Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

JackS.

New member
Bez reklam
@JackS jeszcze parę kwestii. jak wygląda o ile jest możliwe przeglądanie internetu przez TV?
Ten telewizor nie ma takiej opcji. Nie ma z niego bezpośredniego dostępu do internetu, poza pobieraniem update'ów oprogramowania. Funkcje internetowe są wycięte w jego wersji firmware'u.

Ale oczywiście warto podłączyć ten TV do domowej sieci ethernet, bo jego funkcja All Share (DLNA) umożliwia korzystanie z filmów, zdjęć i muzyki z komputerów wpiętych w tę sieć.

napisane jest że obsługuje ale kilka stron wcześniej user staroń się zmartwił bo u niego internet działa tylko dla upgrade'u softa. można swobodnie przeglądać yt?
Nie można.

czy pozostaje tylko laptop i przeniesienie ekranu?
Tak zawsze można.
druga sprawa, jest opcja zoom?
Nie zauważyłem takiej opcji. Poza przeglądarką zdjęć, gdzie chodzi bardzo dobrze.

można powiększyć obraz tak żeby logo wyszło poza ekran? trzecia sprawa, czy próbowałeś/jest możliwe w razie ograniczeń wgrać soft z tv wyższej serii?
To tak łatwo się nie da. Jest grupka ludzi tworzących alternatywne wersje firmware'ów do telewizorów Samsunga - tu jest ich witryna - ale do tegorocznej wersji D nic tam jeszcze nie ma.
 

quki

New member
witajcie,

Pytanie do użytkowników z podłączoną ps3, czy zaobserwowaliście jakieś skutki uboczne na Tv związane z użytkowanie ps3. Luub czy takie skutki mogą wystąpić?

Pozdro
 

fux1920

New member
Witam,od 2mieśięcy mam podłączone do tego TV(Samsung PS51D550 )kablem hdmi konsole XBOX360 i PS3.Wszystko śmiga idealnie,obraz doskonały,żadnych najmniejszych problemów.Naprawdę polecam.
 

kolokiler

New member
torrenty.org dział X264
dzięki

tv jak na razie działa super
pusciłem jakies materiały w wysokiej rozdzielczości i ładnei to wyglada teraz jakieś filmy i można oglądać

a mam jeszcze pytanie co do podłączenia sprzętu ze sobą:
mam:
tv 51d550
cyfrę+ z wyjściem optycznym i hdmi
kino domowe samsung ht-tz315

w tym momencie mam podłączoną cyfrę i kino domowe kablami hdmi z tv, a kablem optycznym mam podlączoną cyfrę z kinem domowym
przy tym ustawieniu kino domowe i cyfra chodzi dobrze

jak odtwarzam z usb w telewizorze filmy to dźwięk nie idzie na kino domowe co jest logiczne bo w kinie jest wyjście hdmi i nie zadziała do odbioru

czyli dobrze rozumuję, że jest jedynie opcja taka, że kabel optyczny przepnę i podłączę nim tv z kinem domowym ?

czy wtedy sygnał z cyfry pójdzie po hdmi do tv, a dźwięk z tv zostanie puszczony optykiem do kina domowego ?
czy wtedy pójdzie sygnał 5.1 z odpowiedniego materiału puszczanego z usb telewizora do kina ?
 
Ostatnia edycja:

quki

New member
miałem ten problem pare stron wcześniej. Rozwiązanie przyszło z forum od kolegi JackS.. Mam zrobine tak Tv N podłączona hdmi do ampli tak samo dvd i to wszystko po hdmi di tv a z tv kabelek optyczny do ampli ( musiałem uruchomić opcje w ampli) i wszystko hula jak malina

Pozdr.
 

pawel_sag

New member
hej
mam pytanie, czy ktos rozwiązał problem z filmami mkv 1080p, przy odtwarzaniu ich poprzez dlna z kompa, następuje co jakiś czas krotki przycięcia? ma ktos jakis pomysl jak rozwiązać ten problem?
pozdrawiam
 

Eljey

New member
Witam Wszystkich.
Jestem tu nowy a zarejestrowałem się bo chciałbym spytać jak Samsung PS51D550 wypada w porównaniu z Panasonikiem TX-P50UT30. Miałem okazję pooglądać tylko Samsunga dlatego jeśli ktoś oglądał ten model Panasonica to proszę o wrażenia.
Pozdrawiam
Eljey
 

btrial

New member
Filmy oglądałem z pendriva i dysku 1tb i chodziły miodzio. Odpaliłem nawet Batmana w mkv BRRip w max rozdzielczości i można powiedzieć że urywa jaja!

Czy odtwarzając filmy tą metodą (z podpiętego dysku) możemy je przewijać, zatrzymywać itp ??

Czy tak odtwarzając filmy i mająć podłączony taki telewizor z kinem HK AVR 255 kablem optycznym, będzie dźwięk DD5.1 ?? TV (optical out) -> KD AVR255 (optical in) ??
 

Biszop

New member
Witam,
jestem nowy, jestem laikiem ale grzecznie przeczytałem cały temat i ciągle nie jestem pewien czy D550 to dobre rozwiązanie dla moich skromnych potrzeb.
Mianowicie, nurtuje mnie kwestia nasłonecznienia pokoju w którym TV bedzie się znajdował,
pokój posiada ponad 3 metrowe okno (od strony zachodniej) siedząc przed TV (odległość < 4 m) okno będzie po prawej stronie.
Telewizja - C+ z dekodera,
Kino Samsunga ( w grę wchodzi jeszcze blue - ray),
x-box,
dysk zewnętrzny ewentualnie pendrive.

TV używany popołudniami i w większości wypadków wieczorami, nie licząc weekendów gdzie od południa lecą mecze piłki nożnej,
do tego czasem dziecko w ciągu dnia może oglądać bajki, sporadycznie.

I teraz pytanie, warto Waszym zdaniem kupować ten model? Przy powyższych uwarunkowaniach.

Naprawdę jestem laikiem, do tej pory działa od ponad 5 lat LCD Samsunga 32 cale i daje radę,
pojawiła się opcja zmian w lokalu i stąd pomysł nowego TV, czytałem, czytałem i spodobał mi się ten model, cena, Wasze opinie no i oczywiście rozmiar.

Mimo dobrej ceny, niespełna 3 tysiące piechotą nie chodzą i nie chciałbym wydać tych pieniędzy ot, tak sobie i patrzeć jak szpak w krowi zadek i pluć sobie w brodę w przypadku zaliczenia wtopy.

Macie spore doświadczenie, chętnie skorzystam z Waszej pomocy.

Pomożecie?:)

Pozdrawiam

Biszop
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,
jestem nowy, jestem laikiem ale grzecznie przeczytałem cały temat i ciągle nie jestem pewien czy D550 to dobre rozwiązanie dla moich skromnych potrzeb.
Mianowicie, nurtuje mnie kwestia nasłonecznienia pokoju w którym TV bedzie się znajdował,
pokój posiada ponad 3 metrowe okno (od strony zachodniej) siedząc przed TV (odległość < 4 m) okno będzie po prawej stronie.
Telewizja - C+ z dekodera,
Kino Samsunga ( w grę wchodzi jeszcze blue - ray),
x-box,
dysk zewnętrzny ewentualnie pendrive.

TV używany popołudniami i w większości wypadków wieczorami, nie licząc weekendów gdzie od południa lecą mecze piłki nożnej,
do tego czasem dziecko w ciągu dnia może oglądać bajki, sporadycznie.

I teraz pytanie, warto Waszym zdaniem kupować ten model? Przy powyższych uwarunkowaniach.

Naprawdę jestem laikiem, do tej pory działa od ponad 5 lat LCD Samsunga 32 cale i daje radę,
pojawiła się opcja zmian w lokalu i stąd pomysł nowego TV, czytałem, czytałem i spodobał mi się ten model, cena, Wasze opinie no i oczywiście rozmiar.

Mimo dobrej ceny, niespełna 3 tysiące piechotą nie chodzą i nie chciałbym wydać tych pieniędzy ot, tak sobie i patrzeć jak szpak w krowi zadek i pluć sobie w brodę w przypadku zaliczenia wtopy.

Macie spore doświadczenie, chętnie skorzystam z Waszej pomocy.

Pomożecie?:)

Pozdrawiam

Biszop

Postaw sobie lustro tam gdzie ma stać ten telewizor, usiądź wszędzie tam skąd chcesz go oglądać i sprawdź czy światło słoneczne lub jakieś inne źródło światła nie odbija Ci się w tym lustrze. Nie odbija się - będzie OK. Odbija się - będą problemy.
 

Biszop

New member
Witam,
Dzięki za sugestie, test z lustrem mam traktować jako 100% wyznacznik w sensie takim, ze dokładnie tak będzie to wyglądać? Przy starym telewizorze, gdy jest wyłączony, odbija jak przydymione lustro, co wydaje mi sie normalne, przy włączonym, z racji tego ze jest to LCD? Odbicia znikają. Przy plazmie, rozumiem to nie bedzie takie oczywiste?

Dodatkowo pokój ma rolety, nie dają pełnego, pewnie nawet polowicznego zaciemnienia ale ograniczają dostęp światła bezpośredniego.
Wystarczy czy patrzeć w Strone LCD/LED?
Przyznam ze nie jestem fanem oglądania samej telewizji w super jakości, męczy mnie taki obraz, taki ostry i dla mnie mało naturalny, stad pomysł z plazma ale tak jak pisałem, nie chciałbym zaliczyć wtopy.

Dzięki za pomOc:)

Biszop
 

fux1920

New member
Witam,miałem podobny problem-telewizor na ścianie poł.okno na zach.od godz.+ - 15tej słońce odbijało się od kineskopu i był problem z oglądaniem,duże odblaski.Po założeniu rolet(które w planach były od dawna:))problem zniknał całkowicie,w pokoju półmrok oceniam na 60/70%-obraz żyleta.Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić ,po 3 mieś.uzytkowaniu :eek:braz z PS3 i XBOX360 jest idealny(kabel hdmi-lepszy po około 60zeta)filmy z dysku zewn.Samsug500gb-doskonałe.Porównywałem film na blureyu odtwarz.na PS3 i konwert na dysku MATROSKA (telewizor go odtwarza bez problemu,i wiele innych zresztą)obraz na C+ też bardzo dobry,szczególnie HD kanały,a sport(piłka nozna polska i inne)czysta rozkosz.Mogę coś na ten temat powiedzieć,dlatego że szwagier kupił pól roku wcześniej SAMSUNGA LCD 40cali z górnej półki,przez co mam możliwośc porownań.Moim zdaniem-tylko PLAZMA.Kupiłem teraz licznik poboru mocy,za kilka dni podam zużycie energii dobowe i itp.Testowałem kompa -właczony bierze około 80-90WAT,zał.monitor,wzrasta pobór do 110-125 WAT.(monitor LG 21cali).pytania,chętnie odpowiem.Pozdr.(PS51D550-obraz 3d,brak okularów-nie wypowiadam się)
 
P

pilecc

Guest
Witam, na początek dodam, że jest to mój pierwszy, mam nadzieję nie ostatni post :)
Ale przejdźmy do rzeczy. Otóż poważnie rozważam kupno Plazmy Samsunga - 51d550. Głównie przekonuje mnie kwestia jakości i niskiej ceny w jednym, nie zapominając oczywiście o 3d. Mam oczywiście dużo pytań związanych z tym TV i dlatego proszę was, posiadaczy tego tv, o udzieleniu mi informacji, aby rozwiać moje wątpliwości. Być może będzie to moja pierwsza plazma w życiu, więc moje pytania mogą wydawać się trochę dziwne.
- Czy obraz jest naprawdę taki, że wgniata w fotel przeciętnego widza (obecnie posiadam 37" LCD i 27" LED)?
- Przeglądając różne modele plazm zauważyłem, że każda plazma ma niemal zerowy czas reakcji (mój LED i LCD aż 5ms i rozmazań nie dostrzegam aż tak), dokł. 0.001 czy jakoś tak, czy tak jest w każdej plaźmie i również w tym tv?
- Na czym polega "input lag", czytałem, że jakieś opóźnienia lub coś, ale lepiej jakby ktoś mi to wytłumaczył "na chłopski rozum" :) I czy w tym tv te opóźnienia są
- Czy ten tv nadaje się do gier (PS3 i X360)? Czytałem w poprzednich postach, że pewien user miał problemy w Gears of War na X360, ale większość wypowiadających się nie uświadczyła żadnych problemów. (strona 16)
- Jak się prezentuje 3d? Robi wrażenie?
- Jaka jest minimalna odległość tv od kanapy? U mnie jest to ok. 2.5m- 3m, ale gdy stał tam 37" to stwierdziłem, że 10" większy tv bez problemów mógł by się znaleźć ale 51? TV będzie wisieć na ścianie jakby co.
- I co z tym wypalaniem? TV nie mam zamiaru oglądać póki nie zakupię n-ki, więc na razie wypalanie mi nie straszne, lecz w grach często przez dłuższy czas mogą znajdować się pewne elementy (np. mapa). Czy jak coś się wypali to to zniknie po pewnym czasie, czy cały czas będzie straszyć? Widać to, czy tylko po przypatrzeniu się?
Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam.
 

JimmyQ

New member
Ps51d550

Witam.
Pytanie do użytkowników PS51d550.
Telewizorek super i poza odbiciami od ekranu nie mam żadnych zastrzeżeń. (pomaga założenie oświetlenia z diód za ekranem i wyłączenie innych świateł przed ekranem - za dnia i tak mało co oglądam).
Problemem jednak jest przycinanie się filmów MKV 1080p (lekkie przyciecia obrazu i dźwięku) zarówno z sieci DLNA jak i z USB.
Czy też macie takie objawy na swoich egzemplarzach?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam.
Pytanie do użytkowników PS51d550.
Telewizorek super i poza odbiciami od ekranu nie mam żadnych zastrzeżeń. (pomaga założenie oświetlenia z diód za ekranem i wyłączenie innych świateł przed ekranem - za dnia i tak mało co oglądam).
Problemem jednak jest przycinanie się filmów MKV 1080p (lekkie przyciecia obrazu i dźwięku) zarówno z sieci DLNA jak i z USB.
Czy też macie takie objawy na swoich egzemplarzach?

Niestety - tak.
Z DNLA w ogóle nie bardzo jest jak korzystać, bo jej wersja w tym TV nie obsługuje możliwości przewijania. Inaczej mówiąc - jak przegapisz jakiś fragment filmu, to możesz go sobie co najwyżej puścić raz jeszcze od samego początku. Tak więc to jego DLNA nadaje się co najwyżej do oglądania zdjęć, a do filmów lepiej kupić sobie od razu jakiś odtwarzacz sieciowy.
 
Ostatnia edycja:

garabasz

New member
Cały czas się zastanawiam nad zakupem plazmy Samsung PS51D550 lub PS51D490. Różnica w cenie to około 500 zł pomiędzy jednym a drugim . Czy porównywał ktoś obraz pomiędzy jednym a drugim modelem na tym samym źródle obrazu? Do telewizora od kanapy mam około 5 m. W modelu PS51D490 Samsung zastosował matryce o rozdzielczości 1365 x 768 to trochę więcej niż starsze plazmy więc rozdzielczość pomiędzy rozdzielczością Full HD jest już nie znaczna. Czy różnica jest zauważalna jeśli chodzi o materiały HD i SD? Czy warto dopłacić do modelu PS51D550?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Cały czas się zastanawiam nad zakupem plazmy Samsung PS51D550 lub PS51D490. Różnica w cenie to około 500 zł pomiędzy jednym a drugim . Czy porównywał ktoś obraz pomiędzy jednym a drugim modelem na tym samym źródle obrazu? Do telewizora od kanapy mam około 5 m. W modelu PS51D490 Samsung zastosował matryce o rozdzielczości 1365 x 768 to trochę więcej niż starsze plazmy więc rozdzielczość pomiędzy rozdzielczością Full HD jest już nie znaczna. Czy różnica jest zauważalna jeśli chodzi o materiały HD i SD? Czy warto dopłacić do modelu PS51D550?

Jeśli nigdy bliżej nie podejdziesz, to nie warto.

Zresztą za 3D też nie masz co płacić, bo odległością właściwą do oglądania 3D jest 3-krotna wysokość ekranu, czyli w przypadku PS51D550 mniej niż 2 metry.
 
Ostatnia edycja:
Do góry