Samsung PS42C450 - opinie

prostrona

New member
Przepnij kabel pod hdmi 2 lub hdmi 3 - w tym tv zlacze hdmi/dvi sluzy do podpiecia komputera lub konsoli. Po drugie jakim przewodem masz podpieta eNke? HDMI za 15zl? Czy moze cos lepszego? (cert. 1.3b to minimum do przeslania rozdz 1280x720) :eek:k:
pozdrawiam
W instrukcji jest napisane, że wejściem detykowanym dla dekodera jest HDMI1. Dlaczego mówisz o rozdzielczości 1280x720 jeśli rozdzielczość tego modelu to 1024x768 ? Czy to oznacza, że ten telewizor nie jest nawet HD READY? Bo HDReady to chyba właśnie 720p czyli 1280x720...

Czy komuś z was udaje się wysłać sygnał 720p z dekodera i telewizor go akceptuje?
 

Slowik79

New member
W instrukcji jest napisane, że wejściem detykowanym dla dekodera jest HDMI1. Dlaczego mówisz o rozdzielczości 1280x720 jeśli rozdzielczość tego modelu to 1024x768 ? Czy to oznacza, że ten telewizor nie jest nawet HD READY? Bo HDReady to chyba właśnie 720p czyli 1280x720...

Czy komuś z was udaje się wysłać sygnał 720p z dekodera i telewizor go akceptuje?

Witaj

Mi sie udaje przeslac do tego tv sygnal 720p - dekoder enki mam podpiety do hdmi 3 i bez problemu ogladam kanaly HD

pozdrawiam :cool:
 
Ostatnia edycja:

BRgutek

New member
Ten Tv. moze przyjać nawet
1920-1080i (oprócz full hd 1920-1080p). A rozdzielczość zawsze ustawia sie w urządzeniu nadawczym tj. dekoder Hd,odtwarzacz Bluraj itp. -a Tv. juz sam sobie to odczytuje.
 

Bartłomiej T

New member
W instrukcji jest napisane, że wejściem detykowanym dla dekodera jest HDMI1. Dlaczego mówisz o rozdzielczości 1280x720 jeśli rozdzielczość tego modelu to 1024x768 ? Czy to oznacza, że ten telewizor nie jest nawet HD READY? Bo HDReady to chyba właśnie 720p czyli 1280x720...

Czy komuś z was udaje się wysłać sygnał 720p z dekodera i telewizor go akceptuje?



A czy np. TVN HD przez z kablówki przez dekoder hd to 720p? Jeśli tak to u mnie śmiga aż miło i obraz żyleta. Wejście HDMI1.
 

prostrona

New member
Ten Tv. moze przyjać nawet
1920-1080i (oprócz full hd 1920-1080p). A rozdzielczość zawsze ustawia sie w urządzeniu nadawczym tj. dekoder Hd,odtwarzacz Bluraj itp. -a Tv. juz sam sobie to odczytuje.
Problem właśnie w tym, że jeśli ustawiam na dekoderze jakość większą niż 575p to na ekranie mam tylko śnieżenie. Macie pojęcie czym może to być spowodowane? Za kabel dałem 40zł, specjalnie nie chciałem najtańszego - oczywiście ciężko mi sprawdzić czy nie przepłaciłem, wygląda porządnie, wtyki są pozłacane
 

Slowik79

New member
Problem właśnie w tym, że jeśli ustawiam na dekoderze jakość większą niż 575p to na ekranie mam tylko śnieżenie. Macie pojęcie czym może to być spowodowane? Za kabel dałem 40zł, specjalnie nie chciałem najtańszego - oczywiście ciężko mi sprawdzić czy nie przepłaciłem, wygląda porządnie, wtyki są pozłacane

Witaj

Identyczny problem mial moj ziomal z dekoderem vectry - przy ustawieniu rozdzielczosci wyzszej niz 576p lub 576i na ekranie mial snieg, brak dzwieku a do tego dekoder wyswietlal informacje ze tv nie obsluguje HDCP co bylo bzdura!!! Problemem byl przewod hdmi za "dziesci zlotych". Radzil sie innych "madrych" glow, ktore twierdzily ze to nie wina kabla. Ja upieralem sie ze to wlasnie kabel robil swoje. Kupil Techlinka za 109zl i w zyciu nie widzialem tak zadowolonego wlasciciela HD TV. Nie chce sie tu absolutnie zarzekac ze kable za 40zl sa do bani, ale mimo wszystko pozycz od kogos jakiegos bandridge'a techlinka vivanco i sam sobie sprawdz. Ja za swoje kable dalem 89zl.


pozdrawiam:eek:k:
 

BRgutek

New member
Od czegoś trzeba zacząć.Tak jak tu kolega poniżej pisze, pożycz dobry kabel 'Hdmi 1/3' od znajomych, lub sprawdź swój u nich. Natomiast wszystkie wejścia Hdmi w Tv. powinny odbierac ten sygnał tak samo bez problemu.

(dekoder też można sprawdzic... a na końcu dopiero sam Tv.)
 

jaca111

New member
Witam ja swój problem z napisami już rozwiązałem po prostu konwertuje je do mDVD sub-editem. Telewizor ma problemy z synchronizacja dvix 25 fps i do tego tylko czyta txt tylko w formacie klatkowym czyli:

{158}{172}bla bla bla...
{178}{222}bla bla bla bla bla.....
Odnośnie problemu z synchronizacją otwieramy już gotowe napisy i w pierwszej lini przed wszystkimi napisami dopisujemy:
{1}{1}25
zapisujemy zmiany i zamykamy.
Jak coś to pytać u mnie działa.

U mnie jest problem z filmem 29fps.
Czy zrobić to tak samo wpisując w pierwszej linii 29.
Na razie nie mogę przetestować - remont w pokoju

Też mam dekoder z Vecrty ustawiony na 1080 i wszystko śmiga pięknie na kablu Hama
 
Ostatnia edycja:

elRomano

New member
zastanawiam się czy na zmniejszenie brzęczenia telewizora może mieć wpływ podłączenie przez listwę zasilającą (posiadającą jakieś filtry). u mnie brzęczenie jest minimalne i w zasadzie nie przeszkadza, ale czytałem, że niektórzy użytkownicy mają ten problem.


czy ktoś wie jak wyłaczyć to "automatyczne aktualizowanie"- powodujące, że tv uruchamia sie co kilka godzin. szukałem w menu i jakoś nie mogę znaleźć:niewiem:
 

drabon

New member
zastanawiam się czy na zmniejszenie brzęczenia telewizora może mieć wpływ podłączenie przez listwę zasilającą (posiadającą jakieś filtry). u mnie brzęczenie jest minimalne i w zasadzie nie przeszkadza, ale czytałem, że niektórzy użytkownicy mają ten problem.
Też mam podłączony do listwy...i żadnych zbędnych dźwięków...może coś w tym jest :wink:, albo to kwestia egzemplarza.
czy ktoś wie jak wyłaczyć to "automatyczne aktualizowanie"- powodujące, że tv uruchamia sie co kilka godzin. szukałem w menu i jakoś nie mogę znaleźć:niewiem:
Instrukcja str. 21 :cool:, ale dla przypomnienia : Menu Support -> Aktualizacja oprogramowania -> Tryb gotow. do aktualizacji.
 

scooby99

New member
Witam...
Czy mógłby mi ktoś sprawdzić czy dźwięk po optyku nadawany jest tylko po ustawieniu w menu na "głośniki zewnętrzne " czy idzie również w ustawieniu na " głośniki telewizyjne " ...??
 

chudy-78

New member
U mnie jest problem z filmem 29fps.
Czy zrobić to tak samo wpisując w pierwszej linii 29.
Na razie nie mogę przetestować - remont w pokoju

Też mam dekoder z Vecrty ustawiony na 1080 i wszystko śmiga pięknie na kablu Hama

JAk masz 29fps to wpisujesz 29
Ja sprawdzałem na 25 i na 23.976 zawsze wpisujesz ilosc klatek.
 

Panta Rei

New member
Na stronie Samsunga jest nowy firmware T-TDT5DEUC-1023.0 z grudnia 2010.
Czy ktoś je wgrywał i wie czy rozwiązany jest problem z mkv ?

Planowałem zakup tego TV ale problemy z mkv mnie odstraszają
 

alk86

New member
Witam,

Interesuje mnie zakup głośników do tego TV. Mój znajomy ma podpięte głośniki Logitech X-540
pod swój LCD przez gniazdo słuchawkowe, jak dla mnie bardzo fajnie to gra, tzn. mnie wystarcza:) Czy ktoś się orientuje, czy pod tego Samsunga również można tak je podpiąć? Albo ewentualnie czy ktoś stosuje podobne jakieś głośniki w swoim TV? Pozdrawiam.
 

omerta

New member
Koledzy, jakie macie parametry ustawione obrazu, kontrast, kolor itp? Ja już go profilaktycznie "wygrzałem" ponad 200godz, ale ustawiam i ustawiam i jakoś zawsze mi czegoś brakuje/nie odpowiada
 

drabon

New member
Koledzy, jakie macie parametry ustawione obrazu, kontrast, kolor itp? Ja już go profilaktycznie "wygrzałem" ponad 200godz, ale ustawiam i ustawiam i jakoś zawsze mi czegoś brakuje/nie odpowiada
Niestety to kwestia indywidualna - każdy lubi inaczej;). Jak powiadają - szukajcie, a znajdziecie. Ustawiaj dalej, aż dopasujesz obraz do własnych preferencji.
 

patolu

New member
Na stronie Samsunga jest nowy firmware T-TDT5DEUC-1023.0 z grudnia 2010.
Czy ktoś je wgrywał i wie czy rozwiązany jest problem z mkv ?

Planowałem zakup tego TV ale problemy z mkv mnie odstraszają

Czy nikt nie sprawdzał tego fw?? Zastanawiam się nad aktualizacją ale nie chciałbym zapodać sobie problemu z mkv-ami ;)

Jesli ktoś zaryzykował i może się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny.
 

drabon

New member
Wrzuciłem nowy fw, ale jeszcze nie sprawdzałem mkv - niebawem sprawdzę.

A mój TV, po niespełna roku, po pierwszym serwisie :-? ...
 

Fang

New member
@ patolu - nowy FW nie naprawia problemu! Kolega jaca111 ewidetnie nie testował plików mkv, przynajmniej nie w rozdzielczości HD lub Full HD.

Jako użytkownik, zdecydowanie odradzam zakup tego odbiornika.
 
Do góry