SAMSUNG PS50C6500 co to za model?

rcube

New member
Ten telewizor smuży ! :-( Też to zauważyliście ?

Do bzyczenia się przyzwyczaiłem , teraz denerwuje mnie smużenie , widać to w każdej grze wyścigowej.... albo mam coś ze wzrokiem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,jestes mlody wzrok na pewno masz dobry.Poczytaj instrukcje dokladnie,to czy inne forum? a znajdziesz odpowiedz.pozdr.
 

pershy

New member
Ten telewizor smuży ! :-( Też to zauważyliście ?

Do bzyczenia się przyzwyczaiłem , teraz denerwuje mnie smużenie , widać to w każdej grze wyścigowej.... albo mam coś ze wzrokiem.


Skoro nikt nie chce Ci pomóc to może to znaczyć, że tylko Twój zestaw to ma. Na forum w tym wątku

avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1248963&page=14

też o tym piszą. Są nawet filmiki z Youtube gdzie widać jak w Dead Space podczas obracania kamera twarz postaci na drugim planie się rozmazuje.

youtube.com/watch?v=nz3q3pY9W3M
youtube.com/watch?v=ZkWTKJWjdf8
youtube.com/watch?v=eRt-caZW6G4
youtube.com/watch?v=OMbrW8PPknM


Tak jak piszę, znalazłem tylko 2 źródła o tym i nikt nikt tego nie potwierdza, wiec jest przypuszczenie, że tylko nieliczne zestawy mają z tym problem.

Możesz napisać coś więcej. Jakie masz ustawienia? Podłączasz konsole po HDMI?
 

robox

New member
Trochę czasu już minęło, może użytkownicy się wypowiedzą jak jest naprawdę z tym TV, czy przycina na BR i innymi rzeczami, które są podobno złe.
 

rcube

New member
Nie mam porównania z innymi plazmami ale gdybym miał jeszcze raz kupować c6500 to bym nie kupił.

Wady:
1. Bzyczy i chyba ogłuchłem bo już nie słyszę ale znajomi którzy pierwszy raz widzą to słyszą. Nawet jeśli się przyzwyczaisz to pkt 2 stawia kropkę nad i.
2. Największa wada to judder w filmach (głownie bd ale i hd mkv), brak płynności w obrazie , smużenie - to dyskwalifikuje ten TV do ps3/xbox360 (w niektórych grach jest to mało widoczne).
3. Bzdet ale ramka (piano) strasznie się kurzy i jest podatne na ryski.


Zalety
1. Dobrze skaluje i obrabia obraz SD.
2. Czyta po usb chyba wszystko
3. Ładny ( nie ruchomy ;-) ) obraz
4. Fajny wygląd, bardzo przemyślane wyjścia z tyłu tv dzięki temu świetnie nadaje się do powieszenia
5. Głośniki dają rade.
 

damiantomek2

New member
Wady:
1. Bzyczy i chyba ogłuchłem bo już nie słyszę ale znajomi którzy pierwszy raz widzą to słyszą. Nawet jeśli się przyzwyczaisz to pkt 2 stawia kropkę nad i.
2. Największa wada to judder w filmach (głownie bd ale i hd mkv), brak płynności w obrazie , smużenie - to dyskwalifikuje ten TV do ps3/xbox360 (w niektórych grach jest to mało widoczne).
3. Bzdet ale ramka (piano) strasznie się kurzy i jest podatne na ryski.


Zalety
1. Dobrze skaluje i obrabia obraz SD.
2. Czyta po usb chyba wszystko
3. Ładny ( nie ruchomy ;-) ) obraz
4. Fajny wygląd, bardzo przemyślane wyjścia z tyłu tv dzięki temu świetnie nadaje się do powieszenia
5. Głośniki dają rade.[/QUOTE]

Witajcie
Mimo tego, że zaczynałem ten temat to wybrałem plazme LG50PK760. Zdecydowały wymienione
przez kolegę wady, a głównie loteria z bzyczeniem bo judder jedni widzą bardziej inni mniej.
Zalety niestety nie rekompensowały bzyczenia. Nie wiem czemu Samsung zarówno w modelach
2009 i 2010 nie zrobił nic z tym mankamentem bo wiele zwrotów i negatywnych opini jest przez
tą wade. Uprzedzając pytania LG nie bzyczy i choć nie ma tv bez wad jestem zadowolony.
C6500 jest niezłym tv ale Samsung musi zacząć słuchać opini klientów bo ich traci.

Pozdrawiam
 

robox

New member
Już wcześniej napisano jakie ma wady Samsung, może w kontekście tego napisz jak się sprawuje pk 760, bo jak można zrozumieć jakieś wady ma.Z tego co czytałem o C6500 jest możliwość pogrzebania w menu serwisowym i ustawienia na model wyższy, wtedy aktywują się dodatkowe opcje odnośnie obrazu, i ludziska piszą że jest znaczna poprawa.Nie wszyscy mogą to zrobić, podobno kwestia na jaki kraj idzie tv i też jaki jest soft.Bzyczenie, tutaj faktycznie więcej jest bzyczących niż nie.
 

rcube

New member
Bzyczenie to jest najmniejsza wada z wad tego modelu. TV to obraz , obraz ruchomy i tutaj jest kiepsko. O bzyczeniu zapomniałem, darować braku płynności/ smużenie obrazu darować nie moge.
Zmiana softu na c7000/c8000 jest w moim modelu niemożliwa, podobnie w menu serwisowym.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Witajcie
Mimo tego, że zaczynałem ten temat to wybrałem plazme LG50PK760. Zdecydowały wymienione
przez kolegę wady, a głównie loteria z bzyczeniem bo judder jedni widzą bardziej inni mniej.
Zalety niestety nie rekompensowały bzyczenia. Nie wiem czemu Samsung zarówno w modelach
2009 i 2010 nie zrobił nic z tym mankamentem bo wiele zwrotów i negatywnych opini jest przez
tą wade. Uprzedzając pytania LG nie bzyczy i choć nie ma tv bez wad jestem zadowolony.
C6500 jest niezłym tv ale Samsung musi zacząć słuchać opini klientów bo ich traci.

Pozdrawiam

Troche sie mylisz jeśli piszesz że wiele ludzi zwraca te tv z powodu buczenia/bzyczenia. Ludzie to po prostu olewają, bo nie chce im sie zalatwiać papierologii albo nie mają pojęcia o tym że mogą oddać. Polacy ciągle są w tyle za reszta Europy jesli chodzi o swiadomość konsumenta dlatego producenci często na nasz rynek wypuszczają najgorszy jakościowo towar.
Sam zwracałem Samsunga z powodu buczenia i spytałem sie gościa odpowiedzialnego za reklamacje w tym sklepie ile plazm tego producenta wróciło z powodu nadmiernego hałasu i powiedział że jestem drugi lub trzeci w tym roku a sprzedali tego kilkaset sztuk. Dlatego Samsung olewa tą sprawę. gdyby choć co dziesiąty user zglosił sie z reklamacją to musieliby zrobić z tym porządek.
Dla porównania na forum AVS czytałem że do sklepów w USA wraca 10-20% plazm, oczywiście z różnych powodów, ale u Samsunga jest to głównie buczenie.
 

jabol_ek

New member
Wifi

Witam, łączył sie ktoś w tym TV z Internetem ?? Pytam ponieważ mam przystawkę podpiętą do USB odpowiedzialną za bezprzewodowy internet i sieć bezprzewodową po mieszkaniu i jakoś nie chce sie łączyć. Może ktoś wie co jest nie tak . Jak nacisne testuj sieć to zatrzymuje się na samym końcu "Test usługi internetowej" i na dole jest komunikat Połączenie z urządzeniem zewnętrzym nie powiodło się. Podejrzewam że chodzi tutaj o ustawienia na routerze wifi Tyle że w tym temacie nie jestem zbyt dobry
 

smigi

New member
Cześć!
Już w tym lub innym wątku opisywałem moje doznania z obcowaniem z tym TV od ok 3 m-cy. I tak:
Zalety:
1. wygląd, na dniach będę go wieszać. Już teraz wygląda ok, a na ścianie będzie jeszcze lepiej. Nawet teraz jak oglądam TV w MM przyciąga uwagę! I co dziwne nie przyciąga kurzu tak jak CRT.
2. Mam C+ stary dekoder philipsa więc jest to chyba sygnał analogowy (może mnie ktoś poprawi) i obraz jest bardzo dobry. Nie na wszystkich kanałach! Generalnie im dalej się siedzi tym lepiej!
3. Dźwięk - w pok ok. 30m2 wystarczający - nawet bardzo. Do filmów z DVD i BR i tak idzie przez amplituner 5.1
4. Czyta mkv, avi - mało oglądam materiału przez USB ale to co zaobserwowałem było ok.
5. pobór energii - wbrew opiniom średni pobór energii to ok 160- 180 W. Przez trzy tygodnie miałem podłączony miernik więc obserwowałem dokładnie w jakich sytuacjach ile "brał": mecz - 170, wiadomości TVN - 160, film "nastrojowy" ciemny - 130, jasne reklamy - 220, śnieg- 300, mini-mini - 170.

Wady:
1. wszyscy piszą o bzyczeniu, więc jak się wsłucham to coś tam słyszę ale jest w domu cicho po 23. Ale nie zawsze bzyczy. Ale: dokonałem tego wyboru świadomie wiedząc że może bzyczeć. I te c6500 jedne egzemplarze bzyczą inne nie. To jest tak - jak kupiłeś diesla to nie narzekaj na jego stukanie.
2. płynność ruchu. Nie gram na PS3 itp więc ten problem pozostawiam inny. Przy filmach na BD jest różnie. W AVATARZE pierwsza scena - lot nad lasami wg mnie były małe wstrzymania ale gdybym nie wiedział gdzie szukać to może bym się nie dopatrzył. TRANSFORMERS - OK, WRÓG PUBLICZNY - OK, 2012- też ok , ale już w GREEN ZONE widać skoki w panoramach i szerokich planach. W folderze jest napisane "TV bez kompromisów" - wolne żarty

konkluzja:
1. TV dla tych co nie grają. Częściej oglądają TVP niż BD. mają słaby słuch :-D. Mam nadzieję że jak podłączę HD z satelity to 95 % czasu będę ją oglądać, a te nadają w 720p lub i ten TV sobie z tym poradzi (chyba że jestem optymistą). Nie mogę skomentować smużenia bo go nie zaobserwowałem.
2. Co do menu serwisowego i zmiany ustawień na model wyższy to też czytałem o tym na forum ale nie znalazłem wskazówek jak to zrobić. na forum Hiszpańskim napisano, że tego nie można w tym modelu zrobić. Może MY Polacy potrafimy ?
3. Czy mogę go polecić? Przy moich potrzebach Tak bo czego się można spodziewać po TV 50" za 3800 !
 

Wolftomb

New member
Czy w tym modelu też trzeba uważać na rodzaj matrycy jak w przypadku LCD serii C650 ?
Czy w plazmowym TV nie ma czego się obawiać i można brać w ciemno?
 

smigi

New member
Potwierdzam do wszystkich plazm jest chyba takie samo wejście do menu serwisowego. niestety nie można zmienić modelu. c506500 jest szare i kursor go przeskakuje. Podobno to sprawa softu. Może ktoś to zrobił w PL. czekam na info.
 

robox

New member
Po czytaniu od dłuższego czasu tego i innych forów, wizytach w sklepach,porównaniach, wybrałem ten model a katalizatorem była dość ciekawa oferta w jednym ze sklepów.Dostawa następnego dnia po wpłacie na konto i bez problemów.Na razie stoi na stoliku ale kwestią czasu jest jak zawiśnie na ścianie.A więc tak:
Telewizor - duży (chodź szybko się przyzwyczaiłem)z ciekawym stylem, dość dobrze wykonany - dla mnie ok.Pokój ok. 27m2, od południa i odbicia są ale nie przeszkadzają mi, na pewno mniej niż poprzedni crt.Odległość od tv ca 5 metrów.
Pilot bez stylistycznych fanaberii ale użytkowy i z podświetleniem nieźle wykonany.
Menu miłe dla oka, dość rozbudowane ale dla mnie bez problemów.
Produkcja sierpień 2010 i nie buczy,żadnych problemów.

Telewizja - sygnał z anteny dachowej, programy mam ustawione zarówno analogowo jak i cyfrowo i w zależności od stacji raz jedne są lepsze raz drugie ale wczorajszy mecz LE cyfra była bardzo ok.Sama instalacja bez najmniejszych problemów i bardzo prosta.Ogólnie obraz ok.Mam porównanie do crt Philipsa 29" 9005 i nie jest tak źle jak by się wydawać mogło po niektórych wpisach.

Multimedia - na razie podłączony dysk 3,5" Samsunga F1 320GB, podłączony od razu wykryty.Na razie filmy avi,divx i jest bardzo oki.Wszystko chodzi bez problemów.Sam pomysł z media playerem jest ok i dla mnie nie ma problemu.Mam jeszcze zamiar podłączenie dvd fergusona 880 po hdmi więc zobaczymy jaki będzie obraz ale myślę że tylko na plus.Odtwarzacz BR w planach ale to za jakiś czas.Jeszcze jest podłączony magnetowid, po takiej dziwnej przejściówce ale jest ok.W planach nagrywarka z HDD.

Obraz - tutaj dwie rzeczy, ewidentnie tv pod sygnał najwyższej jakości,chodź potrafi zaskoczyć skalowaniem SD lepszym niż zwykły CRT - sygnał analogowy, cyfrowy naprawdę ok.Filmy różne ripy od dvd do br są fajne, nawet bardzo, robi wrażenie.Nie ma ziarna jak widziałem w Panasach g20 czy v20.Samo ustawienie na razie w trybie relaks z eco na średnie, tryb film powoduje dziwną dominację koloru zielonego ale to do ustawienia.W ogóle zdaję sobie sprawę że kalibracja pomoże uzyskać lepsze efekty ale jeżeli teraz jest dla mnie ok to może być już tylko lepiej.Co do sławetnego juddera - potwierdzam jest, ale dla mnie w sytuacjach marginalnych (póki co) a przez to akceptowalny.Na razie tylko w jednym filmie w dwóch momentach.Nie zauważyłem ani smużenia (mecz) ale jeszcze nie jest podłączona PS3, która jest w planach więc czas pokaże.Powidoki się pokazały ale na krótko i same zniknęły następnego dnia, system do ich usuwanie jeszcze nie uruchomiony ani razu.

Dźwięk - na początku dziwny, gorszy niż w CRT jednak przyzwyczaiłem się, czekają już kolumny od stereo na wzmacniacz lub ampli ale na pewno będzie to system 2.0.Na pewno jest ok, można słuchać czy film czy muzyka ale coś za coś, sam tv typu slim więc głośniczki też cienkie więc dynamiki czy basu tutaj nie uświadczy ale nie jest tragicznie żeby nie można było obejrzeć filmu czy innych rzeczy.

Ogólnie - u mnie tv chodzi ok 3-5 godzin dziennie, głównie tv a potem filmy z dysku.Na chwilę obecną jestem zadowolony, wszelkie minusy które są w tym wątku podnoszone do rangi tragedii u mnie się nie potwierdziły a jeżeli już (judder) nie są tragedią.Cenię sobie jakość obrazu i dźwięku ale jak ktoś tu już napisał wszystko ma swoją cenę.Dla mnie na przykład czy to g20 czy v20 nie były warte dopłacania 1kpl lub prawie 2 kpln w stosunku do tego co oferują.A tv z systemem 3D nie zrobiły na mnie aż tak dużego wrażenia.
 

robox

New member
Obsłuchiwałes go w absolutnej ciszy w domu i nie słyszysz żadnego bzzzz z pozycji w której oglądasz?

Nie słyszę, i nie tylko ja ale i inni domownicy,słyszalny natomiast jest magnetowid lub dysk, tv specjalnie po odpaleniu był obsłuchiwany bardzo dokładnie łącznie z obchodzeniem go dookoła.
 
Do góry