Samsung PS42C450 - opinie

rumcyk3

New member
A jakie funkcje przestają działać? Przestają działać w ogóle, czy trzeba je ponownie ustawiać?

Podczas przeglądania instrukcji kilkakrotnie naknąłem się na wzmiankę, że dana funkcja wymaga ustawionego zegara. Chyba najbardziej rzucająca się w oczy jest funkcja "Program Guide" (albo jakoś tak - nie mam pod ręką). U mnie w kablówce nie jest udostepniana, więc dla mnie najbardziej dotkliwym brakiem po skasowaniu zegara jest brak... zegara (po wciśnięciu "info").

Ps. Na czym polega automatyczne ustawianie zegara (jest taka opcja w konfiguracji zegara)? Skąd on bierze ten czas? U mnie ta funkcjonalność nie bangla. Któryś z dawnym moich TV odczytywał czas z telegazety pierwszego ustawionego programu, ale ten wymaga chyba jakiegoś specjalnego sygnału?
 

mrraffi

New member
U mnie nic nie zanika, zegar zawsze jest aktualny. Pomimo braku napięcia zegar sam się ustawia, widocznie odczytuje to z telegazety.
A tak na poważnie to nie wiem w czym problem w braku wyłącznika, TV pobiera tak marginalnie mało energii w stand-by, więc nawet nie warto się tym przejmować.
 

rumcyk3

New member
U mnie nic nie zanika, zegar zawsze jest aktualny. Pomimo braku napięcia zegar sam się ustawia, widocznie odczytuje to z telegazety.
A tak na poważnie to nie wiem w czym problem w braku wyłącznika, TV pobiera tak marginalnie mało energii w stand-by, więc nawet nie warto się tym przejmować.

U mnie jest telegazeta i nie odczytuje, ergo - czyta z innego źródła, ch. wie jakiego.

Co do braku wyłącznika - mam w domu co najmniej 10 urządzeń pobierających 4-5W w standby. To razem daje zbędną żarówkę świecącą 24h/dobę. Czy warto o to kruszyć kopie to już indywidualna sprawa każdego. Mnie osobiście drażnią świecące lub mrugające diodki.
Gdzieś kiedyś czytałem o niszczących się w przyśpieszonym tempie bodajże kondesatorach w zasilaczach, ale za diabła nie pamiętam, czy to dotyczyło wyłączania do standby, czy pełnego :)
 

mrraffi

New member
Wg specyfikacji "- zużycie energii (Stand-by): < 0,30 W". A co do oszczędności energii. Podobnie ze świetlówkami kompaktowymi, niby pobierają mniej, ale ile kosztują i ile kosztuje ich wytworzenie.

Być może zegar zanika po dłuższym odłączeniu prądu, tego nie sprawdzałem.

Co do kondensatorów to mam nadzieję że wytrzymają przynajmniej 10lat, bo ostatnio padł mi monitor, dekoder Polsatu i to przez beznadziejne kondensatorki.

Odnośnie zaś czasomierza (całkiem ciekawa funkcja, jednak obracanie zdjęć nie działa tak jak w normalnym przeglądaniu), faktycznie nie można wyłączyć tego napisu "exit-oglądanie tv". W wolnej chwili postaram się napisać do serwisu, może można wyłączyć ten napis w menu serwisowym.
 

jjacek25

New member
Witam. Pojawiło sie dzisiaj nowe oprogramowanie do tego telewizora (Upgrade File(USB type)(16 Dec, 2010)) . Jako ze mam zamiar go kupic napiszcie czy poprawia błędny odczyt plików MKV
 

mrraffi

New member
T-TDT5DEUC-1023.0
. Watching ''picture'' on media play error with new s/w of I-phone/I-pad.
. Update the energy requirement for Australia
. Improve PDP 4 Series 50'' (U2P Module) Reddish picture(Red dot) issue

Z powyższego wynika, iż problemu błędnego odtwarzania plików mkv nie naprawiano, jak jest w rzeczywistości, któż to wie.
 

Fang

New member
Ktoś zaktualizował? Ja mój oddałem do serwisu z tytułu buczenia i w.w propoblemu z plikami MKV niemniej przegrałem sprawę bo Samsung ma "własną" normę wg. której jesli nie buczy więcej niż 30dB to nie wymienają :-/

Nie wiem jak Wy ale ja się wyleczyłem z TV tej marki...
 

mrraffi

New member
Ktoś zaktualizował? Ja mój oddałem do serwisu z tytułu buczenia i w.w propoblemu z plikami MKV niemniej przegrałem sprawę bo Samsung ma "własną" normę wg. której jesli nie buczy więcej niż 30dB to nie wymienają :-/

Nie wiem jak Wy ale ja się wyleczyłem z TV tej marki...

Wgrali chociaż poprawny soft czy tylko potrzymali TV w serwisie?

U siebie odkryłem odnośnie niektórych plików mkv, że np. gdy wznowimy odtwarzanie filmu we wcześniej przerwanym miejscu, wtedy dźwięk jest przesunięty względem obrazu. Załączenie przewijania w tył na kilka chwil i potem play i już jest ok. Podobnie kiedyś miałem na zwykłym dvd, które nie wyrabiało z wysokim bitrate filmu.

Co marki Samsung, no cóż po cenie cudów nie należy się spodziewać. Teraz np. wprwadzili opcje naprawy ekspresowej (w najwyższych modelach) , ale jeśli nieprzeczytamy dobrze warunków. to również możemy zaskoczyć się 30dniowym terminem naprawy.
 

Fang

New member
Coś ty, nawet nie chciało im sie sprawdzić gdzie leży rpoblem, napisali w karcie naprawy "telewizro sprawdzony, wszystko ok!" dopiero jak im powiedziałem że wina jest w socie to dopisali "aktualne oprogramowanie uniemozliwia odtważanie niektórych plików" wg. wszystko jest ok i oddali mi TV.
 

mrraffi

New member
W takim wypadku udałbym się z tak załatwioną naprawą gwarancyjną do rzecznika konsumentów po poradę, wg. mnie jest podstawa do wygrania sprawy skoro serwis nie potrafi przywrócić tv do stanu zgodnego z tym co oferuje producent w momencie zakupu tv i nawet stwierdzają to na piśmie.
 

Fang

New member
Wgrałem nowy FV 1023 niestety zero zmian w kwestii MKV, mnie jednak bardziej przeszkadza buczenie! Gdzieś na innym forum czytałem, że komuś buczał LG ale po kilku miesiącach przestał... Ciężko mi w te jednak uwierzyć(?).

Niestety, teraz sobie pluję w brodę że poskąpiłem kasy i nie wziąłem jakiegoś Panasonica.

U mnie buczenie naprawdę jest wyraźne.
 

drabon

New member
Niestety, teraz sobie pluję w brodę że poskąpiłem kasy i nie wziąłem jakiegoś Panasonica.

U mnie buczenie naprawdę jest wyraźne.
Ja nie wybrałem Panasa właśnie m.in przez buczenie o którym naczytałem się tutaj (+ sprawdziłem u znajomych posiadaczy). To sprawiło, że zacząłem rozglądać się za czymś innym. Nie było to łatwe bo pierwotnie celowałem w 37', a taki rozmiar plazmy był tylko u Panasa. No i jak zacząłem porównywać...
Teraz jestem szczęśliwym:grin: posiadaczem "niebuczącego":cool:, "niepiszczącego"8), "niebzyczącego":cool: itp. itd egzemplarza!:eek:k:
 

kk0707

New member
Witam
Mam tego samsunga i jestem z niego zadowolony ale mam problem z odtwarzaniem filmów z napisami. W ogóle nie widzi napisów. Może mi ktoś pomóc?
 

rumcyk3

New member
Witam
Mam tego samsunga i jestem z niego zadowolony ale mam problem z odtwarzaniem filmów z napisami. W ogóle nie widzi napisów. Może mi ktoś pomóc?

Po pierwsze - poczytaj cały wątek - było coś o napisach, może znajdziesz gotową odpowiedź. Po drugie - podaj więcej informacji o tych napisach, których nie widać, a postaramy się pomóc.
 

kk0707

New member
Przeczytałem cały ten wątek.I tak:
- odnośnie wersji oprogramowania to mam 2010/04/13_001012 (tv był kupiony w czerwcu) Czy powinienem je zmienić na nowsze?
-napisy mam najczęściej txt a w instrukcji obsługi jest napisane że takie format napisów jest obsługiwany.
Przyznam się że nie jestem jakimś magikiem komputerowym i jakieś kompresowanie z txt do sub nie jest dla mnie czymś łatwym do zrobienia więc byłbym wdzięczny gdyby ewentualne rady były napisane prostym językiem.Nie było w ogóle problemu gdyby dało się podłączyć do niego kompa ale w takim momencie pojawia się komunikat że telewizor nie obsługuje takiej rozdzielczości (próbowałem podłączyć przez wejście PC)
Jakieś rady?
 

rumcyk3

New member
Napisy txt mogą występować w różnych formatach. O ile pamiętam TV trawi dobrze tylko format MicroDVD - na początku w {klamerkach} są zakresy czasu przedstawione w klatkach filmu. Natomiast format z nawiasami kwadratowymi i czasem w dziesiętnych częściach sekund nie jest akceptowany. Format z czasem na początku np "0:02:18:Blablabla" chyba działa, ale podobno robią się rozjazdy czasowe. Słyszałem, że dobrze działa format srt, ale jest mało u nas popularny.
Konwersji pomiędzy formatami można dokonać za pomocą wielu programów, choćby nawet BestPlayer2. Otwierasz film z napisami i wybierasz z menu "Napisy->Eksportuj do formatu->MDVD". Są też jakieś onlinowe usługi na WWW, ale nie mam z nimi dobrych doświadczeń.

Nie mam TV pod ręką, ale może wyświetlanie napisów gdzieś trzeba włączyć w ustawieniach?

ps. Na pytanie o firmware nie potrafię odpowiedzieć, w każdym razie nie upgraduj na wersję > 1020, bo się wyświetlanie mkv rozlatuje.

ps2. Najlepiej jak podłączysz TV przed włączeniem komputera - rozdzielczość powinna się sama dostosować, ja nie miałem problemów - złącze stare, analogowe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry