Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

lobot84

New member
krzaki na DVB-T & Samoistne włączenie po wyłaczeniu - BZZZ

Witam,

Postanowiłem wreście coś napiać, model z Euro - OCTOBER 2009, MADE IN HUNGARY

Kilka dziwnych spraw zaobserwowanych podczas użytkowania od lutego:
1​
Brak sił i pomysłów co jest z tunerem DVB-T, raz działa raz nie (sygnał słaby lub brak sygnału), podział troszkę za moment krzaki na ekranie (zielona pikseloza przypominająca artefakty uszkodzonej grafiki w kompie). Z cieakowści podstawiałem inne TV pod tą antenę, wszędzie śmiga cyfrowa naziemna bez zająknięć a na "szajsungu" NIE
2​
Sytuacja: używane jest PS3, obojędnie jak zostanie wyłączony (czy z pilota TV i samoistnie/automatycznie PS3 czy odzielnie "ręcznie" PS3 a potem z pilota TV), SZAJSUNG się potrafi się kilkakrotnie "włączyć" przy czym matryca jest czarna. :confused:
3​
Bzyczenie ...... czy może "syczenie" elektroniki czy się tego chce czy nie słychać i już. Zauważyłem na mniej więcej w centralnej części znajduję fan, który swoimi obrotami robi przenikliwy chałas który możnaby sklasyfikować jako owy syk/bzyk/szum.
Na zdjęciu zaznaczyłem sprawcę :arrow:
 

Attachments

  • 50B850.jpg
    50B850.jpg
    195,1 KB · Wyś: 303

alpacino11

New member
Witam
jestem posaidaczem tego tv od jakiegos pół roku.
Mam probem odnośnie zielono czerwonych kropek migajacych w prawym dolnym rogu w momencie kiedy nie ma podłączonego żródła.Rz jest ic więcej raz mniej a niekeidy wogóle. Prośba o wyjaśnienie takiej sutuacji
 

Reptail

New member
Miałem podobny problem, z tym, że artefakty na matrycy pojawiały się po prawej stronie na całej powierzchni - zgłosiłem na infolinii, po 7 dniach przyjechali panowie z serwisu i wymienili w całości matrycę wraz z elektroniką (został stary tylko komputer, zasilacz i obudowa).

Matryca wyprodukowana jest w Korei w kwietniu 2010r - bzycznie jest praktycznie identyczne jak było - czyli wieczorem przy cichych scenach słychać z odległości 4m
 

Attachments

  • IMG_2390.JPG
    IMG_2390.JPG
    209,3 KB · Wyś: 773

slaq

New member
Znowu pokazał się nowy Firmware. Jest z tym jakaś dziwna sprawa, bo można pobrać dwa pliki: jeden z numerem 3001.1_Step1.exe i drugi 3002.1_Step2.exe. Pierwszy ma 41,6 MB a drugi 79,7 MB i brak jakiegokolwiek komentarza na stronie Samsunga.
Domyślam się, że aby zaktualizować obecnie posiadaną wersję 3001.1 powinno się zrobić oba kroki - ale pewności nie ma, a bujać się po serwisach po nieudanej aktualizacji nie bardzo mam ochotę.
Czy ktoś wie o co chodzi z tymi aktualizacjami?
 

troolek1986

New member
Znowu pokazał się nowy Firmware. Jest z tym jakaś dziwna sprawa, bo można pobrać dwa pliki: jeden z numerem 3001.1_Step1.exe i drugi 3002.1_Step2.exe. Pierwszy ma 41,6 MB a drugi 79,7 MB i brak jakiegokolwiek komentarza na stronie Samsunga.
Domyślam się, że aby zaktualizować obecnie posiadaną wersję 3001.1 powinno się zrobić oba kroki - ale pewności nie ma, a bujać się po serwisach po nieudanej aktualizacji nie bardzo mam ochotę.
Czy ktoś wie o co chodzi z tymi aktualizacjami?
jezeli masz aktualizacje 3001 z 25 stycznia 2010 to mozesz odrazu przejsc do 3002..a jezeli nie masz to radze wgrac przed 3002... dodali twitera , google picassa i ogolnie jakby lepsze skalowanie obrazu sd..pozdro
 

slaq

New member
jezeli masz aktualizacje 3001 z 25 stycznia 2010 to mozesz odrazu przejsc do 3002..a jezeli nie masz to radze wgrac przed 3002... dodali twitera , google picassa i ogolnie jakby lepsze skalowanie obrazu sd..pozdro

Poklikałem jeszcze po stronie Samsunga i po wciśnięciu napisu w kolumnie OPIS przy aktualizacji 3002 pojawiło się coś takiego "!! You should upgrade 3001.1 version (Step1) once before upgrading this." Także sprawa się wyjaśniła i tak zrobię.
Być może poprzednia aktualizacja z 3001 na 3002, która pojawiła się na chwilę i znikła była spowodowana jakimś błędem w wersji 3001 i teraz najpierw trzeba wgrać coś w rodzaju patcha 3001 i dopiero aktualizować do 3002.
 

slaq

New member
Jednak kolega troolek miał rację 0 mając wcześniej wgraną wersję 3001 nie dało się wgrać 3001.1_step1. Trzeba było od razu wersję 3002. Wszystko poszło bez bólu.
 

tesla74

New member
Temat trochę z innej beczki, jak oceniacie oglądanie filmu z bluraya na 50B850? Przyznam, że byłem nieco rozczarowany skokami przy "obracaniu się" sceny filmu. Czy to normalne dla naszego telewizorka, czy to kwestia odtwarzacza? Testowałem Tv z Samsungiem BD-C6500 i krążkiem Avatara.
 

neon1979

New member
aktualizacja

Poklikałem jeszcze po stronie Samsunga i po wciśnięciu napisu w kolumnie OPIS przy aktualizacji 3002 pojawiło się coś takiego "!! You should upgrade 3001.1 version (Step1) once before upgrading this." Także sprawa się wyjaśniła i tak zrobię.
Być może poprzednia aktualizacja z 3001 na 3002, która pojawiła się na chwilę i znikła była spowodowana jakimś błędem w wersji 3001 i teraz najpierw trzeba wgrać coś w rodzaju patcha 3001 i dopiero aktualizować do 3002.

Witam
Mam problem z aktualizacją uprgrade 3001.1 robię wszystko tak jak jest opisane w przewodinku SAMSUNGA a i tak nie chce mi wprowadzić nowej wersji oprogramowania z USB ciągle pojawia się komunikat iż nie ma pliku do aktualizacji???!!!:cry:
Obecnie mam 3000 chyba z listopada 2009
może ktoś wie jak temu zaradzić???
 

tesla74

New member
c6500 ma z tym wlasnie problem, gdyz nie posiada funkcji Motion Judder Canceller.

Możesz trochę rozwinąć temat? Jeśli film BR ma 24fps i tv pracuje @24Hz to niby powinno być dobrze. Źle myślę?
Czy zatem na innych odtwarzaczach może być lepiej? Przymierzałem się do zakupu panasonica BD85 ale po tej próbie z samsungiem c6500 zwątpiłem.
 

wofel

New member
Witam
Mam problem z aktualizacją uprgrade 3001.1 robię wszystko tak jak jest opisane w przewodinku SAMSUNGA a i tak nie chce mi wprowadzić nowej wersji oprogramowania z USB ciągle pojawia się komunikat iż nie ma pliku do aktualizacji???!!!:cry:
Obecnie mam 3000 chyba z listopada 2009
może ktoś wie jak temu zaradzić???


Mam ten sam problem, jest na to jakieś rozwiązanie ?
 

BRgutek

New member
Witam.Z gory sory za ewentualnie niepoprawna terminologie[nie jestem w tym dobry]. Posiadam model b650 i tez mialem problem z wgraniem oprogram. wersji 3001.1 -Plik ten bezposrednio zsiagniety ze strony Samsunga nie jagby widoczny dla Tv.Nalezy go zainstalowac [badz rozpakowac] na komputerze,a pozniej z powrotem zaladowac na pendriava. Ta niby zmieniona wersje Tv. zobaczy bez problemu. Ja tak zrobilem i wszysko poszlo Ok.
 

wofel

New member
Witam.Z gory sory za ewentualnie niepoprawna terminologie[nie jestem w tym dobry]. Posiadam model b650 i tez mialem problem z wgraniem oprogram. wersji 3001.1 -Plik ten bezposrednio zsiagniety ze strony Samsunga nie jagby widoczny dla Tv.Nalezy go zainstalowac [badz rozpakowac] na komputerze,a pozniej z powrotem zaladowac na pendriava. Ta niby zmieniona wersje Tv. zobaczy bez problemu. Ja tak zrobilem i wszysko poszlo Ok.


I tak robię ale TV nadal nie widzi plików do aktualizacji
 

alpacino11

New member
Witam
Moj samsung Ps50B850 wrca dzis z serwisu.
usterką byly zielono czerwone kropki.
Zostałem poinformowany o wymianie matrycy na nowsza (poprzednia pażdziernik 2009).Czy jest jakis unikalny sposób na sprawdzenie czy faktycznie została ona wymieniona na nowsza? (oczywiscie oprócz naklejki z tyłu)
 
Do góry