Samsung R71/R72 - wszystko o serii

focus

New member
Rregulacja audio

Witam wszystkich,
za kilka dni kupuję 32R72 i mam pytanie do posiadaczy owego sprzętu:
- czy TV posiada jakąkolwiek regulację tonów audio, czy tylko VOL+/-.
Jest to dla mnie istotna sprawa ponieważ nie chcę żadnego kina domowego i Bóg wie ilu głośników, wolałbym ustawić sobie TV na odpowiednim poziomie, ew. dokupię zestaw i podłączę do Audio out.
- czy jest dostępna funkcja ograniczenia poziomu głośności?, chodzi o momenty np: wejścia reklam z dużo wyższą głośnością niż program który oglądałem. To tyle pytań.

Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź:cool:
 

TomaszGlk

New member
Poraz pierwszy witam wszystkich użytkowników forum.
Długo zastanawiałem się nad wyborem konkretnego modelu LCD- artykuły, testy, porównania. LE 32R71 biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości obrazka (wykonanie do dopracowania) nie do pobicia. Po solidnych negocjacjach w sieci MIX Elektronix do kupienia za 3700,00.
Pozdrawiam
 

badger6

New member
focus napisał:
Witam wszystkich,
za kilka dni kupuję 32R72 i mam pytanie do posiadaczy owego sprzętu:
- czy TV posiada jakąkolwiek regulację tonów audio, czy tylko VOL+/-.
Jest to dla mnie istotna sprawa ponieważ nie chcę żadnego kina domowego i Bóg wie ilu głośników, wolałbym ustawić sobie TV na odpowiednim poziomie, ew. dokupię zestaw i podłączę do Audio out.
- czy jest dostępna funkcja ograniczenia poziomu głośności?, chodzi o momenty np: wejścia reklam z dużo wyższą głośnością niż program który oglądałem. To tyle pytań.

Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź:cool:

No ja akurat mam ten sprzęt i ogolnie jak za tą cenę to uważam, że nie jest zły :). Natomiast co do dźwięku to bym nie polecał bo moim zdaniem to pc speaker się kłania pomimo że jest niby korektor i system trusurround ;). Ja akurat puszczam dżwięk przez amplituner więc mi to nie przeszkadza, ale raczej posłuchaj przed kupnem gdzieś w sklepie jaki dźwięk ma ten tv :)
 

Przemcio73

New member
TomaszGlk napisał:
Poraz pierwszy witam wszystkich użytkowników forum.
Długo zastanawiałem się nad wyborem konkretnego modelu LCD- artykuły, testy, porównania. LE 32R71 biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości obrazka (wykonanie do dopracowania) nie do pobicia. Po solidnych negocjacjach w sieci MIX Elektronix do kupienia za 3700,00.
Pozdrawiam
Ja go kupiłem za mniejszą kwotę blisko miesiąc temu:p
Polecam kikiego;)
pozdrawiam
 

Przemcio73

New member
3lncr napisał:
Jak się plasują te medele na tle konkurencji? Warto w nie inwestować? Wydają mi się całkiem ciekawą opcją.

LE32R72B, nie wiem co go różni od LE32R71B, bo na www Samsunga, cała specyfikacja porównawcza tego modelu składa się z literek "aa".
icon_smile.gif


Zastanawiałem się początkowo nad plazmą. Ale usłyszałem news'a, że ta nowa linia telewizorów LCD Samsung'a jest niemal taka sama pod względem jakości wyświatlanego obrazu, jak nie lepsza. To prawda?

PS: Jestem nowy w temacie. :)
Będziesz zadowolony. Jakość za te pieniądze naprawdę bardzo dobra. Zauważ, że potrzebny Ci będzie mocny sygnał dvd lub hdtv ("nka"). Choć kabel działa całkiem przyzwoicie;)
pozdrawiam
 

shinay

New member
konkrety!

widze ze sporo ludzi nie zadaje sobie trudu przeczytania tego watku od poczatku
efekt - to samo pytanie po 3 razy i trzeba te 30 stron czytac 2 x dluzej
ale...

reasumijac
R71 , 72 to to samo ! roznia sie kawalkiem plastiku (i legendami na forum)
telewizor jest ok kupisz bedziesz zadowolony (jak z kazdego innego)
jesli masz pecha piszczy,badpixle nie wylacza sie nie zalacza sie etc - to pecha mogles miec i z panasonikiem czy LG - reklamuj jesli mozesz
jak ktos chce dowiedziec sie o pewnych podstawowych funkcjach,opcjach, menu np.
- czy TV posiada jakąkolwiek regulację tonów audio, czy tylko VOL+/-.
- czy jest dostępna funkcja ograniczenia poziomu głośności
itp.....
na stronie samsunga jest instrukcja po polskiemu! (szkoda czasu na pytanie-czytanie-czekanie-odpowiedz)

najbardziej uzyteczna informacja z tych 32 stron byla opisane przez kogos wylaczenie funkcji dynamic dimmer z menu serwisowego ktore ma zapobiegac drazniaczemu "migotaniu,przyciemnianiu" czy to dziala? czy nie zmiania ustawien dynamicznego kontarstu? ktos uzywa na codzien?
i jest bezpieczne?
TO WAZNE PYTANIE
a nie klotnie o subiektywne odczucia
i dziesiaty raz czym rozni sie r71 od r72
jak i rowniez pytanie o inne ciekawe funkcje menu serwisowego (bezpieczne)
a takze np jak prawidowo wychodzic z menu serwisowego - czy jedynym wyjsciem jest "power" i po kazdym wyjsciu trzeba ustawiac menu?

sory ze troche mocno ale wlasnie skonczylem czytac i po KILKU GODZ czytania wiem praktycznie tyle samo :(
 
Ostatnia edycja:

zajaczek

New member
Witam
czy ktos sprawdzal metode napisana przez kikiego co do blyszczacej obudowy i zapobieganiu przyciaganiu nadmiernego kurzu psikajac ja preparatem do kokpitu samochodowego? co prawda nie mam balaganu w pokoju ale to co sie dzieje z tym tv masakra..
moja zla prognoza co do pixeli sie sprawdzila dzisiaj zauwazylem 2 czarne i 3 biale,niewidoczne z odleglosci 50cm:) choc i tak tv ide do wymiany piszczacy trafo.:)
pozdrawiam
 

shinay

New member
opinia

jeszce wtrace czytajac oststni post "zajaczka"
bez urazy
ale czytajac jego posty to kolega chyba pracuje w konkurencji samsunga bo takiego nagromadzenia pecha,problemow jego i jego "znajomych"
to nikt na forum nie ma :)

ja moj testuje tydzien (mam jeszcze nie podbita gwararncje)
cisza absolutna non stop
zero problemow z pixelami (odpukac)
mieszkanie mam strasznie zakurzone az z tym musze walczyc !
obudowe przetarlem 1 raz ! tak jak mowi instrukcja wilgona czysta sciereczka SAMA WODA raz w kazdym kierunku i zadych problemow wrecz przeciwnie !!!

jestem bardzo wymagajacym klientem
czytalem ten watek i inne przed zakupem i
wpadanie w niebieskie - bzdura
problemy z obudowa - bzdura (mile zaskoczenie)
kolory ok
czarny ujdzie

minusy
faktycznie - glosniki i SRS (najlepsze ustawienia "muzyka" i "srs" wyl) ale mam kino dom.wiec...
nietypowy montaz scienny 200x200mm
czasami cos mrugnie,zaciemni (ulepszacze)
pod katami robi sie szary z czarnego
cos napewno jeszcze

plusy
cena - jakosc
polepszacze w zasdzie sa ok
np kontrast (czasami literki na kablu UPC wygladaja jak na monitorze PC)
cyf redukcja szumow (na paru programach mialem snieg juz sie "roztopil")
prezencja :)
naprawde bardzo ladny pilot
cos napewno jeszcze
 

zajaczek

New member
tez uwazam ze ten tv ma czarny i glupota jest pisanie ze czarny wpada w niebieski, mam kablowke z upc i jestem bardzo zadowolony z tego tv. choc ten transformator mnie dobija dzwonilem do sklepu i oczywiscie dostane nowy tv. juz pare osob wspominalo o tym na forum..
co do tego kurzu to nie wiem kolega ma biala obudowe i nie widac ale na czarnej mowie powaznie moge nawet zrobic zdjecie:)
tv swietnie dziala z PC nie spodziewalem sie tego. cos pieknego,
co do glosnikow nie wiem mam podpiete w osobny zestaw..
jestem bardzo zadowolony z tego tv, i kazdemu go polecam
i tak wogole to nigdzie jeszcze nie pracuje jestem w dalszym ciagu uczniem:p
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
zajaczek napisał:
juz pare osob wspominalo o tym na forum..

wiesz pisze sie zazwyczaj jak jest problem
nikt nie napisze "nie piszczy mi" zeby sie statystycznie zgadzalo tylko napisze ze piszczy jak mu piszczy :) ....... wiec niewiadomo jaki to odsetek
ale fakt ze zwrocilem na to uwage przy zakupie bo chyba bym ocip....
pisk i matryca byly glownymi wytycznymi mogacymi zdyskwalifikowac tv

ale chetnie poczytalbym o "tipsach i trickach" dotyczacych tego tv
a nie czytac to samo oklepane w kolo
np. rozgryzl ktos menu serwisowe?
 

Przemcio73

New member
shinay napisał:
wiesz pisze sie zazwyczaj jak jest problem
nikt nie napisze "nie piszczy mi" zeby sie statystycznie zgadzalo tylko napisze ze piszczy jak mu piszczy :) ....... wiec niewiadomo jaki to odsetek
ale fakt ze zwrocilem na to uwage przy zakupie bo chyba bym ocip....
pisk i matryca byly glownymi wytycznymi mogacymi zdyskwalifikowac tv

ale chetnie poczytalbym o "tipsach i trickach" dotyczacych tego tv
a nie czytac to samo oklepane w kolo
np. rozgryzl ktos menu serwisowe?
"Troszku" rozgryzłem. Nie wiem czy nie przeszkadza Ci czasem zmiana kontrastu w zależności od jasności sceny. Mi to bardzo przeszkadzało, więc się tego "ulepszacza" pozbyłem. (info > menu > mute - 2. option table i wyłączasz "dynamic dimming").
pozdrawiam
 

robo007

New member
16:9 a 4:3 w TVP

Witam
Mam pytanie, a może spostrzeżenie dotyczące skalowania obrazu w modelu R72, a mianowicie chodzi mi o to jak ten LCD ustawia sobie obraz.
Co jakiś czas w naszej telewizji (TVP1, TVP2, TVN) trafiają się programy nadawane w formacie 16:9 (są one opsane w gazecie i telegazecie jako format 16:9) i w tym momencie LCD powinien się automatycznie przestawić na ten format - powinien - i na tym koniec - zostaje przy formacie 4:3. Zupełnie inaczej sytuacja wygląga przy filmach nadawanych z C+ - tu nie ma problemu. W menu jest ustawiona opacja AutoSzerokości, zaś LCD jest podłączony do Mediasata Cyfry poprzez Scart. Ktoś może powiedzieć że można to zrobić recznie - ustawić powiekszenia obrazy i wtedy problem znika - ale skoro jest taka opcja jak Auto to czemu z niej nie skorzystać !!!!!!! Miałem okazję przetestować także inne odiorniki - CTR Samsunga i LCD LG(w obu przypadkach nie było problemu ze skalowaniem obrazu - następowało to automatycznie)
I teraz nie wiem czy jest to wina telewizora czy wina leży po stronie naszych rodzimych nadawców TV ?
 

domi007

New member
Wejście PC i dźwięk

Witam.
Pewnie temat był przerabiany na forum ale nie mogłem nic znaleźć. Mam problem. Podłączyłem ostatnio laptopa przez wejści PC i wszystko ok (obraz jest wypas) poza dzwiękiem. Nie mam żadnego zewnętrznego źródła dźwięku więc chciałem podpiąć dźwięk z laptopa przez telewizor. Z laptopa wyjście słuchawkowe (działa 100 %) w telewizorze podwójny czincz audio i....lipa. Nie ma dzięku. Podłanczałem do wszystkich możliwych wejść audio w tv i nic. Z góry dzieki za pomoc. Pozdrawiam.
 

zajaczek

New member
proponuje podlaczyc z laptopa jack do gniazda obok vga przy tv, ja tak mam i wszystko ok. Cos tam czytalem w instukcji ze jak sie podalcza pod audio to trzeba zmnienic jakas opcje ze dzwiec jest z innego zrodla.
pozdrawiam
 

shinay

New member
domi007 napisał:
Pewnie temat był przerabiany na forum ale nie mogłem nic znaleźć.

no wlasnie o tym mowilem - ludzie nie zadaja sabie trudu nawet zajrzec do instrukcji !
patrz strona 5
punkt "podlaczanie komputera"
polecam przeczytac cala

pytanko - pomocne dla ludzi konfigurujacych dopiero obraz
i szukajacych najlepszych ustawien ale nie tylko dla nich..
jakich ustawien wy uzywacie

kontrast - ?
jasnosc - ?
ostrosc - ?
kolor - ?
itd....

i do czego kablowka,rgb itp...
pozdr
 
Ostatnia edycja:

Makszyman

Member
Samsung LE32R72B a nbox via HDMI

Witam, chciałbym sie podzielić moim problemem, chyba tu jest właściwe miejsce na niego. Przechodzę więc do rzeczy.

Otóż kupiłem sobie nboxa, zaraz po nim telewizor Samsung LE32R72B, podłączyłem go za pomocą kablem SCART. Wszystko było ok. Następnego dnia poszedłem po kabel HDMI, podłączyłem i już nie wszystko jest ok. Są 2 mankamenty:
1. Nie działa, jak wy to nazywacie, "polepszacz" umożliwiający zmianę jasności wyświetlania obrazu w zależności od tego czy sceny są w ciemnościach czy też nie. Np. jak kanał nadaje w letterboxie (z czarnymi pasami) to te pasy nie są takie czarne jakie były podczas działania na kablu SCART, tylko są dużo jaśniejsze. Czy tak powinno być? Jak temu zaradzić?

2. Co jakiś czas, około co 30 minut, zanika na sekunde dźwięk. Czy to wina nboxa, kabla czy telewizora? Jak można temu zaradzić?

Bardzo prosze o pomoc
 

Stefano

New member
Mam ten sam problem co Makszyman [lcd-samsung32R72B]jak już pisałem też mam zły obraz przez hdmi[za mgłą, a czarne jest szare], a wczoraj kupiłem kabel component i jest super;dżwięk tez przerywa co jakiś czas -pani z info-n-ki powiedziała że trzeba czekać na poprawe oprogramowania ,bo były już zgłaszane podobne problemy-tylko kiedy będzie wszystko ok. przez hdmi to niewiadomo.
 

Przemcio73

New member
Stefano napisał:
Mam ten sam problem co Makszyman [lcd-samsung32R72B]jak już pisałem też mam zły obraz przez hdmi[za mgłą, a czarne jest szare], a wczoraj kupiłem kabel component i jest super;dżwięk tez przerywa co jakiś czas -pani z info-n-ki powiedziała że trzeba czekać na poprawe oprogramowania ,bo były już zgłaszane podobne problemy-tylko kiedy będzie wszystko ok. przez hdmi to niewiadomo.
Witam. Nie wiem skąd Wy macie takie problemy z hdmi (no chyba nie przypuszczam, że kupujecie Panowie kable za 3 dychy...:p ) Proponuje zakup dobrego kabla w cenie wprost proporcjonalnej do ceny tv. Chyba, że ta n-ka to jakieś wielkie ściemnianie...:( Sam już nie wiem.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mickosh

New member
W R72B przy połączeniu przez HDMI pomoga włączenie w menu telewizora trybu gry - obraz moim zdaniem jest lepszy. Pozostaje nadal problem zaniku dźwięku co jakiś czas. Czy ktoś w R71/72B ma "N" podłączone przez HDMI i nie ma tego efektu??? Kabel kupiłem Thomsona - cena 129 pln.
 
Do góry