Samsung PS-42C7H

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sznowni Państwo;
Czy ktos może napisać o jakim migotaniu jest mowa? Jak to ma wyglądać (czego sie mam obawiać)? Ja kupiłem swojego PS42C7H w grudniu. Czy mam sie obawiać i czy walczyć o upgrade oprogramowania?
 

xanth

New member
supmario napisał:
Sznowni Państwo;
Czy ktos może napisać o jakim migotaniu jest mowa? Jak to ma wyglądać (czego sie mam obawiać)? Ja kupiłem swojego PS42C7H w grudniu. Czy mam sie obawiać i czy walczyć o upgrade oprogramowania?

Jezeli nie widzisz w ciemniejszych scenach jak tv probuje rozjasnic na sile w efekcie czego widac migotanie obrazu: raz ciemniej raz jasniej

to nie masz co walczyc o zmiane softu :) bo jest ona w Twoim tv nie potrzebna widocznie
 

edi_2

New member
co powoduje reset w trybie serwisowym

mam pytanko.. czy ktos wiec co powoduje reset w trybie serwisowym ?? czy powoduje powrot do ustawein fabrycznych ? otoz grzebalem w ustawieniach i cos pozmienialem i postanowilem zrobic reset.. wyglada na to ze wszystko wrocilo do ustawien fabrycznych ale nie jestem pewien.. czy ktos wie czy ten reset nie kasuje jakich ustawien ,, zrobionych przez producenta przed sprzedaza ???

mam ten model od miesiac - wyprodukowany pod koniec marca 2007 i nie ma zadnego migotania...

pozdrawiam..
 

tytan

New member
Reset w C7h

Witam ! Z informacji które otrzymałem od gościa z servisu (sam też robiłem reset) ,wszystko wraca do ustawień fabrycznych oraz czyści się liczba przepracowanych godzin TV.Musiałem też stroić programy od nowa bo przestawiła się fonia.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników C7h.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
tytan napisał:
[...] oraz czyści się liczba przepracowanych godzin TV. [...]
No to trochę przesadzili z tym resetem. To tak, jakby można zresetować licznik przebiegu w samochodzie przy pomocy jednego przycisku. Dziwne i chyba niepoważne.

ArtS :)
 

olympique

New member
Witam, stałem sie szcześliwym posiadaczem samsunga i mam mały problem na początek. Czytajac wcześniejsze posty postanowiłem sprawdzic jak to jest z tym migotaniem. nie zauważyłem go więc chciałem zobaczyć czy mam włączoną funkcję DNIe, była wyłączona wiec chciałem ja włączyc. Po włączeniu jednak ekran dzieli sie na pół i na jednej części jest napis wyłącz DNIe a na drugiej włącz DNIe. I nic dalej nie mogę zrobic muszę wyłączać w menu. Może ktoś wie jak sobie z tym poradzić:hmm:
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witaj;
Wydaje mi się, że funkcja DNIE włączona jest na stałe (firmowo). W menu możesz włączyć takie demo - obraz podzielony na obraz z DNIE i bez. Na stałe DNIE mozna ponoć wyłączyć w menu serwisowym ale nie jestem przekonany czy warto ;)
 

edi_2

New member
po jakim czasei macie powidoki ??

Zastanawiam sie po jakim czasie macje powidoki... np czytam telegazete przez ok 10 minut i po tym czasie mam powidoki ktore oczywiscie znikaja nastepne 5 minut.. ... gram w gre na ps2 ze stalym obrazem w lewym rogu i powidolki tez sa po ok 15 minutach grania.. albo jak czesto zmieniam programy to wyskakuje okienko pokazujace numer programu itp wiec jak zbyt czesto to robie to tez mam powidoki z tego paska z menu.... a jak u innych uzytkownikow ??

czy komus udalo sie odbierac telewizje cyfrowa?? dtv ??czy wogole ta cyfrowa tv w poslce dziala??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
edi 2 - to nie są powidoki. To jest wolne wygaszanie matrycy.
Plazma im tańsza tym ma dłuższy czas wygaszania.
 

jagoda

New member
migotanie w PS-42C7H

rzeznik napisał:
Witam,
czy ktoś z Was miał do czynienia z serwisem we Wrocławiu w sprawie migania? Jak przekonać serwisantów żeby naprawili od ręki? Nie chce go oddawać przed długim weekendem ;)
Niestety we Wrocławiu nie naprawiają od ręki a nawet gorzej, nie robią tego w serwisie we Wrocławiu, tylko wysyłają do Warszawy :( PARANOJA!!!!!!!!!!!!
 

martinos

New member
Witam po bardzo długiej przerwie wszystkich forumowiczów a przede wszystkim posiadaczy plazmy Samsung PS-42C7H, którą też posiadam. Zaraz po zakupie tego tv w październiku 2006 (wyprodukowany również w październiku 2006) za 5500 zł (była to najtańsza oferta ze skąpca) przestałem wchodzić na te forum, ponieważ zachwycony telewizorem zupełnie zapomniałem o przekazaniu wrażeń za co bardzo wszystkich przepraszam.

Używam go na codzień do komputera. Rzadko oglądam tv z kablówki oraz płyt DVD z mojej Yamhy DVD-S550 po componencie. Mam na liczniku ponad 700 godzin używania tego tv i jeszcze nic się nie wypaliło :)
Kupiłem ten tv z myślą tylko o graniu w gry komp., przeglądaniu stron internetowych, oglądaniu filmów z kompa i czasem kablówki (analogowej) oraz DVD.

Ustawienia mam następujące:
PC, TV, DVD, itd.
Tryb: Standardowy
Cyfrowa redukcja szumów: włączona
SMD: włączony
Funkcja oszczędzania energii: Maks.
Tryb gry: wyłączony !!! ponieważ po włączeniu tej funkcji półwidoki koloru ciut ciemniejszego niż biały (pozostałości po okienkach, ramkach, obramowania ikon itd. dość dellikatne słabo widoczne ale są) na białym tle na pulpicie komputera pojawiają się momentalnie ... a miała to być super funkcja do gier - chyba coś im nie wyszło.
Rozdzielczość w kompie: 1024x768 75 Hz.
PC do TV podłączony przez: DVI+przejściówka D-SUB -> D-SUB

TV z kablówki, DVD: migotania brak !!!, obraz z kablówki super, z DVD jeszcze lepszy.
PC: występuje delikatne migotanie szczególnie widoczne na kolorze szarym choć mi to wogóle nie przeszkadza, ponieważ podczas grania tego nie widzę, jedynie jak przeglądam internet to troszkę miga. Obraz wyśmienity, żyleta :)

Jestem ogromnie zachwycony tym wspaniałym TV :) :) :)
Jedyną wadę jaką ma to mała rozdzielczość 1024x768 w komputerze przez złącze PC i jak dla mnie jest ona wystarczająca ale chciałbym poszaleć na 1920x1080p :D

Drobna uwaga: podłączałem PC'ta do tv poprzez DVI -> HDMI, a także próbowałem composite -> composite, a także component -> component i uzyskałem coprawda rozdzielczość 1920x1080 ale niestety obraz w około jest ucięty z 1 cm nie wiem dlaczego tak zrobili ale tak niestety jest.

Na dzień dzisiejszy jest taki tv, który w pełni by mnie usatysfakcjonował i to jest LCD Samsung LE40F71B za 5500 zł. Prawdopodobnie sprzedam tę plazmę i go kupię ale jeszcze nie wiem kiedy bo się zastanawiam.
 
Ostatnia edycja:

szell9

New member
DNIe w Samsungu

Witam Wszystkich użytkowników plazm Samsung. Posiadam model PS42C7H. Mago 3 tygodnie Na razie wszystko ok. ale ma pytanko. Mianowicie jak ustawia się DNIe. Jest tylko Demo DNIe i podzielony obraz:confused: . Czy ustawia się to jakoś?
 

paul400

Member
no jednak nie wytrzymałem " migotki" i jednak zadzwoniłem do serwisu w Sosnowcu . Muszę ich jednak bardzo pochwalić , cała operacja wymiany softu trwała 10 min , na miejscu w domu . Pozatym rozmawiałem z tym Panem ( zresztą bardzo miły gość ) , na temat tego oprogramowania i powiedział że już jakieś 2 m-ce , jest nowe oprogramowanie do tych telewizorów i powinno być to robione przez serwisy od ręki . W pewnym sensie samsung zauważył problem .
Naprawdę polecam wszystkim , których denerwuje migotanie o kontakt z serwisem ,

pozdro
 

jagoda

New member
DNIe

szell9 napisał:
Witam Wszystkich użytkowników plazm Samsung. Posiadam model PS42C7H. Mago 3 tygodnie Na razie wszystko ok. ale ma pytanko. Mianowicie jak ustawia się DNIe. Jest tylko Demo DNIe i podzielony obraz
:confused: . Czy ustawia się to jakoś?

DNIe wyłącza się w menu serwisowym, a jak wejść do menu serwisowego
wyjaśnia "brasi" na str.7.:D
 

jacula-70

New member
niebieskie iskrzenie w prawym rogu

Mam teraz nowy problem, mianowicie od jakiegos czasu pojawilo sie niebieskie iskrzenie w prawym gornym rogu jest dosc spore okolo 10cm x 8cm szczegolnie jest ono widoczne na filmach czrno-bialych ale i na planszy wzorcowej.Co to moze byc???? :x
 

mysza74

New member
Niebieskie iskrzenie

Witam nie chce cie matwic ale u siebie zaobserwowalem cos podobnego niesty u mnie problem sie pogarszal z tygodnia na tydzien , mialem wrazenie ze pewien wplyw na to ma temperatura panujaca u mnie w pokoju im wyzsza tym problem pojawial sie wczesniej zwykle po jakies 2 godzinach pracy.Wlasnie oddalem swoj telewizor do serwisu na slawetne migotanie a przy okazji na te niebieskie plamy. Czlowiek z serwisu odnosnie niebieskich plam zaczol mowic ze to raczej winna matrycy !? (cokolwiek to znaczy ) jak telewizor wroci do mnie to napisze co wlasciwie zostalo zmienione. Pozdrawiam wszsytkich uzytkowniokow plazm samsunga
 

jacula-70

New member
niebieskie iskrzenie

Niestety nie jest po problemie,niebieskie plamy sa nadal i faktycznie sie powiekszaja ,pojawiaja sie po okolo 1h ogladania.Pewnie matryca do wymiany zaraz po zakupie zaobserwowalem to zjawisko ale bylo ono widoczne tylko na planszy powitalnej DVD i myslalem ze to wada tego wlasnie screena.W lipcu oddaje do serwisu.
 
Do góry