Samsung PS-42C7H

draa

New member
Witam, po wielkrotnych nieudanych probach dodzwonienia sie do centralnego, pofatygowalem sie tam osobiscie wraz z TV. Efekt: zawiozlem w czwartek, a juz w poniedzialek telefon ze sprzet do odbioru. Soft wymieniony, zadnego migotania. Dodam ze zadnego "iskrzenia" u siebie nie zauwazylem sprobuje sie lepiej przyjzec bo chociaz mam TV od lutego to przjechalem na nim moze max 70 godzin - poprostu w obecnym mieszkaniu nie mam warunkow do wygodnego ogladania i czekam na klucze do nowego.
 

paul400

Member
jacula-70 napisał:
Niestety nie jest po problemie,niebieskie plamy sa nadal i faktycznie sie powiekszaja ,pojawiaja sie po okolo 1h ogladania.Pewnie matryca do wymiany zaraz po zakupie zaobserwowalem to zjawisko ale bylo ono widoczne tylko na planszy powitalnej DVD i myslalem ze to wada tego wlasnie screena.W lipcu oddaje do serwisu.

u mnie też są te niebieskie piksele widoczne , ale jeszcze trochę poczekam aż zrobi się to bardziej denerwujące i potem serwis

pozdro

PS.:
najpierw to migotanie , które zlikwidował nowy soft , teraz znowu niebieskie piksele ... ah ale mimo wszystko bardzo mi się ten TV podoba
 

lokis

New member
współczuję
ja czekałem na naprawę 3 tygodnie telewizorek wieziony był do Warszawy na zmianę panelu . Po wymianie deko obraz gorszy ale gra 3 m-ce bez zarzutu .
Radzę nie czekać tylko naprawiać.

pzdr
lokis
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
supmario napisał:
Witam!
Jestem nowy na forum i nie wiem czy powinienem pisać o moim problemie w ty miejscu. Od 4 miesięcy jestem uzytkownikiem PS42C7H i od kilku dni zauważyłem pojawiający sie niebiesko fioletowy poblask nakładający się głownie na biały kolor wyświetlany na ekranie. Pojawia sie to chwilowo w niektórych scenach przy oglądaniu TV. Użytkuję Cyfrę + opcje HD podłaczona po HDMI. Czy kr\toś ma może jakieś sugestie co to może być i o co chodzi z tym nowym oprogramowaniem?
Okazałao się w serwisie, że cały panel ("kineskop") jest do wymiany. Trwało to 3 tygodnie, wymienili i jest OK. Forumowicze pamietajcie - jeśli w serwisie sprzęt naprawiany jest dłużej niż 21 lub 31 dni ( w zalezności od gwarancji) można nie odebrac sprzętu i domagać się nowego (informacja z infolinii) Pozdrawiam
 

sebol81

New member
A czy po wizycie Waszego sprzętu w serwisie otrzymaliście tv z obudową w takim stanie jak oddawaliście czy jest wyraźniej porysowana?
 

Mroczek

New member
Witam jestem nowy na tym forum ale mam taki sam problem jak koledzy. Mam Plasme 42C7H od około 11 m-cy i równiez w górenj czesci ekranu pojawiaja sie plamki migotajace koloru niebieskiego. Chyba jutro zadzwnie do serwisu. Pozdo wszystkich użytkowników. :eek:k:
 

Mroczek

New member
Kilka dni temu był u mnie serwisant. Nie zabrał jednak sprzętu do naprawy choc jest na gwarancji. Tłumaczył to tym ze nie posiadam stropianowych zabezpieczeń które było razem ze sprzętem. To jakas paranoja
 

Szopan

New member
Mroczek napisał:
Kilka dni temu był u mnie serwisant. Nie zabrał jednak sprzętu do naprawy choc jest na gwarancji. Tłumaczył to tym ze nie posiadam stropianowych zabezpieczeń które było razem ze sprzętem. To jakas paranoja

Spróbuj zawezwać jeszcze raz tego quasi-serwisanta i powiedz,żeby zmienił Ci napięcie VS (vs voltage),tzn.zmniejszyl o dziesięć - nie będzie musial zabierać tv,a to prawdopodobnie powinno rozwiązać problem.

Ja mam to samo u siebie i tak właśnie zamierzam zrobić - jeśli bedziesz pierwszy -podziel się tym na forum- przede wszystkim,czy pomogło.

Pozdro for All!!
 

bbonk

New member
Witajcie ja z tym telewizorem to juz nie moge mam 42c7h i dzis po raz trzeci zabrano mi go do naprawy pierwszy raz migotanie - zrobili
drugi raz niebieskie piksele- zrobili
a dzis po raz trzeci a chodzi o to ze na ekranie pojawiły sie rózowe plamy pionowe które podzieliły ekran na trzy części a mało tego to po między nimi zrobiła sie taka fajna smuga tuz po zabraniu otrzymałem telefon ze mój telewizorek udaje sie na małą wycieczke do serwisu centralnego do stolicy w sumie daleko nie ma bo jestem z łodzi jesli chodzi o usterki to ja chyba miałem w nim wszystko co mozliwe
pozdrawiam:(
 

Mroczek

New member
Dwa dni temu ponownie przyjechał do mnie serwisant. Załatwił opakowanie na TV z Warszawy i sprzęt pojechał do centralnego serwisu. Jak wróci to sie odezwe i dam wam informacje co z nim było. Pozdro8)
 

jacula-70

New member
powrot z serwisu

Po 12 dniach plazma wrocila z serwisu do domu.Panel nie wymieniany tylko jakas przerwa usunieta!!! Jak narazie wszystko cacy!!!
 

paul400

Member
paul400 napisał:
u mnie też są te niebieskie piksele widoczne , ale jeszcze trochę poczekam aż zrobi się to bardziej denerwujące i potem serwis

pozdro

PS.:
najpierw to migotanie , które zlikwidował nowy soft , teraz znowu niebieskie piksele ... ah ale mimo wszystko bardzo mi się ten TV podoba

No i po zabiegu .
Odnośnie niebieskich pikseli . Też je miałem , ale zostały usunięte . Pan z serwisu odkręcił tylną klapę mojej plazmy i po dwóch minutach było po sprawie . Powiedział że to tylko kwestia regulacji . Zrobił to oczywiście na miejscu u mnie w domu . No i jest następne nowe oprogramowanie do tych TV , które mi też przy okazji wgrał
 

Szopan

New member
paul400 napisał:
No i po zabiegu .
Odnośnie niebieskich pikseli . Też je miałem , ale zostały usunięte . Pan z serwisu odkręcił tylną klapę mojej plazmy i po dwóch minutach było po sprawie . Powiedział że to tylko kwestia regulacji . Zrobił to oczywiście na miejscu u mnie w domu . No i jest następne nowe oprogramowanie do tych TV , które mi też przy okazji wgrał


Podejrzewam,iż obniżył Ci napięcie vs,pisałem o tym kilka postów wcześniej.
Ja nadal czekam na odpowiedź serwisu,zaprosiłem ich do siebie i brak odzewu:???:

Do paul400 - jak załatwiłeś serwis - kontakt z lokalnym (skąd jesteś),czy głównym serwisem samsunga?

Jestem cierpliwy i czekam na nich,ale ten stan wkrótce może ulec zmianie:D

Pozdro for All!!!
 

paul400

Member
Szopan napisał:
Podejrzewam,iż obniżył Ci napięcie vs,pisałem o tym kilka postów wcześniej.
Ja nadal czekam na odpowiedź serwisu,zaprosiłem ich do siebie i brak odzewu:???:

Do paul400 - jak załatwiłeś serwis - kontakt z lokalnym (skąd jesteś),czy głównym serwisem samsunga?

Jestem cierpliwy i czekam na nich,ale ten stan wkrótce może ulec zmianie:D

Pozdro for All!!!

jestem z Tarnowskich Gór - Śląsk
serwis był z Sosnowca , jeżeli chodzi o woj. Śląskie to chyba najlepszy serwis , dzwoni sie i przyjeżdżają bez większych problemów , a przede wszystkim są w temacie , co się bardzo chwali
 

darowie

New member
bbonk napisał:
Witajcie ja z tym telewizorem to juz nie moge mam 42c7h i dzis po raz trzeci zabrano mi go do naprawy pierwszy raz migotanie - zrobili
drugi raz niebieskie piksele- zrobili
a dzis po raz trzeci a chodzi o to ze na ekranie pojawiły sie rózowe plamy pionowe które podzieliły ekran na trzy części a mało tego to po między nimi zrobiła sie taka fajna smuga tuz po zabraniu otrzymałem telefon ze mój telewizorek udaje sie na małą wycieczke do serwisu centralnego do stolicy w sumie daleko nie ma bo jestem z łodzi jesli chodzi o usterki to ja chyba miałem w nim wszystko co mozliwe
pozdrawiam:(

Mam od 2 miesięcy podobne odbarwienia na panelu - Czy serwis podejmuje się naprawy tego defektu i ile to trwa ?
 

Szopan

New member
darowie napisał:
Mam od 2 miesięcy podobne odbarwienia na panelu - Czy serwis podejmuje się naprawy tego defektu i ile to trwa ?


Jak mogłeś przeczytac wcześniej serwis naprawia ten problem :D

Mój tv wczoraj został zabrany przez lokalny serwis z Lublina.Maja naprawić ,,na spokojnie",czyli jak myślę,potrwa to ok.tydzień.

Bólu wielkiego nie ma - na czas naprawy dostałem zastepczą plazmę c6h - i z tego powodu jestem baaardzo mile zaskoczony:eek:

Jak wróci mój tv,dam znac,co i jak.

Pozdro!!!
 

Szopan

New member
Czyżby temeat o naszym tv umarł? :(

Dla ożywienia:
Wczoraj wrócił mój tv z serwisu - nowy soft + regulacja napięcia - niebieskiej pikselozy jak na razie brak:grin:

Reasumując - nie jest tak fatalnie z serwisem samsunga,chłopaki daja radę - chyba,że cała tajemnica tkwi w tym,iż miałem do czynienia z serwisem zewnętrznym - a główny to pewnie zupełnie inna bajka.

Pozdro for All!!!
 

paul400

Member
bbonk napisał:
Witajcie ja z tym telewizorem to juz nie moge mam 42c7h i dzis po raz trzeci zabrano mi go do naprawy pierwszy raz migotanie - zrobili
drugi raz niebieskie piksele- zrobili
a dzis po raz trzeci a chodzi o to ze na ekranie pojawiły sie rózowe plamy pionowe które podzieliły ekran na trzy części a mało tego to po między nimi zrobiła sie taka fajna smuga tuz po zabraniu otrzymałem telefon ze mój telewizorek udaje sie na małą wycieczke do serwisu centralnego do stolicy w sumie daleko nie ma bo jestem z łodzi jesli chodzi o usterki to ja chyba miałem w nim wszystko co mozliwe
pozdrawiam:(

no to mamy trzecią wadę fabryczną naszego telewizorka.
po migającym " sofcie "
po niebieskich pikselach
mamy różowe przebarwienia - proponuję aby wszyscy posiadacze tego TV się mu dokładnie przyjrzeli .
bbonk - czy serwis się uporał z tą usterką ?

pozdrowienia noworoczne dla wszystkich
 
Do góry