Samsung prezentuje 110-calowy telewizor 8K [CES 2015]

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Gratuluję...sarkastycznie rzecz jasna.

Lubię mówić to co myślę,bez owijania w bawełnę ;-)

Skoro 32 cale z 4 metrów widzisz różnice pomiędzy 720 i 1080, to analogicznie (i matematycznie) na 65 calach zobaczysz różnice między 2k i 4k z 8metrów? :)
W takim razie radzę już odkładać na 8k... ;-)

Matematycznie trochę się pomyliłeś,bo pomiędzy 720p a 1080p jest inna różnica niż pomiędzy 2K a 4K,jednak tak jak pisałem wcześniej - widzieć a delektować się zmianą,to jednak co innego ;-)
 

cygan

Member
No chyba nie pomyliłem się :) zostawiając tą samą odległość, czyli 4 m, zwiększam jednocześnie 2 razy tv jak i rozdzielczość z 2k do 4k, by mieć ten sam przypadek co omawiałeś. Ale..."widziałeś" różnicę720/1080 czyli 50%, a ja podaję różnicę 1080/2160 (2k/4k) czyli 100%, więc zwiększam 2x odległość do 8m... Panie Sokole Oko :)
 

Ruter19

New member
Nie nie kolego i tu sie mylisz :) jeżeli włączę te śmieszny tryb Dynamiczny/Standardowy to odrazu w TV robi sie biel niebieska czy to model najwyższy czy tez nie i do tego dochodzi czerń która zasłania całe szczegóły. Mam dużo ustawień w TV żeby było widać detale lepiej niż na innych trybach
 

jumper.as

New member
Czytam te wszystkie posty i mam wrażenie, że "zapomniał wół jak cielęciem był". Czy Wy wszyscy powariowaliście? Ile macie lat? 10? Ja pamiętam czasy (mimo, że mam 31lat) oglądania TV 21 cali z odległości 3 metrów i się jakoś nie narzekało. Co więcej mam TV 42 cali, oglądam z odległości 3.5 metra i jak jest dobry sygnał to jestem bardzo zadowolony. Moi rodzice mają 55 cali i obraz nie jest lepszy, mam wrażenie, że przy sygnale z kablówki jest gorszy. Czasami mam wrażenie, że porównywanie wielkości TV wygląda na takiej samej zasadzie jak porównywanie przyrodzenia. Większe jest lepsze.... aha powiedz to komuś kto ma 30cm.... Pozdrowienia dla normalnych.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No chyba nie pomyliłem się :) zostawiając tą samą odległość, czyli 4 m, zwiększam jednocześnie 2 razy tv jak i rozdzielczość z 2k do 4k, by mieć ten sam przypadek co omawiałeś. Ale..."widziałeś" różnicę720/1080 czyli 50%, a ja podaję różnicę 1080/2160 (2k/4k) czyli 100%, więc zwiększam 2x odległość do 8m... Panie Sokole Oko :)

Prawie,ale jednak niedokładnie Panie Oko Nosorożca :-D:wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czytam te wszystkie posty i mam wrażenie, że "zapomniał wół jak cielęciem był". Czy Wy wszyscy powariowaliście? Ile macie lat? 10? Ja pamiętam czasy (mimo, że mam 31lat) oglądania TV 21 cali z odległości 3 metrów i się jakoś nie narzekało. Co więcej mam TV 42 cali, oglądam z odległości 3.5 metra i jak jest dobry sygnał to jestem bardzo zadowolony. Moi rodzice mają 55 cali i obraz nie jest lepszy, mam wrażenie, że przy sygnale z kablówki jest gorszy. Czasami mam wrażenie, że porównywanie wielkości TV wygląda na takiej samej zasadzie jak porównywanie przyrodzenia. Większe jest lepsze.... aha powiedz to komuś kto ma 30cm.... Pozdrowienia dla normalnych.

Tak tylko zapomniałeś o jednej rzeczy że tu każdy pisze to co myśli i nikomu nic nie narzuca w końcu w wolnym kraju żyjemy. A pomimo innego zdania nie piszemy Tobie czy nie zwariowałeś bo oglądasz 42 cale z 3,5 m... Dla mnie jak Tobie to odpowiada to możesz i z 5 m oglądać aby Tobie to odpowiadało.
Porównywanie dużego tv do przyrodzenia to lekko mówiąc średni pomysł, bo tym tokiem rozumowania iść dalej to rozumiem że jak ktoś ma duży samochód to tez rekompensuje sobie tę część ciała poprzez właśnie duże auto. Można i tak ale czy na pewno tak wszyscy myślą ??? Mało tego ja nie zakładałbym się z osobami o wielkość przyrodzenia, tylko dlatego, że mają duże tv czy duże samochody - bo można byłoby się zdziwić, a tym bardziej że medycznie jak i naukowo nie jest to potwierdzone.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Tak tylko zapomniałeś o jednej rzeczy że tu każdy pisze to co myśli i nikomu nic nie narzuca w końcu w wolnym kraju żyjemy. A pomimo innego zdania nie piszemy Tobie czy nie zwariowałeś bo oglądasz 42 cale z 3,5 m... Dla mnie jak Tobie to odpowiada to możesz i z 5 m oglądać aby Tobie to odpowiadało.
Porównywanie dużego tv do przyrodzenia to lekko mówiąc średni pomysł, bo tym tokiem rozumowania iść dalej to rozumiem że jak ktoś ma duży samochód to tez rekompensuje sobie tę część ciała poprzez właśnie duże auto. Można i tak ale czy na pewno tak wszyscy myślą ??? Mało tego ja nie zakładałbym się z osobami o wielkość przyrodzenia, tylko dlatego, że mają duże tv czy duże samochody - bo można byłoby się zdziwić, a tym bardziej że medycznie jak i naukowo nie jest to potwierdzone.

Nie wierze, ze dales sie wciagnac w te urologiczne klimaty :).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wierze, ze dales sie wciagnac w te urologiczne klimaty :).
Ciężko czasem mi jest zrozumieć kto w taki sposób pisze...Wiesz wniosek z tego że najlepiej to maluchami powinniśmy jeździć tylko co wtedy na to nasze żony - nie bałby się położyć do łózka z nami ? :) A co by dzieci powiedziały jeżdżąc w tych maluchach w dzisiejszych czasach.. :)
 
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
Ciężko czasem mi jest zrozumieć kto w taki sposób pisze...Wiesz wniosek z tego że najlepiej to maluchami powinniśmy jeździć tylko co wtedy na to nasze żony - nie bałby się położyć do łózka z nami ? :) A co by dzieci powiedziały jeżdżąc w tych maluchach w dzisiejszych czasach.. :)
Odniose sie do Twojej wypowiedzi, tylko juz nie dzisiaj bo dziecko absorbuje moj czas.... Zrobie to rowniez w inny watku bo tu i tak moderator/admin posprzata ten balagan. PS. Sorki za pisanie bez polskich znakow, niestety pisze na komputerze z norweskim ukladem klawiatury... Pozdrawiam
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
@jumper.as,byłeś kiedyś w kinie ? Jeśli tak,to czy film oglądany na dużym ekranie nie sprawia większej przyjemności ? Mi akurat tak. :)

Co do jakości obrazu - dla mnie wyznacznikiem idealnej jakości jest to co widzę w realu i mam nadzieję że niedługo obraz zbliży się do takiego poziomu.Tylko aby widzieć i cieszyć się tymi detalami potrzebny jest duży telewizor :)

P.S.
Nie wciągniesz mnie w dyskusję o penisach,wolę porozmawiać np. o kobiecych piersiach :razz:
 

pantomima

Banned
Jest już nas trzech :)


Pod warunkiem że będziemy mieli odpowiedniej wielkości tv.. wtedy wiadomo zawsze wilka ciHdgnie do lasu ... choć 8k jakoś do mnie nie przemawia, to o tyle 4k to jeszcze jeszcze... ale tak jak pisałem wielourotnie jik doczekam kanałupow w tv takiej jakości jak filmy na bluray będę zadowolony.

No to nie doczekasz/doczekamy nadawania w standardzie jakości blu ray . Pomimo braku treści 4k rynek już nieźle jest zasypany odbiornikami UHD co tylko sprzyja jak najszybszemu wdrożeniu nadawania w jakości 4k . Nikt nie bd skupiał się nad poprawą obecnego standardu i wyrzucał na to kasy a kład nacisk na upowszechnienie nadawania w 4k . W tym kierunku to wszystko leci ,tym bardziej że producenci już mają niezłe parcie na 8k czego sygnałem są już prezentowane tv obslaugującę tą rozdzielczość. To taki wyścig za trendami .
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No to nie doczekasz/doczekamy nadawania w standardzie jakości blu ray . Pomimo braku treści 4k rynek już nieźle jest zasypany odbiornikami UHD co tylko sprzyja jak najszybszemu wdrożeniu nadawania w jakości 4k . Nikt nie bd skupiał się nad poprawą obecnego standardu i wyrzucał na to kasy a kład nacisk na upowszechnienie nadawania w 4k . W tym kierunku to wszystko leci ,tym bardziej że producenci już mają niezłe parcie na 8k czego sygnałem są już prezentowane tv obslaugującę tą rozdzielczoś . To taki wyścig za trendami .

Wiadomo wyścig musi trwać, ale nie mam pojęcia gdzie oni te kanały mieliby zmieścić skoro mówi się że 4 kanały ala hd tyle zajmują co jeden kanał 4k - teraz też jest pytanie czy prawdziwe 4k czy też ala 4k tak jak to mamy ala hd .. :) skłonny jestem że to mowa o kanałach ala 4k..
 

pantomima

Banned
Jasne że ala 4k ,podobnie jak obecne ala hd . Każdy chcący zobaczyć prawdziwą jakość 4k bd zmuszony zakupić krążek blu ray . Zawsze chodzi tylko o $ ;-)
 

gutek78

New member
Ciekawy jestem kiedy wydawcy będą wypuszczać filmy na blu-ray w pełni wykotrzystujące możliwości tego "starego" nośnika, a co tam dopiero filmy w 4K :) Póki co bardzo dużo starszych filmów na blu to tylko wyostrzone stare mastery.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ciekawy jestem kiedy wydawcy będą wypuszczać filmy na blu-ray w pełni wykotrzystujące możliwości tego "starego" nośnika, a co tam dopiero filmy w 4K

Według mnie,w telewizji i w filmach na płytach,nie będzie czegoś takiego jak "wykorzystanie do maksimum" technologi 1080i/1080p.
Po prostu pójdą o jeden krok do przodu i zaczną nadawać/wypuszczać jakość 4K :wink:
Oczywiście filmy w 1080p także będą wyglądały lepiej,ale to będzie zasługa nowych kamer,przy których filmy "obcięte" do rozdzielczości 1080p i tak będą wyglądały lepiej niż teraz...:wink:
 

gutek78

New member
Oby nie było tak, że pierwsze "prawdziwe" filmy w 4K to będzie zwyczajny podrasowany full-hd lub celowe obniżanie jakości filmów na blu względem 4K jak to miało miejsce z dvd po wprowadzeniu niebieskiego krążka.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce.Gdybań jest sporo.Również mam pewne obawy,jednak chyba daruję sobie rozkminianie,do momentu jak nie zobaczę na własne oczy filmu 4K z płyty :wink:
 

gutek78

New member
Pamietajmy jeszcze, ze w wielu wypadkach 1080p to max co da sie wycisnac z jakosci filmu, tym bardziej jesli chodzi o starsze produkcje i te krecone w 2K czyli bardzo blisko full hd. Poza tym obecnie wiekszosc nowych glownie amerykanskich hitow kinowych kreci sie w 4-5K z tym, ze efekty sa masterowane w 2K bo jest to po prostu duzo tansze. A wiec bedzie to sztuczny upscal do 4K.
 
Do góry