SAMSUNG PS50C6500 co to za model?

kaukaz

New member
Bez reklam
Sorki "tHe_mRuWa" ale nie dałem wczoraj rady zrobić testu porównawczego,zacząłem od oglądania filmu "Troja" z USB i chyba uległem Twojej sugestii,że przez HDMI było jakby lepiej,przy "Apocalypto" też miałem takie wrażenie,nie była to jakaś wielka różnica,ale tak jakby coś,może tylko w głowie,trudno powiedzieć:)
Na porównanie jak i foty niestety zabrakło mi czasu,
przypomniałem sobie jednak,że po HDMI puszczałem film nie z kompa,
ale Xtreamera,w który ustawiony był w trybie pracy 1080p24 czy 1080p60,
bo już nie pamiętam czy to klatki czy hertze:)
ale po weekendzie postaram się zrobić porównanie z udziałem kompa włącznie, przy czym dla mnie akurat oglądanie z kompa raczej odpada,po to właśnie kupiłem Xtreamera, do którego podpinam dysk pod USB,do czasu zakupu wewnętrznego:) no ale zdaję sobie sprawę,że każde dodatkowe ustrojstwo to kwestia miejsca no i przede wszystkim kasy,a tą zawsze jest na co wydać,a skoro można odtworzyć "media" bezpośrednio z TV do dla wielu taki wydatek jest zbędny:)
Co do Fotek to prosiłbym o radę,jak najlepiej je robić,czy przy oświetleniu dziennym bez ostrego słońca oczywiście (okna mam od strony południowo zachodniej,więc trzeba się dobrze wstrzelić w porę lub pogodę) czy raczej wieczorkiem przy lekkim oświetleniu?druga sprawa czy przy ruchomym obrazie czy na pauzie?nie robiłem tego wcześniej,ale jeśli już mam to niech to będzie tak,żeby było jak najbardziej obiektywnie (co do aparatu to nie mam lustrzanki,tylko panasonic FZ50,więc nie ma się co spodziewać zdjęć na poziomie Canona EOS 1D :p )
Pyknij wieczorkiem przy lampce z wyłączoną lampą błyskową powinno wyjśc:roll:
 

cobot

New member
Ja chętnie zapytam. Jak wygląda sprawa wypalania ? powidoki szybko znikają? I czy w ogóle się pojawiają?
 

kryss

New member
Widze że nowy użytkownik Sama jest z niego zadowolony , to dobrze bo to najważniejsze. Ja dodam coś od siebie. Owszem obraz jest zyletka, HD miodzio, Full Hd miodzio z lukrem w bitej śmietanie, Sd może być. Kolory i ogólnie jakość jest naprawdę super, nie ma się do czego przyczepić, także jeśli chodzi o lusterko wypada bardzo dobrze w porównaniu z konkurencją. Funkcje multimedialne bardzo dobrze, USB (x2 a nie 1 jak jest na stronie Sama) czyta wsio, internet nareszcie dziala szybko a nie tak jak w serii B. Co do brzęczenia to słyszałem cokolwiek dopiero po przytknięciu ucha d telewizora, jak na plazme to ciuchutki, już model C7000 brzęczy głośniej, szczególnie w trybie 3D. Było fajnie pisać o zaletach, teraz wada przez gigantyczne W! Telewizor wybitnie 50Hz! Judder jak cholera :/ W tak wysokim modelu żeby nie było zaimplementowane "Motion Plus" samsunga? No dosłownie ręce opadają :/ jeszcze jutro wgram nowy soft, może trochę się coś poprawi (chociaż napewno magicznie nie włączy 100Hz), bo narazie to naprawdę jest tragicznie... Radzę się przyjrzeć dokładnie potencjalnym chętnym :/
 

damiantomek2

New member
Było fajnie pisać o zaletach, teraz wada przez gigantyczne W! Telewizor wybitnie 50Hz! Judder jak cholera :/ W tak wysokim modelu żeby nie było zaimplementowane "Motion Plus" samsunga? No dosłownie ręce opadają :/ jeszcze jutro wgram nowy soft, może trochę się coś poprawi (chociaż napewno magicznie nie włączy 100Hz), bo narazie to naprawdę jest tragicznie... Radzę się przyjrzeć dokładnie potencjalnym chętnym :/[/QUOTE]

Witaj
Czyli jeśli dobrze łapie to efekt "teatru" przy normalnym oglądaniu trzeba wliczać do wad C6500?

Pozdrawiam
 

cobot

New member
Widze że nowy użytkownik Sama jest z niego zadowolony , to dobrze bo to najważniejsze. Ja dodam coś od siebie. Owszem obraz jest zyletka, HD miodzio, Full Hd miodzio z lukrem w bitej śmietanie, Sd może być. Kolory i ogólnie jakość jest naprawdę super, nie ma się do czego przyczepić, także jeśli chodzi o lusterko wypada bardzo dobrze w porównaniu z konkurencją. Funkcje multimedialne bardzo dobrze, USB (x2 a nie 1 jak jest na stronie Sama) czyta wsio, internet nareszcie dziala szybko a nie tak jak w serii B. Co do brzęczenia to słyszałem cokolwiek dopiero po przytknięciu ucha d telewizora, jak na plazme to ciuchutki, już model C7000 brzęczy głośniej, szczególnie w trybie 3D. Było fajnie pisać o zaletach, teraz wada przez gigantyczne W! Telewizor wybitnie 50Hz! Judder jak cholera :/ W tak wysokim modelu żeby nie było zaimplementowane "Motion Plus" samsunga? No dosłownie ręce opadają :/ jeszcze jutro wgram nowy soft, może trochę się coś poprawi (chociaż napewno magicznie nie włączy 100Hz), bo narazie to naprawdę jest tragicznie... Radzę się przyjrzeć dokładnie potencjalnym chętnym :/

Może gdzieś w opcjach trzeba samemu włączyć tryb 100Hz ? Na stronie samsunga jest napisane że ten tv posiada technologię "600 Hz subfiled Motion".
 

kryss

New member
Nie, nie włącza się tego w menu. 600Hz to co innego. Obraz na tej plaźmie nie jest rozmyty, poprostu ruch nie jest w żadnym wypadku płynny (G20 ma tak samo<-info dla damiantomek2). Oczywiście podczas normalnego oglądania tv czy filmów trzeba wiedzieć na co patrzeć i zwracać uwagę i większości to umyka ale ja mam już chyba zboczenie zawodowe i drażni to moje oko :/
 

cobot

New member
To ja nie wiem o co chodzi. Z drugiej strony oglądałem u kolegi na Philipsie 40PFL9704H/12 telewizje z N-ki i strasznie denerwowała mnie technologia 100Hz. Nieważne co "leciało" w telewizji, wszystko wyglądało jakby było kręcone kamerą za 2 stówy z tesco. Ale oficjalnie ten tv ma chyba motion plus ?

ps. Może mi ktoś wyjaśnić co to jest ten Judder ?
 

kryss

New member
Było o tym na forum, opcja szukaj :)
Judder to poprostu brak płynności ruchu... Ponoć c7000 juz likwiduje ten efekt, nie mam jej narazie to nie sprawdzę ale co z tego skoro cena duzo wyższa :/
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,
Plazma PS50 C7000-Motion Judder Canceller-TAK
Plazma PS50 C6500-Motion Judder Canceller-NIE
 

kryss

New member
tak tylko ja muszę to zobaczyć bo w zapewnienia producentów to już dawno przestałem wierzyć. nadal szokuje mnie ze c6500 tego nie ma :/ Tv za kupe forsy :/
 

cobot

New member
To jest jakiś absurd. Byłem już zdecydowany na kupno, a teraz się okazuje że problem z jakimś judgerem. Nie wiem jak poważny jest to problem bo dopiero co dowiedziałem się co to jest ale póki na oczy nie zobaczę w czym problem, nie chcę w ciemno kupować tv.
 

tomy_pl

New member
tak tylko ja muszę to zobaczyć bo w zapewnienia producentów to już dawno przestałem wierzyć. nadal szokuje mnie ze c6500 tego nie ma :/ Tv za kupe forsy :/

Osobiście ta wada przechyliła szalę wyboru na stronę Panasonica. W dniu wczorajszym oglądałem ten TV podpięty w MediaExpert do BR. Na prawdę nie mogłem uwierzyć! 50Hz jak byk, brak płynności np. szybkiej animacji tekstu razi w oczy. W porównaniu do znacznie tańszego Panasonica starszej seri X10 stojącego po drugiej stronie ekspozycji, to samo demo i zero braku płynności. Trochę zaniemówiłem.

Jak w TV za blisko 5000 zł można pominąć tę funkcję? Wielki minus abstrahując od innych medialnych bajerów typu design i cuda wianki.

Mała prywata: raz jeszcze dziękuję Krzysztofowi KIKI za pomoc w sugestywnym doborze sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

jamiro_pl

New member
nigdzie nie moge znalezc informacji o zuzyciu pradu dla wersji 50". Tabliczka znamionowa pokazuje 420W co wydaje mi sie duzo jak na nowoczesna 50" plazme w porownaniu z G20 ktory ma 'niby' 320W. Czy ktos dobry moglby zrobic jakis tescik ile tak na prawde ten telewizor zuzywa?
 

kryss

New member
No właśnie nie wiem jak to sobie wymyślili w samsungu, ale np ja nie kupiłbym tv c7000 czyli modelu 3D tylko po to żeby mieć płynny obraz w 2D :/ a właśnie przed takim wyborem stawia klienta producent wypuszczając model c6500 :/
 

damiantomek2

New member
Niestety ale chyba trafiłeś.

No właśnie nie wiem jak to sobie wymyślili w samsungu, ale np ja nie kupiłbym tv c7000 czyli modelu 3D tylko po to żeby mieć płynny obraz w 2D :/ a właśnie przed takim wyborem stawia klienta producent wypuszczając model c6500 :/

Witaj
Mam wrażenie iż trafiłeś w sedno biorąc pod uwagę róznicę cenową!
Gdyby nie ta wada C6500 to biorąc pod uwagę wszystkie plusy,
o których wspomniałeś we wcześniejszym poście był by to optymalny
wybór jakość cena. Tak zaś trzeba łyknąć wadę lub cenę C7000.
Ja byłem przekonany do G20 ale medjalność i lepsza na oko(bo testów brak)
czerń zaczęła skłaniać mnie do C6500, a tak szlag mnie trafi bo rodzinka
ciśnie by zmienić tv. Tylko wszystkie płaszczaki mają jakieś kwiatki.
Jeden forumowicz radził mi już wziąć na przetrwanie plazme sama C550 bo też medjalny,
a cena niższa od C6500 i minimalne różnice w bajerach.


Pozdrawiam
 

kryss

New member
Mi się wydaje że Samsung po prostu postawił na 3D, zresztą nie powiem skąd wiem ale opinia w Samsungu polska- "telewizory 3D wprowadza się tylko raz" krąży po wszystkich ich pracownikach więc pewnie i konstrutorzy mają to samo. Samsung ciśnie tv 3D, w wersjach normalnych poprawy obrazu względem serii B praktycznie nie widzę, natomiast w modelach 3D skok jakościowy widoczny nawet dla laików, niezależnie od sygnału.
 

SULIx

Member
Osobiście ta wada przechyliła szalę wyboru na stronę Panasonica. W dniu wczorajszym oglądałem ten TV podpięty w MediaExpert do BR. Na prawdę nie mogłem uwierzyć! 50Hz jak byk, brak płynności np. szybkiej animacji tekstu razi w oczy. W porównaniu do znacznie tańszego Panasonica starszej seri X10 stojącego po drugiej stronie ekspozycji, to samo demo i zero braku płynności. Trochę zaniemówiłem.

Jak w TV za blisko 5000 zł można pominąć tę funkcję? Wielki minus abstrahując od innych medialnych bajerów typu design i cuda wianki.

Mała prywata: raz jeszcze dziękuję Krzysztofowi KIKI za pomoc w sugestywnym doborze sprzętu.

Z porównywaniem TV na zasadzie obserwacji sklepowej byłbym ostrożny. Wystarczy, że któryś jest inaczej podpięty lub ma coś poprzestawiane choćby przez klientów w menu. Wiem, że np Samsung PS50B551 znacznie gorzej bo z przycinką, pokazuje wszystkie ruchome napisy na paskach w trybie film ustawionym z sygnału z anteny. Zwykłe plazmy Sama z ruchem nie mają jakiś większych problemów. Twoje larum, że tv szarpie obraz wydaje się nieadekwatne do rzeczywistości. Panasy mają ostatnio swoją własną aferę z utratą czerni. TV idealne NIE istnieje. Efektu judder nie zlikwiduje żaden cudowny patent elektroniczny. Póki wszystkie filmy mają TYLKO 24 klatki na sekundę.
 

SULIx

Member
To jest jakiś absurd. Byłem już zdecydowany na kupno, a teraz się okazuje że problem z jakimś judgerem. Nie wiem jak poważny jest to problem bo dopiero co dowiedziałem się co to jest ale póki na oczy nie zobaczę w czym problem, nie chcę w ciemno kupować tv.

Powtarzam celowo dużymi literkami. NIE ISTNIEJE NA DZIEŃ DZISIEJSZY ŻADEN TV KTÓRY ELIMINOWAŁBY EFEKT JUDDER w 100%. Wszystkie filmy mają tylko 24 klatki na sekundę. Jeśli efekt szarpania obrazu widoczny zwłaszcza na takich elementach jak poziome czy pionowe linie /płoty,okna itp./ jest dostrzegalny w kinie to znaczy, że tv z tą niedoskonałością, zbyt małej ilości klatek na sekundę nie da sobie rady. Cudowne patenty tak zwane 600 Hz i inne coś nie coś poprawiają jednak na pewno nie w sposób zadowalający. Np. Panas TX-P50G10E którego czasem oglądam u kolegi również nie daje rady eliminować judder tak jak obiecuje producent. Inna sprawa, że on tego nie dostrzega ... ja tak.
 

damiantomek2

New member
Testy

Wygląda na to iż temat tv 3D zdominował ten rok. Szukam bowiem testów w/w modelu i nic.
Jeśli są proszę o info..

Pozdrawiam
 
Do góry