

New member
Witam
kupilem xboxa360 podlaczony przez component.. obraz ewelacjny polecam wszystkim.. jak zobacyzlem gierki to myslalem ze upadne samsung jest narpawde dobry
 

pyra1980

New member
Faktycznie gry na x360 wyglądają pięknie.Do tego jeszcze doskonała współpraca z komputerem bezproblemowe ustawienie natywnej rozdzielczości tv.
 

Przemcio73

New member
pietia napisał:
w menu serwisowym jest opcja RESET i przywraca wszystkie ustawienia na domyślne;)
nie przywraca:(
pyra1980 napisał:
Tak wiem o tym tyle ze czytałem że po takim zresetowaniu kilku osobom w zakładce calibration koło opcji pc pojawiło się failed zamiast succes.Więc wole tego nietykać.
zgadzam się z Tobą. Tak właśnie stało się u mnie:cry:
pozdrawiam
P.S. Użytkownicy samsungów NIE GRZEBAĆ W MENU SERWISOWYM:D :D
 

Stefano

New member
Witam-czy ktoś testował R72b przez kabel hdmi telewizje N ,czy obraz nie jest za mgłą,a z czarnego koloru robi się siwy?czy ktoś ma tak samo jak ja?
 

dawram

New member
Stefano napisał:
Witam-czy ktoś testował R72b przez kabel hdmi telewizje N ,czy obraz nie jest za mgłą,a z czarnego koloru robi się siwy?czy ktoś ma tak samo jak ja?
Fakt mialem podlaczony kabelkiem HDMI za okolo 70 zl i obraz jak w opisie,szczena mi opadla ze kaska na darmo wiec udalo mi sie zwrocic kabelek do sklepu,a tv mam teraz podlaczony po componencie obraz miodzio,czern wysmienita-powod jakosci obrazu na kabelku HDMI :confused:
Moze ktos madry bylby w stanie to wyjasnic:cry:
 

weksla

New member
Bez reklam
jak długo sie włącza?

witam. mam pytanie do uzytkownikow samsunga le32r71b a mianowicie chodzi mi o czas wlaczania sie tv, bo umnir to okolo 3-5 sekund od wcisniecia przycisku na pilocie?? czy to jest jakas wada czy normalnosc?? pozdrawiam/slawek
 
Do góry