Samsung PS50B650

paul400

Member
soft 2006

ponowię pytanie , na stronie samsung Niemcy jest soft 2006 do naszego telewizorka , czy może już ktoś go próbował ? Czy w ogóle ktoś wgrywał soft z niemieckiej strony samsunga , może on być w kilku językach , czy może menu zrobi się po niemiecku ?
Ma ktoś w tym względzie jakieś doświadczenia ?

A tak na marginesie , to strona samsung Polska w porównaniu z niemiecką jest jakaś taka biedna .

pozdro
 

777czapa

New member
Czy ktoś widział obok siebie b650 i b550. Czy jest jakaś różnica w jakości obrazu? Czy warto dopłacić i wziąć 650?
Pozdrawiam.
 

redshark

New member
No i stalo sie... moja 650 dostala od dolu matrycy 4 rzedy pikseli wypalonych, 4 paski od dolu ekranu mam!!!!!! masakra... jutro bede dzwonic na ogolny tel z polskiej stronki samsunga zobaczymy czy ta gwarancja door to door to jest aby na pismie.... shit!

a juz minalem 300godzin i chcialem cieszyc sie obrazem w innym niz standardowym trybie...
 

saso

New member
Ja bym się nie martwił. Miałem pionowy pasek szerokosci piksela. Zadzwoniłem, przyjechał pan zdiagnozował problem i orzekł - matryca do wymiany. Telewizor był u mnie w oczekiwniu na przyjście martycy do serwisu. Czekałem około 2 tygodnie (okres świąteczny) i jak przyszła to została wymieniona chyba w 2 dni. Serwis odebrał odemnie z domu i dostarczył do domu. Potrzebny był karton. Jednym słowem - profesjonalnie.

PS Po wymianie matrycy mój model prawie przestał bzyczec :D
 

paul400

Member
Ja bym się nie martwił. Miałem pionowy pasek szerokosci piksela. Zadzwoniłem, przyjechał pan zdiagnozował problem i orzekł - matryca do wymiany. Telewizor był u mnie w oczekiwniu na przyjście martycy do serwisu. Czekałem około 2 tygodnie (okres świąteczny) i jak przyszła to została wymieniona chyba w 2 dni. Serwis odebrał odemnie z domu i dostarczył do domu. Potrzebny był karton. Jednym słowem - profesjonalnie.

PS Po wymianie matrycy mój model prawie przestał bzyczec :D

a skąd jesteś i skąd był ten serwis ?
 

paul400

Member
mam na dzień dzisiejszy soft 2005 , chciałbym wgrać
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2 lub
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_MediaPlayer_AR_BugFix_v1_by_NewAge
pytanie , który lepszy i jaka jest między nimi różnica i najważniejsze , czy mogę potem z powrotem powrócić do orginalnego softu samsunga 2005 , w razie ewentualnych kontaktów gwarancyjnych z serwisem.

pozdro
 
G

gelob

Guest
kurcze...do co najmniej 19.00 ten model był w elektro.pl...
parę chwil zastanowienia ... i przed 22.00 nie bylo już nic...
a cena nawet nie najgorsza 3584,00...
no coż,kto późno przychodzi...

ja kupiłem w poniedziałek za 3585 w neo24 we wtorek juz odbierałem tv w punkcie odbioru (przesyłka 10zł) Gwarancja samsung Polska.
 

Miczq

New member
Gelob - W jakim mieście odbierałeś, jeżeli wolno zapytać? (Czytałem dużo złych opinii, o braku możliwości sprawdzenia towaru, nie uprzejmej obsłudze, oraz wielu problemach po zakupowych) A właśnie w tym miesiącu chciałbym dokonać zakup i tylko cena przemawia za tym sklepem :(

Może ktoś zna dobry sklep z Wrocławia z tym Tv (50b650) w przyzwoitej cenie?

PS. Dołączam się do pytania Paul400.
 
Ostatnia edycja:

marius3200

New member
Po problemach z buczeniem plazmy PS50B850 planuje zakupic PS50B650.

I pytanko. Gdzie można tą plazmę zobaczyć w Warszawie? :confused:
-Saturn Targówek - brak (tylko PS50B850)
-MM Targówek - brak
-Euro RTV AGD - poinformowali mnie ze nie wystawiają tego modelu w całej Polsce

Może wiecie czy jest na wystawie w innnych centrach handlowych np:
-Złote Tarasy
-Blueciti
-Fort Wola
-Arkadia
-?? :confused:
 

pajper

New member
Witam wszystkich
Od kilku dni stałem się posiadaczem nieco większego "brata" Waszych odbiorników.
Mój PS58 B680 chodzi bez zastrzeżeń, bzyczenie nu nie dolega, mam jedynie problem z widgetami których nie chce pokazać. (Jedynie You Tube po podłączeniu sieci chodzi bez zastzreżeń). Wgranie oprogramowania 2005.0 nic nie zmieniło i nie bardzo mam pomysły na dalsze kombinowanie. Spotkał się któryś z was z takim problemem?
 

jgx

New member
Bez reklam
Po problemach z buczeniem plazmy PS50B850 planuje zakupic PS50B650.

I pytanko. Gdzie można tą plazmę zobaczyć w Warszawie? :confused:
-Saturn Targówek - brak (tylko PS50B850)
-MM Targówek - brak
-Euro RTV AGD - poinformowali mnie ze nie wystawiają tego modelu w całej Polsce

Może wiecie czy jest na wystawie w innnych centrach handlowych np:
-Złote Tarasy
-Blueciti
-Fort Wola
-Arkadia
-?? :confused:

myślisz że b650 nie brzęczy?? To się mylisz przynajmniej jeśli chodzi o 2 sztuki które ja miałem w domu i próbowałem je zaadaptowac ;)
 
G

gelob

Guest
Gelob - W jakim mieście odbierałeś, jeżeli wolno zapytać? (Czytałem dużo złych opinii, o braku możliwości sprawdzenia towaru, nie uprzejmej obsłudze, oraz wielu problemach po zakupowych) A właśnie w tym miesiącu chciałbym dokonać zakup i tylko cena przemawia za tym sklepem :(

Może ktoś zna dobry sklep z Wrocławia z tym Tv (50b650) w przyzwoitej cenie?

PS. Dołączam się do pytania Paul400.

hej odbierałem w Lublinie. Odnośnie odbsługi - bardzo miła. TV Pan bez pytania obudowę zdjął aby matryce sprawdzić czy cała. Poprosiłem o włączenie - 0 problemów, podłączyłem pendrive sobie, poogodalismy sobie popatrzyłem czy pixele nie swiecą itp.
Cały proces zakupowy tez super to moj juz 2 zakup w neo24, w każdej chwili mozna sie przez chat'a dopytac konsulanta czy jest faktycznie towar itp. Ja jestem zadowolony. :)
PS. Oni wysłali towar z Wrocławia - wiec chyba byś miał na miejscu., masz 10 dni na zwrot towaru.
 

Endriu22

New member
A ja mam inną historię z B650. Zakupiłem sobie w końcu plazmę B650. Stała tydzień w kartonie w pokoju (remont brak czasu sprawdzenia) gdy w końcu rozpakowałem, podłączyłem, usiadłem wygodnie w fotelu pilot w dłoń i power, melodyjka z tv i co dalej czarny ekran i "buczenie" tak jak zwarcie w elektronice. Spakowałem do kartonu. Serwis stwierdził na początku że to zasilacz potem że brak gazu w matrycy i do wymiany. Dodam że tv wyprodukowany w Styczniu 2010 Węgry. Czekam już tydzień zobaczymy...
 

paul400

Member
mam na dzień dzisiejszy soft 2005 , chciałbym wgrać
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2 lub
T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_MediaPlayer_AR_BugFix_v1_by_NewAge
pytanie , który lepszy i jaka jest między nimi różnica i najważniejsze , czy mogę potem z powrotem powrócić do orginalnego softu samsunga 2005 , w razie ewentualnych kontaktów gwarancyjnych z serwisem.

pozdro

zacytuję sam siebie , czy może ktoś coś wie na ten temat ?
 

tyku

New member
Nowy soft T-CHLCIPDEUC-2006.0 .

Witam. Czy ktoś już instalował ten soft ze strony niemieckiej T-CHLCIPDEUC-2006.0 ? Czy jest tam polskie menu? Proszę się podzielić spostrzeżeniami. Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

cobot

New member
Witam. Jestem nowym na tym forum. Pomimo tego że praktycznie cały wątek przestudiowałem i wiem że się powtarzam to będę ogromnie wdzięczny jeżeli ktoś odpowie na moje pytanie i ostatecznie rozwieje moje wątpliwości:) Mianowicie interesuje mnie temat "czarności" obrazu. Czy w tym samsungu ( ps50b650) czarny kolor jest naprawdę czarny? W sklepie widziałem tą plazmę i wydaje mi się że w porównaniu z telewizorami stojącymi obok, jakość czerni była wyraźnie gorsza. Czy możliwe że było to wywołane złą kalibracją i oświetleniem sklepowym? Podobny efekt można zaobserwować na jednym ze zdjęć w tym teście ( nie mogę podać linku gdyż to dopiero mój pierwszy post:hmm:???...co to ma być. W każdym razie obejrzyjcie test samsunga ps50b850) (tak wiem że jest to test samsunga o model wyższego...ale ponoć między 650 a 850 nie ma różnic w jakości obrazu.) W teście tym postawiono obok siebie 850-tkę i plazmę Kuro ( link do zdjęcia poniżej). W przypadku Kuro, w ciemnym pomieszczeniu, nie da się nawet dostrzec w którym miejscu kończy się ekran a zaczyna ściana. Natomiast szary ekran b650 z łatwością dostrzec ( czy kolor czarny w plaźmie nie powinien być zawsze taki sam? Przecież piksele wyświetlające ten kolor po prostu nie emitują światła). Czy ktoś mógłby wykonać podobny test w domu? Chodzi mi o wyświetlenie czarnego obrazu w całkowitych ciemnościach ( w nocy, przy wyłączonym świetle i zasłoniętych oknach i sprawdzeniu czy widoczna będzie granica między ekranem a ścianą za telewizorem.:grin: Z góry dziękuję:)
 

Attachments

  • 080_P1220622.JPG
    080_P1220622.JPG
    15,2 KB · Wyś: 112

jgx

New member
Bez reklam
Witam. Jestem nowym na tym forum. Pomimo tego że praktycznie cały wątek przestudiowałem i wiem że się powtarzam to będę ogromnie wdzięczny jeżeli ktoś odpowie na moje pytanie i ostatecznie rozwieje moje wątpliwości:) Mianowicie interesuje mnie temat "czarności" obrazu. Czy w tym samsungu ( ps50b650) czarny kolor jest naprawdę czarny? W sklepie widziałem tą plazmę i wydaje mi się że w porównaniu z telewizorami stojącymi obok, jakość czerni była wyraźnie gorsza. Czy możliwe że było to wywołane złą kalibracją i oświetleniem sklepowym? Podobny efekt można zaobserwować na jednym ze zdjęć w tym teście ( nie mogę podać linku gdyż to dopiero mój pierwszy post:hmm:???...co to ma być. W każdym razie obejrzyjcie test samsunga ps50b850) (tak wiem że jest to test samsunga o model wyższego...ale ponoć między 650 a 850 nie ma różnic w jakości obrazu.) W teście tym postawiono obok siebie 850-tkę i plazmę Kuro ( link do zdjęcia poniżej). W przypadku Kuro, w ciemnym pomieszczeniu, nie da się nawet dostrzec w którym miejscu kończy się ekran a zaczyna ściana. Natomiast szary ekran b650 z łatwością dostrzec ( czy kolor czarny w plaźmie nie powinien być zawsze taki sam? Przecież piksele wyświetlające ten kolor po prostu nie emitują światła). Czy ktoś mógłby wykonać podobny test w domu? Chodzi mi o wyświetlenie czarnego obrazu w całkowitych ciemnościach ( w nocy, przy wyłączonym świetle i zasłoniętych oknach i sprawdzeniu czy widoczna będzie granica między ekranem a ścianą za telewizorem.:grin: Z góry dziękuję:)

nie wierz we wszystko co napiszą i pokażą na zdjęciach - to marketing, to forum to również sklep (taka jest prawda czy się komuś to podoba czy nie) na temat czerni w plazmach duuuzo było pisane nie chce mi się pisa od nowa wkleje kawałek mojej dyskusji z innego wątku


>

Cytat:
Napisał bandi
Jak to jest z tym docieraniem, mam z 20 godzin i widzę, że czerń jest lekko szarawa, tzn jest ładna lepsza niż w LCD ale piksele delikatnie świecą dając lekka szarość (widać to jak dam cały czarny ekran). Nie jest to taka czerń jak przy wyłączonym TV. Dotrze się to czy mam jakiś wadliwy egzemplarz?

jgx napisał:

ani się nie dotrze ani nie masz wadliwego egzemplarza - plazmy tak mają - jak są duże powierzchnie czarne to robi się jak to ujołeś "świecąco szaro" :grin: i żadne gammma ani inne nastawy tego nie zmienią wiem bo właśnie siedze przed podłączonym jednocześnie do tego samego sygnału lcd sony z4500 i plazmą samsunga b650 i musze zdecydowac do godz 14 co zostawic - nie rozumiem co masz na myśli pisząc ".......tzn jest ładna lepsza niż w LCD ........ " - piszesz tak o czerni na tv który podejżewasz że jest uzkodzony bo świeci na szaro, a na lcd widze te same sceny ciemne czarne jak smoła :grin::grin::grin: tzn rozumiem że według ciebie ta czerń na tym uszkodzonym tv jest mimo to lepsza niż na lcd :grin::grin::grin: wow ludzie pisza to w co chcą wierzyc. No chyba że oglądałeś tylko kiepskie lcd tylko jedna rzezc w w tej plażmie jest super - kąty i związany z tym brak utraty czerni, na wprost wysiada czerń do mojej sonki, plazme dyskwalifikuje jeszcze odbicie światła - w tej chwili mam odbicie całego okna naprzeciw no i siebie widze w ciemnych momentach prawie jak w lustrze - no i to brzęczenie okropnośc, naprawde wziołem jeszcze raz plazme bo chciałem jeszcze raz spróbowac (już drugi raz:roll:) ale jednak oddam ją dziś do sklepu - zostaje lcd z jego wadami
 

Jabda

New member
Witam. Czy ktoś już instalował ten soft ze strony niemieckiej T-CHLCIPDEUC-2006.0 ? Czy jest tam polskie menu? Proszę się podzielić spostrzeżeniami. Dziękuję

Jeszcze nie sprawdzałem :)
Według info ze strony Samsunga menu jest także polskie
model PS50B650S1P
 
G

gelob

Guest
Mianowicie interesuje mnie temat "czarności" obrazu.

Jak oglądam divxy nocą to niestety caly ekran jest szary... też myślałem ze jak plazma to pixele całkiem są wyłączone, a one niestety świecą bardzo blado. Lepszy efekt jak jest jakieś źródło światła a nie tylko TV.

Może ktoś mi powiedzieć czy czy da sie włączyć cinema smoth w trybie filmów z USB?

Rozumiem ze tv ma na stałe włączone odświeżanie 100hz i demka w menu to tylko niby pokaz co by bylo gdyby nie było? (efekt i tak widać tyko na napisach lecących na dole...)

Mam tv z fabrycznym softem 2005 w menu internet mam wszytko po ang. Nie ma Gazeta.pl, itp gdzie to zmienić ?, a i w content libary czy jakos tak mam tez wszytko po ang tez tak macie ?
 
Do góry