Samsung PS42A451 i pokrewne

pejotpe

New member
Bez reklam
TDi napisał:
Kontrast dynamiczny mam:NISKI , a czerń
Regulacje czerni też na poziomie NISKIm :hmm:

PS.Nie wydaje mi sie zeby to była kwestia ustawień,bo swoje ustawienia mam od ok 3 m-cy i wcześniej tego nie zauważyłem,więc chyba pozostaje serwis :confused:

Spróbuj wyłączyć (całkowicie) zarówno kontrast dynamiczny, jak i regulację czerni. Wtedy nic nie powinno się samoczynnie rozjaśniać, czy ściemniać.
 

maciek220

New member
Cześć, przeczytałem 20stron o telewizorze Samsung 42" PS42A451 i wymiękłem czy opłaca się wreście kupić ten telewizor czy nie ?? Czy są inne plazmy lepsze w tym przedziale cenowym ??
Pozdrawiam.
 

maciek220

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Otóż to jutro lub we wtorek dlatego się pytam, plazma ogólnie nie będzie używana często jedynie wieczorami, chciałbym żeby nadawała się pod konsolę xbox 360 i cyfre+ i nie wiem czy to dobry wybór dlatego zapytałem się czy jest sens jej kupna.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

polo1

New member
Maciek220 Miałem podobny problem do twojego i wkońcu kupiłem ps50a451 i powiem tak jeżeli chodzi o obraz z c+ suuuper hbo tvn mty discovery i całt ten cyrk filmowy i dokumentalny jest super jednak tvp1,2 to różnie bywa ,teraz przełączyłam na polsat cyfrowy i kryminalne zagadki miami to naprawde bajka jakości super. Mam jednak niedosyt jeżeli chodzi o mecze piłkarskie dobrze ogląda się tylko na c+ sport i polsat sport np. dzisiaj włączyłem na mecz wisła - legia na tvp2 i to była kompletna porażka obraz smużył i był nieostry .Wada to napewno głośniki mogli by odniżyć cene o 200zł i całkiem je wymontować bo i tak kupując ten telewizor to lepiej odrazu wyposażyć się w zestaw amplituner + jakieś głośniki bo te orginalne są do bani . Tak czy owak i tak bym kupił jeszcze raz ten telewizor mimo że jako chyba nieliczny planowałem wydać sporo więcej kasy miałem na oku panasa 50 py 80 który jesto 3-kawałki droższy jednk po kilku godzinach porównań i obserwacji stwierdziłem że różnicy niewidze a jak jest to niewielka.
ps. jade jeszcze na docieraniu obecnie +/- 80h
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
maciekke napisał:
Witam po raz pierwszy, jestem laikiem, ale... można ustawić tryb dynamiczny, zmienić wszystkie ustawienia (jasność, kontrast, itd.) na takie jak np. w Standard i DNIe działa :)hmm:chyba o to chodzi) ; no i dziękuję, bo dzięki Wam kupiłem PS42a451
podzielam zdanie oski13 ;) też początkowo myślałem że tak jest.. jednak ustawienie tych samych parametrów dla różnych trybów daje zupełnie inny obraz i na pewno nie ma na to wpływu samo DNIe

mały update do moich wcześniejszych opinii o tym tv - skoro kupiłem w końcu uchwyt ścienny (automatyczny samsunga WMN5090 - jak potestuję to też postaram się podzielić informacjami), zacząłem kuć ściany aby położyć w nich przewody. zostałem zaskoczony (zarówno pozytywnie jak i negatywnie) gdy na czas "remontu" wyniosłem tv do sypialni.. postawiłem w jedynym dostępnym miejscu - przy samym oknie i to było pierwsze zdziwienie na minus - odbicia w tym tv są rzeczywiście czymś nie do zniesienia :shock: (bez spuszczenia rolet) - wcześniej tego nie widziałem bo tv stał przed oknem, tyłem do okna.. druga zmiana - kabel! dotychczas miałem wymienione wszystkie kable, z których korzystam (EURO i antenowy Z dekodera kablówki oraz HDMI z kompa) oprócz koncentryka łączącego gniazdko ścienne z dekoderem kablowym. po przeniesieniu tv, odlutowałem z niego F-kę (wtyk) aby wykorzystać ją do nowo kupionego kabla. okazało się, że poprzedni zalutowany kabel to był jakiś szajs, którego nie użyłbym nawet do anteny stojącej na tv.. po zmianie na nowy kabel moim oczom ukazał się zupełnie nowy obraz! to było naprawdę pozytywne zaskoczenie :cool:

inna sprawa - od czasu jak przeniosłem tv do sypialni, w ciągu zaledwie dwóch dni już 4 razy żonka poinformowała mnie, że obraz robił się na chwilę zupełnie czarny i po momencie wracał do normy - pech chciał, że to działo się jak akurat wychodziłem po coś do łazienki/kuchni.. już nie wiem co o tym myśleć.. fakt, że sam niosłem ten tv bo żonka w ciąży nie mogła pomóc, ale.. chwytając go samemu, mogłem coś uszkodzić? :roll: (oczywiście, aby mieć lepsze pojęcie o zjawisku, wolałbym sam TO zobaczyć.. albo nie! lepiej jakbym nigdy tego nie widział.. hehe..)
 

oski13

New member
ivf Twoja wypowiedz to kolejny dowód na to ze warto dołożyc na kabelki Tak samo miałem z obrazem z kablówki Zmiana kabla no i "bajka" na ile kablówka pozwala oczywiscie Obraz bez porównania lepszy

Co do tego co Twoja żonka tam zobaczyła, a Ty nie to moze to efekt uboczny ;) błogosławionego stanu w jakim jest szanowna małzonka :D Zamiast zachcianek na słodkie i kwasne, to mruga jej czarne na TV :eek:k: Gratuluje tak na marginesie i oby problem sie rozwiązał
 

maciek220

New member
Witam, byłem dziś w 1 sklepie gdzie był rozstrojony PS42A410, działający na zwykłej kablówce i nie wyglądał nawet tragicznie ten obraz. Póżniej poszedłem do drugiego sklepu gdzie stał PS42A451 który był podłączony do jakiegoś urządzenia które puszczało pokaz slajdów w wysokiej rozdzielczości no i zakochałem się w tych kolorach. Może mi ktoś podpowiedzieć czym różnią się te 2 telewizory od siebie w internecie ceny są właściwie porównywalne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdy obraz na chwilę się ściemnia, to ekran rzeczywiście potrafi na chwilę zgasnąć. Podejrzewam, że telewizor odbiera to, jako chwilowy brak sygnału. Nie jestem pewien, ale to może być jeden ze skutków ubocznych włączonego oszczędzania energii.

A410 i 451 to niemal bliźniacze odbiorniki, jednak model A451 posiada dodatkowo obsługę 100 Hz oraz 24 klatek na sekundę. No i prezentuje się trochę lepiej z wyglądu.

ArtS :)
 

ivf

New member
musiałbym sam to zobaczyć żeby sie przekonać jaka jest przyczyna "ściemniania". opisy żonki są zawsze takie lakoniczne.. czasami to faktycznie tylko pozory.. oszczędzania energii nie włączałem, jedynie kontrast dynamiczny na min. i bodajże regulację czerni na min. (dla obrazu z kablówki)
jednak wczoraj żonka cały dzień przesiedziała przed tv i nie odnotowała tego efektu.. jak dla mnie bomba :mrgreen:

ogólnie kable wymieniałem systematycznie i ten koncentryk był jedynym jaki pozostał nieruszony.. prawdę mówiąc powinien jako pierwszy polecieć bo już przy poprzednim tv tworzył zakłócenia w kablu z kompa.. jednak dopiero jak odlutowałem wtyk, zobaczyłem jaki to szajs prawie bez ekranu, z żyłą główną cieńszą niż najcieńsze domowe igły.. dobry ekran musi być i to w każdym kablu - on w końcu działa w obie strony - chroni przed zakłóceniami z zewnątrz i przed zakłócaniem na zewnątrz ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak już wspomniałem, to wygaszanie obrazu może być związane z oszczędzaniem energii, ale nie musi. U mnie taki efekt czasami występuje, np. w momencie gdy kończy się film i mają pojawić się napisy.

ArtS :)
 

darwulkiew

New member
Dzięki temu zabiegowi tzn. wyłączaniu panelu przy braku sygnału czy również podczas wyświetlania kompletnie czarnego obrazu panowie z marketingu Samsunga mogą napisać, że kontrast dynamiczny wynosi 1 000 000 : 1
Niezła ściema ze strony producenta :-D.
PS.
Efekt występuje również przy podłączeniu z kompem jeżeli wyświetlamy kompletnie czarny pulpit.
 

TDi

Member
@pejotpe wylaczenia kontrastu i regualcji czerni nic nie daje-lipa:(

@pkonrad chyba czas na serwis...nie wiem czy to odosobniony przypadek czy to jakas wada fabryczna,docieranie trwało ok 200godz.,tv wlaczony jest ok 4h dziennie wiec nie byl jakoś specjalnie duzo eksploatowany.
 

effe

New member
Witam

Mam Samsunga Ps451, kino domowe Sony DAV-DZ860W oraz platformę "N" i C+. Jak najlepiej podłączyć ten telewizor aby dźwięk był jak najlepszy? Na wszystkich platformach oczywiście.

Wiem, że plazma nie ma optycznego wyjścia. Zrobiłem więc tak:
Podłączyłem "N" do kina optycznym oraz "N" do TV po HDMI. Cyfre mam podłączoną tylko po HDMI do telewizora, telewizow po 2 chinche na 2 do kina domowego. Tylko nie wiem czy takie 2chnche na 2 dają efekt przestrzenny?
 

bulizzor

New member
Witam wszystkich

Po lekturze wszystkich wątków tematu zdecydowalem sie na zakup tego tv. Mam jednak problem otóż jade na kablówce z vectry (SD) dzielonej na 3 tv. Obraz jest taki sobie pomimo zabawy z ustawieniami. Dekoder był w ojca w tv a ja z bratem mielismy juz słabszy, dzielony sygnał. Dzis jednak ojciec dał mi dekoder jako ze mam najlepszy tv w domu a on nie odczuje roznicy bedąc na słabszym sygnale. Obraz rzeczywiscie jest duzo lepszy, jednak po ekranie przesuwają sie powoli z góry do dołu dwa duże białe pasy... oraz przy głośniejszym puszczeniu tv słychac buczenie. Tv jest podłączony do dekodera kablem scart-scart. Czy winą owych pasów i buczenia może być słabej jakości kabel scart lub słabej jakości kabel antenowy? Dodam ze u ojca na zwyklym tv nie było żadnych pasów. Doradzcie takze czy warto doplacac 10zł miesiecznie do dekodera hd? I czy połączyć go z tv kablem hdmi-hdmi, s-video, czy może scartem?

Dzieki z góry
 
Ostatnia edycja:

oski13

New member
effe napisał:
Witam...
...Tylko nie wiem czy takie 2chnche na 2 dają efekt przestrzenny?

Jak na moją wiedze efektu przesrzennego nie ma szans uzyskać na 2 chnchn. Jedynie chn coaxial ale w TV brak Także zostaje Ci drugi optyk lub hdmi do kina z cyferki o ile masz taką możliwość

bulizzor jak masz nieciekawe kabelki to w tym bym sie napoczatek doszukiwał problemów. Kabelki to podstawa
Pozatym jak chcesz oglądać kanały HD to warto jak nie to nie A TV najlepiej podłączyć hdmi hdmi
A tak na marginesie, to chyba tą lektóre to przejżałes, a nie przeczytałes skoro takie pytania
 

bulizzor

New member
oj przeczytalem na raz jakies 38 stron wtedy...i zaraz zamowilem tv :) chcialem sie upewnić tylko czy jestescie podobnego zdania ze to raczej wina kabla. Zacznę od pozyczenie kabla s-video od kumpla i zobacze czy bedzie roznica. Co do dekodera to nie oplaca sie do cyfrowego sygnału doplacac? Kanalow hd nie bede wykupowal bo są w wiekszosci w drogich pakietach ale sam sygnał cyfrowy a analogowy? nie odczuje roznicy (szczegolnie uzywając kabla hdmi)?

pozdro
 

oski13

New member
Do samego sygnału cyfrowego niepotrzebujesz dopłacać 10 za dekoder bo zwykły jest za free Tylko za tuner HD płaci sie 9 zł dzierżawy A co do kabelka to proponuje raczej jak jush pełne euro a nie s-video. Jak ciągniesz bezposrednio z gniazdka vectry to proponuje tez zwrócić uwage na jakość kabelka antenowego (od gniazdka do tv), bo różnice są znaczne
 
Do góry