Samsung R71/R72 - wszystko o serii

apple

New member
Do Kiki. A może nowsze modele?

kiki napisał:
Otóż dziś na życzenie klientów i z ich udziałem - testowalismy telewizory
32 R 71 - Samsunga - cena 4950zł
32 Lx 60 - Panasonica - cena 4950 zł
32 S 60 - JVC - cena 5995 zł
32 X 7o JVC - cena 5 995 zł
Witam
Kiki, czy dziś dodałbyś do porównania nowsze modele? Czy warto zastanowić się np. nad Samsung LE32N71B ? Ma jeszcze wyższy dynamiczny stosunek kontrastu (6000:1) i chyba nowszą technologię (nie widzę go jednak u Was). Może jeszcze inne nowsze modele były testowane (takie do ok 4500)? Czy warto dopłacać 1200 (obecnie - w tym przypadku
porównując do Samsung LE32R71B ) do trochę nowszej technologii? Najbardziej kusi mnie nadal Panasonic ale czy dziś nie jest już w tyle w stosunku do nowszych? Problemem jest wciąż galopujący postęp (np pixel+ potem ++ potem +++). Trudno już się połapać - porównać telewizory.
I jeszcze jedno - jaki Twoim zdaniem jest statyczny stosunek kontrastu Samsunga, ponieważ te 5000 czy 6000 podawane jest nieco marketingowo i wprowadza w błąd.
 

edekw

New member
Tuner TV podstawa czy dodatek ?

Witam
Od czwartku byłem szczęśliwym posiadaczem LE32R72B.
Byłem bo w sobotę musiałem odwieźć go do skelpu.
Okazało się że padł tuner TV, pochodził jeden dzień i go trafiło, poza tym wszystko działało bez zarzutu, obraz z pozostałych złączy (poza HDMI bo tego nie miałem jeszcze na czym sprawdzić) idealny, kolory super, kontrast rewelacja nawet w trybie oszczędzania energii.
Zastanawiam się czy ktoś poz mną miał już podobny przypadek i czy producent nie wychodzi z założenia że ten telewizor będzie pracował jako monitor do wyświetlania obrazów z tunera satelitarnego czy DVD a wejście antenowe to tylko zbędny dodatek który niekoniecznie musi działać ??
Najgorsze jest to że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć jak długo zostanę bez telewizora bo sprzedawca musi go dopiero wysłać do dystrybutora a nie ma drugiego egzemplaża na wymianę :(
 

pyra1980

New member
Różnica w oznaczeniach

Witam
Mam krótkie pytanie mianowicie czym różni sie Samsung le26r71b od samsunga le26r71bx?.Wydaje mi sie że to ten sam model ale nie jestem pewien.
 

pyra1980

New member
Wydawało mi się że kolorem "listwy" rożną sie modele r71 od r72 odpowiednio granatowy i srebrny.Sęk w tym ze nigdzie na polskich stronach nie ma wzmianki o tv z końcówką w nazwie bx.Sprzedawca w sklepie twardo obstawał że może dostarczyć tv le26r71bx a nie b. Więc niewiem czy sie na niego decydować.
 

han5u

New member
rewolucja? ja to wiedzialem od dawna

Wiele osób z Tv serii R70 oburzało się słysząc opinie ze dzwiek jest do bani skoro oni maja taki swietny. Drógim problemem bylo podlaczenie do pc oraz opcja dostrajania kontrstu. Wszyscy mieli swoje zdanie- wszyscy mieli ten sam telewizor. Otuż nie:p

Samsung LE32R71B ma inne głośniki 2x10W (R72B ma 2x5W)
R72b chyba ie ma dynamic contrastu bo nic o nim nie piszą.
Nawet nie mają takich samych wejść bo wersja R71B nie ma DVI a R72B ją posiada. Drodzy państwo oceniajcie różnice
http://www.pixmania.co.uk/dev/gui_web/common_dsp/dsp_comparer.php?nouveau=1&ArticleId[]=263552&ArticleId[]=259211

p.s. Przeglądam to forum bo szukam TV LCD do 4000zl i Samsungi R70 sa moimi faworytami. nie wiedzialem który wybrać i aż sie zarejestrowalem patrzac na 28stron waszej dyskusji o tytule "różnią sie wyglądem"
p.s.2 zauwazylem ze nie da sie linkowac porownan. Wejdzie wiec na pixomania.co.uk i tam porownajcie te dwa modele
 

Przemcio73

New member
han5u napisał:
Wiele osób z Tv serii R70 oburzało się słysząc opinie ze dzwiek jest do bani skoro oni maja taki swietny. Drógim problemem bylo podlaczenie do pc oraz opcja dostrajania kontrstu. Wszyscy mieli swoje zdanie- wszyscy mieli ten sam telewizor. Otuż nie:p

Samsung LE32R71B ma inne głośniki 2x10W (R72B ma 2x5W)
R72b chyba ie ma dynamic contrastu bo nic o nim nie piszą.
Nawet nie mają takich samych wejść bo wersja R71B nie ma DVI a R72B ją posiada. Drodzy państwo oceniajcie różnice
http://www.pixmania.co.uk/dev/gui_web/common_dsp/dsp_comparer.php?nouveau=1&ArticleId[]=263552&ArticleId[]=259211

p.s. Przeglądam to forum bo szukam TV LCD do 4000zl i Samsungi R70 sa moimi faworytami. nie wiedzialem który wybrać i aż sie zarejestrowalem patrzac na 28stron waszej dyskusji o tytule "różnią sie wyglądem"
p.s.2 zauwazylem ze nie da sie linkowac porownan. Wejdzie wiec na pixomania.co.uk i tam porownajcie te dwa modele
Nie wiem po co ludzie wypisują takie brednie...:shock:
 

pyra1980

New member
Hm ciekawe bo na stronie samsunga piszą że TV mają te same parametry.A jedyna różnica jest w wyglądzie a przynajmniej z tego co pisze na stronie samsunga.
PS. Moze odpowie mi ktoś ta moje pytanie odnośnie różnicy jeśli taka istnieje pomiędzy le26r71b a le26r71bx
 

Karpiu

New member
Przemcio73 zgadzam sie z tobą. Po kiego w*** ludzie wypisuja takie brednie.
Han5u zainteresuj sie troche bardziej tym o czym piszesz bo gadasz takie bzdury ze nie wiadomo czy sie smiac czy plakac.

R71B ma DC i ma DVI.
 

gatar

Active member
Bez reklam
han5u napisał:
To co oni tam kłamią? dlaczego mieli by wymyslać brednie o róznych głośnikach itd.... ale i tak go kupie
Pixmania to nie serwis o tv. Przecież oni sprzedają różne rzeczy. Po prostu nie mozna im wierzyć.
 

Przemcio73

New member
gatar napisał:
Pixmania to nie serwis o tv. Przecież oni sprzedają różne rzeczy. Po prostu nie mozna im wierzyć.
W dodatku jak się czyta te ich tłumaczenia to się nóż w kieszeni otwiera:bober: tak off topic
pozdrawiam i sugeruję czytanie bardziej wiarygodnych opisów i sugestii użytkowników (czyt. to forum;) )
 

szkari

New member
co wy ludzie w tych samsungach widzicie ? jak przechadzam się po sklepach i widze te telewiory to mają one najgorszy obraz, taki kremowy (ble) , zamazany, oczywiście nie mówie tu o HD. Ale póki co nie ma za dużo takich kanałów, a SD na tych telewizorach wygląda tragicznie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
szkari napisał:
co wy ludzie w tych samsungach widzicie ? jak przechadzam się po sklepach i widze te telewiory to mają one najgorszy obraz, taki kremowy (ble) , zamazany, oczywiście nie mówie tu o HD. Ale póki co nie ma za dużo takich kanałów, a SD na tych telewizorach wygląda tragicznie.
Ot wypowiedział się fachowiec, zwiedzający sklepy. ;) Ludziom, subiektywnie sie podobają...i już. Tobie subiektywnie się nie podoba i też dobrze. Jest wybór. Mi sie Samsungi podobają, ale kupiłem Sharpa, bo mi sie bardziej podoba. Ty chyba tragicznego odbioru nie widziałeś ? ;)
 

remek

New member
Witam wszystkich!

Mam bardzo upszejmą prośbę do wszystkich posiadaczy samsunga LE26R72B lub LE26R71B.

Bardzo proszę podajcie mi jakie macie wartości w menu serwisowym w punkcie 3. od góry White Balance:

Sub Brightness:

R-Offset:
G-Offset:
B-Offset:

Sub Contrast:

R-Gain :
G-Gain :
B-Gain :

Bardzo uprzejmie proszę te osoby,które są szczęśliwymi posiadaczami tego telewizora o to,aby w trybie w menu serwisowym odczytały parametry o które proszę powyżej.Najlepiej proszę o skopiowanie mojego postu i wypełnienie parametrów po dwukropku.

Menu serwisowe włącza się (ale o tym napewno wiecie) :telewizor musi być w stanie czuwania i wówczas naciskamy z pilota kolejno: INFO , MENU , MUTE, POWER.

Z góry dziękuję za wszelką uprzejmą pomoc.

Pozdrawiam

Remek
 

han5u

New member
Porównywalem w foto testach samsunga r71 i sharpa jakiegoś podobnego cenowo i samsung wypadł lepiej, pozatym podoba mi się jego design
Chyba ze jest coś lepszego o czym nie wiem? Moge prosić o jakiś model 32calowego telewizora LCD który uwarzacie za lepszy od r72B? (góra do 4000zl)
 

szkari

New member
gatar napisał:
Ot wypowiedział się fachowiec, zwiedzający sklepy. ;) Ludziom, subiektywnie sie podobają...i już. Tobie subiektywnie się nie podoba i też dobrze. Jest wybór. Mi sie Samsungi podobają, ale kupiłem Sharpa, bo mi sie bardziej podoba. Ty chyba tragicznego odbioru nie widziałeś ? ;)

wiesz nie o to też chodzi bo chce mieć telewizor dobry telewizor LCD, ale jak przesiadając się z 15-letniego CRT ja mam mieć gorszy obraz (jak na razie bo mam kablówke) to troche mija się z celem wydawanie 6000zł

pozdrawiam :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
szkari napisał:
wiesz nie o to też chodzi bo chce mieć telewizor dobry telewizor LCD, ale jak przesiadając się z 15-letniego CRT ja mam mieć gorszy obraz (jak na razie bo mam kablówke) to troche mija się z celem wydawanie 6000zł
pozdrawiam :)
Oczywiście. Niestety jakość sygnału z "kabla" jest różna i często niezadawalająca. LCD są dość czułe i nienajlepiej sobie radzą ze słabym sygnałem analogowym. W sklepie TV na wystawce mogą byc podłączone (zapewne są) do róznych źródeł i są różnie "wyregulowane". Moja opinia. Wybrać sobie model TV, który sie podoba. Poczytac opinie z róznych źródeł na jego temat i: albo go kupić i sprawdzic w domu i jesli nie pasuje wymienić, albo zamówic prezentacje przed zakupem. Ja tak zrobiłem i jestem w 100% zadowolony. Może jednak w najbliższych miesiącach np. N lub DVD nabędziesz i wtedy warto.
 

zajaczek

New member
Witam
bylem dzisiaj w sklepie zeby zobaczyc co i jak i przy okazji wziasc broszurke z ratami spytalem sprzedawce o pare meczacych mnie kwesti:
telwizor SAMSUNG LE32R71B to B na koncu jak rozumiem to black chodzi o obudowe?:)
1. Jak to jest z tymi wypalonymi pixelami?
odp:'' Samsung akceptuje 5 wypalonych pixeli na calej plaszczyznie matrycy, chyba ze bedzie to skupisko 5 wypalonych pixeli obok siebie i wtedy telewizor zostanie wymieniony, choc sprzedalismy juz okolo 200 tych tv i nikt nie dzwonil co do tych pixeli"
2. a jak to jest z tym HDTV wiem ze przez HDMI?
odp: '' telewizor ten akceptuje HD w wysokiej rozdzielczosci"
Teraz pytanie do was
to jak wkoncu jest z tymi pixelami?
I o co biega z tym HDTV to jest wkoncu HD czyli akceptuje sygnal HD, czy hd-ready obsluguje sygnal HD? jak sie cos pomylilem to sorki ale wiadomo o co chodzi:)znalazlem ogloszenie na allegro gdzie wyraznie wklejone jest logo HD-READY http://allegro.pl/item136763111_najnowszy_lcd_samsung_le_32r72b_wysylka_gratis_.html
Co prawda bylem wczoraj u znajomego co posiada ten telewizor i po puszczeniu HD z kompa, reklamy pobrane z tej strony. zauwazylem czasem pixeloze w szybkich akcjach np. na krokodylu czy to wina kabla czy grafiki GF4Ti, i z tego co pamietam rozdzielczosc byla 1366X768 lub 1280X1024.

Czekam na wasze odpowiedzi.. a chcial bym juz sie cieszyc tv w domu.;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Z tymi pikselami jest tak jak, zapewne jest w warunkach gwarancji. Pewnie sprzedawca wiedział co mówi.
Ten TV jest HD-ready.
Co to jest HD-ready ? http://pl.wikipedia.org/wiki/HD_ready
Ta pikselizacja u znajomego to zapewne widoczna kompresja w scenach dynamicznych. Taki materiał.
Czytaj forum, używaj googli.
 
Do góry