Samsung PS42C450 - opinie

rumcyk3

New member
Rumcyk3, gdybym znalazła dokładne wymiary podstawy , nie zadawałabym pytania na tym forum.

To, co napisałeś o niezbyt eleganckim brzmieniu, nie ma nic wspólnego z elegancją, ale z męskim szowinizmem.

P.S. Nie oglądam "M jak miłość"

Przepraszam, nie doczytałem, że chodzi o podstawę. Wieczorem postaram się podać te wymiary.
590mmx284,5mm - ten drugi wymiar z instrukcji, dlatego dokładniejszy.

p.s. Przecież były smiley'e? Życzę trochę dystansu do świata i siebie. Takie mamy dziwne czasy, że szowinizmem lub rasizmem jest stwierdzenie faktów, że ktoś ma inny kolor skóry lub że kobieta nie jest mężczyzną. To chyba nie o to powinno chodzić? Czy ja mam się na Ciebie obrazić i zwyzywać od szowinistek, jeśli stwierdzisz, że szydełkowanie to raczej zabawa dla kobiet? Ale może skończmy tę dyskusję nie na temat :) Jak chcesz sobie ulżyć to pisz na private - wezmę wszystko na klatę. W końcu jestem facetem :D
 
Ostatnia edycja:

szyman54

New member
Pytanie odnośnie PS42C450

Mam w/w tv i ostatnio zauważyłem niepokojące objawy, a mianowicie przy lewym i prawym brzegu ekranu pojawiły się nieprawidłowo działające piksele zgrupowane w dość duże obszary, szczególnie widoczne to jest, gdy wyświetlany jest ciemny obraz- piksele zapalają się jakby z opóźnieniem (załączam fotki tego zjawiska), gdy wyświetlany obraz jest kolorowy efekt jest bardzo mało lub wcale nie widoczny. Oczywiście trafił mi się rółnież egzemplarz dość mocno buczący. I teraz moje pytanie- ten typ tak ma, czy mam reklamować w serwisie?
 

Attachments

  • IMG_0319.JPG
    IMG_0319.JPG
    189,8 KB · Wyś: 927
  • IMG_0320.JPG
    IMG_0320.JPG
    178,2 KB · Wyś: 927
  • IMG_0324.JPG
    IMG_0324.JPG
    215,7 KB · Wyś: 930
  • IMG_0328.JPG
    IMG_0328.JPG
    172,9 KB · Wyś: 924

mrraffi

New member
Oddawaj do serwisu, a w zasadzie to niech od razu przywiozą Ci nowy.

U siebie (tv 50' 2 tygodnie w domu) zauważyłem jeden piksel a dokładnie jego część świecącą na zielono że jakby świeci słabiej (nie jest podświetlona w całości), widać to na białym obrazie.

Na razie nie mam nawet co reklamować ale u Ciebie uszkodzenie jest ewidentne.
 

Fang

New member
Odnośnie tego buczenia to mój też jest bardzo głośny plus fakt, że SAMSUNG nie robi NIC aby naprawić firmware sprawia że chyba go oddam na serwis, mam już tego dosyć, nie po to dałem 2 klocki żeby się tak użerać!

Pytanie, czy głośne buczenie może być podstawą do reklamacji?
 

mrraffi

New member
... Pytanie, czy głośne buczenie może być podstawą do reklamacji?

Warto spróbować, powołać się na niezgodność towaru z umową.

Ja mam inne pytanie. Czy ktoś sprawdził czy odtwarzając filmy (oczywiście z dźwiękiem 5.1) z USB, na wyjściu optycznym audio wychodzi sygnał 2 kanałowy, czy 5.1. W instrukcji jest wzmianka że 5.1 otrzymamy, jeśli takowy jest w sygnale antenowym naziemnym cyfrowym, o usb nie znalazłem info.
 

Mesiash

New member
Wychodzi 5.1. Z tym, że trzeba ustawić w opcjach TV głośniki zewn a potem jeszcze w opcjach (tools) w trakcie odtwarzania filmu zmienić w opcja dźwięku ścieżke z PCM na DD/DTS.
 

dzuchx

New member
Witam.
Zakupiłem tego Samsunga 2 dni temu 42'' C450.

Dostrzegłem pewien defekt tylko nie wiem czego dotyczy.
Gdy oglądam tv zwykłą kablową tzn tvp1 tv2 polsat.Wiadmo anteny nie posiadam idealnie ustawionej mrowienie kanałów jest niewielkie.Problem moj polega na tym że gdy podłącze DVD lub obojętnie jakie urządzenie dodatkowe do tv przez kabel HDMI bądz euro.Telewizja zaczyna tak mrowić że nie da się jej oglądać zabardzo,wiem że nie bedę oglądać jednocześnie DVD i telewizji kablowej.
Ale problem w tym ze wszyskie urzadzenia muszę wyłączyć z telewizora żeby ogladać antenowe kanały.Nie posiadam satelity nie testowałem tego.Ale w koncu po to są wtyczki zeby coś było do nich podłaczone a nie zeby cały czas je odączać.
Czy to wina dziadowatych kabli pojawia się mrowienie na kablowce?Żle dostrojonej anteny.Czy to wada telewizora?
Trochę jestem zmieszany nie wiem jak to sprawidzić jeszcze.Nie chce co chwilę odłaczać euro które jest podłaczone np do DVD mimo tego że jest wyłączone!A moja telewizja mrowi.
 

mrraffi

New member
Wg mnie to wina kabla antenowego. Skoro masz słaby sygnał na analogu (śnieżenie) widocznie kabel zbiera co tylko się da. Warto byłoby go wymienić a najlepiej podpiąć inną antenę celem sprawdzenia, bo być może tak naprawdę odbierasz tylko za pomocą kabla, bo antena jest zupełnie źle ustawiona.

U siebie np. zaobserwowałem objaw (mam 2 tv na jednej antenie siatkowej), zależnie od zastosowanego rozgałęźnika, czasami podczas oglądania satki przez złącze euro, na niektórych kanałach jest jakby minimalna przebitka foni z kanałów naziemnych cyfrowych. Dzieje się tak jak drugi TV jest załączony. Oznaczałoby to, iż TV jest wrażliwy (może wadliwy) na źle zrobione instalacje antenowe.

@Mesiash - dzięki za informacje odnośnie 5.1
 
Ostatnia edycja:

Artiks

New member
Witam serdecznie,

Czy obecny zakup tej plazmy może wiązać się z tym, że Samsung sam zrobił upgrate do najnowszego-niestety felernego firmware'u ?? Przy sygnale z analoga ten tv będzie lepszy od LCD ??
 

Fang

New member
Witam serdecznie,

Czy obecny zakup tej plazmy może wiązać się z tym, że Samsung sam zrobił upgrate do najnowszego-niestety felernego firmware'u ?? Przy sygnale z analoga ten tv będzie lepszy od LCD ??

Moim zdaniem będzie lepszy, zgaduję że nie będziesz miał wgranego softu x21 bo ktoś niedawno kupił i nie miał... pyzatym oni są już świadomi problemy i raczej bym tym syfem nie infekowali nowych modeli.
 

dzuchx

New member
Ok .Podepne jeszcze wzmacniacz do tej anteny.Kupię nowy kabel przyda się bo ten jest trochę stary,ewentualnie zmienie antenkę.:)
Ale tv jest wypas:D hihihi jak narazie zadowolony z zakupu jestem a dałem niemal 1700 zł :D
Na pewno radzi sobie lepiej niż LCD w tej kwocie.
Pozdrawiam i polecam mimo to tani produkt.
 

Fang

New member
Nie dostałem kompletnie żadnej odpowiedzi z Samsunga, przesłałem opis problemu mailem i kicha! Na pytania odnośnie firmwaru odpowiadali zbawczo ale przynajmniej odpowiadali.
 

Artiks

New member
Fang dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze jedna kwestia LG 42PJ550 i Samsung PS42C450 bo te są cały czas brane pod uwagę. Niby LG lepiej radzi sobie z jpegami i dźwięk lepszy, za to nie ogarnia wogóle .txt . Jak to jest w przypadku Samsunga PS42C450 ? Jak teznie ogarnia to trudno...zmienię txt na srt .
 
Ostatnia edycja:

rumcyk3

New member
Fang dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze jedna kwestia LG 42PJ550 i Samsung PS42C450 bo te są cały czas brane pod uwagę. Niby LG lepiej radzi sobie z jpegami i dźwięk lepszy, za to nie ogarnia wogóle .txt . Jak to jest w przypadku Samsunga PS42C450 ? Jak teznie ogarnia to trudno...zmienię txt na srt .

Samsung nie ma problemów z txt w formacie MicroDVD (klamerki z klatkami {}), natomiast nie czyta popularnego ostatnio formatu MPlayer (MPL, nawiasy kwadratowe z dziesiętnymi sekund []). Informacja dotyczy Samsunga z firmware *20.
 

rumcyk3

New member
Instrukcja (user manual)

Czy ktoś mi potrafi rozszyfrować zdanie (str. 33, montaż naścienny):
"Przed instalacją zestawu do montażu naściennego, wykręć śrubę"

O co tu chodzi? Nie widzę żadnych śrub, które można by bezpiecznie wykręcić.

ps. Przyznam szczerze, że widziałem przyjaźniejsze instrukcje użytkownika.
 

bigxlx

New member
.. LG lepiej radzi sobie z jpegami i dźwięk lepszy, za to nie ogarnia wogóle .txt

Problem w tym ze TXT nie jest jednoznacznie zestandaryzowanym formatem i kilka wersji tych samych napisow w formacie TXT moze miec zupelnie inna skladnie. Pogoogluj w tym temacie i sam sie przekonasz.

LG fryka TXT w standardzie (TMPlayer) bez najmniejszych problemow, a poza tym mozesz zapodac do LG jeszcze: *.smi/*.srt/*.sub(MicroDVD,SubViewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivX)
 

bigxlx

New member
Czy ktoś mi potrafi rozszyfrować zdanie (str. 33, montaż naścienny):
"Przed instalacją zestawu do montażu naściennego, wykręć śrubę"

O co tu chodzi? Nie widzę żadnych śrub, które można by bezpiecznie wykręcić.

ps. Przyznam szczerze, że widziałem przyjaźniejsze instrukcje użytkownika.

Chodzi o to ze sa dwa wykonania odbiornkiow (z fabrycznie przykreconymi wkretami VESA i bez), tak wiec zeby przykrecic wieszak musisz wykrecic te wkrety - oczywiscie jesli sa :D
 

rumcyk3

New member
Chodzi o to ze sa dwa wykonania odbiornkiow (z fabrycznie przykreconymi wkretami VESA i bez), tak wiec zeby przykrecic wieszak musisz wykrecic te wkrety - oczywiscie jesli sa :D

To czemu piszą o jednej śrubie, a nie 4? W wersji angielskiej zresztą też jest "Unscrew the hole around". Nie jest to dla mnie oczywiste, ani jasne. Czemu te "fabryczne" wkręty Vesa są w ogóle wkręcone, a nie leżą grzecznie zafoliowane razem z zaślepką otworu na podstawkę?
Czy mógłbyś podać jakieś źródło tej informacji? Przepraszam, że tak drążę tę niewartą większej uwagi pierdółkę, ale jakoś tak mnie to gnębi i spokoju nie daje...
 

wuja69

New member
Wczoraj,wieszałem swojego Samsunga,chodzi raczej o 4 wkręty przykręcone przy otworach montażowych.Wykręciłem je bo inaczej wieszak by nie pasował.Tylko ,że nie wiem jakiej głębokości dać te śruby montażowe M8 moje weszły tak ze 12 mm (długie na 15 mm)w telewizor(śruba ma pełną wytrzymałość gdy się ją wkręci na głębokość równą średnicy).
 
Do góry