SAMSUNG PS50C6500 co to za model?

cobot

New member
byłbym wdzięczny gdyby jeszcze jakiś właściciel tego tv się wypowiedział, szczególnie odnośnie efektu judgera. Faktycznie aż tak to przeszkadza ? o ile to w ogóle widać ?
 

bigxlx

New member
byłbym wdzięczny gdyby jeszcze jakiś właściciel tego tv się wypowiedział, szczególnie odnośnie efektu judgera. Faktycznie aż tak to przeszkadza ? o ile to w ogóle widać ?

Z przycinaniem mozna zyc, to bardziej sprawa subiektywnej percepcji kazdego uzytkownika, jedni to widza inni nie, za to pisk z przetwornicy uslyszy nawet gluchy. Koledzy nic nie zrobili w tym temacie od czasu B850 ;-( a szkoda
 

espanion

New member
Mam ten model - krótkie info

byłbym wdzięczny gdyby jeszcze jakiś właściciel tego tv się wypowiedział, szczególnie odnośnie efektu judgera. Faktycznie aż tak to przeszkadza ? o ile to w ogóle widać ?

Model zakupiony kilka dni temu w Saturnie za 3700 (obniżka bez VAT-u) i to na 10 rat bez oprocentowania. Kilka wrażeń. Przed zakupem wiedziałem o Judgerze - efekt jest widoczny przy napisach na końcach filmów - gdy jadą szybko do góry są minimalnie nie wyraźne-lekkie zamazanie. W filmach full HD, programach HD, a nawet SD uważam że to nie przeszkadza. Dodam tylko że badałem kilka tv pod kątem odpalania różnych formatów film: mkv, avi, mp4, mpeg, wmv plus dźwiek mp3 i fotki w wysokiej rozdzielczości. Test wykonałem na kilku modelach firm:panasonic (plazma G20), Sharp (full Led seria 705 i nowy model 820), Sony NX700 i Samsung. Jedynie ten ostatni poradził sobie ze wszystkimi formatami (choć przy mp4 nie było głosu tylko obraz - pewnie jakieś sterowniki). Plazma Panasonica czytała tylko stare divx i nie chciała filmów HD (po USB), Sharp czytał tylko fotki i mp3, Sony też nie dawał rady HD. Podpiąłem też wireless pod USB i sprawdziłem tryb internetowy Samsunga - działa i dość szybko można oglądać filmiki youtube. Po wielu dniach sprawdzania i testów stwierdziłem, iż wybieram spośród Sharpa modelu 705 (46 lub 52 cale) lub Plazma Samsunga seri 6500 (50 cali). Cena 52-ki Sharpa po obniżce z 7500 PLN w Saturnie była ponad 6tys a Samsung za 3700 PLN !!!. W domu testuje kolejne ustawienia i powiem tyle że model 50 calowy Samsunga ps50c6500 jest kapitalny. Można sie czepiać judgera - fakt mi on jednak nie przeszkadza a na pewno nie na tyle by dokładać 3tys do modelu serii 7000. Medialność kapitalna. Co do bzyczenia to uwaga - może to przypadek z moim modelem (nie wiem jak inne egzemplarze) ale w nocy podczas oglądania ściszyłem dźwiek na minimum i nasłuchiwałem - cisza - zero bzyczenia.

Wg mnie obecnie na rynku warto sie interesować albo full ledem Sharpa 705 (bywają w nich kłopoty z elektroniką - sam to stwierdziłem gdy "zawiesiłem" jeden egzemplarz w Saturnie klikając media - nie pomagało nawet wyłączenie i włączenie tv - pan sprzedawca powiedział że w Sharpach tak sie może zdarzać) - wtedy faktycznie ma sie super obraz i małe zużycie energii ale za wiekszą kase, lepiej odpuścić sobie LCD podświetlane ledami - lepiej kupić tradycyjny lcd (taniej i bez różnicy - podświetlenie nie jest w nich równomierne - tylko full led) albo wejść w plazme Samsunga lub Panasonica seria G20 lub G10. Porównywalne modele Sam 6500 z Pan G20. Ja wybrałem Sama i póki co nie narzekam. Gdyby ktoś z forumowiczów miał ten model to chetnie bym sie dowiedział jak ustawił parametry obrazu?

pozdrawiam
 

espanion

New member
A co powiesz o Sharpie LE820 ?

Niezły. Wygląd zewnetrzny ok - wreszcie linia nowoczesna. Co do odbioru to czytał filmy HD z pendrive ale nie czytał tekstów. To już niezły wydatek. Szkoda jednak że Sharp w tej linii zrezygnował z full led - na rzecz krawedziowego podświetlania. Przymierzałem sie w pierwszej fazie do niego ale cena...Tym niemniej to bardzo dobry TV. Czy lepszy od serii 705 to rzecz gustu - jak pisałem wole full led od krawedziówki ale full led to droższa technologia i wszyscy od niej odchodzą na rzecz tzw. edge led. Czy warto nie wiem - dla mnie ceny powyżej 6 tys. za rozmiar 50 cali to absurd - wole poczekać kilka lat oglądając niezłą plazme Samsunga. Potem przyjdzie czas pewnie na 3D ale nie w takim wydaniu jak teraz bo to porażka - szczególnie cenowo - a i okulary ponoć nawalają. Przy mnie gość reklamował 2 sztuki które padły. Reasumując Sharp to dobry wybór jak masz kase. Jak nie i nie lubisz plazm to lepiej zwykły LCD np. seria 650 Samsunga - bardzo udana i dość tania.
 

espanion

New member
Z przycinaniem mozna zyc, to bardziej sprawa subiektywnej percepcji kazdego uzytkownika, jedni to widza inni nie, za to pisk z przetwornicy uslyszy nawet gluchy. Koledzy nic nie zrobili w tym temacie od czasu B850 ;-( a szkoda

Pisku w 6500 nie słysze. Acha dodam jeszcze, że podłączyłem dziś po USB hdd 160 GB z zawartością HD film, divx, itd... idzie jak burza.
 

kryss

New member
u mnie 6500 też nie piszczy. 3700 na raty 0% to okazja wiec sie nie dziwię ze kupiłeś. Tv dobry ale mnie judder poprostu irytuje i nie kupiłbym tej plazmy za te pieniądze. W tej cenie powinien być już system minimalizujący ten efekt. Można się cieszyć multimediami sama ale tv to przede wszystkim wyświetlacz i tu powinien być położony największy nacisk na jakość. multimedialne usb można sobie dokupic przystawkę sonego za 200zł i mieć to samo zamiast 1000 do telewizora :). widzety internetowe to zbędny gadzet, zabawa na kilka godz. lepiej już by w pełni funkcjonalną przeglądarkę www wsadzili...
 

espanion

New member
u mnie 6500 też nie piszczy. 3700 na raty 0% to okazja wiec sie nie dziwię ze kupiłeś. Tv dobry ale mnie judder poprostu irytuje i nie kupiłbym tej plazmy za te pieniądze. W tej cenie powinien być już system minimalizujący ten efekt. Można się cieszyć multimediami sama ale tv to przede wszystkim wyświetlacz i tu powinien być położony największy nacisk na jakość. multimedialne usb można sobie dokupic przystawkę sonego za 200zł i mieć to samo zamiast 1000 do telewizora :). widzety internetowe to zbędny gadzet, zabawa na kilka godz. lepiej już by w pełni funkcjonalną przeglądarkę www wsadzili...

Z tego co piszesz rozumiem że nadal posiadasz 6500 (ja mam 14 dni an ewentualny zwrot do sklepu). Judgera na filmach HD jakoś nie zauważyłem. Puszczałem trailera HD z Robin Hooda na kilku tv w Saturnie. Najlepszy obraz miał Sam - mimo iż tamte mają niby po 100Hz. Zajmuję się fotografią i wyświetlałem sobie różne fotki - naprawdę jestem pod ich wrażeniem. Panasonic plazma G20 wcale lepiej nie wyświetlał zarówno zdjęć (tu wypadł gorzej) jak i filmów (mogłem sprawdzić tylko tradycyjny DIVx gdyż HD po kluczyku nie odtwarzał) - być może w HD z talerza jest ok ale nie mogłem tego sprawdzić. Co do bajerów z mediami to masz rację ale zawsze lepiej jak je masz w cenie niż jak musisz za nie dopłacać. Fakt że masz rację że za te pieniądze mogli dodać 100Hz ale cwaniaczki dodali to w serii 7000 ale za to trzeba dopłącić drugie tyle za 50 cali. Póki co testuję sprzęt w domu i na razie nie narzekam - jak coś znajdę to oddam TV do sklepu.
 

kryss

New member
hehe nie nie mam tej plazmy, pracuje w sklepie rtv i stoi na półce :) więc testuje sobie do woli co mi wpadnie w ręce :) G20 ma płynniejszy ruch, medialność za to połowe tego co u sama no i szarość :) jeśli ten Tv który kupileś spełnia Twoje czekiwania to super, nie będziesz żałował wydanej kasy a przecież o to chodzi. Mi samsung podpadł tym manewrem z judderem w 6500 bo to jawne naciąganie ludzi zeby kupili c7000 wrr
 

daro11

New member
Dlaczego użytkownicy plasmy C550 nie zgłaszają problemu z judder? Czyżby tego modelu, mimo że nie posiada cinema smoth, ten problem nie dotyczył ?
 

jamiro_pl

New member
co do juddera to jest mozliwosc jego wylaczenia, opcje cinama smooth, motion judder cenceller sa dostepne :) wymaga tylko wejscia w tryb serwisowy, zmiany modelu na c8000, restore factory settings, wejscia jeszcze raz i wlaczeniu opcji t-c-black.
przetestuje dzisiaj czy zadziala
 

Luki10

New member
Piszecie o wyłączeniu Juddera w C6500 ? Czy w starych C550 bo się pogubiłem...

Ja osobiście używam tej plazmy tj ps50c6500 od 3 tygodni i jestem bardzo zadowolony. Jedyne wady tej serii czyli bzyczenie - słyszalne z odległości 50cm, czyli raczej jak ktoś się bardzo postara żeby to usłyszeć :) Druga wada czyli wspomniany Judder wg mnie nie występuje w tym modelu. Włączałem kilka filmów i przewijałem napisy i wszystko było płynne. Może to jest tak że Samsung pisze że nie ma tej funkcji i ludzie kupowali serie 3D ale tak na prawdę w tym modelu wszystko jest ok :) Mam soft z kwietnia, właśnie ściągam z neta soft z końca maja. Ostatnia kwestia to podwidoki, ale znikają dość szybko, Samsung ma odpowiednie funkcje w menu, które automatycznie czyszczą obraz.

Tak jak wszyscy przedmówcy/właściciele tego modelu - szczerze polecam. Zastanawiałem się nad Sharpem LEDowym seria 700, ale jak zobaczyłem brak płynności napisów w filmach to odpuściłem. A nowa seria Quattron to już przesada cenowa. Tu w C6500 mamy idealną jakość obrazu SD, HD, konsola, komputer i do tego rewelacyjne odtwarzanie divixów z usb albo z dysków twardych na HDD. Żaden inny tv nie przeczyta tylu formatów do tego z polskimi znakami.

Ostatnia rzecz, z którą się męczę to temperatury kolorów, nie mogę dojść do optymalnych ustawień dla szarości, za szybko wpadają w czerń. Czy ktoś ma jakieś pomysły na ustawienia ? Chyba pozostaje mi kalibrator...
 
Ostatnia edycja:

_Kajman_

New member
Bardzo dobrze mi sie ustawiało obraz na tych prostych demkach załączonych do setupowania Mediacenter w Win7. Zwłaszcza kontrast i jasność.
Sam tv super, bawię się od kilku dni, bzyczenia nie odnotowałem, reszta great, choć nie wiem jak w DLNA logować się na inne komputery :(
Za to małe ale mi się dziś pojawiło, po podłączeniu mediacenter przez HDMI a nie jak do tej pory VGA, okazało się, że mogę oglądać wszystko tylko z takimi ok. 2cm czarnymi paskami po bokach i ok. 1cm z góry i dołu. Obraz nie zajmuje całego tv. Na analogu po autodopasowaniu wszystko gra,a na hdmi nie ma autodopasowania i lekka d... Karta to ATI 4350HD, próbowałem coś znaleźć w nastawach do rozciągnięcia ekranu, ale nie udało się. Na razie wróciłem do analogowego kabla VGA, bo szkoda mi tych ok. 2", ale pytanie brzmi,czy tak musi być?
 

magikus007

New member
===co do juddera to jest mozliwosc jego wylaczenia, opcje cinama smooth, motion judder cenceller sa dostepne :) wymaga tylko wejscia w tryb serwisowy, zmiany modelu na c8000, restore factory settings, wejscia jeszcze raz i wlaczeniu opcji t-c-black.
przetestuje dzisiaj czy zadziala====


Czy ktoś sprawdził czy powyższe działa? na forach anglojęzycznych piszą, że tak

przy okazji tak sobie myślę i proszę o ewentualną dyskusję. Wydaje mi się, że optymalne również do 3D jest zakup dobrej Plazmy (3D wymaga > 200Hz oraz wielkości ekranu min 46'' a dla LCD z LED oznacza to kosmiczne ceny) + konsola PS3 lub jakiś odtwarzacz BR z wbudowanym transmiterem + okularki. Zaznaczę od razu, że nie interesuje mnie ciągłe oglądanie 3D i wynalazki typu przekształcanie 2D->3D bo kto normalny na co dzień chodzi w takich okularkach i zażywa środki na ból głowy :) Filmy 3D mogą być interesujące z MKV lub BR albo w kinie od czasu do czasu...

pozdrawiam
magikus
 

_Kajman_

New member
Jak ktoś sprawdzi z tym menu serwisowym to chętnie poczytam. Wczoraj sprawdzałem niejasne zapisy z instrukcji na temat przekazywania dźwięku AC3 przez tv do zewnętrznego amplitunera za pośrednictwem światłowodu podczas odtwarzania z usb lub tv. Więc spokojnie AC3 działa i jest przekazywane. Za to podczas odtwarzania .mkv (dokładnie Exam 720p) który ma 25fps napisy się rozjeżdzają i nie można nic z tym zrobić, wygląda to jakby nie zgadzały się fps między napisami a plikiem, a to nie prawda bo na komputerze odtwarza normalnie. Więc mała wtopa, musze inne 25fps filmy potestować na wyjściu USB, czy to przypadek czy wada softu w tv.
Poza tym pytanie, dlaczego w trybie Relaks obraz jest mniejszy, a w każdym innym jest lekko powiększony (ewidentnie widać różnicę przy przełączaniu)??
 

Heat

New member
Mam pytanie do użytkowników wyżej wymienionego modelu .

Czy ktoś z Was posiada konsolę typu x360 lub PS3 ?

Ja posiadam ten TV od dwóch dni i niestety w grach zauważam efekt tzw green ghostingu .

Nie jest on tak nasilony jak na niektórych filmach na YT ale jednak jest, szczególnie w grach typu Call Of Duty przy szybkim poruszaniu kamerą :/

Czy ktoś z Was mógłby przetestować tą plazmę pod kontem właśnie tego efektu ?

Mam aktualnie dylemat czy jednak wrócić do LCD (jeśli się okaże, że wszystkie plazmy mają tą wadę w postaci green ghostingu) czy wymienić na taki sam model ale inna sztukę bo może po prostu trafiłem na wadliwy egzemplarz ?

Będę wdzieczny za odpowiedzi
 

muerte23

New member
male pytanko ten judder to przy filmach np z BR (24Hz) tak? na tv 50/60Hz chodzi normalnie bez juddera ?i jeszcze pytanko ile ta plazma ciagnie pradu ?
 
Do góry