Samsung PS42C450 - opinie

Aharon

New member
Tak, brałem ze strony samsunga.
Ściągasz, wypakowujesz na pena i wkładasz do usb. Wybierasz upgrade i idzie. Czas kolo 3-5 minut, pamięta wszystkie wcześniejsze ustawienia tv.
 

drabon

New member
Dzięki za info. Fajnie, że zapamiętuje ustawienia, bo w instrukcji napisali, że trzeba od nowa ustawiać.
To jeszcze jedno pytanie - zauważyłeś jeszcze jakieś zmiany po instalce oprócz dodatkowego menu do napisów?
 

absolwent200

New member
Lekkie bzyczenie to domena plazmy. U mnie też słyszalne ale raczej tylko przy totalnym wyciszeniu. Przy normalnym oglądaniu, nawet cichym, nocnym - nie słyszę.
 

absolwent200

New member
Apropos upgrade. Jak to jest z tymi wersjami softu?
To o czym piszesz nt. napisów (zmiana czcionki, czasu, kodowania PL) mam już fabrycznie.
Moja aktualna wersja to: 2010/02/17_001006 (przepisane co do joty)
Jak ta wersja ma się do:101000 lub 101002 ?
 

Aharon

New member
Pisałem w pracy z głowy... i zjadłem jedynkę, sorry jak kogoś wprowadziłem w błąd.
Sprawdziłem, mam teraz wersję 2010/04/13_001012.
Więcej zmian nie zauważyłem, ale i specjalnie nie szukałem.
 

drabon

New member
OK, znalazłem - cofam pytanie.
No i po problemie - nie ma już robaczków :cool:.
Skoro nie ma poważniejszych zmian, to póki co wstrzymam się z upgrade'm.
 

hck

New member
Dzisiaj przyjechał do mnie ten TV i już mam problem.

Podczas oglądania filmu przez USB (XviD/AC3), wszystko poza lektorem słychać dobrze, ale lektora bardzo cicho, ledwo go słyszę na maksymalnej głośności. Kiedy oglądam ten sam film na komputerze wszystko jest OK.
W ustawieniach dźwięku na TV nic nie grzebałem, o co chodzi?

A i jak włączyć to wyrównanie głośności na reklamach?
 
Ostatnia edycja:

absolwent200

New member
Dzisiaj przyjechał do mnie ten TV i już mam problem.

Podczas oglądania filmu przez USB (XviD/AC3), wszystko poza lektorem słychać dobrze, ale lektora bardzo cicho, ledwo go słyszę na maksymalnej głośności. Kiedy oglądam ten sam film na komputerze wszystko jest OK.
W ustawieniach dźwięku na TV nic nie grzebałem, o co chodzi?

A i jak włączyć to wyrównanie głośności na reklamach?

Podczas odtwarzania sprawdź ustawienia dźwięku (Tools/Ustawienia dźwieku ) - może masz ustawione Dolby Digital i gubi centralny głośnik - zmień na PCM. Możesz jeszcze spróbować przywrócić ustawienia dźwięku do fabrycznych (zerowanie dźwięku).

Ustawienia dźwięku/głośność automatyczna (ma do wyboru : wyłączone/normalne/w nocy) - to chyba to ...
 

hck

New member
Dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam zestaw głośników 5.1, da się je jakoś do TV podłączyć? Wszystkie chyba wejścia z tyłu są IN, nie ma żadnych OUT, ale może jakoś?
 

absolwent200

New member
Masz do dyspozycji wyjście optyczne (digital audio out) to byłoby najlepsze rozwiązanie pod warunkiem, że Twój zestaw głośników posiada wejście optyczne audio.
"Od biedy" możesz użyć wyjścia słuchawkowego, lub pobrać sygnał ze złacza scart. Ale wtedy wychodzi tylko analogowy sygnał stereo, który ewentualnie może zostać "uprzestrzenniony" przez Twój zestaw głośników. Nie ma to wtedy niestety nic wspólnego z DD 5.1 - ale zawsze będzie lepiej niż przez głośniki telewizora.
 

hck

New member
Wejścia na wzmacniaczu mam: Front (stereo), Surround i CE/SW.
Będzie się dało coś z tym zrobić? Nie znam się na tym za bardzo.

Te głośniki to Manta, takie dosyć tanie- kupiłem z odtwarzaczem DVD, ale dźwięk z odtwarzacza jest całkiem spoko.
 

absolwent200

New member
Wejścia na wzmacniaczu mam: Front (stereo), Surround i CE/SW.
Będzie się dało coś z tym zrobić? Nie znam się na tym za bardzo.

Te głośniki to Manta, takie dosyć tanie- kupiłem z odtwarzaczem DVD, ale dźwięk z odtwarzacza jest całkiem spoko.

Czyli potrzebujesz niezależnego sygnału każdego z głośników (przód,tył, centralny i subwoofer). Telewizor nie podaje tego typu sygnału analogowo, ale możesz podłączyć sygnał z gniazda słuchawkowego (mały jack stereo) lub z gniazda scart (euro) do wejścia Front(stereo). Będą grały głośniki przednie a jeżeli wzmacniacz potrafi zrobić z tego sygnału dźwięk przestrzenny to będzie OK (coś w rodzaju virtual surround albo coś w tym stylu)
 

drabon

New member
No, to teraz moja kolej na podzielenie się wrażeniami.
Generalnie jestem bardzo zadowolony.
Obraz jest bardzo dobry - choć wiele zależy od źródła i materiału. I tak:
Kablówka:

  • analogowa - średnio, z 4 m można oglądać:|, ale nie polecam - poza tym nie po to telewizor HD aby puszczać na nim analogowy sygnał:roll:.

  • cyfrowe SD - dobre skalowanie, tu właśnie jakość zależy od nadawcy i materiału, ale generalnie z ok. 2m spokojnie można oglądać8).

  • HD - wiadomo - świetnie, bardzo ostry obraz o niesamowitej głębi:) - zrobił na mnie wrażenie.
DVD z 1080p - bardzo dobrze.
USB - filmy - bardzo dobrze, zdjęcia - OK.
TV ma bardzo przyjazne menu i dużo ustawień obrazu i dźwięku - spokojnie można kalibrować do swoich potrzeb. W moim egzemplarzu nic nie buczy, nie bzyczy (w stopniu uciążliwym - jak głośność jest ustawiona na 1 i nadstawię ucho:mrgreen: to słychać delikatnie przy 1,5m), TV nie grzeje jak "farelka".
Kolory - biały jest biały, a czarny - czarny. Kolory naturalne i przyjemne dla oka. Przez moment miałem psychozę i przyglądałem się intensywnie tej bieli i czerni, ale szybko przestałem, bo to było takie szukanie na siłę dziury w całym - czarniejszej czerni i bielszej bieli:-D.
Dźwięk bardzo przyjemny - jak na TV - satysfakcjonujący. Jak potrzebuję głębokich basów - odpalam dodatki:mrgreen:.
Jedyne co może niektórym przeszkadzać to odbicia w ekranie. Ja też brałem to pod uwagę (rozważałem też LCD, bo mam w sypialni), ale przywykłem do tego po CRT i aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Plastyczność i soczystość obrazu rekompensuje to z nawiązką. Poza tym i tak w większości oglądam TV wieczorem i nocą...a jak patrzyłem na 42" LCD...:shock:
Zużycie energii - nie mierzyłem, ale jeśli średnie deklarowane przez producenta jest na poziomie 135W, to tyle samo co mój poprzedni CRT - a jakość i możliwości bez porównania.
Reasumując za takie pieniądze - świetny wybór i polecam z czystym sumieniem.
PS. a miał być Panas i tylko Panas:twisted:...
 

majlo

New member
Witam,

3 dni temu kupiłem samsunga, a tak jak poprzednik zapierałem się, że będzie tylko Panaś:)
Wrażenia:
1) stylistyka świetna,
2) obraz na analogowym (bo tylko taki mam) nie najgorszy, a niektóre programy wręcz świetnie,
3) filmy (mkv) z usb działają poprawnie, tylko po ok 20 min oglądania wydaj mi się, że obraz zwalnia, ale tylko mikrosekund, bo bardzo ciężko to wyłapać,
4) napisy srt. działają bez problemu (tylko te polskie znaki, ale nowy soft załatwia sprawę),
5) nigdy wcześniej nie miałem plazmy, ani LCD więc ustawienia dałem "na oko", może ktoś podpowie co ma być najlepszego?
-------------------------------
co do rzeczy mniej ciekawych to:hmm::
1) lustereczko powiedz przecie:) do oglądania potrzebny w miarę ciemny pokój, bo w telewizorze w dzień widzę co sąsiad je na obiad:D,
2) martwi mnie jedna sprawa - co ok 2-3 godziny tv wydaje dźwięk jakby się włączał (pstryknięcie) ale ekran śpi. Trochę przy tym "pochodzi" bo słychać klasyczne ciche brzęczenie (ale ekran czarny) i się wyłącza (znowu pstryknięcie). Całość trwa może 10 sekund.
Czy może mi ktoś poradzić co to może być? Może jakaś opcja ala oszczędzanie energii lub podobne?
Dodam, że kupiłem jeden jedyny model, który stał w sklepie i działał 3 tygodnie.

pozdr!
Majlo:krol:
 

hck

New member
Nie musiałeś robić aktualizacji żeby były polskie znaki. Wystarczyło poczytać ten temat.
 

Aharon

New member
2) martwi mnie jedna sprawa - co ok 2-3 godziny tv wydaje dźwięk jakby się włączał (pstryknięcie) ale ekran śpi. Trochę przy tym "pochodzi" bo słychać klasyczne ciche brzęczenie (ale ekran czarny) i się wyłącza (znowu pstryknięcie). Całość trwa może 10 sekund.
Czy może mi ktoś poradzić co to może być? Może jakaś opcja ala oszczędzanie energii lub podobne?
Dodam, że kupiłem jeden jedyny model, który stał w sklepie i działał 3 tygodnie.

pozdr!
Majlo:krol:

Prawdopodobnie w opcjach aktualizacji oprogramowania masz ustawione, żeby sprawdzał czy jest nowy soft do tv co 2h. Ustaw na wyłącz i nie będzie się włączał.
 

drabon

New member
1) stylistyka świetna,
Fakt - zapomniałem o tym napisać w swoich wrażeniach ;).
5) nigdy wcześniej nie miałem plazmy, ani LCD więc ustawienia dałem "na oko", może ktoś podpowie co ma być najlepszego?
Tylko Twoje oko Ci to podpowie najlepiej - każdy ustawia pod swoje własne preferencje. Pobaw się ustawieniami - jest ich sporo - aż znajdziesz ten najlepszy obraz :smile:.
Dodam, że kupiłem jeden jedyny model, który stał w sklepie i działał 3 tygodnie.
Odważnie! :-o.
 
Do góry