Samsung R71/R72 - wszystko o serii

zajaczek

New member
gatar napisał:
Ta pikselizacja u znajomego to zapewne widoczna kompresja w scenach dynamicznych. Taki materiał.
czyli bo nie bardzo rozumiem??
to co z tymi pixelami lipa jest jakas firma ktora wymienia tv nawet przy jednym pixelu? mam straszne obawy ze napewno wyskoczy mam takie szczescie.
w LCD 19 i pixel swiecil na niebiesko strasznie to denerwowalo a ich norma troche jest do du**, mam sie z tym pogodzic i brac czy szukac czegos innego? bardzo spodobal mi sie ten tv, pod wzgledem jakosci,podlaczenie do pc jest rewelacyjne. szczena mi opadla jak zobaczylem x-boxa w akcji z tym tv, a mailem go caly czas podpietego pod kineskopowca.
pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Każdy materiał filmowy cyfrowy jest poddawany jakiejś kompresji. Im mniejsza tym lepiej dla jakośći. To co oglądałeś to zapewne jakies divx w HD.
Filmy dvd także są skompresowane i jak jest to zrobione "niechujnie" to pikseloze tez zobaczysz. Temat rzeka.
Jęsli Ci sie podoba ten LCD to go bierz i nie przejmuj się.
Jesli nie to pytaj dalej, może Kikiego (on sporo wie) i wybierz taki model co to przy jednym pikselu wymieniają. Kązdy sprzęt elektroniczny sie psuje.
Pewne ryzyko istnieje zawsze. Co będzie jak wyciągając go z pudła upuścisz go na ziemię ? :p
 

dzide

New member
Samsung LE 26R71

Witam Was i proszę o opinię na temat samsunga 26R71 przymierzam się do jego zakupu. A może doradzicie innego producenta. Musi być 26-27 cali
z uwagi na mały pokój.
Pozdrawiam i czekam na opinie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
na materiałach HD nie występują szumy. Widocznie albo program był kompresowany albo zbyt wolny komp.

Jesli TV LCD ma być do kompa - to oczywiście że 26 R 71 zagra extra , jeśli do telewizji - to lepszym rozwiazaniem są:
26 s 60 JVC
26 Loewe Concept
26 Sa 1 Sharp
26 LX 60 Panasonic
26 LG LX 2
a jakie nasłonecznienie pokoju ?
i co bedzie podlączone do ekranu?
pozdrawiam
 

fila

New member
Czym sie rożni tv lcd JVC 26s 70 od 26 x70 i ktory jest lepszy.Mam zamiar kupić tv do 5 tysiecy 26 cali.Moze jakis inny polecacie a moze poczekac na Panasonica 26lx600.
 

kylix999

New member
samsung le r72b 37 cali nie dziąła xbox 360 przez vga a component tak...

jestem szczesliwym posiadaczem samsunga le 37 r 72 b i mam xboxa 360 ktory działa jak podlacze go przez component do lcd ale jak uzywam vga to juz nie działa. Wie ktos jaka moze byc przyczyna?

aha i jeszcze jedno moze ktos wie czy telewizor taki moze stac kolo kaloryfera to znaczy byłby w odleglosci jakie 30 cm od niego, telewizor byłby na szafce jakby nad linią kaloryfera, jakby na lini parapetu ale okolo 30 cm, wiec czy mu cieplo by nie zaszkodziło?
 

zajaczek

New member
witam
A wiec kupilem 32r71b i co hmm.. wszystko ok ale zawsze jest te ale.. transformator piszczy straszliwie nie da sie spac:(( bede to reklamowac, kolejna sprawa podlaczenie do PC kabel vga-vga. Ustawiam go jako 2 monitor daje ok i co znika mi pulpit z monitora CTR i pojawia sie na lcd, gdy chce zmienic rozdzielczosc LCD na mniejsza to robi sie czarny ekran bez sensu grafika to radeonX800GTO, co do scenek HDTV dalej zauwazalna jest pixeloza komputer napewno wyrabia. Czy ktos rozumie o co chodzi z podlaczeniem go do pc. U kolegi mozna normalnie zmieniac rozdzialki na mniejsze. Nie da sie grac w rozdzielczosci 1366-768 bo komp nie wyrabia:)
 

dawram

New member
Tak wiec jezeli masz takie problemy,a kupiles panel pare dni temu,to zawsze mozesz wymienic-bodajze do 7-miu dni,sam posiadam r72 i nie mam problemu na kablach jedyne co mi sie nasuwa to moze zle podlaczone kable lub skopane stery do karty,wlasnie te modele wspolpracuja idealnie z PC-tami,tak wiec pewnie a zdarza sie masz pecha;)
 

pinja

New member
dane z menu serwisowego LE26R72B

remek napisał:
Witam wszystkich!

Mam bardzo upszejmą prośbę do wszystkich posiadaczy samsunga LE26R72B lub LE26R71B.

Bardzo proszę podajcie mi jakie macie wartości w menu serwisowym w punkcie 3. od góry White Balance:

Sub Brightness: 073

R-Offset:133
G-Offset:128
B-Offset:121

Sub Contrast:165

R-Gain :131
G-Gain :128
B-Gain :136

Bardzo uprzejmie proszę te osoby,które są szczęśliwymi posiadaczami tego telewizora o to,aby w trybie w menu serwisowym odczytały parametry o które proszę powyżej.Najlepiej proszę o skopiowanie mojego postu i wypełnienie parametrów po dwukropku.

Menu serwisowe włącza się (ale o tym napewno wiecie) :telewizor musi być w stanie czuwania i wówczas naciskamy z pilota kolejno: INFO , MENU , MUTE, POWER.

Z góry dziękuję za wszelką uprzejmą pomoc.

Pozdrawiam

Remek
Tak jak prosiłeś wpisałem ci dane z menu serwisowego. Mam jeszcze pytanko czy może masz do tego TV podłączony nbox "n"
 

wojmol

New member
@zajaczek
Mam ten sam model samsunga i ten sam problem z piszczącym transformatorem/przetwornicą.
Zgłosiłem to na infolini samsunga, na co otrzymałem odpowiedź, że przyślą kogoś z najbliższego serwisu, ale nie robili wielkich nadzieji na likwidację problemu, twierdząc że być może tak ma być i już:shock:
Napisz jak to się za kończy w Twoim przypadku, a ja ze swojej strony dam znać jak załatwili moją sprawę.
Może też inni użytkownicy modelu R71/72 mieli takie problemy ze swoimi telewizorami, proszę o wpisy na ten temat - zwłaszcza jak to potraktował serwis samsunga!
 

zajaczek

New member
Witam
Czy jest ktos w stanie mi pomoc w podlaczeniu samsunga le32r71 do kompa, wszystko pieknie gra ale jest taki problem. Mam pulpit na samsungu na monitorze go brak, lub na odwrot chce miec pulpit i tu i tu,sprawa rozchodzi sie o to: ktos oglada film na samsungu a ja w tym czasie szperam po necie na monitorze. Bo o granie sie nie martwie na Samsungu i monitor jest wylaczony.Grafika to radeon X800Gto
pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi.
:)
 

Centosz

New member
Posiadam SAMSUNGa 32R72B i też mam problem z piszczącym czymś.Też sie zastanawiam czy nie reklamować.LCD mam ok 2 miesiące.Gdzies słyszałem ze można to zlykwidować z menu serwisowego,ale nie chce kombinować.
 

zajaczek

New member
nie ma co tam kombinowac bo na 100% jest to transformator, spotkalem sie juz z takimi sytuacjami wystarczylo go umiescic na jakis podkladkach i bylo wyszstko ok. widac samsung o tym zapomnial:)
pozdrawiam..czekam na info co do moich powyzszych postow
 

Stefano

New member
Witam, czy ktoś oglądał telewizje N na tym LCD32R72B przez HDMi bo ja mam obraz za mgłą ,a z koloru czarnego zrobił się siwy[ próbowałem dwa kable hdmi i jest to samo?A przez scart i component jest ok.
 

wojmol

New member
N-ka przez HDMI chodzi bardzo dobrze, problemy występują tylko z fonią, która zanika na sekunde co jakieś 10-15 minut.
Żadnych problemów z wizją, mgiełek itp, pomijając żałosną jakoś nadawania większości kanałów.


Serwis, mam nadzieję montuje te podkładki na miejscu, u klienta - jeżeli już to robi?!
 
Ostatnia edycja:

zajaczek

New member
moj znajomy mial tez problem z transformatorem, wymienili mu na nowy telewizor tylko ze na nastepny dzien wypalil mu sie pixel, i wiecej nie chce.. nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie dokupic listwe i na noc go wylaczac jesli mi sie trafi to samo z pixelem, to sie potne narazie leci 4 dzien i wszystko cacy oby tak dalej...
pozdrawiam
 

edekw

New member
Przy takim podejściu do tematu można spokojnie uznać że pilot też nie jest potrzebny. Skoro mam w środku nocy wstawać żeby wyłączyć listwę to równie dobrze mogę wstać żeby przełączyć kanał :(
 

jacek-ie

New member
Różnice w Samsungu

pyra1980 napisał:
Hm ciekawe bo na stronie samsunga piszą że TV mają te same parametry.A jedyna różnica jest w wyglądzie a przynajmniej z tego co pisze na stronie samsunga.
PS. Moze odpowie mi ktoś ta moje pytanie odnośnie różnicy jeśli taka istnieje pomiędzy le26r71b a le26r71bx

Witam,

mam Samsunga LE40R74BDX i już Ci wyjaśniam, co jest z czym :) ...

Literka X oznacza, że ten TV ma wbudowane 2 tunery, jeden analogowy, a drugi do tv cyfrowej naziemnej. Co chcesz oglądać, przełączasz na pilocie ... Tylko, ze na razie nie mam co oglądać, bo lokalni nic tu mi nie nadaje w naziemnej cyfrze ... Choć to jest przyszłość, tak samo, jak z sygnałem z satelity, analog zniknął po kilku latach nadawania na rzecz cyfry ...

Pozdrawiam.

ps. jak masz jakieś pytania to pisz na gg : 14561
 
Ostatnia edycja:
Do góry