Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

Jasob

Member
Czy ktoś się orientuje czy na tym telewizorze działa system unicable. Planuję podłączyć antenę sat z modułem cam od nc+ ale nie jestem pewny czy tv obsłuży unicable. Pozdrawiam.
 

hondaa

New member
55qn91 w mojej ocenie bardzo dobry telewizor. W porównaniu z moim poprzednim 55q7FAM czerń jest czarna a nie szara (mini led robi robotę). Jeżeli chodzi o odbicia to w moim pokoju nie ma się do czego przyczepić, jasność matrycy rewelacja (zmniejszona u mnie o ponad połowę) Kolory bardzo dobre (podłączony do Zgemma h9s). Wcześniej brałem pod uwagę 55Q77 ale poległ. Jeżeli ktoś szuka takiego tv to mam dwie nówki w cenie 4400
 

madziika7

New member
Dzień dobry głównie Panowie:)
Mam pytanie i byłabym wdzięczna za pomoc.
Po przeczytaniu opinii nt. Samsunga 65qn91a stwierdziłam, iż będzie to idealny tv do mojego domu( na przeciwko scianki tv sa dzwi balkonowe). Szukałam szukałam telewizora i jest lipa, bo w media expert, euro agd itd sa tylko ekspozycyjne. Z allegro boję się kupować w szczególnośi od firmy ze srednimi komentarzami a olx juz w ogole odpada.
Zdecydowalam sie wiec wczoraj na zakup tv z euro agd z ekspozycji. dostalam 2 letnia gwarancje i zaplacilam 4280, jednak moge go jeszcze oddac. Sprawdzalam i tv ma wyswietlone 3898h, wiec ponad rok wyswietlania przez 10h dziennie.
Podpowiedzcie prosze czy go zostawiac? co sądzicie? obraz w domu wyglad rewelacyjnie.
Byłabym też wdzięczna za informację gdzie mogę sprawdzić czy moj tv faktycznie ma matryce VA?
 
Ostatnia edycja:

michalczuk88

New member
Dzień dobry. Kupiłem powystawowy 55” QN91A ma 1900 godzin i wszystko byłoby ok gdyby nie to że na matrycy zauważyłem jakieś przebarwiania. Jest to pozioma kreska około 7 mm szerokości 2 mm wysokości. Zastanawiam się czy to bad piksele czy coś innego. Poradźcie Panie i Panowie.
 

Attachments

  • IMG_20220809_151502.jpg
    IMG_20220809_151502.jpg
    238,6 KB · Wyś: 55

boruurob

New member
czy to jest normalne na tym telewizorze? Nie chodzi mi o efekt lustra, tylko ta poświata, która jest od wpadającego światła prze okno położone 2m ot tv na bocznej ścianie.




dodam, że zdjęcie robione przy pochmurnym niebie.
przy wyłączonym odbiorniku jest to samo.
 
Ostatnia edycja:

mar76ek

New member
Wydaje mi się, że w tym wątku użytkownicy pisali o tej kolorowej poświacie.
Między innymi również z tego powodu nie kupiłem tego telewizora.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
czy to jest normalne na tym telewizorze? Nie chodzi mi o efekt lustra, tylko ta poświata, która jest od wpadającego światła prze okno położone 2m ot tv na bocznej ścianie.

Po pierwsze zdjęcia prześwietlone. Po drugie światło padające na ekran zawsze będzie się więcej lub mniej odbijać. Fizyki nie oszukasz.
 

mar76ek

New member
Tu nie chodzi o samo odbicie, lecz rozszczepienie światła, tworzące "tęczę" na ekranie. Jest ona widoczna pod odpowiednim kątem. Być może aparat tego dobrze nie wychwytuje.
Ja przed zakupem telewizora, bylem w elektro markecie i już oświetlenie sufitowe tworzyło ten efekt. Był on widoczny na ciemnej powierzchni ekranu. W telewizorze konkurencyjnej marki czegoś takiego nie było.
W domu mam telewizor dosyć blisko (ok 50cm) prostopadle do ściany z oknem (w Lini prostej do okna jest niecały metr). Oczywiście odbicia są (pomimo matrycy VA), lecz nie mam tej "tęczy".

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jak lubisz oglądać w piwnicy twoja sprawa , ja mam słoneczny salon i Oleda 805 nie ma problemu z jasnością, ale jak ktoś słucha pseudo znawców i oglądaczy sklepowych to potem wypisuje takie bzdury jak Rif :)
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ja dorzucę swoje 3 grosze od laika. Mam 50QN91. Obraz jest bajka. Miałem Philipsa oleda 806 przez chwilę i w porównaniu do niego obraz jest o wiele zajebistszy. Sport też o wiele lepiej na UPC śmiga. I to bez żadnych ustawień praktycznie. Film, Ciepły 2, Dimming na max i wyłączenie tych eko i inteligentnych pierdół. I nie ma tej teatralności która w tym 4K mnie raziła strasznie w innych testowanych.Ale tylko na wprost. Ten tv nie ma kątów. Degradacja kolorów pod kątem jest gigantyczna. Druga sprawa blooming. Oglądając film z napisami na wprost nie przeszkadza (za mocno). Pod jakimkolwiek kątem jest nie do oglądania. Czarny jest prakrycznie idealnie czarny. Dźwięk ujdzie, chociaż basu brak i na wymagającym dźwięku jak w Diunie się wywala i wręcz trzeszczy. Jasność aż za dobrze ;) Oko musiało się przyzwyczaić że tak mocno daje. Na UPC sygnale to 15 jasność max. To pierwszy Samsung ale sterowanie w porównaniu np. do Philipsa czy Sony extra. Łatwo się przyzwyczaić do pilota. Gorszy sygnał jest spoko. UHD z Prime czy z HBO jest ZAJEBISTE praktycznie po wyjęciu z pudełka. System działa szybko, włącza się tv w moment. Wiem że większe przekątne mają lepsze powłokę, lepsze kąty, większą jasność i trochę żałuję że nie dołożyłem do 55 cali (którego notabene chyba już nie ma z 2021).Reasumując chyba zostawiam w sypialni ale do salonu to on się nie nadaje jeśli nie jest totalnie na wprost.Kusi mnie ten oled samsunga trochę też
 
Do góry