Samsung PS42C450 - opinie

jaca111

New member
@ patolu - nowy FW nie naprawia problemu! Kolega jaca111 ewidetnie nie testował plików mkv, przynajmniej nie w rozdzielczości HD lub Full HD.

Jako użytkownik, zdecydowanie odradzam zakup tego odbiornika.

Jeszcze raz powtórze , u mnie problem z mkv nie istnieje.Full HD nawet nie ściągam, bo i tak tv tego nie pokaże (większość oglądam 720p)
Jeśli chcesz sprawdzić zapraszam.
 

tasmaniec

New member
dziś oglądałem Samsunga z tematu i miał oprogramowanie 2010/11/26_001023.
Ktoś bardziej w temacie może powiedzieć, czy jest to najnowsze oprogramowanie?
Czy jeszcze produkują tą serie i jest szansa by ciągle tworzyli nowsze aktualizacje?
 

maciek764

New member
Tak to jest najnowsza wersja.

Ale mam problem, po krótce:

- w najnowszej wersji firmware napisy TXT w MKV nie działają
- aby napisy TXT pasowały do filmu np AVI z innym FPS niż 23,976 trzeba w pierwszej klatce napisów napisać ilość FPS filmu, żeby TV wiedział ile film ma FPS
- w MKV tak się zrobić nie da, bo nie obsługuje napisów TXT

Czyli problem mam taki, że jak mam MKV w 25FPS to napisy SRT się rozjeżdżają. Jest jakiś sposób na to żeby napisy wyświetlały się poprawnie? (wygląda na to że TV nie bierze pod uwagę FPS i napisy zawsze wyświetla tak, jakby film miał 23,976FPS)
 

rumcyk3

New member
Czyli problem mam taki, że jak mam MKV w 25FPS to napisy SRT się rozjeżdżają. Jest jakiś sposób na to żeby napisy wyświetlały się poprawnie? (wygląda na to że TV nie bierze pod uwagę FPS i napisy zawsze wyświetla tak, jakby film miał 23,976FPS)

Nie bardzo rozumiem. Napisy SRT działają wg czasu a nie klatek, więc dla napisów FPS filmu nie ma znaczenia. Możliwe problemy wg mnie:
- rozjechane napisy względem filmu (sprawdzałeś na komputerze?)
- TV nie radzi sobie dobrze z MKV i film jest wyświetlany np minimalnie wolniej

Pozdrawiam
 

Slowik79

New member
Witam

Czy ktos z was ma podpieta konsole xbox 360 pod ten tv? Czy wystepuja u was czerwone smugi czasami? cos jakby plazma walila na ekran za duzo czerwonego? Najnowszy soft [grudzien 2010] mial niby naprawiac problem z redish picture [czerwony obraz] / red dot issue [problem czerwonych kropek] ja wlasnie mam ten problem przy podpieciu xboxa i niewazne czy mam tryb gry zalaczony czy nie. Pisalem do arabow z szajsunga zrobilem update i dalej jest kibel.

Pozdrawiam
Slowik79
 

maciek764

New member
"Nie bardzo rozumiem. Napisy SRT działają wg czasu a nie klatek, więc dla napisów FPS filmu nie ma znaczenia. "

Ale mi tego nie musisz mówić, powiedz to mojemu Samsungowi. Na komputerze wszystko chodzi idealnie. MKV 25FPS z napisami na Szajsungu się rozjeżdża. Jeżeli film ma 23,976FPS wszystko jest ok.
 

pinochet

New member
Oglądałem u kolegi niedawno 3 filmy w mkv i w każdym dźwięk rozchodził się z obrazem. Wydaje mi się, że wraz z oglądaniem coraz bardziej. Te same filmy puszczane z pc i tego samego dysku idealnie. Dlatego zrezygnowałem z kupna tego TV. Poza tym kolega nie umiał zmienić wysokości wyświetlania napisów co dla mnie było dość irytujące.Skwierczenie z około 2.5 metra słyszalne dość wyraźnie jednak jak ktoś ogląda głośniej TV to nie powinien być problem.
 

Slowik79

New member
Mam ten tv podpięty pod xboxa 360-obraz super bez przebarwień(przez HDMI)


Dzieki za odpowiedz. Jezeli chodzi o moj model tv to okazalo sie, ze przebarwienia wystepowaly przy wlaczonej opcji - Tryb gry - pogrzebalem troche w ustawieniach telewizora wylaczylem ta obsrana funkcje i teraz jest wszystko GIT. Mimo wszystko dziekuje za odpowiedz. :-D

pozdrawiam

Slowik
 

kk0707

New member
Witam
Czy ktoś próbował może podłączyć do niego adapter WiFi WIS09ABGN? Wiem że telewizor nie ma funkcji Internet@TV ale chodzi mi o wykorzystanie go do połączenia z zasobami komputera przez WiFi . Mój znajomy ma takie rozwiązanie (tylko że on ma jakiś model LCD) i bardzo fajnie się to sprawdza gdy chce obejrzeć jakiś film lub zdjęcia.
 

drabon

New member
Pojawił się nowy upgrade softu na stronie producenta - wydany 16.04.2011.
Z opisu wynika, że do tego co było ostatnio dodali poprawki do "migoczącego obrazu podczas oglądania sygnału telewizji cyfrowej dla krajów bałtyckich" :roll:...
 

scooby99

New member
Pojawił się nowy upgrade softu na stronie producenta - wydany 16.04.2011.
Z opisu wynika, że do tego co było ostatnio dodali poprawki do "migoczącego obrazu podczas oglądania sygnału telewizji cyfrowej dla krajów bałtyckich" :roll:...

Wgrywał już ktoś upgrade z 16.04.2011 ... ???
 

drabon

New member
Też wgrałem i mam wrażenie, że na niektórych scenach TV zaczął migotać, a wcześniej tego nie było :niewiem: . Muszę się temu jeszcze poprzyglądać :hmm: .
 

jaqjordan

New member
Witam wszystkich.

Na poczatku sie przywitam,bo jestem tu nowy. Witam :)

Jestem posiadaczem tego tv. Musze powiedziec,ze jestem mega zadowolony. Cyfrowka z dekodera,gry z xboxa 360,cud miod :). Polece tutaj gre child of eden i intro z tej gry. Tv pokazuje pazurki. Szok.

Mam taka prosbe. Czy moglibyscie mi poradzic co lepiej wziasc. Mam dekoder z kablowki Ferguson ac-8000hd. Mam teraz umowe do przedluzenia i zastanawiam sie czy nie wziasc sobie modulu cam. Co wy o tym sadzicie? Bedzie lepiej?

Za odp z gory dziekuje :)

Sent from my GT540
 
Do góry