Samsung PS42C450 - opinie

Fang

New member
W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Producent nie podaje terminów umieszczenia aktualizacji na stronie.
Zostanie ona udostępniona, kiedy technicy wsparcia technicznego taką
aktualizację opracują.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
 

Fang

New member
Zgodnie z zapsiem noty prawnej umieszczonej na stronie New URL :
"Ryzyko związane z użytkowaniem i wykorzystaniem informacji
przedstawionych w serwisie ponosi sam użytkownik. W żadnym wypadku
Samsung nie ponosi odpowiedzialności z tytułu wyrządzonych szkód
będących rezultatem korzystania z niniejszego serwisu internetowego."
 

mrraffi

New member
Ta nota prawna to bubel prawny, a to że nie biorą odpowiedzialności za szkody spowodowane korzystaniem z serwisu, nie jest równoznaczne z błędem jaki zawiera aktualizacja softu, bo nie jest to błąd pliku tylko błąd programowy.

Podsumowując: typowo polskie podejście do klienta, może warto napisać do org. samsunga, bo nie od dziś wiadomo że polskie serwisy to totalne dno, potrafią tylko dbać o własną kieszeń a nie o wizerunek firmy. (najlepiej to widać w przypadku serwisów samochodów ale tutaj pewnie podobnie)
 

Fang

New member
Kolejny, chyba mnie już tam nienawidzą ;-)

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Informacje o oprogramowaniu zostały przekazane do działu technicznego,
który opracowuje aktualizacje.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
 

Fang

New member
@ masterpolo - z tego co ustaliliśmy to niestety nie da się wgrać niższego softu, niemniej jak możesz to zapodaj backupem swojego tv fang18@o2.pl
 

mrraffi

New member
PS50C450 dotarł, uff jak to dobrze że mogłem wcześniej obejrzeć lcd serie B650, bo na sygnale SD jest po prostu super w porównaniu do lcd.

Soft w TV 2010/08/09_001020.
 
Ostatnia edycja:

mrraffi

New member
@ mrraffi - a może zrobisz nam backup?

Jeśli robi się to przez opcję "alternatywne oprogramowanie" to mam ja zablokowaną, innego sposobu nie znalazłem w tv, ani w instrukcji.

Na razie nie mam żadnego mkv z napisami aby sprawdzić jak działa ta wersja softu.
 
Ostatnia edycja:

szejk1985

New member
Witam. Słuchajcie mam problem. Mam problem z sychronizacją napisów. Czasami wszysko jest ok a czasami napisy sie opóźniają. W ustawieniach napisów jest synchronizacja napisów, ale to pomaga przez jakich moment, a później wraca do poprzedniego stanu. Czekam na pomoc. Pozdrawiam
 

pepeq

New member
Witam. Słuchajcie mam problem. Mam problem z sychronizacją napisów. Czasami wszysko jest ok a czasami napisy sie opóźniają. W ustawieniach napisów jest synchronizacja napisów, ale to pomaga przez jakich moment, a później wraca do poprzedniego stanu. Czekam na pomoc. Pozdrawiam


Też miałem taki problem. Teraz zawsze plik z napisami w formacie .txt przerabiam Subtitle Workshopem na format MicroDVD .sub i nie ma tego problemu. Ten TV nie obsługuje poprawnie napisów w formacie .txt.
 

Fang

New member
Ja tam już kicham te napisy ale najbardziej mnie irytuję sypiący sie obraz (kolory) przy odtwarzaniu mkv. Szajsung milczy, być może niebawem wejdzie nowa seria i wogóle się im nie opłaca wydawać kasy na zrobienie nowej aktualizachji firmware.
 

mrraffi

New member
Z tego co wyczytałem to aktualizacja ...001021 zawiera jakieś poprawki media play w stosunku do i-pad/iphone.
Oczywiście dałem sobie na razie spokój z ta poprawką, sprawdziłem w końcu format mkv (jakaś bajka), bez napisów, odtwarza OK, widocznie więc wersja softu ..21 to jakiś bubel.

Na razie pozostawiłem tryb standardowy, kontrast na ok 60, podnisłem lekko do 12-13 podświetlenie, załączyłem eco - średnie, i ochrone przed wypalaniem a i tak na TVP1 (cyfrowy naziemny) udało mi się po ponad 1h oglądania zobaczyć niezły powidok (logo).
Co prawda bez korzystania z opcji usuwania powidoków sam zniknął po oglądaniu innych programów po jakis 2h , jednak aż strach pomyśleć co byłoby w trybie dynamicznym.
Tv wymaga wg. mnie kalibracji kolorów, ale jakoś nie mam na to czasu.

Co do brzęczenia to jest ono słyszalne u mnie tylko jak TV jest "przyklejony" do ściany i tylko z bardzo bliska, tj. dosłownie przy samym tv.

Byłem bardzo zaskoczony jakością obrazu ze zwykłego analogu. Widać, że TV radzi sobie bardzo dobrze z poprawą jakości sygnału. Na moim starym CRT słaby jakościowo analog był nie do oglądania a tutaj obraz kilka razy większy i jest do zaakceptowania.

Naziemny cyfrowy SD jest lepszy niż satka puszczona przez złącze euro. Podobnie jest z DVD SD puszczonym po componencie.

Co do dźwięku, jak na TV może być, czego oczekiwać po 2x10W, pomimo tak małej mocy dźwięk jest całkiem niezły. Podoba mi się opcja "wyostrzania dialogów", pomimo dźwięku ustawionego na surround, faktycznie się sprawdza.

Odnośnie tzw lustra, u mnie w dzień (do południa) słońce pada lekko na TV wtedy owszem jest gorzej. Po południu, wieczorem, pomijając ciemne sceny to efekt lustra jest marginalny aczkolwiek zauważalny. Jednak wybór był w pełni świadomy tej niedogodności, 2,5 tys w kieszeni do lepszego pod tym względem panasa był nie do przebicia.

Nie podoba mi się sortowanie kanałów w cyfrowej naziemnej, o ile w analogu robi się to bardzo łatwo (po prostu "przenosimy" kanał) to tutaj trzeba zmieniać numery kanałów. Wg. mnie to bardzo niewygodne aczkolwiek robi się to stosunkowo rzadko, a i kanałów u nas jak na lekarstwo.

Materiał HD wygląda bdb, z racji że kupowałem TV do dużego pokoju więc czy jest to tzw hdready czy tzw fullhd różnicy i tak bym nie zobaczył z ok 5-6m.

Zwolennikom LCD czyli bajkowych kolorów, teatralnych scen, jednak bym nie polecił tego TV. Nie ma to jak super świecące kolorki, filmy niczym dawny teatr telewizji w tvp, tutaj mogą się zawieść, obraz będzie "niestety" naturalny. No i jak ktos nie widzi piksel-ozy (sygnał SD) na LCD to też nie ma po co kupować plazmy.

Jak dla mnie, zakup PS50c450 uważam za optymalny wybór w stosunku jakość, cena.

Ps. Najgorsze jest to że TV się zmniejsza z dnia na dzień, może trzeba było kupić 65cali, może projektor?! ;-)))
 
Ostatnia edycja:

pepeq

New member
Ja mam PS50C450 od początku mundialu bawiłem się więc ustawieniami. Czytając zachodnie fora o tym TV (w szczególności dotyczące kalibracji obraz), pochwalę się moimi ustawieniami które są dla mnie najodpowiedniejsze.
Podświetlenie: 0
Kontrast: 80
Jasność: 45
Ostrość: 30
Kolor: 35
Odcień Z52/C48
Oszczęd. energii: niski
Czuj. eco: wył.
Tonacja czerni: wył.
Kontr. dyn.: wył.
Gamma: -1
RGB: wył.
Przestrzeń kolor.: auto
Balans bieli:
PrzesC: 25
PrzesZ: 24
PrzesN: 24
WzmC: 14
WzmZ: 26
WzmN: 28
Odcień skóry: -4
Uwydatn. krawędzi: wył
Ton kolorów: ciepły 2

Czasami w mocno słoneczny dzień (okno od wschodu) daje Podświetlenie od 2-4.
Telewizor jest ekstra. Jestem bardzo zadowolony. Rachunek za prąd jest taki sam jak gdy użytkowałem LG 29" CRT. Każdemu kto do mnie przychodzi (a prawie wszyscy mają LCD) kopara opada. Bzyczenie słyszę jak wszystko wyciszę i się wsłucham. Miałem kupić Panasa X20 ale trafiłem na tego Samsunga w moim mieście za 2350zł.
 

BRgutek

New member
Najbardziej energochlonne ustawienia to: contr.dym. wl. i podswietl.na maxa.skali. Bo tak naprawde to jasnosc (jaskrawosc) wyswietlaneqo obrazu swiadczy o poborze pradu.
 

tomsel

New member
Witam. sprawilem sobie ten telewizorek.. ogolnie mam go 3 dzien.. cos nie umiem go ustawic pod siebie.. probowalem tak jak kolega pepeq podal ale jakos za ciemne jak dla mnie.. ma moze ktos swoje ustawienia? pokoj glownie zaciemniony odleglosc 2,5 metra....

no i z buczeniem rowniez problem...
 

mrraffi

New member
Witam. sprawilem sobie ten telewizorek.. ogolnie mam go 3 dzien.. cos nie umiem go ustawic pod siebie.. probowalem tak jak kolega pepeq podal ale jakos za ciemne jak dla mnie.. ma moze ktos swoje ustawienia? pokoj glownie zaciemniony odleglosc 2,5 metra....

no i z buczeniem rowniez problem...

Spróbuj podnieść podświetlenie ale korzystaj z trybu ECO -np. średnie. Wtedy w tym trybie zależnie od jasności pomieszania podświetlenie wahać sie będzie od min, do max ustawionego przez Ciebie.

Nie wiem jak to ma się do spraw technicznych, ale u mnie po ok 2tyg. oglądania obraz zdecydowanie, zauważalnie jest lepszy, pomimo iż nie zmieniałem ustawień w tym czasie. Przed wszystkim nabrał kontrastu.
 
Do góry