Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

apa-sf

New member
Czy to jest najnowsza wersja softu? 2010/04/21_003002 - dzisiaj próbowałem zrobić aktualizację z plików T-CHU7DEUC_3001.1.exe i T-CHU7DEUC_3002.1 step2.exe oczywiście rozpakowanych na pamięć usb. Najpierw plik 3001.1.exe a potem dodane rzeczy z pliku 3002.1step2.exe i też nic - telewizor nie wykrył softu do aktualizacji (samą pamięć usb wykrył).
 

cristoforo

New member
Mam ten sam problem, mam 3002.1 czyli soft który był chwilę na stronie i zniknął. Ten który jest w tej chwili na stronie o tym samym symolu 3002.1 nie jest wykrywany przez mój TV :(
 

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
Przez dłuższy czas nie sprawdzałem czy pojawiły się nowe wersje softu - aż do dzisiaj. Załadowałem najpierw 3001 i wgrałem do TV, potem to samo z 3002. Wszystko gładko i sprawnie.
 

apa-sf

New member
Kontaktowałem się z Samsungiem. Sytuacja wygląda następująco: wcześniejszą odsłonę firmware 3002.1 wycofano, ponieważ nie wszystkie płyty głowne w ps50b850 widziały tę wersję (u mnie akurat wgrała się bez problemu swojego czasu). Teraz udostępniono nową odsłonę tej wersji, profilaktycznie podzieloną na dwa pliki, co powinno zagwarantować wykrycie tego firmware przez każdy egzemplarz. Zatem jeżeli ktoś już wcześniej zainstalował 3002.1 nie ma się czego obawiać.

Korzystając z okazji zapytałem o nową wersję internet TV widoczną w serii 7C. Niestety Samsung na chwilę obecną ponoć zaprzestał rozwoju oprogramowania dla telewizorów z serii B. Trochę szkoda, że dotknęło to również topowe modele. Osobiście nawet ze względów wizualnych preferuję B850 - po prostu piano black idealnie pasuje mi do wnętrza, szczotkowany metal niekoniecznie.
 

kwazarr

New member
To nie jest firmware z DTS a modul ladowany przez GAME dodajacy obsluge DTS.

Ja zaladowalem go w swoim PS50B650 i dziala bez problemu.
Dziala tak dobrze i stabilnie ze dodalem go do automatycznego ladowania po starcie TV poprzez GDB - podobnie jak PVR+ i Mybuttons oraz ScreenCapture :)

Istotne aby w GDB DTS ladowany byl jako pierwszy.

PS. mam soft 2005
 

slaq

New member
A ja niestety mam najnowszy soft ...:sad:. Czytałem że są metody cofnięcia do starszego softu w którym można było robić modyfikacje. Zastrzegają tam jednak, że nie można tego robić w modelach z CI+. Moje pytanie czy nasze modele mają CI czy CI+, bo w innych miejscach czytałem, że wszystkie wyższe modele Samsunga mają CI+ mimo, że nie piszą tego w specyfikacjach.
 

alpacino11

New member
Witam
Mam mały problem z moim Samsungiem Ps50B850
Od wczoraj zauważylem a raczej zasłuszałem cos w rodzaju pukania w obudowie z tyłu.
Mieliście juz taki problem?

PS; TV jest po wymianie matrycy z uwagi na artefakty
 

wierzba-tom

New member
Witam
Szanowni Państwo jestem użytkownikiem od 6 miesięcy PS58b850 i jestem rozczarowany.
Ponawiają mi się jakieś takie dziwne niebieskie cienie podczas oglądania kanałów hd lub BR.
Coś takiego jak gdyby niebieskie pixele w miejscach gdzie powinny być czarne cienie taka jak gdyby kaszka.Widać to podczas ciemnych scen ale nie zawsze.
Po zainstalowaniu nowego softu jest zdecydowanie lepiej ale do doskonałego obrazu to jeszcze daleko.
Proszę o pomoc jak ustawić parametry optymalne dla tego telewizora może to coś pomoże.
 

ryki67

New member
To nie jest firmware z DTS a modul ladowany przez GAME dodajacy obsluge DTS.

Ja zaladowalem go w swoim PS50B650 i dziala bez problemu.
Dziala tak dobrze i stabilnie ze dodalem go do automatycznego ladowania po starcie TV poprzez GDB - podobnie jak PVR+ i Mybuttons oraz ScreenCapture :)

Istotne aby w GDB DTS ladowany byl jako pierwszy.

PS. mam soft 2005

Witam
czy możesz coś jaśniej powiedzieć o tym module DT a przede wszystkim jak go załadowałeś ???
przecież seria 50B650/850 z tego co wiem nie ma modułu GRY i ma 0,5GB pamięci wew.
moduł gry pojawia się dopiero w TV o wielkości 58cali czyli 58B650/850
proszę o info
 

kid123

New member
Witam !

Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Jestem posiadaczem 50B850 od października 2009, przez cały ten okres tv sprawował się znakomicie i w pełni spełnił moje oczekiwania, bzyczenia nie słychać , obraz żyletka , ale nie piszę tego postu aby go zachwalać.

Kilka dni temu podczas normalnego użytkowania z dekoderem cisco, nagle zanikł sygnał. a Dioda standby w telewizorze zaczęła migać - pulsować. Dodam że w tym momencie kontrola nad telewizorem została utrudniona, żaden przycisk na pilocie nie reagował, wyłączyć się go niedało dopiero po stałym trzymaniu przycisku "power" przez około 3sek telewizor się wyłączył po ponownym włączeniu wciąż migała dioda standby. i w dalszym ciągu nie mogłem wejść ani do menu tv ani do wyboru źródła sygnału. Gdy wyłączyłem listwę zasilającą i włączyłem ją ponownie sytuacja ustabilizowała się i telewizor powróćił do normalnej pracy. Dziś przed chwilą sytuacja sprzed kilku dni powtórzyła się. Kolejny raz te same objawy i kolejny raz pomoc w sposób - włącz wyłącz listwę zasilającą.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem, co może byc przyczyną? Nie chcę bagatelizować takich zachowań póki tv na gwarancji, jednak i tak niewyobrażam sobie jak można zgłosić taka usterke skoro występuje ona raz na " niewiadomo jaki czas". Pozdrawiam i liczę na odpowiedź mam nadzieję że nie jestem odosobniony w problemie..
 

smiglostopy

New member
Witam !

Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Jestem posiadaczem 50B850 od października 2009, przez cały ten okres tv sprawował się znakomicie i w pełni spełnił moje oczekiwania, bzyczenia nie słychać , obraz żyletka , ale nie piszę tego postu aby go zachwalać.

Kilka dni temu podczas normalnego użytkowania z dekoderem cisco, nagle zanikł sygnał. a Dioda standby w telewizorze zaczęła migać - pulsować. Dodam że w tym momencie kontrola nad telewizorem została utrudniona, żaden przycisk na pilocie nie reagował, wyłączyć się go niedało dopiero po stałym trzymaniu przycisku "power" przez około 3sek telewizor się wyłączył po ponownym włączeniu wciąż migała dioda standby. i w dalszym ciągu nie mogłem wejść ani do menu tv ani do wyboru źródła sygnału. Gdy wyłączyłem listwę zasilającą i włączyłem ją ponownie sytuacja ustabilizowała się i telewizor powróćił do normalnej pracy. Dziś przed chwilą sytuacja sprzed kilku dni powtórzyła się. Kolejny raz te same objawy i kolejny raz pomoc w sposób - włącz wyłącz listwę zasilającą.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem, co może byc przyczyną? Nie chcę bagatelizować takich zachowań póki tv na gwarancji, jednak i tak niewyobrażam sobie jak można zgłosić taka usterke skoro występuje ona raz na " niewiadomo jaki czas". Pozdrawiam i liczę na odpowiedź mam nadzieję że nie jestem odosobniony w problemie..

Od wczoraj mam dokladnie to samo... Postaram sie zaladowac nowy firmware, ale nie wiaze z tym duzych nadziei. Jesli ktos wie jak naprawic przed wyslaniem do serwisu to bede wdzieczny.
 

smiglostopy

New member
OK. Problem udalo mi sie w koncu rozwiazac. Zaladowanie nowego firmware nic nie dalo. Po rozmowie z obsluga klienta, przywrocilem ustawienia fabryczne (przytrzymac "exit" for 10 sec.). Pomoglo.

Dodam jeszcze, ze u mnie problem byl podobny do tego co mial kid, ale troche inny. U mnie samoczynnie wlaczal sie dzwiek z glosnikow telewizorowych (nie korzystam z nich. Mam HTS) i stopniowo dochodzil do maksimum. W tym samym czasie obsluga sterowania z telewizora byla utrudniona. Wylaczenie z pradu pomagalo "na chwile". Poczatkowo probowalem obejsc ta usterke ustawiajac opcje dzwieku na "external speakers". Zamiast co chwile wlaczajacej sie animacji skali glosu w dolnym lewym rogu, wyswietlal mi sie wielki komunikat na srodku ekranu "this option is unavailable" :). Koles z obslugi klienta powiedzial, ze tych animacji/komunikatow na ekranie nie da sie wylaczyc.
 

apa-sf

New member
Przypadkiem wygooglowałem stronkę pokazującą jak zamontować mały wentylator 12v który nie tylko może pomóc na bzyczenie elektroniki, ale również na powidoki i banding/bleeding. Bzyczenie raczej jest u mnie w normie, aczkolwiek perspektywa poprawy sprawy z powidokami i bandingiem jest kusząca (gdy wyświetlam obraz z komputera i przeglądam www lub korzystam z menu telewizora - często widzę lekkie pionowe pasy i tworzą mi się delikatne powidoki).

Czy ktoś z was stosował tego typu modyfikację?
samsung plasma, Samsung PS50A756, Samsung plazma, Samsung PS50B850, Samsung PS50A656, Samsung PS50A550, Samsung PS50B650, Samsung plasma banding, Samsung plasma line bleeding, Samsung plasma image retention, Samsung plasma IR
 
Do góry