Samsung PS42C450 - opinie

tomsel

New member
Witam. a co mozna zaradzic z tym brzeczeniem? kupilem go pare dni temu w makro. gwarancja jeszcze nie podbita nawet. Czytam po necie ze niby samsung tego nie naprawi i tak. makro pewnie i tak kasy nie odda tylko ewentualnie wymieni na inny pewnie taki sam brzeczek. czy idzie cos z tym zrobic? nie ukrywam ze jest to wkurzajace....
 

scooby99

New member
Witam. sprawilem sobie ten telewizorek.. ogolnie mam go 3 dzien.. cos nie umiem go ustawic pod siebie.. probowalem tak jak kolega pepeq podal ale jakos za ciemne jak dla mnie.. ma moze ktos swoje ustawienia? pokoj glownie zaciemniony odleglosc 2,5 metra....

no i z buczeniem rowniez problem...

Kolego oglądam tv z takiej odległosci jak ty wiec zrobiłem pare fotek jak mam ustawione u siebie...(zdjęcia robione telefonem, wiec sorki za jakość)
i teraz kolejno:
Kablówka:
ABCD0020.JPG | scooby99 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl
Dekoder:
ABCD0017.JPG | scooby99 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl
Ps3:
ABCD0019.JPG | scooby99 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Faktycznie na początku ciezko mi było ustawić obraz, ale pod wpływem czasu jakby sie "dotarł"...

Co do buczenia, u mnie tez go słychac, delikatnie ale jednak... u siebie w sklepie mam plazmy panasonica, samsunga i lg i też bzyczą...
Jeżeli jest to głośne buczenie to reklamuj, ale te typy po prostu tak mają, trzeba sie do tego przyzwyczaić... Daj znac jakie masz ustawienia... :cool:

Pozdrawiam.
 

rumcyk3

New member
Jestem w szoku

Kupiłem ten TV i jestem w ciężkim szoku. Po raz pierwszy spotykam telewizor, w którym NIE DA SIĘ poustawiać programów kolejności wg osobistych preferencji użytkownika*! Na pewno w tej kwestii jestem trochę zacofany, może teraz jest taka ogólna moda - nie widziałem żeby ktoś tu o tym drobiazgu wspominał. Jak to wygląda w innych modelach/markach? A może jednak jest jakiś patent na to? Luksusem by było, gdybym mógł wymieszać programy cyfrowe z analogowymi.

Potwierdzam, że brzęczy dość wyraźnie, ale chyba da się z tym żyć (po jakimś czasie mózg sam ustawia filtr na to brzęczenie).

* Można ustawić kolejność tylko programów cyfrowych, ale jest to bardzo niewygodne i pracochłonne i nie jest odzwierciedlone np w "CH LIST" (channel list). Bez sensu.
 

wuja69

New member
Witam,mam ten telewizorek od soboty,ogólnie jestem bardzo zadowolony.,,Bzyczenie,, słychać w stopniu pomijalnym(to pewnie ,,robi,,przetwornica).Obraz na plikach mkv jest super(na razie obejrzałem jeden odcinek Capriki) tylko z większymi plikami mkv jest problem-twierdzi tv ,że brak mu kodeków chociaż je widzi.
Gdyby Ktoś to Mam objaśnił jaki to ma być rodzaj pliku ,rozszerzenia itp. to wiele by pomogło.Słabo się na tym znam i bardzo proszę o pomoc.
 

mordimer

New member
witam

koledzy - zauwazylem ze moj model sam sie zalancza. Tzn. jak jest wylaczony to nagle slychac pstrykniecia jakby sie wlanczal i po jakims czasie moze 20 sekund slychac pstrykniecie jakby sie wylanczal... (ale caly czas obraz jest czarny ... tzn. w nocy widac jakas poswiate) czy u kogos jeszcze cos taiego wystepuje??? robi tak sie w nocy i w dzien...

oddac do servisu????

pozdrawiam...
 

alexisonfire

New member
mordimer, mam to samo w modelu 50 calowym, sam włącza się, nie wiem czy to wada modelu czy już tak musi być, ale mi to nie przeszkadza. Na noc i tak wyłączam z listwy zasilającej a w dzień jak zauważyłem dzieje się to tak średnio tylko ze 3 razy na dzień.
 

rumcyk3

New member
Szok mija

Kupiłem ten TV i jestem w ciężkim szoku. Po raz pierwszy spotykam telewizor, w którym NIE DA SIĘ poustawiać programów kolejności wg osobistych preferencji użytkownika!

:blagam:
Ok.. trochę się przyjrzałem.
Otóż w trybie telewizji naziemnej nie ma problemu z dowolnym układaniem kanałów (poza tym, że jest to dosyć niewygodne). Niestety nie są wtedy dostępne cyfrowe kanały z kablówki, więc tryb jest dla mnie nieużywalny.

ps. Mecz na kanale cyfrowym (nawet na SD) jest bardzo przyjemnym przeżyciem. Zwłaszcza przy pozytywnym wyniku, jak wczoraj :)
 

Fang

New member
Ciekawe czy yeahbunny Samsung wyda jeszcze nowi firmware i naprawi co zepsuł czy tez zleja temat całkowicie? Lada moment seria wyjdzie z obiegu i nikomu sie nie będzie opłacało pisac softu.
 

Mesiash

New member
Ale co właściwie zepsuł nowy soft, poza brakiem obsługi napisów .txt? Bo jeśli to jest jedyny problem, to...żaden problem:) Wystarczy je zmienić na srt np. Bestpayerem :)
 

rumcyk3

New member
Ale co właściwie zepsuł nowy soft, poza brakiem obsługi napisów .txt? Bo jeśli to jest jedyny problem, to...żaden problem:) Wystarczy je zmienić na srt np. Bestpayerem :)

Poczytaj temat - ludzie zgłaszają problemy z v21 (T-TDT5DEUC-1021.0) softu, w której nie działa prawidłowo obsługa filmów mkv, a to baaardzo poważna sprawa. Mnie się na szczęście trafiła v20 i mkv hula aż miło.

Trochę szkoda, że brakuje obsługi plików tekstowych w formacie mpl, które ostatnio są najpopularniejsze w PL.

Przy okazji ostrzeżenie: próbowałem przekonwertować mpl na MicroDVD za pomocą online'owego konwerternapisow.pl, ale on potrafił jedynie zamienić nawiasy kwadratowe na klamerki, bez przeliczenia czasu na klatki :) Napisałem do autorów, może poprawią.
 

Mesiash

New member
Sam zaktualizowałem sobie soft do ver. 21 jako jeden z pierwszych na tym forum. Początkowo irytował mnie brak obsługi napisów .txt, oraz niemożność odczytu niektórych formatów filmów hd. Ale po lekturze różnych forów sobie z tym poradziłem. Napisy przerabiam bestplayerem na srt, a rozszerzenia wszystkich filmów hd zmieniam na .mkv i po problemie. Od wgrania nowego softu przetestowałem jakieś 25-30 filmów hd i wszystkie mój samsung z napisami odtworzył :) Przy czym początkowo, bez zmiany rozszerzeń i konwertowania napisów odpaliło tylko ok. 5 :)
Na tak dużej próbie to chyba nie tylko szczęście..?
 
Ostatnia edycja:

Fang

New member
@ Mesiash, ja mam około 30-35 filmów, WSZYSTKIE z rozszerzeniem *.mkv i ze wszystkimi jest problem, sypie się codec! Problem z napisami kompletnie mnie nie boli jedynie brak możliwości odtwarzania mkv.

Jestem bardzo ciekaw dlaczego u Ciebie działa na tym samym FW a u mnie nie? Jakieś sugestie? Z chęcią spróbuję dowolnej zasugerowanej solucji!
 

mrraffi

New member
Witam.
A dowiadywaliście się ile kosztuje wgranie starego firmware w serwisie? Ponadto tak sobie myślę, że w menu serwisowym musi być opcja odpowiedzialna za aktualizacje softu, nie chce mi się wierzyć że wgranie starego softu jest jakimś trudnym zabiegiem. No chyba że serwis potrafi nadać starej wersji firmware nowy wyższy numer i wtedy wgrywa się bez problemu.
 

kaśka_01

New member
Wymiary podstawy

Witam, czy byłby ktoś tak miły i podał mi wymiary podstawy tego telewizora?

Zastanawiam się nad zakupem tej plazmy, czytam na razie opinie o niej, mam analogową kablówkę i przy niej pozostanę, trochę mnie zniechęca ten efekt "lustra" o którym piszecie i brak możliwości ustawienia kolejności kanałów użytkownika :(
 

rumcyk3

New member
Witam, czy byłby ktoś tak miły i podał mi wymiary podstawy tego telewizora?

Zastanawiam się nad zakupem tej plazmy, czytam na razie opinie o niej, mam analogową kablówkę i przy niej pozostanę, trochę mnie zniechęca ten efekt "lustra" o którym piszecie i brak możliwości ustawienia kolejności kanałów użytkownika :(

1. Wymiary znajdziesz na stronie samsunga i prawdopodobnie większości sklepów internetowych RTV.
2. Czy "lustro" przeszkadza zależy od indywidualnych upodobań. Jeśli ktoś nie ma problemów z akomodacją to w standardowych warunkach bez problemów film obejrzy. Oczywiście jak się rozluźni oczy i spojrzy "za telewizor" to pięknie widać cały pokój :) co można zaobserwować na niektórych fotkach z ustawieniami TV na tym forum.
3. Dla kanałów analogowych jest mozliwość ustawiania kolejności, aczkolwiek trochę niewygodna. Na pewno działa w trybie "naziemnym", czy w "kablowym" też to nie pamiętam.
4. Dla analogowej kablówki taki telewizor to zdecydowanie przesada, ale jeśli priorytetem nie będzie "M jak Miłość" tylko oglądanie filmów z pendrive to polecam. Może to zabrzmieć niezbyt elegancko :oops:, ale taki TV to raczej zabawka dla mężczyzn - oglądanie w nim komedii romantycznych jest fajne, ale zecydowanie najlepiej wyglądają filmy science fiction i sport :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kaśka_01

New member
Rumcyk3, gdybym znalazła dokładne wymiary podstawy , nie zadawałabym pytania na tym forum.

To, co napisałeś o niezbyt eleganckim brzmieniu, nie ma nic wspólnego z elegancją, ale z męskim szowinizmem.

P.S. Nie oglądam "M jak miłość"
 
Do góry