Samsung PS42C450 - opinie

masterpolo

New member
Witam! Zamierzam zakupić ten model telewizora czyli ps42c450 i mam pytanie o odtwarzanie filmów z pena czy innego źródła. Na allegro pojawia się dużo tych modeli i pisze ze posiadają one USB ale w nawiasie pisze że odtwarza jpg i mp3... a co z divx, mkv i innymi formatami? Niektóre sklepy piszą że model ma connectshare movie czyli na pewno się da. Czy jest możliwe że pojawiły się jakieś egzemplarze z ograniczonymi możliwościami pod tym względem, czy jest po prostu niedokładny opis. Czy spotkaliście się z jakimś egzemplarzem który nie odtwarzał. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
 

masterpolo

New member
Ten model odtwarza filmy z pena lub podłączonego dysku przenośnego. I to całkiem nieźle! Ja zrezygnowałem z odtwarzacza - jest niepotrzebny.


Witam.
Dzięki za odpowiedź. W piątek kupuję ten model. Dla ciekawych ceny całkiem nieźle 1730 pln, po negocjacjach ceny, myślałem czy nie kupić na allegro, ale wyszłoby na to samo co na miejscu. Pozdrawiam.
 

Hubertus2

New member
Witam
Mam problem z napisami do filmów, DvDRip fil odtwarza, a napisy w formacie txt niestety ie, zastanawiam sie czy ma naczenie fakt że napisy nie są idealnie dopasowane do tej wersji, czy ktoś ma problem z odtwarzaniem napisów?
Proszę o info
Pozdrawiam
 

iPit

New member
Posiadam od wczoraj, filmy z HD rewelacja po przesiadce z CRT róznica jest wprost kolosalna :).
Co do napisów to muszą mieć taka samą nazwę jak film to jest pierwsze. Sprawdzam teraz na lapku, odtwarza mi napisy ale brakuje mi polskich znaków w niektorych napisach. ehh.
 

iPit

New member
USB - czyta dysk zewnętrzny wd i pena. Dysk jest podzielony na partycje ntfs i fat - jedną i drugą odczytuje bez probelmu. Czyta wszystko co miałem filmy, mp3 i zdięcia. Ograniczenia, to rozmiar pliku do 4GB czyli wiekszość mkv i tak trzeba z kompa puścić.
Jak czyta NTFS to wystarczy cały dysk mieć w ntfs i mozna spokojnie oglądac filmy nawet o wadze 15GB :). Fat ma ograniczenie do 3,99gb.
 

Drexler

New member
U mnie filmy divix odtwarza z napisami bez problemów, natomiast przy mkv napisów nie widzi. Dodam, że soft jest najnowszy a napisy dokładnie o takich samych nazwach jak film. Czy coś z tym można zrobić?
 

masterpolo

New member
Witam!
Jestem już w posiadaniu c450 i jestem jak najbardziej zadowolony. Divx i Mkv bez problemu, napisy po przestawieniu na kodowanie Europy środkowej nie krzaczą i wyświetlają polskie literki :) ą, ę, ć, ś, ź, ł itd...W mkv i divx oczywiście i wszystko działa. Jeżeli chodzi o poślizgi dźwiękowe to występują one tylko w przypadku przewijania filmów mkv, skoków... wystarczy chwilkę odczekać przesunąć kilka klatek w przód i kliknąć play i już jest synchro. Wszystko zrobiłem na sofcie jaki miałem w tv, nic nie poddawałem upgrateowi. Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to żyleta :), nie mam żadnych uwag, wszystko można ustawić. Buczenie telewizora nie jest aż takie jak piszą inni, spokojnie można z nim żyć. Bardziej kierowałbym moje uwagi na dźwięk, trzeba wyszukać sobie jakiegoś dobrego ustawienia. Przy DTS polecam ustawienie wzmocnienie głosu mowy, po kilku minutach efekty boczne też zaczynają być wyraźne. To tyle po pierwszym dniu użytkowania, pozdro
 

tysma

New member
Witam
Ja równiez zastanawiam się nad zakupem tego modelu w MediaMarkt za 1700zł, biore jeszcze pod uwage Panasonic plazma tx-p42s20 Full HD za 2200zł.
Ale z tego co wyczytałem tutaj i na innych forach, nie ma sensu dopłacać 500zł do Full HD, bo i tak tego nie wykorzystam w naszej tv (jestem abonentem multimedia). Dlatego prawdopodobnie wybiorę Samsunga, jednak mam pytania do jego użytkowników.

1. Wiele tutaj osób piszę o wypalaniu się obrazów, przy dłuższym statycznym obrazie, co to znaczy dłuższym? Jeżeli będę oglądał film 3h na załóżmy Ale Kino to czy to spowoduje wypalenie się loga tej stacji na plazmie? I z tego co rozumiem to ten model posiada zabezpieczenia, niwelujące ów efekt. Chciałem się zapytać jak to niwelowanie wygląda, czy użytkownik oglądający telewizję odczuwa w jakiś sposób działanie tej ochrony? Czy nagle podczas oglądania ekran zaczyna jeździć na boki, aby nie doszło do wypalenia czy na czym to polega?
2. Jeszcze chciałem się zapytać o refleksy/odbicia, również tutaj o nich wspominano. Czy je widać na każdym kolorze wyświetlanego obrazu czy tylko na tych ciemnych/czarnych. Obecnie mam stary kineskopowy Tv na którym takie odbicia są, ale tylko na ciemnych elementach obrazu wówczas widzę swoje odbicie wyraźnie, ale nie przeszkadza mi to. Ale gdyby okazało się, że w Samsungu widać je niezależnie od kolorystyki obrazu jaki jest wyświetlana to nie dobrze. Pytam o to, bo nigdy na w domowych warunkach nie widziałem plazmy, a w sklepie przy ich oświetleniu raczej trudno ocenić.
3. Czy to prawda, że Tv Plazmowe należy transportować w pozycji pionowej?:)

To chyba na tyle:)
 
Ostatnia edycja:

iPit

New member
No więc na wstepie.
Dysk podpięty PQI 500GB w partycji NTFS czyta. Filmy w 1080p czyta, miałem problem z napisami txt, ale dziś przekonwertowałem na *srt i sprawdze jak to będzie razem z FULL HD. Narazie nie mogło obsłurzyć jednego filmu w 1080p z lektorem, wczoraj oglądalismy z żonką Księzyć w Nowiu w 1080p z Lektorem i bez problemów, a Constantine w tej samej kopii nie poszło. Nie wiem jaka to może byc przyczyna. A i czy jest sens sciągania 1080p na TV HD Ready ?.
 

iPit

New member
@tysma, ja przewoziłem w poziomie w aucie tyle ze mam ze sklepu dosłownie 7 minut :) Pracownik powiedział że taka odległośc to nic się nie stanie, ale żeby jechac ostrożnie. Dojechałem wszystko działa.
 

tysma

New member
Już zakupiłem i ogólnie jestem zadowolony. Jedyne zastrzeżenie to jakość dźwięku, nie jest on za dobry.
Ale reszta świetna, jestem zadowolony z zakupu, szczególnie za tą cenę.
Ciekawi mnie jednak fakt, że na obudowie tv od frontu jest napisane HD tv, a nie HD Ready, co oznaczałoby, że ten tv nie jest w tym standardzie. W ulotce media była informacja, że Hd ready, tak samo w przeróżnych recenzjach, które czytałem w sieci. Jednak na stronie samsunga nie ma żadnej wzmianki, że to jest Hd ready.

Mam jeszcze pytanie, bo gdy włączam dekoder (multimedia) telewizor automatycznie nie przełącza mi na odpowiednie złączę (hdmi), tylko muszę przyciskiem Source ustawiać. Jest możliwość zmiany ustawień, aby robił to z automatu?
 
Ostatnia edycja:

alexisonfire

New member
Planuję kupić plazmę i mam do Was pytania.
1. Czy do 42C450 podłączę bezpośrednio głośniki komputerowe GENIUS SW-HF 5.1 5050 i będą grały wszystkie, czy muszę odkładać kase na jakieś kino domowe?
2. Czy badpixele to częste zjawisko i należy się go obawiać? Zakup będzie w sklepie internetowym i nie będę miał możliwości sprawdzenia ekranu.
 
Ostatnia edycja:

tysma

New member
1. Podłączysz głośniki jak do każdego tv, ale nie będzie to 5.1, aby było 5.1 byś musiał jeszcze dokupić dekoder, który zrobi z stereo ->5.1
W tym TV jest funkcja, Virtual Surround, która jak podaje instrukcja pozwala uzyskac wiurualny dzwiek 5.1 kanałowy przez dwa glosniki telewizyjne za pomoca technologi HRTF. Jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić, bo w naszej tv żaden kanał nie nadaje w Dolby Surround, jedynie czasem film jakiś puszczą.

2. Nie mam pojęcia, ja kupiłem podłączyłem w domu i git .
Z tego co się orientuje to ustawa daje Ci możliwość zwrócenia sprzętu zakupionego przez sieć w ciągu 10dni bez podania przyczyny (nie wiem jak z kosztami wysyłki w takim wypadku).

Ja osobiście bym wolał sam przewieźć taki telewizor jak plazma.


ps. Jeszcze znalazłem jedną wadę tego TV oprócz jakości dzwięku. Pilot, słabo łapie, ma małe pole widzenie czujnika w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

paco45

New member
Witam

Ostatnio zakupiłem plazmę Samsunga ps42450c. I czasami podczas grania pojawia mi się czarny ekran(przez sek albo i mniej). Występuje to tylko poczas grania na xboxie przez złącze hdmi.Podczas ogladania filmów z pendrive albo telewizji tego problemu nie ma.
Gram na oryginalnym kablu Microsoftu z zestawu Elite. Jest to przypadkowe i nie zależy od długości grania. Ostatnio pograłem chwilę w Alana i bioshocka 2 ( czarny obraz wyskoczył po ok 30min) natomiast podczas 2godzinnej sesji z Ninja Gaiden2 ten problem nie wystąpił. Sprawdzałem wszystkie trzy porty i na każdym ten sam efekt.

Ps. Nie mam skąd Pożyczyć sprzętu z wyjściem HDMI aby sprawdzić port ( chyba, że laptopa podepnę ma vga ale mogę podpiąć przez przejściówkę)
 
Ostatnia edycja:

BiegiHD

New member
A jak z automatycznym formatowanie obrazu

Witam poczytałem trochę i jak za cenę nieco ponad 1500 zł pasuje mi ten wybór. Jedna sprawa mnie nurtuje gdyż szczególnie zwracałem na to uwagę podczas zakupu plazmy panasonica dla rodziców:

- jak z formatowaniem obrazu analogowego TV ????? (zwykłej kablówki w moim przypadku Multimedia)

Jest jakiś wybór ala "fine", "auto", "fit to screen" "smart" itd..... czy tylko 4:3;16-9 i inne zoomy ale sterowane z ręki poprzez pilota. Czy telewizor wykazuje jakieś chęci do samodzielnego wykrycia czarnych pasów i rozszerzenia obrazu tak aby pasował do panelu ????

Z WDTV z którego będą oglądał po HDMI wiem że będzie OK ale nurtuje mnie zwykła telewizja. Dziękuje i pozdrawiam
 

tysma

New member
Jest funkcja "dopasowanie do ekranu", która dopasowuje obraz 4:3 do 16:9
Również można tym sterować z pilota.
Ja w multimedia (szczecin-komfort) na analogu mam to ustawione i na wszystkich programach mam obraz na cały ekran. Na paru tylko jest obraz 16:9 z czarnymi pasami u góry i na dole np na TCM przy niektórych filmach. Najczęściej jest to przy filmach, ale to po prostu tak niektóre filmy mają :)

Za to z cyfrówki (hdmi), niektóre programy na TVN HD (ostatnio Blade 2) są nadawane w 4:3!! Nawet rozciągnięcie obrazu na dekoderze nie dawało żadnego efektu i to samo dotyczy telewizora, w tv jedynie "powiększenie" działało. A na tvn zwykłym na analogu i cyfrówce było już na cały ekran.
Również na ESPN America przy niektórych transmisjach na cyfrówce są pasy czarne po boku z napisem pionowym "espn" i ta sama sytuacja co w tvnhd

w tv są opcje:
- auto szerokosc - automatycznie dopasowuje do 16:9
- 16:9
- szer. powieksz - powiększenie obrazu do formatu większego niz 4:3
- powiększenie
- 4:3
- dopasowanie do ekranu


Ja jeszcze powtórzę moje pytanie sprzed kilkunastu dni, dlaczego na tym tv z przodu jest tylko napis "HD TV", a nie "HD ready" jak jest w wiekszości recenzji tego telewizora i jak również było w ulotce mediamarkt? Na stronie samsunga także przy tym tv nie znajdziemy nigdzie wzmianki o Hd ready.
Jak to z tym jest?
 
Ostatnia edycja:

BiegiHD

New member
>Dziękuje za info

Na paru tylko jest obraz 16:9 z czarnymi pasami u góry i na dole np na TCM przy niektórych filmach. Najczęściej jest to przy filmach, ale to po prostu tak niektóre filmy mają :)
> OK zgadza się są w anamorfic 2.35:1 i tak musi być

Podsumowując rozumiem, że na analogu przy opcji auto telewizor zachowuje się w następujący sposób:
1. Obraz typowy 4:3 np wiadomości, nic nie ucina ani rozciąga postacie są "grube" ewentualnie jest tak formatowany że boki bardziej rozciągnięte a centrum ścisięte
(tu osobiście uważam że najlepsza opcja jaką widziałem to tryb smart sony który delikatnie ucina górę i dół w ten sposób że postacie w centrum obrazu wyglądają prawie naturalnie)
2. Obraz w formacie 4:3 ale puszczany serial 16:9 = pasy u góry i na dole. Normalnie to wygląda na odbiorniku CRT nie panoramicznym. Samsung wykrywa tą martwą cześć pasów i wpasowuje na całość = postacie i proporcje są OK jakość obrazu traci na tym gdyż zmniejsza się ilość pikseli a Tv tak naprawdę robi zwykłego zooma.
3. Obraz w formacie 16:9 natywnie, coraz częściej zauważam, że nadaje tak eurosport i polskie seriale na TVP1&TVP2. Tu nie ma problemów :)

Powyższe to na moje oko 90% nadawanego materiału w analogowej kablówce i wyczerpuje wszystkie możliwości. Na koniec jeszcze jedno jak szybko TV Samsung dokonuje tych korekt. Potrzeba mu kilka sekund na zmianę w dowolną stronę (tak ma Panasonic rodziców) czy robi to natychmiast (tak jest u mnie na starszym TV LCD Sony i zaobserwowałem to także na Sharpach) ????
 
Do góry